За допомогою до Слідчого комітету

  1. Жителі проти будівельників Які очікують своєї черги перебували у великому конференц-залі - всього...
  2. кредит недовіри
  3. «Люди намагаються окреслити проблеми»

Жителі проти будівельників

Які очікують своєї черги перебували у великому конференц-залі - всього на зустріч зі столичним начальником записався 21 чоловік, але прийшло більше, тому прийом в цілому тривав менше шести годин.

Люди приходили з особистими проханнями та скаргами на порушені права, висловлювали незгоду з рішеннями слідчих органів. Інші просили за друзів і родичів, а деякі і зовсім об'єдналися в ініціативні групи. Кому-то вистачало 10 хвилин, а деяким і години було мало - обговорення складних випадків займає багато часу.

Мешканки селища Молодіжний Світлана Єгорівна, Інна Анатоліївна та Люція Миронівна прийшли розповісти про дев'ятиповерховому будинку з підземною парковкою , Яке почали будувати в 2017 році неподалік від їхніх будинків. Жінки турбуються що комунікації не витримають нових об'єктів, а саме будівництво заважає їх спокійному життю.

- Там зараз працюють людина 15, - пояснює Світлана Єгорівна. - Будівництво в режимі очікування якомусь. Вони вирили котлован, забили палі, і зараз залили частину фундаменту. Щось роблять. Техніка стоїть, а навколо цієї ділянки діти ходять в початкову школу. Китайці нападали на жінку - вона підходила фотографувати, не заходячи на територію, він почав щось кричати, потім став виривати телефон. Ми викликали поліцію, двох китайців відвезли.

Мешканки селища Молодіжний

Чимало запитань у стурбованих громадян викликає законність будівництва - нібито ділянку федеральної землі виявився у будівельників нелегальним шляхом. Зараз йдуть розгляди в арбітражному суді за зверненням Іркутського аграрного університету, якому раніше належав ділянку, де нині ведеться будівництво. Ініціативна група звертає увагу, що федеральні землі могли відбути тільки за згодою президента або голови уряду РФ. Такої згоди ні в одному суді надано не було.

- Чи зверталися ми вже до міністра сільського господарства, писали в прокуратуру, в район, - перераховує Світлана Єгорівна. - Були у Кондрашова (заступник голови уряду Іркутської області Віктор Кондрашов - Прим. Ред.) На нараді, були на селекторній нараді у Болотова (голова уряду Іркутської області Руслан Болотов - Прим. Ред.), А він нас знову-таки відправив до Кондрашову . Ось сьогодні донесли свою проблему тут. Чекатимемо.

нестерпний будинок

Микола Петрович - мешканець будинку №103 по вулиці Трудовій. Це старе двоповерхова будівля, яке вже давно б знесли, якби чоловік не запротестував. У 2015 році спеціальна позавідомча комісія з визнанням житлових приміщень непридатними для проживання визнала цю будівлю аварійним. Дуже скоро наспів і розпорядження про виселення. Микола Петрович упевнений - земля комусь потрібна під забудову.

- З самого початку там були порушення, - стверджує Микола Петрович. - Чи не було включено представників ряду уповноважених державних органів в галузі промислової, екологічної безпеки та, як потім це з'ясувалося, витлумачувалося так, що не притягувалися власники житлових приміщень і фізичні особи. Їх до відома не ставили!

Микола Петрович

З проблеми будинку №103 пройшли судові розгляди, які, втім, ні до чого не привели. Кіровський районний суд скасовувати розпорядження про переселення не став. Але Микола Петрович не здається, вказує на аналогічну справу по домівках біля ГЕС, де Свердловський районних суд все-таки відновив житлові права при визнанні будинків аварійними.

- Там у ГЕС такі ж будинки, як у мене - двоповерховий дерев'яний з модрини, - обурюється громадянин. - Плюс в липні минулого року була постанова адміністрації про примусове вилучення житлового приміщення і земельної ділянки під моїм будинком. Що далі? Буду боротися!

Буду боротися

кредит недовіри

Наступним по черзі виклику в кабінет до генерала виявився юрист Денис Андріанов. Він представляє інтереси поручителів і залогодателей за банківським кредитом однієї будівельної компанії в розмірі майже 2 мільярдів рублів на будівництво великого торгового центру в Іркутську. За його словами, виникла загроза неповернення кредиту, і поручителі тепер ризикують своїм майном.

Власнику торгового об'єкта вже кілька разів давали відстрочку по кредиту. У грудні 2017 року його повинен був перерахувати близько 500 мільйонів рублів, але, за інформацією Дениса, якщо щось і гаситься, то в куди меншому розмірі, і є підозри, що власник комплексу не планує повертати кошти.

- Банку теж може це набриднути, в будь-який момент може статися так, що він вимагатиме повернення кредиту, - каже він. - Термін повернення досить великий - до 2034 року, але на сьогодні там уже «просуди» суму, що перевищує 2 мільярди рублів.

- Термін повернення досить великий - до 2034 року, але на сьогодні там уже «просуди» суму, що перевищує 2 мільярди рублів

Денис Андріанов

Доходи від роботи ТЦ, продовжує він, не впливають на рішення проблеми - у нього невисока заповнюваність. До того ж є ризик, що власник може в будь-який момент ініціювати процедуру банкрутства. Тоді-то поручителі і потраплять під удар. Поки ж спроби звернути увагу на проблему успіхом не увінчалися.

- Ми кричимо про це всюди і намагаємося звернути на це увагу правоохоронних органів, прокуратури і так далі. На сьогодні мої клієнти-поручителі ризикують втратити досить великий маєток, яке вони заклали під цей кредит. Поки ніякої реакції ні від кого не слід. Мене як заявника навіть не викликали, навіть не опитали, - хитає головою юрист. - Тепер тут чекаємо.

Дуже скоро двері конференц-залу відчинилися, увійшла секретар і, запитально оглянувши сидять, вимовила:

- Денис Сергійович? Можете йти, ваша черга ...

«Люди намагаються окреслити проблеми»

Поки генерал-лейтенант юстиції Ілля Лазута продовжував прийом, ми зустрілися з заступником керівника слідчого управління по Іркутській області Ринатом Ямаліевим. Він повідав нам про особливості регіону і про різницю між проблемами иркутян і скаргами громадян в інших регіонах СФО.

- Ілля Валерійович позитивно оцінив успіхи, яких досягли за останні кілька років, - розповідає Рінат Наильевич. - Ми, наприклад, в два рази збільшили кількість податкових надходжень до бюджету від підприємств із заготівлі лісу - це результат нашої спільної роботи з працівниками органів внутрішніх справ Іркутської області. Дуже непогано працювали з іншими відрахуваннями - близько мільярда рублів повернуто в бюджет у справах, за якими проходили перевірки, або розслідувалися кримінальні справи.

Рінат Ямал

За його словами, в Приангарье надзвичайно активні люди. Саме громадяни часом надають неоціненну допомогу слідчим в самих різних сферах.

- Можу сказати з упевненістю, що активність населення в Іркутській області вище середньостатистичної. Може бути, це особливість регіону така - населення не залишає без уваги всі події, що відбуваються. Люди намагаються окреслити проблеми, підняти їх. Ми оперативно працюємо за повідомленнями в ЗМІ. Якщо є порушення, які не тягнуть кримінальної відповідальності, але вимагають втручання інших наглядових органів, ми перенаправляємо повідомлення і підключаємо ці органи.

Приклад такої взаємодії - тема захисту прав дітей. В Іркутську вона стоїть гостро, ситуація, каже Ринат Ямал, нехороша. Такі злочини часто носять латентний характер, тому Слідчий комітет створив службу міжвідомчої взаємодії, знаходиться в контакті з обласним уповноваженим з прав дитини Світланою Семенової, що дозволяє підійти до кожного випадку зі всебічним увагою.

Ще в Іркутській області дуже актуальні екологічні теми: питання очисних споруд, забудова прибережної зони, Прібайкальскій національний парк з його величезними площами, теми острова Ольхон.

- Там не просто проблеми, там є речі, які не можна вирішити без змін у федеральному законодавстві. Поки ж ми працюємо з тим, що є. ОНФ активно бере участь, з 2014-2015 року ми кожну земельну ділянку - що на млиновий тракті, що на Байкальському - перевіряли з точки зору законності. Багато звернень по вирубках лісу, поліція успішно розслідує ці справи. У нас в 2017 році кілька банд пішла до суду щодо незаконних рубок, - згадує Рінат Ямал.

Що стосується результатів зустрічі з Іллею Лазутовим, то відповіді не змусять себе чекати. Порядок роботи зі зверненням регламентований законом: громадяни звертаються до генерала безпосередньо, потім звернення направляється до центрального апарату. Всі звернення розглянуть у встановлений законодавством тридцятиденний термін, кожен громадянин отримає письмову відповідь.

- Важливо, що можливість розповісти про свою проблему є у кожного городянина завжди, - зауважив Рінат Ямал. - У нашого управління Слідчого комітету є офіційний сайт, де вказано час прийому громадян. Запис ведеться в цілодобовому режимі, тому подзвонити і записатися може кожен. Без будь-яких проблем.

Автор фото - Заріна Весна

Що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация