За кадром благодійної кампанії «Ефект метелика»

Проект «Ефект метелика» розпочався 1 квітня 2009 року, в день сміху. Але сама акція досить далека від гумору. Наші цілі позначило бажання допомогти дітям з дитячих будинків після досягнення повноліття знайти своє покликання в дорослому житті. Разом з агентством комунікації AWOlsen & Partners і ілюзіоніста Оленою і Геннадієм Пальчевський ми придумали поїздки по дитячих будинках Латвії з концертами. Я поставив перед собою завдання запам'ятовувати дітей в момент заходу, а після цього створити фотоальбом з найвдалішими фотографіями.

Я поставив перед собою завдання запам'ятовувати дітей в момент заходу, а після цього створити фотоальбом з найвдалішими фотографіями

Початок був досить важким, так як люди все зайняті, проектом ми займалися на громадських засадах, і знайти вільний час було важко. Але не неможливо! Першим дитячим будинком стало соціальний заклад в Імант. Приїхавши туди, ми побачили, що діти нас чекали. Вистава пройшла на «УРА». Хлопчики та дівчатка дивилися із задоволенням і з щирим інтересом. В інших будинках, які мені вдалося відвідати, реакція була такою ж. Було забавно дивитися, як «круті» підлітки заходять в зал зі скептичними поглядами, а під час фокусів радіють, як маленькі. Кожна поїздка була випробуванням нервів. Те, як на мене реагували деякі діти, було важко сприймати байдуже. Зі словами «ПАПА» деякі підбігали, обіймали і цілували. Упевнений, що таке ставлення зворушило б кожного. Були і старші хлопці, які в свою чергу дивилися з особливим інтересом на мою сумку з апаратурою ... Ситуації і емоції були дуже різними ... Але в одному я переконався твердо: всім цим хлопцям хочеться бути потрібними комусь.

Діти - питання дуже делікатне. З керівником кожного дитбудинку мені довелося підписати договір, що дає право використовувати фотографії в рамках проекту «Ефект метелика». Я думав, що всі зацікавлені в тому, щоб актуалізувати проблему соціалізації дітей, однак зіткнувся з деякими проблемами. По-перше, виявилося, що багато дітей мають батьків і в соціальному закладі перебувають тимчасово, відповідно, дозвіл на використання їх фото можуть дати тільки батьки. З цієї причини кілька дійсно вражаючих фотографій не потрапили в альбом. Однак, етика - понад усе! Другою проблемою стала, як не дивно, нечуйність працівників деяких дитячих будинків. В окремих випадках мені в грубій формі заборонили фотографувати не тільки дітей, а й сам концерт, а також будівля і прилеглу територію (незважаючи на попередню домовленість). Не допомогли навіть листи про підтримку від мінблага і Мінкультури. Але були і дуже радісні моменти. Нас захопила Мама з великої літери, яка вже виховала 16 (!!!) дітей і продовжує своє благородний справу. Побачивши, як до неї в гості приїхали вже дорослі стали рідними дочки разом з онуками, закралася думка, що це і є справжнє щастя. В іншому дитячому будинку, де ми були в свята, нам влаштували пошуки пасхального яйця. А десь ми грали з дітьми в футбол.

Поспілкувавшись з соціальними працівниками, ми прийшли до висновку, що в нашій акції необхідний особливий підхід. Існує стереотип, що діти в дитячих будинках ходять в ганчір'я і їдять тільки перловку. Однак це не так. На одну дитину в місяць держава виділяє значну суму. Цих гроші вистачає на витрати на проживання, харчування, одяг і кишенькові гроші. Крім цього, соціальні працівники примудряються дітям і накопичення створювати. Однак ці діти живуть трохи відірвано від реального світу: їх мало цікавить навчання, вони не замислюються про свою майбутню кар'єру, не вміють фінансових знань, врешті-решт, їм просто не вистачає прикладу старших, який діти зазвичай переймають у батьків. Дитині, скривдженому на всіх, майже неможливо пояснити, навіщо потрібно вчитися, працювати і правильно розпоряджатися фінансами. Однак у них з'являються інші «дорослі» інтереси. На жаль, ми констатували, що навіть 12-13летніе діти пробували горілку, багато хто вже курять. Бесіди з дітьми та соціальними працівниками привели до нового повороту в нашій кампанії. За підтримки Латвійського Центру Досліджень Інтернету ( www.lipc.lv ) Ми почали реалізовувати «Дні досвіду». Будь-який бажаючий може записатися на особливий захід, коли ми їдемо в дитячі будинки і ділимося з вихованцями своїм досвідом в питаннях роботи і навчання. Тим самим ми хочемо показати дітям, до чого потрібно прагнути, а іноді і самим про це задуматися. Записатися можна по телефону 29720614 або по електронній пошті [email protected] .

Мені здається, що за час кампанії я сам став набагато старше
Мені здається, що за час кампанії я сам став набагато старше. До мого дотику з цією сферою я мислив певними стереотипами, не розумів до кінця ступеня відповідальності кожного з нас за долю цих дітей. Я радий, що довідався більше. Рекомендую і вам не відвертатися від цього питання!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация