За 3000 стрибків у українки основний парашут не розкрився 6 разів

"Знаєте, коли при стрибках з парашутом адреналіну найбільше виробляється? У момент розкриття купола: ти не знаєш, розкриється чи ні", - говорить донеччанка Світлана Дячок, яка за свої 36 років зробила ні багато ні мало 3 тисячі стрибків! Правда, випадків, коли обладнання не спрацювало, у Світлани було всього шість: жінці довелося використовувати запасний парашут.

"Коли починала стрибати, було страшно і на початку стрибка - адже людина падає вниз зі швидкістю гоночної машини - 220 км / година . А потім вже втягуєшся, і всі сили спрямовані на те, щоб виконати завдання, наприклад, приземлитися на зазначену мету ", - пояснює жінка.

З досягненням спортивних цілей у Світлани Дячок теж повний порядок - вона встановила два світових рекорди точності приземлення (наприклад, на чемпіонаті України в 2005 році з висоти 1000 метрів 10 раз приземлилася в коло розміром з кришку від пляшки (діаметр трохи більше дюйма, тобто 2,5 см) і має більше 50 чемпіонських титулів, отриманих на змаганнях різного рівня.

Світлана Дячок не просте спортсменка - вона офіцер відділення з виховної роботи Донецького зенітного ракетного полку повітряного командування "Центр" Повітряних сил. "Зараз працюю з солдатами, в тому числі срочниками, проводжу виховну роботу, як це раніше політруки робили. Крім того, я інструктор повітряно-десантної підготовки, член збірної України повітряно-десантних військ і Збройних сил. Дослужитися до старшого лейтенанта", - говорить Світлана. На роботі спортсменку-десантника хвалять. "Тендітна жінка з чоловічою стійкістю до труднощів і зразковим ставленням до професії, стража неба, а також приємний співрозмовник і грамотний офіцер", - говорить про підпорядкованої командир військової частини полковник Олег Василенко.

До речі, стрибати з парашутом Світлані, як то кажуть, сам Бог послав. Її мама і тато були майстрами спорту СРСР з цього виду змагань. "У тата було 8 тисяч стрибків з парашутом, у мами 6 тисяч, - згадує Світлана. - Я перший раз стрибнула, коли мені 14 років було. Цілий тиждень чекала погоди, погоди не було, я хвилювалася. І тут, нарешті, в п'ятницю вітер вщух, але були хмари, і я стрибнула з висоти 300 метрів. У таку погоду тільки десантники стрибають, так що це було бойове хрещення. стрибнув, трохи злякалася, а на пропозицію стрибнути ще раз відразу погодилася! ". Ну а "десантне" хрещення виявилося для спортсменки доленосним - заміж вона вийшла також за десантника і народила сина Тараса. До речі, Тарас стрибнув з парашутом значно раніше мами - йому було всього шість років. "Я була на зборах, а чоловік взяв Тараса і відправився на полігон. Там малюк і стрибнув разом зі своїм хрещеним в парі. Правда, більше стрибків у житті Тараса не було. Син серйозно займається айкідо", - розповідає Світлана.

На роботі. Тендітна жінка в якості інструктора повітрянодесантної підготовки навчає солдат

ЗОЛОТО ОЛІМПІАДИ І КАРТИНИ, вишиті хрестиком

Світлана виношує амбітні спортивні плани. Вона планує взяти участь в двох міжнародних змаганнях, які цього літа відбудуться в Китайській Народній Республіці та Україні. А на наступний рік донеччанка буде боротися за чемпіонське золото на Олімпіаді серед військовослужбовців-парашутистів армій різних країн, який відбудеться в столиці Південної Кореї. До речі, як розповів "Сегодня" Дмитро Горбунов, начальник регіонального медіа-центру МО України, за кількістю спортивних перемог, здобутих протягом одного року, Дячок нагороджували почесним званням "Кращий парашутист України" аж тричі: в 2005, 2006 і 2007 роках. Ну а у вільний час Світлана захоплюється чисто жіночим заняттям - вишиває хрестиком. Причому майже професійно - робить вишиті копії картин відомих художників, наприклад, Шишкіна або Кандинського.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;Знаєте, коли при стрибках з парашутом адреналіну найбільше виробляється?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация