За рік війни армія України опустилася в світовому рейтингу військової потужності на 25-ю позицію

Агресія Росії змусила українську владу відроджувати армію з попелу. Витрати на оборону ростуть рекордними темпами. За рік війни Україна в півтора рази збільшила парк техніки в зоні АТО. Чисельність особового складу зросла більш ніж удвічі. Як свідчать дані Міноборони, на кінець серпня в операції на Донбасі було задіяно 73 000 військовослужбовців (включаючи резерв) і 2860 одиниць військової техніки.

Але на позиції української армії в міжнародних рейтингах набагато більше вплинула девальвація гривні. Україна опустилася з 21 на 25-е місце в глобальному індексі військової потужності.

міжнародні позиції

Військові індекси - мабуть, єдині рейтинги, в яких Україна в останні роки не звалилася в прірву. Наприклад, ми залишаємося в світових лідерах по торгівлі зброєю. Трохи гірша ситуація з позиціями армії.

Згідно з індексом Global Firepower, Збройні сили України за рік війни опустилися з 21 на 25 місце в світі. Незважаючи на ударні темпи відновлення старої техніки, повністю заповнити те, що було втрачено в Криму і на Донбасі, поки не вдалося.

Незважаючи на ударні темпи відновлення старої техніки, повністю заповнити те, що було втрачено в Криму і на Донбасі, поки не вдалося

втрати танків

З серпня минулого року кількість танків в зоні АТО зросла на 150 машин. Але втрати на окупованих територіях куди серйозніше. Так якщо до окупації, за підрахунками Global Firepowe, на озброєнні ЗСУ значилося 4 112 танків, то після втрати контролю над частиною території - 2 809. Тобто країна втратила понад тисячу «стволів».

Втім, як показує дослідження, танки - це не той вид техніки, на який роблять ставку сучасні армії. І навіть втративши четверту частину парку, в світовому танковому ренкінгу ми опинилися на 11 місці, обігнавши куди більш багату Південну Корею (в цій країні більше не тільки грошей, але і жителів). До того ж, якість важкої бронетехніки, яку сьогодні отримує армія, набагато вище, ніж у машин, гниючи на військових базах Донбасу і Криму.

До того ж, якість важкої бронетехніки, яку сьогодні отримує армія, набагато вище, ніж у машин, гниючи на військових базах Донбасу і Криму

втрати авіації

З початку подій в Криму Україна втратила практично половини своєї авіації. Якщо раніше за ВПС значилося близько 400 суден, то в 2015-му експерти нарахували лише 222 борту.

Левова частка з втрачених крилатих машин залишилася на окупованому півострові. Також більше 20 літаків і вертольотів були збиті в небі Донбасу.

Сьогодні Україна за чисельністю авіації знаходиться на 45 місці в світі. Відразу за нами по недоброї іронією долі слід військово-повітряний флот Малайзії, яка теж зазнала втрат у війні на Донбасі.

військовий бюджет

З грошима на армію зіграла злий жарт девальвація гривні. В національній валюті в цьому році військові повинні отримати рекордні 44,6 млрд гривень. Таких грошей українська армія не бачила за всю новітню історію країни. Але обвал нацвалюти «з'їв» збільшення витрат. І в статистиці експертів армійський бюджет 2015 виявився на тому ж рівні, що і в минулому році, - $ 4,9 млрд.

За міжнародними мірками сума досить скромна. З такими грошима в ренкінгу бюджетів армій світу Україна знаходиться лише на 40 місці, між Бельгією і Швейцарією. Компанія, звичайно, солідна. Тільки ось армія Бельгії разом з резервістами налічує близько 6 500 військовослужбовців. У нас же разом з резервом виходить близько 1 млн. Ну і не треба забувати, що бельгійцям не доводиться витрачатися на війну.

Ну і не треба забувати, що бельгійцям не доводиться витрачатися на війну

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация