За зневажені клятви і герби не нам червоніти - вдивіться в наші обличчя ...

У грудні 2011 виповниться 32 роки з моменту введення Радянського обмеженого військового контингенту в Афганістан і 17 років початку війни в Чечні. В обох конфліктах спеціальні підрозділи - Спецназ - зіграли найважливішу роль.

• Еліта збройних сил Радянського Союзу і Росії, розвідувальні, спеціальні та антитерористичні підрозділи найбільш результативно працювали в Афганістані, в Чечні і в інших гарячих точках нашої країни, а також за її межами.

• Ці фотографії - частина мультимедійного документального фотопроекту «Ветерани Спецназу Країни». Проект, в який увійшли портрети ветеранів трьох поколінь (вісімдесяті - двохтисячному) трьох спецназів: ГРУ, КГБ-ФСБ і МВС, склався як ретроспектива, крізь яку можна поглянути на тридцятирічний відрізок нашої новітньої історії.

Проект, в який увійшли портрети ветеранів трьох поколінь (вісімдесяті - двохтисячному) трьох спецназів: ГРУ, КГБ-ФСБ і МВС, склався як ретроспектива, крізь яку можна поглянути на тридцятирічний відрізок нашої новітньої історії

Фотограф Дмитро Беляков виконав понад 40 художніх портретів колишніх секретних співробітників з різних загонів Радянського та Російського Спецназа, які пройшли Афганістан, Чечню, а також брали участь у відомих антитерористичних операціях в Москві, в театрі на Дубровці і під час бесланської подій. Всі портрети знімалися в умовах студії, з постановочним світлом, на чорно-білу плівку, на класичну, среднеформатную, механічну камеру Хассельблад.

.

Ярцев В'ячеслав, капітан спецназу КДБ. Працював в «Альфі» з 1980 по 1991. Після бойової стажування в Афганістані брав участь в декількох антитерористичних операціях. Тренер з карате, кік-боксингу та рукопашного бою. Здобув вищу духовну освіту, закінчивши Свято-Тихоновський університет, відділення військовослужбовців і допомагає в одному з Московських храмів.

Юшков Сергій, полковник спецназу МВС, «краповиків», начальник розвідки ОСН №8 «Русь». Ветеран обох Чеченських кампаній. Мав репутацію одного з найбільш досвідчених і грамотних спецназівців. Був в числі найпершої групи офіцерів, нагороджених Володимиром Путіним Золотими Зірками Героїв Росії за мужність, проявлену в боях на території Дагестану, а саме - в Кадарской зоні.

Болдирєв Андрій, старший лейтенант, кулеметник, «краповиків». Ветеран 2-й Чеченської кампанії. Воював у складі ОСН №20, під час засідки, організованої бойовиками восени 2000 на Старопромисловському шосе в Грозному, Андрій отримав осколкове поранення в голову і втратив праве око. Офіцер відмовився звільнятися в запас, зумів адаптуватися і навчився працювати, як кулеметник, цілячись здоровим оком.

Мусієнко Олександр, полковник спецназу ГРУ. Воював в Афганістані, Таджикистані й Чечні (до 2-ї кампанію). В Афганістані протягом 2 років командував групою 1-ї роти 154-го загону спецназ ГРУ ГШ і був заступник командира роти 334 загону, результативно працював під час засідок на каравани зі зброєю, які йшли з Пакистану і нальотів на опорні пункти моджахедів.

У Таджикистані Мусієнко керував партизанським рухом «Народного фронту». У Чечні і Дагестані розробляв і брав безпосередню участь у бойових операціях по ліквідації трьох польових командирів з числа самих одіозних. За майже 20 років військової життя брав участь більш ніж в 150 бойових операціях.

За майже 20 років військової життя брав участь більш ніж в 150 бойових операціях

Ілларіонов Сергій, майор спецназу МВС, старший помічник начальника штабу з спеціальних операцій ОСН № 7 «Росич». «Краповиків», ветеран двох Чеченських кампаній. Пройшов шлях від рядового до командира групи. Брав участь у великій кількості секретних і спеціальних операцій.

У березні 2000 під час облоги Комсомольського, в засідці, організованій бойовиками Гелаева, в повному складі загинула група розвідки загону. Всього втратили 22 бійця. Ілларіонов, який займав тоді посаду старшини групи, разом з чотирма рядовими спецназівцями добровільно і без зброї відправився до бойовиків для переговорів про видачу тіл своїх загиблих, який рухається священним правилом, діючим на війні - спецназ своих не кидає.

Пелих Андрій, капітан спецназу МВС, заступник командира групи ОСН №8 «Русь». «Краповиків». Брав участь у великій кількості секретних і спеціальних операцій, в тому числі в рятувальній операції під час бесланської подій. Нагороджений орденом Мужності за виявлену витримку і самовладання в ході гірського рейду в горах східної Чечні в 2006 році, де група під час пошуку лісової бази бойовиків зайшла на старе мінне поле.

Після підриву на протипіхотній міні капітан Пелих не втратила самовладання, а самостійно надав собі першу допомогу і до прибуття вертольота продовжував керувати діями групи, виводячи товаришів з небезпечного району. Капітан Пелих мав право на отримання квартири позачергово, як отримав важке поранення на службово-бойовій завданні (СБЗ), але в цьому йому було відмовлено під надуманим приводом.

Протягом декількох місяців капітан проживав в кімнаті гуртожитку і в казармі загону, яку був змушений звільнити через розформування самої частини. Зараз Пелих судиться з державою за квартиру.

Емишев Валерій, полковник спецназу КДБ. Працював в КДБ з лютого 1966 по 1988 рік. У складі першого набору «Групи А» з липня 1974, оперативне прикриття - слюсар при житлово-експлуатаційній конторі. Брав участь у багатьох совсекретних і спеціальних операціях. Учасник Кабульської операції, штурмував Президентський палац. Командир штурмової групи, в ході бою втратив праву руку. Рішенням Андропова був призначений парторгом - секретарем парторганізації групи «А».

Квачков Володимир, полковник Генерального Штабу, командир 15 бригади спецназ ГРУ, автор секретної монографії по військово-стратегічних питань теорії спеціальних операцій, ветеран Афганської кампанії, найактивніший учасник подій в Таджикистані і один з тих, хто привів до влади Е.Рахмонова. Під час громадянської війни в Боснії чинив советніческую допомогу боснійським сербам. Консультант командування ОЦВС в Чечні в 1999-2000. Головний підозрюваний у кримінальній справі про організацію замаху на життя «автора приватизації» А.Чубайса.

Титов Володимир, служив строкову в ДРА в складі роти розвідки 345 окремого парашутно-десантного полку (оПДП) ВДВ. За час служби брав участь у великій кількості бойових, розвідувальних операцій в тилу формувань моджахедів і був нагороджений медаллю «За Відвагу» і представлений до ордена Червоної Зірки.

Ковтун Володимир, полковник спецназу ГРУ, ветеран Афганської кампанії, один з найрезультативніших офіцерів 186 ооСПН ГРУ. Саме його група в бою захопила перші зразки ПЗРК «Стінгер» у моджахедів. За час служби в ДРА отримав два ордени Червоної Зірки і сім кульових поранень. Двічі представляли до Золотий Зірки Героя.

Дідковський Юрій, полковник спецназу МВС, останній командир легендарного ОСН №8 «Русь». «Краповиків», ветеран обох Чеченських кампаній, перед якими пройшов Карабах і осетино-інгушського конфлікту. Брав участь у багатьох спеціальних і секретних операціях. Під час подій в Кадарской зоні Дагестану в серпні 1999, Дідковський особисто керував операцією з порятунку розвідників Калачёвской бригади, які опинилися в оточенні бойовиків на горі Чабан.

ОСН «Русь» приймав участь у розгромі банди Бараева в Алхан-Кале, знищення Абу-Якуба - фінансиста аміра Хаттаба, який ховався в Старих Атагах з іншими найманцями, десятках інших спеціальних операцій. У 2008 загін був розформований. За офіційною версією, це було зроблено «в рамках реформи сил спеціальних операцій внутрішніх військ, з метою створення центру спеціального призначення (ЦСН) МВС« Витязь ».

За офіційною версією, це було зроблено «в рамках реформи сил спеціальних операцій внутрішніх військ, з метою створення центру спеціального призначення (ЦСН) МВС« Витязь »

«Давид», підполковник спецназу МВС, командир окремого розвідувального батальйону спецназ (ОРБ-242) ВВ МВС, розміщеного на постійній основі в Інгушетії і регулярно бере участь в спеціальних заходах на Кавказі. Ветеран обох Чеченських кампаній, отримав поранення під час підриву БТР на закладеному фугасі. Нагороджений орденом Мужності.

Нагороджений орденом Мужності

Тарасенко Володимир, ветеран Групи «А» з 1978, учасник Кабульської операції, штурмував будівлю Кабульського Телеграфа, пізніше протягом кількох місяців в складі групи спецназівців КДБ охороняв Президента Афганістану Бабрака Кармаля. Брав участь в різних антитерористичних операціях - Будьоновскький, Первомайське. Керував групою бойових плавців під час заходів, пов'язаних з охороною Президента Росії Б. Єльцина.

Єльцина

Лутц Віктор, майор спецназу КДБ. Працював в «Альфі» з 1982 по 1992. Після проходження бойової стажування в Афганістані, брав участь в Саратовській, Сухумі і Уфімської операціях зі звільнення заручників. У 1991 році за наказом Кремля в складі групи спецназу КДБ брав участь у Вільнюському події - штурмі міського телецентру, під час якого загинув офіцер «Альфи». Звільнився в 1992 році разом групою інших ветеранів через небажання присягати Президенту Борису Єльцину.

Звільнився в 1992 році разом групою інших ветеранів через небажання присягати Президенту Борису Єльцину

Козлов Сергій, майор запасу, ветеран спецназу ГРУ, один з найрезультативніших командирів груп 22 бригади спецназу, протягом 2 років воював у складі 173 оСПн ГРУ, який полював за караванами зі зброєю для моджахедів на афгансько-пакистанського кордону. Майор Козлов був нагороджений орденами Бойового Червоного Прапора і Червоної Зірки.

Майор Козлов був нагороджений орденами Бойового Червоного Прапора і Червоної Зірки

Михайлов Олександр, полковник спецназу КДБ-ФСБ. Працював в КДБ з 1973, в «Альфі» з 1982 по 2005. У 1983 пройшов бойову стажування в Афганістані, під час якої брав участь у розгромі банди польового командира Куддуз-Кале «плішивих». За час роботи в «Альфі» брав участь чи не у всіх відомих спецопераціях - Сухумі (за яку був нагороджений орденом Бойового Червоного Прапора), Саратовської, Уфімської ...

Працював в Нагірному Карабасі, у Вільнюсі 91-го, воював в 1-ю та 2-ю Чеченську кампанії, брав участь у штурмі лікарні в Будьоновскький, в серпні 96-го виходив разом з відділом з обложеного бойовиками Грозного, в 2002 брав найактивнішу участь в антитерористичній операції в Москві на Дубровці.

Рєпін Олександр, полковник КДБ СРСР, робота в КДБ - з 1974 по 1998, оперуповноважений в складі другого набору Групи «А» з 1978, оперативне прикриття - «інструктор фізкультури НДІ« Луч ». Учасник Кабульської операції, штурмував Президентський палац, отримав в ході бою кілька осколкових поранень. Під час роботи в Групі «А» виконував різні делікатні завдання - «опікав» дисидентів, брав участь в різних антитерористичних операціях - Будьоновскький, Первомайське.

Трегубов Володимир, майор спецназу ФСБ. У «Вимпел» - з 1993 року. Ветеран двох Чеченських кампаній, 14 бойових відряджень на Кавказ. У серпні 1996 разом з відділом витримав чотириденний облогу в гуртожитку ФСБ в Ленінському районі Грозного, і, не дивлячись на дві контузії і осколкові поранення, зумів вийти з оточення.

Брав участь у великій кількості спеціальних і секретних операцій. Працював на «Норд-Ості». Крайня операція - Беслан, де в ході бою з терористами на першому поверсі будівлі отримав три важких кульові поранення. Нагороджений двома орденами Мужності, іншими нагородами.

Нагороджений двома орденами Мужності, іншими нагородами

Миларщіков Григорій, полковник спецназу ФСБ, ветеран спецназу МВС. У спецназі - з 1988 року, почавши кар'єру в складі ОСН МВС «Витязь», де здав іспит на право носіння «крапового» берета. Пройшовши всі гарячі точки 90-х і першу Чечню, продовжив службу в «Альфі». Кавалер трьох орденів Мужності. Три поранення. Воював на Лисій горі під Бамутом в 1-ю кампанію, працював на Норд-Ості і в Беслані ... Звільнився в запас після поранення, отриманого в Дагестані під час штурму будівлі з засіли там бойовиками.

/ За матеріалами bratishka.ru /

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация