З'єднуючись з Богом

  1. індуїзм
  2. Рух «Нове століття»
  3. буддизм
  4. Іслам
  5. християнство
  6. Чи є різниця?
  7. Чи може людина з'єднатися з Богом в цьому житті?
  8. Бог хоче, щоб ми знали Його
  9. Відносини з Богом мають двосторонній характер
  10. Як почати взаємини з Богом

Мерилін Адамсон

Всі ми мріємо про життєвий успіх і про почуття задоволення тим, що ми робимо. Тому варто, принаймні, послухати того, хто стверджує, що знає шлях до життя, повної задоволення і навіть сенсу. Наприклад, що говорять про це основні світові релігії. Чи є в них щось, що може надати нашому житті велику стабільність і значущість? Нижче ми пропонуємо вам поглянути на основні світові релігійні системи. Індуїзм, рух «Нове століття», буддизм, іслам, християнство. * У цій статті описується кожної з цих систем, їх характеристики, а також те, що можна почерпнути з кожної з них. Потім автор пропонує на ваш розгляд ті характеристики християнства, які відрізняють його від інших світових релігій.

* Тоді як в складі кожної з цих релігій є секти, що розрізняються за своїми віруваннями, дане тут опис відноситься до основи кожної релігії.

індуїзм

Більшість прихильників індуїзму поклоняється безлічі - приблизно триста тисяч богів і богинь Більшість прихильників індуїзму поклоняється безлічі - приблизно триста тисяч богів і богинь. Всі ці численні боги сходяться в один вселенський дух, який називається Вищої Основою Буття Брахмана. Брахман не є богом, швидше за його можна назвати найвищим єдністю. Індуїсти розглядають своє становище в реальному житті відповідно до того, як вони вели себе в своєму попередньому житті. Якщо вони погано надходили в попередньому житті, то можуть відчувати чималі труднощі в справжньою. Завдання кожного послідовника індуїзму - звільнитися від закону карми ... і звільнитися від продовження реінкарнацій.

Існує три можливих шляхи подолання закону карми:

  1. З відданістю і любов'ю служити одному з індуїстських богів або богинь;
  2. Зростати в пізнанні через медитацію Брахмана (єдності), щоб усвідомити, що життєві обставини не є реальними, що людська особистість - це всього лише ілюзія, і що реальний тільки Брахман;
  3. Віддано виконувати різні релігійні обряди і ритуали.

В індуїзмі людина вільна вибрати шлях до духовного вдосконалення. Індуїзм також дає можливе пояснення присутності в світі зла і страждань. Згідно індуїзму, причиною долають людиною страждань (будь то хвороба, голод або якесь нещастя) є він сам, зокрема його погані вчинки, зазвичай вчинені в минулому житті. Цінністю володіє тільки душа, яка одного разу заспокоїться і звільниться від циклу перевтілень.

Рух «Нове століття»

Рух «Нове століття» закликає до розвитку людиною його власної сили або божественності Рух «Нове століття» закликає до розвитку людиною його власної сили або божественності. Говорячи про Бога, послідовники руху «Нове століття» мають на увазі не трансцендентного володіє особистістю Бога-Творця всесвіту, а вища свідомість всередині самих себе. Послідовник руху «Нове століття» сприймає себе як Бога, космос, всесвіт. Взагалі все, що чує, бачить, відчуває або представляє людина, вважається божественним.

Будучи надзвичайно еклектичним, рух «Нове століття» представляє себе, як збори давніх духовних традицій. Як і індуїзм, воно визнає наявність безлічі богів і богинь. Джерелом всієї духовності послідовники «Нового століття» вважають Землю, яка володіє розумом, емоціями і божественною сутністю. Але понад усе стоїть власне «я». Воно є не тільки творцем і управителем, а й Богом за все. Поза людини немає реальності.

Вчення «Нового століття» включає безліч східних містичних і духовних, метафізичних та фізичних прийомів, як наприклад дихальні вправи, співи, відбивання ритму, медитація. Все це необхідно для зміни свідомості і розвитку власної божественності. Все негативне, що може мати людина (невдачі, розчарування, гнів, егоїзм, біль), вважається ілюзією. Вважаючи себе повновладними володарями своїх життів, послідовники руху «Нове століття» вважають, що в їх життях немає місця нічому поганому, негативного або хворобливого. З часом людина досягає такої міри духовності і починає розуміти, що зовнішня об'єктивна дійсність не існує. Стаючи Богом, людина сама творить свою дійсність.

буддизм

Буддисти Не вклоняйся Богу або богам Буддисти Не вклоняйся Богу або богам. Чи не пов'язані з буддизмом люди часто схильні думати, що буддисти поклоняються Будді. Однак Будда (Сіддхартха Гаутама) ніколи не оголошував себе Богом, а буддисти відкидають поняття про будь-який надприродну силу. Всесвіту керують природні закони. Життя виконана страждань: народження, хвороб, смерті, що не припиняється, горя і незадоволеності. Більшість буддистів вірять в те, що кожна людина переживає сотні або тисячі реінкарнацій, кожна з яких додає страждань. Причиною реінкарнацій є не що інше, як бажання бути щасливим. Отже, метою буддиста є очистити серце і позбутися від усіх бажань. Людина повинна позбутися від усіх чуттєвих насолод, від усього зла, від усієї радості, від усіх страждань.

Щоб домогтися цього, буддисти повинні слідувати певним релігійним правилам і проводити час в глибокій медитації. Медитація буддиста - це не молитва або зосередження уваги на Бога, а скоріше самодисципліна. Присвятивши себе медитації, людина може досягти Нірвани і «погасити» вогонь пристрастей.

Для буддизму характерні речі, притаманні більшості релігій: порядок, цінності та вказівки, згідно з якими може захотіти жити людина. Ось деякі з основних принципів буддизму: чи не чини шкоди жодній живій істоті; відкинь чуттєві насолоди, позбудься від своїх негативних сторін, а також від радості і страждань.

Іслам

Мусульмани вірять в те, що є один всемогутній Бог, Аллах, який безмежно перевершує людей і не може бути пізнаний ними Мусульмани вірять в те, що є один всемогутній Бог, Аллах, який безмежно перевершує людей і не може бути пізнаний ними. Аллах є творцем всесвіту і джерелом усього добра і зла. Все, що відбувається відбувається з волі Аллаха. Він - сильний і суворий суддя, милість якого до своїх послідовників буде залежати від того, наскільки ті досягли успіху за своє життя в хороших справах і відданості релігії. Взаємини між мусульманином і Аллахом - це служіння Аллаху.

Хоча мусульмани шанують кількох пророків, останнім пророком вважається Мухаммед. Слова і життя Мухаммеда є авторитетом для мусульманина.

Щоб бути мусульманином, людина повинна виконувати п'ять релігійних обов'язків:

  1. Повторювати символ віри про Аллаха і Мухаммеда;
  2. П'ять разів на день повторювати певні молитви на арабській мові;
  3. Давати людям;
  4. Один місяць на рік від світанку до заходу сонця утримуватися від їжі, пиття, куріння і сексу;
  5. Один раз у житті здійснити паломництво в Мекку.

Після смерті, на підставі вірного виконання цих обов'язків, мусульманин сподівається потрапити в Рай - місце чуттєвих насолод. Той, хто не потрапить в Рай, буде схильний до вічного покарання в пеклі.

Для багатьох людей іслам відповідає їх уявленням про релігію і божественності. Вчення ісламу говорить про те, що існує один верховний Бог, якому поклоняються допомогою хороших справ і суворого виконання релігійних ритуалів. Залежно від відданості релігії людина після смерті отримує або нагороду, або покарання.

християнство

Християни вірять в люблячого Бога, Який явив Себе людям і може бути особисто пізнаний ними в цьому житті Християни вірять в люблячого Бога, Який явив Себе людям і може бути особисто пізнаний ними в цьому житті. У християнстві людина звертає увагу не на релігійні ритуали або хороші справи, а на радість від спілкування з Богом і зростання в Його пізнанні. Радість і сенс життя християнина залежить від віри в Самого Ісуса Христа, а не тільки в Його вчення. Під час Свого життя на Землі Ісус не називав Себе вказує на Бога пророком або прогресивним вчителем. Замість цього Ісус назвав Себе Богом в людській подобі. Він творив чудеса, прощав людям їх гріхи і говорив, що кожен, хто повірить в Нього, матиме вічне життя. Він говорив наступне: «Я Світло для світу Хто йде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя »1.

Християни вважають Біблію записаним посланням Бога до людей. Крім історичної хроніки життя Ісуса і досконалих Їм чудес, Біблія розкриває особистість Бога, Його любов і істину, а також те, як можна мати спілкування з Ним.

З якими б обставинами не стикалися християни в своєму житті, вони можуть з упевненістю звернутися до мудрому і могутньому Богу, Який щиро любить їх. Християни вірять, що Бог відповідає на молитви, і що сенс життя полягає в прославленні Його.

Чи є різниця?

Розглянувши ці основні релігійні системи, можна виявити значні відмінності:

  • Послідовники індуїзму вірять в триста тисяч богів;
  • Буддисти заперечують божественність;
  • Послідовники руху «Нове століття» вважають, що Богом є кожен з них;
  • Мусульмани вірять в могутнього, але відокремленого Бога;
  • Християни вірять в люблячого і досяжного Бога.

Одного чи Бога прославляють всі ці релігії? Давайте розглянемо це. Рух «Нове століття» говорить, що кожен повинен досягти центру космічної свідомості, але для мусульманина це означало б відмовитися від свого Бога, для індуса - відмовитися від безлічі богів, а буддисти довелося б визнати, що Бог існує.

Кожна з основних світових релігій (індуїзм, рух «Нове століття», буддизм, іслам, християнство) по-своєму унікальна. Але тільки одна з них стверджує, що існує люблячий і володіє особистістю Бог, Якого можна пізнати вже в цьому житті. Християнство говорить про люблячого Бога, який закликає людей до спілкування з Собою і оточує їх Своєю силою, розрадою і керівництвом.

В індуїзмі людина самостійно намагається звільнитися від своєї карми. У русі «Нове століття» людина працює над своєю власною божественністю. В буддизмі людина зайнята пошуком шляху до звільнення від бажань. В ісламі людина слід релігійним законам, щоб після смерті потрапити в рай. У християнстві ви бачите особисті взаємини з володіє особистістю Богом - взаємини, які збережуться і в наступному житті.

Чи може людина з'єднатися з Богом в цьому житті?

Відповідь - так. Ви можете не просто з'єднатися з Богом, а й бути впевненим, що Бог любить і повністю приймає вас.

Багато релігії залишають людини одного в боротьбі за своє вдосконалення. Будда ніколи не говорив про свою безгрішність. Мухаммед також визнавав, що він потребує прощення гріхів. «Незалежно від того, наскільки мудрі, талановиті або впливові можуть бути інші пророки, гуру або вчителя, вони володіють достатнім розумом, щоб розуміти, що вони також недосконалі, як і всі ми» 2.

Проте, Ісус Христос ніколи не згадував про якомусь особистому гріху. Замість цього, Ісус прощав людям їх гріхи. Він також хоче пробачити і наші гріхи. Всі ми знаємо про власні падіння, про тих аспектах нашого життя, які можуть розчарувати оточуючих, про ті якості, які ми б вважали за краще не мати. Це може бути шкідлива звичка, запальний характер, аморальну поведінку, брутальні вислови. Бог любить нас, але ненавидить гріх. Він сказав, що наслідком гріха є відлучення від Нього і неможливість пізнати Його. Бог надав нам можливість бути прощення і пізнавати Його. Ісус - Божий Син, Бог у плоті - поклав на Себе всі наші гріхи, постраждав на хресті і з власної волі помер замість нас. У Біблії говориться: «Любов пізнали ми в тому, що Він поклав за нас душу Свою» 3.

Завдяки тому, що Ісус помер за нас на хресті, Бог пропонує нам повне прощення. Це означає повне прощення всіх наших минулих, нинішніх і майбутніх гріхів. Ісус заплатив за кожен з них. Бог, Який створив всесвіт, любить нас і бажає спілкуватися з нами. «Любов Божа до нас з'явилася тим, що Бог послав у світ Єдинородного Сина Свого, щоб ми отримали світ через Нього» 4.

Через Христа Бог пропонує нам справжню свободу від гріха і почуття провини. Бог не залишає людину наодинці зі своїми падіннями в примарною надією стати краще завтра. В Ісусі Христі Бог простягнув руку людству і надав нам можливість дізнатися Його. «Бо так полюбив Бог світ що віддав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав на життя вічне» 5.

Бог хоче, щоб ми знали Його

Ми були створені Богом для того, щоб мати взаємини з Ним. Ісус сказав: «Хто приходить до Мене не голодуватиме він, а хто вірує в Мене, ніколи не прагнутиме ... а хто приходить до мене, не вижену геть» 6. Ісус закликав людей слідувати не тільки за Його вченням, а й за Ним Самим. Ісус сказав: «Я дорога, і правда, і життя» 7. Він перевершив простих пророків і вчителів, які проголошували істину, так як проголосив істиною Себе Самого8.

Ісус проголосив Себе рівним Богу і навіть надав доказ цьому. Ісус сказав, що Він буде розп'ятий на хресті і воскресне через три дні після смерті. Він не говорив, що коли-небудь перетвориться на наступному житті (як би це можна було перевірити?). Він сказав, що через три дні після смерті він постане живим перед тими, хто бачив Його розп'ятим. Саме на третій день труну Ісуса знайшли порожнім, і багато людей засвідчили, що знову бачили Його живим. Тепер Він пропонує вічне життя нам.

Відносини з Богом мають двосторонній характер

Багато релігії звертають увагу на те, що людині необхідно докладати зусилля до духовного зростання. Християнство ж - це двостороння взаємодія між вами і Богом. Бог запрошує нас прийти до Нього. «Господь близький до всіх закликає Його, до всіх закликає Його в істині» 9.

Ви можете спілкуватися з Богом, Який відповість на вашу молитву, подарує вам більший мир і радість, направить вас, покаже вам Свою любов і змінить ваше життя Ви можете спілкуватися з Богом, Який відповість на вашу молитву, подарує вам більший мир і радість, направить вас, покаже вам Свою любов і змінить ваше життя. Ісус говорив: «Я прийшов для того, щоб мали життя і мали з надлишком» 10. Це не означає, що життя стане досконалою, або що в ній не буде проблем. Але це означає, що десь посеред життєвої метушні ви зможете звернутися до Бога, Який бажає бути залученим у ваше життя - до Бога, який постійний у Своїй любові.

Це не має на увазі віддане виконання методик по самовдосконалення - таких, як шлях восьми ступенів буддизму, п'ять стовпів ісламу, медитація, добрі справи і навіть Десять заповідей. Подібні методи здаються нам ясними і певними шляхами до самовдосконалення - шляхами, яким легко слідувати. Але навіть коли вони перетворюються в тяжку боротьбу за досконалість, людина все одно залишається далеко від Бога. Наша надія не в тому, щоб слідувати законам або стандартам, але в тому, щоб знати Спасителя, Який повністю прийняв нас по нашій вірі в Його справи. Почавши взаємини з Ісусом Христом, ми безкоштовно отримуємо в дар небеса.

А ви б хотіли отримати повне прощення і мати особисті взаємини з люблячим вас Богом?

Як почати взаємини з Богом

Ви можете почати взаємини з Богом прямо зараз. Щоб зробити це, потрібно просто щиро попросити у Бога прощення за ваші гріхи і запросити Його увійти у ваше життя. Ісус сказав: «Ось Я стою під дверима [вашого серця] та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері, увійду до нього» 11. Ви б хотіли почати взаємини з Богом, Який створив вас і дуже вас любить? Якщо ви дійсно сильно хочете цього, то можете зробити це прямо зараз: «Бог, я прошу в тебе вибачення і запрошую Тебе прямо зараз увійти в моє серце. Ісус, спасибі за те, що Ти помер за мої гріхи. Спасибі за те, що Ти увійшов в моє життя, як і обіцяв ».

У Біблії говориться, що «тим, які прийняли Його, віруючим в ім'я Його, дав владу бути дітьми Божими» 12. Якщо ви щиро попросили Бога увійти у ваше життя, то це означає початок особистих взаємин з Ним. Ви немов тільки що познайомилися з Богом, і Він хоче допомогти вам краще пізнати Його, побачити Його любов до вас, приймати мудрі життєві рішення. В Євангелії від Іоанна (це одна з книг Біблії) ви можете більше дізнатися про взаємини з Богом. Можливо, ви захочете розповісти про ваше рішення запросити Христа у своє життя комусь ще.

В інших релігіях взімоотношенія людини обмежуються навчаннями, ідеями, шляхами і ритуалами. Через Христа людина може мати взаємини з люблячим і могутнім Богом. З Богом можна говорити. Він буде вести вас по життю вже зараз. Він не просто вказує вам на якийсь шлях або філософію, він запрошує вас дізнатися Його, жити радісно, ​​бути впевненим в Його любові незалежно від життєвих обставин. «Дивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми були дітьми Божими» 13.

Коли виникають духовні питання, легше поговорити з кимось. Будь ласка, Напишіть нам свої коментарі або питання.

[1] Иоан.8: 12 [2] Люцер Е.В., Христос серед інших Богів, 1994 - стор. 63 [3] 1 Іоан.3: 16 [4] 1 Іоан.4: 9 [5] Іоан. 3:16 [6] Іоан.6: 35 [7] Иоан.14: 6 [8] Люцер Е.В., Христос серед інших Богів, 1994 - стор.106 [9] Пс.144: 18 [10] Ін .10: 10 [11] Откр.3: ​​20 [12] Ів.1: 12 [13] 1 Іоан.3: 1

Чи може людина з'єднатися з Богом в цьому житті?
Чи є в них щось, що може надати нашому житті велику стабільність і значущість?
Чи є різниця?
Одного чи Бога прославляють всі ці релігії?
Чи може людина з'єднатися з Богом в цьому житті?
К би це можна було перевірити?
А ви б хотіли отримати повне прощення і мати особисті взаємини з люблячим вас Богом?
11. Ви б хотіли почати взаємини з Богом, Який створив вас і дуже вас любить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация