З'ясувати свій родовід по одному прізвищу

Насправді, дізнатися свій родовід виключно за прізвищем, досить непросто. Адже пошук предків включає багато різних етапів генеалогічного дослідження. Але якщо вас все ж цікавить історія прізвища свого роду, і ви збираєтеся її вивчити, то зверніть увагу на деякі особливості походження різних прізвищ.

• Для початку варто звернутися до спеціального словника прізвищ. У ньому подано інформацію про те, яке етнічне походження вона має, про географічному районі, де з'явилася така прізвище, а також в якому соціальному шарі вона набула поширення. Деякі іноземці, які приїхали в минулі століття в Росію, брали віру і залишалися тут жити назавжди. Тому іноземні прізвища часто були змінені на російський лад. Наприклад, прізвище Амант (amant - в перекладі з французького улюблений).

Джерелом походження прізвища могли бути назви місцевості . Селяни в 18 столітті отримали прізвища після перепису населення за назвами сіл, в яких жили. Так як в той час на Русі було кріпосне право, прізвище селян могла бути тією ж, що і у поміщика, який володіє ними. Причому під одним прізвищем могли бути записані кілька селянських сімей. Наприклад, Сафронови - селяни поміщика Сафронова.

• Якщо прізвище пов'язана з будь-яким родом діяльності, то не завжди можна зрозуміти до якого стану ставилися її власники. Наприклад, предок людини з прізвищем Рибников не обов'язково є рибалкою. Є відомості, що таке прізвище було дано багатого купця Примор'я, торгував рибою і володіє багатьма рибальськими артілями. Тому якщо ваша мета - оформлення родоводу, поверхневого вивчення прізвища буде недостатньо. Для цього знадобиться аналіз всіх історичних фактів, що мають відношення до вашим батькам.

• Прізвища людей, так чи інакше мають відношення до духовенства, могли бути взяті від назв церковних свят (Вознесенський, Різдвяний), від назв ікон (Вишенський, Знам'янський). Діти священнослужителів часто отримували прізвище від назв церков і приходів, де служили їхні батьки: Сергієвський, Іллінський. Крім того, церковні прізвища могли даватися семінаристам під час їх навчання. Так, наприклад, прізвище Добровольський присвоювалась студентам, котрі вступили в семінарію за своїм бажанням, добровільно, а не за бажанням батьків. А ще ця ж прізвище могла бути присвоєна за «добру волю», послух, гарні оцінки.

• Існує група прізвищ, які походять від прізвиськ. Наприклад, Грозний, Графський. Людина, що носить прізвище Графський, не обов'язково мав високе стан, а міг бути просто слугою графа. Тому важливо розглядати не тільки місце, де жили предки, а й сферу їх діяльності.

Тепер стає зрозуміло, щоб дізнатися свій рід і історію прізвища, потрібно копати набагато глибше, ніж просто подивитися значення прізвища. Для цього бажано вивчити історію сім'ї, місцевості, звідки вона сталася, а також дізнатися інформацію про всі носіях цього прізвища. Добре б залучити до цієї справи однофамільців, створивши фамільний клуб. Тоді результати ваших досліджень, отримані спільними зусиллями, будуть набагато більш правдоподібними.

Ще один матеріал на цю тему:
- Данина пам'яті і робота на перспективу свого роду або що Ви можете зробити для своїх нащадків і себе, Детальніше ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация