За що радянські жінки ненавиділи першу леді СРСР

Її доглянутість, манера одягатися вишукано і зухвало дорого у західної публіки викликала захоплення, а у радянських жінок - нічого, крім роздратування! Її доглянутість, манера одягатися вишукано і зухвало дорого у західної публіки викликала захоплення, а у радянських жінок - нічого, крім роздратування

Джерело фотографій: Kulturologia.ru

Фактрум розповідає цікаві факти про першу леді СРСР.

1. До Раїси Горбачової в Радянському союзі дружини генсеків світського життя не вели і в прийомах участі не брали, вони взагалі вкрай рідко з'являлися на людях. Обов'язки першої леді довгий час виконувала перша жінка-космонавт Валентина Терешкова, яка зустрічала закордонні делегації. Але Раїса Горбачова зламала стереотипи про невміння радянських гранд-дам виглядати елегантно і витончено. Тоді жартували, що вона - перша дружина радянського лідера, яка важить менше свого чоловіка.

Тоді жартували, що вона - перша дружина радянського лідера, яка важить менше свого чоловіка

Раїса Максимівна і Михайло Сергійович Горбачови

2. Бути в усьому першої Раїса прагнула з юних років, і завдяки своїй завзятості і старанності самостійно досягла непоганих результатів: школа із золотою медаллю, надходження на філософський факультет МГУ, диплом з відзнакою, захист кандидатської дисертації. Там же, в МГУ Раїса познайомилася зі студентом юрфаку Михайлом Горбачовим і вийшла за нього заміж.

Там же, в МГУ Раїса познайомилася зі студентом юрфаку Михайлом Горбачовим і вийшла за нього заміж

Зліва - Раїса Титаренко в рік вступу до МДУ, 1949. Праворуч - Михайло та Раїса Горбачови, перший рік шлюбу, 1953 Зліва - Раїса Титаренко в рік вступу до МДУ, 1949 Візит подружжя Горбачевих до Великобританії, 1989

3. Раїса Горбачова не тільки завжди і всюди супроводжувала чоловіка, а й була його помічницею і порадницею у всіх питаннях. Вона стала першою дружиною лідера держави, відповідної західному поняттю «перша леді»: вона вміла не тільки презентабельно виглядати, але і підтримувати діалог на будь-якому рівні. Цьому сприяло і знання англійської мови (Михайло Горбачов спілкувався із зарубіжними делегаціями з допомогою перекладача).

Подружжя Горбачови і Маргарет Тетчер, 1989 Подружжя Горбачови і Маргарет Тетчер, 1989   Зліва - Раїса Горбачова і Маргарет Тетчер, 1989 Зліва - Раїса Горбачова і Маргарет Тетчер, 1989. Праворуч - Подружжя Горбачевих під час візиту в США, 1987 Подружжя Горбачевих під час візиту в США, 1987

4. У народі говорили, що Горбачова віддає перевагу виключно зарубіжні бренди, проте сама вона ці чутки наполегливо заперечувала і стверджувала, що одягається в Будинку моделей на Кузнецькому мосту, у Тамари Мокеева і В'ячеслава Зайцева. Пізніше Зайцев запитав, навіщо вона приписувала йому чужі заслуги, на що перша леді нібито відповіла: «Славочка, а хіба вам це не приємно?»

Раїса Горбачова на прийомі в Делі під час офіційного візиту до Індії, 1986 Раїса Горбачова на прийомі в Делі під час офіційного візиту до Індії, 1986   Раїса Горбачова і глава фірми «Бурда» Енне Бурда під час зустрічі в особняку МЗС СРСР, 1987   Раїса Горбачова на закритому показі YSL (Ів Сен Лоран), 1986 Раїса Горбачова і глава фірми «Бурда» Енне Бурда під час зустрічі в особняку МЗС СРСР, 1987 Раїса Горбачова на закритому показі YSL (Ів Сен Лоран), 1986

5. У моді Горбачова розбиралася добре і навіть була знайома з відомими зарубіжними кутюр'є, в їх числі - Ів Сен Лоран і П'єр Карден. Карден говорив: «Хочу відзначити, що Раїса Горбачова відрізнялася хорошим смаком в одязі, правда, я вважаю, що їй пішли б наряди більш яскравих тонів і більш неординарного крою, ніж ті, що вона зазвичай носила. Не знаю, з чим це було пов'язано: чи то вона не хотіла дражнити російську громадську думку, то просто не наважувалася носити подібні наряди. Знаєте, буває так, що красиві і елегантні від природи жінки дуже ніяково себе почувають в модних нарядах, хоча я впевнений, що Раїса Горбачова не була такою ».

Раїса та Михайло Горбачови під час дружнього візиту до Югославії, 1988

6. За кордоном Раїсу Горбачову називали «комуністичної леді з паризьким шиком», а в СРСР її стиль ні в кого не викликав захоплення. Л. Парфьонов пише: «Жінки не могли пробачити їй доглянутості: завжди волосся покладені, нігтики наманікюрени - мабуть робота не пильна, в чергах стояти не треба, на всьому готовому живе! Часта зміна гардероба (програма "Час" показує царюючу подружжя майже щодня) виглядає марнотратною: це на які ж гроші її так обшивають - на чоловікову зарплату або за державний рахунок? »

»

Раїса Горбачова і Ненсі Рейган в Державній Третьяковській галереї, 1988 Раїса Горбачова і Ненсі Рейган в Державній Третьяковській галереї, 1988   Михайло та Раїса Горбачови приймають в Москві подружжя Рейганів, 1988   Михайло та Раїса Горбачови приймають в Москві подружжя Рейганів, 1988 Михайло та Раїса Горбачови приймають в Москві подружжя Рейганів, 1988 Михайло та Раїса Горбачови приймають в Москві подружжя Рейганів, 1988

А ще багатьох дратувало те, як трепетно ​​Михайло Сергійович любив свою дружину, як уважно ставився до її словам. Відданість Горбачова дружині навіть обігрувалася в анекдотах того часу. Після смерті Раїси Максимівни в 67 років від лейкозу, її чоловік більше не одружився і до сих пір шанує її пам'ять.

Раїса Горбачова в Міннеаполісі, 1991

Пізніше Зайцев запитав, навіщо вона приписувала йому чужі заслуги, на що перша леді нібито відповіла: «Славочка, а хіба вам це не приємно?
Часта зміна гардероба (програма "Час" показує царюючу подружжя майже щодня) виглядає марнотратною: це на які ж гроші її так обшивають - на чоловікову зарплату або за державний рахунок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация