За ВДВ

У День ВДВ кореспондент Interfax.ru відправився в Парк Горького на Кримському валу, щоб поговорити з десантниками про російську армію, модернізації і чому ж, на думку десантників, служити в армії більше не почесно У День ВДВ кореспондент Interfax

Фото: ІТАР-ТАСС

Москва. 2 серпня. INTERFAX.RU - У День десантника, який в Росії майже дорівнює національному святу, ми вирушили в Парк культури і відпочинку ім.Горького, щоб своїми очима подивитися, як відзначають цей день знамениті не тільки в нашій країні "блакитні берети". Розмах заходу можна було оцінити вже на підході до місця торжества - вхідна група парку була прикрашена святковими знаменами з емблемою ВДВ, колони обвиті стрічками кольору прапора підрозділу, на самому ж верху були встановлені два берета неймовірних розмірів.

Взагалі весь парк був сьогодні цілком відданий людям в смугастих футболках - чому вони, природно, були раді, і в бесідах з кореспондентом Interfax.ru не втомлювалися з гордістю відзначати цей факт; єдина, за їхніми словами, "дивина" в цій організації, - то, що московська влада зайнялися цим тільки в нинішньому році, а не в минулому, коли повітряно-десантні війська святкували ювілей. Для солдатів і офіцерів на території парку були встановлені дві польові кухні, де можна було отримати гречану кашу і перловку з тушонкою; сюрпризом для всіх став кавуновий розвал біля фонтану, до якого кожен міг підійти і взяти стільки кавунів, скільки хочеться, причому абсолютно безоплатно, - в порівнянні з цінами на дитячі солодощі в День захисту дітей все це виглядало щонайменше дивно. Так само як і те, що десантники без особливого опору з боку чергувала всюди поліції, влаштували традиційні купання в вищезазначеному фонтані незважаючи на пронизливий в порівнянні з двома останніми тижнями холод, вітер і дощ. Компанії, які збиралися з солдатів однієї дивізії, розташовувалися тут і там на газонах, влаштовуючи стихійні пікніки, які поліцейські спочатку намагалися розганяти, потім залишили і ці спроби. З трьома такими дивізіями ми поговорили і дізналися думку солдатів про нинішній стан російської армії, модернізації і вислухали їх пропозиції про те, як зробити так, щоб нинішня молодь прагнула служити, як це було в попередні часи.

Як ви оцінюєте стан російської армії?

Ігор:

- Та ніяк, дитячий сад. Окремі підрозділи є досить боєздатні, а взагалі, звичайно, з армією Радянського Союзу порівнювати не можна. Потрібно піднімати заробітну плату бійцям, які служать. Потрібно краще готувати тих, хто займається з ними - фахівці, які виходять з військових училищ, не знають навіть, що таке РГД-6, РГД-5. Вони задають питання, який калібр у кулемета, - вони цього не знають. Форма одягу бійців, яку зараз придумали, погана, раніше була набагато краще, коли ми служили (2000 рік), зараз все промокає, одяг сира і холодна. Ми все купуємо собі самі, у всякому разі взуття точно.

Десантник з 76-ї Псковської гвардійської повітряно-десантної дивізії:

- Плачевно. Я думаю, що в той час, коли служили ми, було звичайно краще, ніж на даний момент. Я виріс в родині потомственого військового, і можу вам сказати, що зараз більше не армія, а більше показуха. У мене тато був полковником, я все дитинство провів з бойових точках, по гарнізонах, я бачив армію радянських часів.

Армія зараз нікому не потрібна, дивізії розпускають на кожному кроці. А як відбувається де-небудь що-небудь - так перші ж все одно десантники летять. Крім того, відносини між людьми зараз сильно змінилися, люди стали озлоблені, невпевнені в завтрашньому дні, що вже говорити про те, що буде через 10 років. Я не хочу сказати, що у нас все погано, але дуже багато чого змінилося в гіршу сторону і не хочеться тут жити вже.

Дмитро:

- Армія мало що робить для цієї країни, її розвалили, залишилися деякі підрозділи, але від нас за великим рахунком нічого не залежить. Ми просто знаємо, що у нас є якась коаліція, співдружність, ми зможемо захистити свій будинок, будинок сусідів, але потрібно ще багато зробити, щоб такі думки були в масштабах всієї країни. А наша країна зараз пропагує пияцтво, наркоманію, клуби, сайти знайомств - і ніякого військового справи. У нас цього немає, і давно вже немає. В першу чергу, треба перестати дурницями займатися, в результаті все скінчиться тим, що будемо по півроку служити.

Роман:

- Погано. По-перше, служать мало. По-друге, підготовка російської армії залишає бажати кращого. Люди не хочуть йти в армію: у них немає ніякої відповідальності перед своєю Батьківщиною. Багато хто вважає, що служити в армії - це втратити час, для них рік - це втрачений час, для них рік - це дуже багато. Ніхто з присутніх тут не вважає, що втратив час в самий пік молодості 18-20 років. Ми придбали багато цінностей в житті і усвідомили те, що будемо робити надалі.

Як ви думаєте, чому нинішня молодь не прагне йти в армію?

Ігор:

- Тому що, якщо в армію не пішов, значить, дівчинка думає, він крутий. А раніше було, якщо пішов в армію, то дівчинки дивляться - ага, це нормальний мужик, а ті, кого не взяли, значить, він якийсь дурень, дебіл, а зараз і дівчатка думають навпаки, і хлопчики.

Десантник 76-ї Псковської дивізії:

- Справа, звичайно, не тільки в дівчаток. Все кругом говорять про дідівщину, а що називати дідівщиною? Побиття? Знаєте, все буває, за справу і побити можуть. А так - зроби те, зроби це - це що в армії, що не в армії, це є і буде і всюди, навіть в школі, і залежить вже від місця, де-то дідівщина проявляється на ділі, а десь - в словах і в стосунках. Є інша дідівщина - приниження особистості - але у нас в ВДВ такого немає. А з іншого боку, ми зараз говоримо про дідівщину - а ви подивіться на наших хлопчиків зараз, яким по 18 років, половина наркомани і фізично вони ні до чого не підготовлені, вони і на чоловіків-то не схожі.

Роман:

- Служити треба обов'язково, яка б армія не була. Хоча може бути коли-небудь наша держава зробить гідну професійну армію. Плюс ось дивіться - казармений стан, умови ніякі, платять копійки, ну хто на це погодитися? Ніхто, це ж несерйозно. Але, не дивлячись на те, що в армію зараз ніхто йти не хоче, ми все одно підемо за Росію, якщо не дай бог щось трапиться.

Василь:

- Наша армія зараз повністю залежить від політики, а все, що відбувається всередині неї, за великим рахунком нікому не важливо. Хлопці зараз не хочуть служити - воно й зрозуміло, тому що ними маніпулюють, і вони це розуміють.

Олег:

- Я не згоден. Армія завжди, в усі часи, з часів античності була засобом маніпулювання влади. Армія завжди брала участь в політичних іграх. Але справа ось у чому - якщо не дай бог щось станеться, всі встануть. Я сам особисто віддам життя за цю країну і таких людей маса. Ми ніколи не здамося, хоча війни, звичайно, не хоче ніхто.

Василь:

- Погано те, що не служать діти високих чинів - вони подають приклад. Якщо вони не йдуть в армію, значить вони показують, що не захищати цю країну, а на них рівняються інші, це багато в чому пояснює таке загальне негативне ставлення до армії. Можна як завгодно ставитися до всіх цих політичних справах, але нормальний чоловік повинен відслужити в армії. Справжній характер у чоловіка формується тільки після серйозних випробувань, якими армія і є в общем-то.

Що ви думаєте про модернізацію, як вона проявляється в армії?

Роман:

Найголовніше в армії - це люди. Людина з найпростішим автоматом Калашникова зробить цих комп'ютерних солдатів з НАТО на раз-два. У нас в ВДВ головним є підготовка людини. В першу чергу потрібно натренувати людині мислення, і тільки потім йдуть технології, хоча вони, звичайно, теж важливі. Природно, якщо у тебе автомат буде стріляти на кілометр, а в іншого на п'ять, то звичайно у нього перевага. Але якщо ти дуже добре готовий, то неважливо що у тебе в руках, хоч кулі, які стріляють під кутом. Головне - вміти цим всім користуватися.

Десантник 76-ї Псковської дивізії:

- Я вам так скажу - краще АК-74 в цьому світі немає, це автомат який буде працювати завжди. А купуючи французькі вертольотоносці "Містралі" і закуповуючи чужі танки, країна просто викидає наші гроші. Зараз хоч і намагаються знову прищепити повагу до армії, але вже пізно. Причини цього зрозумілі. Дивіться, людина закінчує вище військове училище, йому кажуть, ти поїдеш служити, ось тобі ключі від квартири, тільки ти жити будеш на Камчатці і отримувати 15 тисяч. А хто буде жити і служити на Камчатці за 15 тисяч рублів? Це навіть не важко, це ніщо. Знову ж таки, я нагадаю радянські часи - лейтенант виходить з училища і отримує мінімум 250 рублів, а на ті часи це зовсім чималі гроші. Йому давали житло, у нього була забезпечена сім'я. Раніше люди були впевнені в завтрашньому дні, знали, що держава завжди допоможе, і дітям, і дружинам. Зараз ніхто не знає, що буде завтра.

Розмовляла Наталія Зайцева

Як ви оцінюєте стан російської армії?
Як ви думаєте, чому нинішня молодь не прагне йти в армію?
Все кругом говорять про дідівщину, а що називати дідівщиною?
Побиття?
Плюс ось дивіться - казармений стан, умови ніякі, платять копійки, ну хто на це погодитися?
Що ви думаєте про модернізацію, як вона проявляється в армії?
А хто буде жити і служити на Камчатці за 15 тисяч рублів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация