З літератури епохи Відродження »storinka.click


Сторінка тут схожа на вікно: відкрити побачити світ дано.

Расул Гамзатов1

Візьміть участь в підготовці проектів для участі в проведенні вступного уроку «Культурні досягнення епохи Відродження». Оберіть для себе один з проектів: «Наукові досягнення, революція друкарства і великі географічні відкриття в Європі в XIV-XVI століттях», «Видатні художники і скульптори епохи Відродження», «Гуманістичний протягом доби Відродження», «Видатні письменники епохи Відродження» (підготуйте виступи та відеоматеріали).

Організуйте виставку репродукцій картин художників, фото творів скульпторів епохи Відродження і підготуйте свої коментарі до записів.

ГРУПОВА РОБОТА, випереджаючі завдання

У XIV столітті в Італії став відроджуватися інтерес до Античності і з'явилося нове світогляд. Гуманізм проголошував віру в необмежені можливості людини, що підкріплювалося небувалим розквітом мистецтва, науковими досягненнями і великими географічними відкриттями. Цей період в історії культури охопив всю Європу і тривав до XVI століття, отримавши назву Ренесанс, або епоха Відродження.


Відродження далеко не одночасно настає в різних європейських країнах. Спочатку - в Італії в середині XIV століття. Саме Італія виявилася найбільш підготовленою в силу своїх зв'язків з античним і Давнім Римом, від якого отримала в спадок міста, хоча і прийшли в занепад, залишки системи освіти, численні рукописи. До того ж тепер вона знову стала центром торговельних і культурних зв'язків між Європою і Сходом. Останній же, заключний розквіт Відродження переживає на рубежі XVI-XVII століть в Іспанії і Англії.

Неправильним було б представляти, що Відродження звернулося до Античності, минаючи Середньовіччя, нічого від нього не сприйнявши. Християнство, перенесшее центр уваги на духовні цінності, звертало свій погляд на внутрішній світ людини, на велику його глибину, ніж та, яку знала Античність. Красу, свободу і незалежність людини, оспівані в античну епоху, необхідно було в нових умовах наповнити істинно гуманістичним змістом. У новій реальності людина осягав себе, відкриваючи в собі здатність і потреба любити. Уже середньовічна лицарська поезія трубадурів обрала об'єктом любові і поклоніння земну жінку - Прекрасну Даму. Подібно трубадурам, великий італійський поет Данте Аліг'єрі (1265-1321) черпав своє натхнення в куртуазної культури: все його творчість присвячена Беатріче Портінарі, яку він полюбив з першої зустрічі, побачивши її в 9 років. Але дівчина вийшла заміж

за іншого і рано померла. Ставши поетом, Данте прославив свою кохану в численних віршах і поемах, а також в «Божественної комедії» - першому шедеврі італійської літератури, написаному не латиною, як було прийнято в той час, а на тосканському діалекті.

Інший видатний італійський поет-гуманіст епохи раннього Відродження Франческо Петрарка в своїх надзвичайно ліричних та щирих сонетах протягом життя оспівував померлу кохану Лауру як ідеальне створення, описуючи власні почуття радості і печалі любові в єднанні з навколишньою природою. Познайомитися ближче з життям і творчістю Петрарки вам і належить в цьому навчальному році.

1. Чому після гуманістичного «відкриття людини» в Італії настав небачений розквіт мистецтва?

2. Які поетичні досягнення Середньовіччя були продовжені видатними італійцями в період раннього Відродження?

Це матеріал підручника Література 9 клас Сімакова


1. Чому після гуманістичного «відкриття людини» в Італії настав небачений розквіт мистецтва?
2. Які поетичні досягнення Середньовіччя були продовжені видатними італійцями в період раннього Відродження?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация