За бортом ЄАЕС: в Росію їдуть працювати все менше українців, молдаван та турків

  1. Серби і турки пакують валізи
  2. У ЄАЕС кипить робота

У минулому році в Росії на 15% в порівнянні з 2015 роком зменшилася кількість виданих міграційних патентів, які дозволяють громадянам країн СНД, що не входять в Євразійський економічний союз, працювати в РФ. Крім того, набагато менше громадян інших іноземних держав, зокрема Туреччини, Сербії, В'єтнаму і Китаю, стало приїжджати на роботу в Росію. Відповідні дані RT надали в МВС. Такі цифри експерти пояснюють різними факторами. Українці, наприклад, вважають за краще подавати документи не на патент, а відразу на російське громадянство. Крім цього, багато робочих місць тепер займають громадяни ЄАЕС, яким не потрібно отримувати спеціальних дозволів.

Також по темі

Орел замість тризуба: в 2016 році українці отримали рекордну кількість паспортів РФ Орел замість тризуба: в 2016 році українці отримали рекордну кількість паспортів РФ

Українці помітно частіше за інших громадян СНД отримують громадянство Росії. Про це свідчать дані, які RT надали в ...

Іноземним громадянам, які прибувають на заробітки в Росію в безвізовому порядку, необхідно отримати міграційний патент. Це актуально для всіх країн СНД, крім Туркменії (приїжджі з цієї держави повинні отримати дозвіл на роботу). У 2016 році кількість виданих іноземцям патентів зменшилася на 16% в порівнянні з попереднім роком і склала 1 510 378 (в 2015 році - 1 788 201). Такі дані RT надали в МВС.

У Росії в минулому році найбільше патентів отримали громадяни Узбекистану - 925 948 осіб (у 2015 році - 930 100).

На другому місці працівники з Таджикистану - 433 137 представників цієї країни працювали в Росії (у 2015 році - 461 291).

Треті за кількістю отриманих в 2016 році патентів - громадяни України. Дозвіл оформили 171 237 осіб, що на 20% менше, ніж у 2015 році (213 662).

Юрист української діаспори в Москві Леонід Козак вважає, що цей показник впав, оскільки українці вважають за краще відразу отримувати російське громадянство, а не патент для роботи.

«Громадяни України прагнуть отримати громадянство, а не патент для роботи. Найчастіше нас запитують, як отримати дозвіл на проживання і як швидше оформити громадянство, - розповів він. - Потік людей з Донецької та Луганської областей був великий в 2014-2015 роках. Зараз в Росію їдуть з усієї території України, в тому числі з її західної частини ».

За даними МВС, в 2016 році більше 100 тис. Українців стали володарями російських паспортів. Це на 49% більше, ніж у 2015 році.

Найбільше в 2016 році знизилося число громадян Молдови, які приїжджають в Росію на заробітки. Патенти отримали 67 203 молдаванина, що на 34% менше, ніж у 2015 році (101 824).

Голова Конгресу молдавських діаспор Олександр Калінін вважає, що таке скорочення викликане посиленням міграційного законодавства в 2014 році. За його словами, наслідки цього відчуваються тільки зараз, так як в минулому році почалися перевірки.

«При оформленні патенту потрібно укласти трудовий договір. У 2014 і 2015 роках ще була можливість неофіційно працювати при наявності патенту, а в 2016 році вже проводилися заходи щодо виявлення таких випадків, - заявив Калінін. - Ці посилення стосуються всіх, проте громадяни Молдови - одні з найбільш законослухняних. Вони не йдуть на порушення закону, намагаються легально все оформити. Якщо є заборона - вони їдуть. У той час як представники інших країн СНД найчастіше залишаються, порушуючи міграційні правила ».

На думку експерта, в 2017 році можна очікувати припливу молдаван в Росію. Серед причин - поліпшення відносин між країнами, а також амністія громадян Молдавії, які раніше порушили російське міграційне законодавство. Близько 50 тис. Молдавських громадян отримають можливість повернутися в Росію.

На п'ятому місці за кількістю отриманих патентів - вихідці з Азербайджану: за оформленням документа в 2016 році звернулися 50 123 особи (у 2015 році - 52 112).

У 2015 році карта дозволу на роботу для громадян СНД була скасована. Замість неї громадяни України, Молдавії, Азербайджану, Узбекистану і Таджикистану отримують патент для роботи в Росії, який оформляється швидше і легше дозволу.

Серби і турки пакують валізи

Громадянам країн, які не входять до СНД, а також вихідцям з Туркменії слід отримувати дозволи на роботу. У 2016 році російська влада видали 149 013 таких документів - на 30% менше, ніж у 2015 році (214 559).

За останні два роки найбільше дозволів отримали громадяни Китаю. У 2016 році офіційно в Росії працювало 45 773 китайця (у 2015 році - 58 719).

На другому місці, за даними МВС, працівники з КНДР - 32 657 осіб (у 2015 році - 33 498). На третьому рядку вихідці з В'єтнаму - 10 606 громадян цієї країни отримали дозволу на роботу (у 2015 році - 16 480).

Громадян Туреччини в 2016 році в Росію приїхало працювати 10 163. Це на 63% менше, ніж роком раніше (у 2015 році - 27 471).

Професор Університету економіки і технологій торгової палати та біржі Туреччини Тогрул Ісмаїл впевнений, що причиною зниження потоку турецьких громадян є скасування безвізового режиму Росією в односторонньому порядку.

«На падінні позначилася криза у відносинах між двома країнами, коли Росія ввела санкції і скасувала безвізовий режим з Туреччиною, - зазначив він. - Можливо, незабаром візи скасують, так як це питання обговорюється на найвищому рівні. Наші відносини будуть поліпшуватися, адже у нас дуже багато спільних проектів, особливо в енергетичному напрямку. Якщо безвізовий режим повернуть, то потік турецьких громадян в Росію відновиться ».

Експерт розповів RT, що в основному працювати в Росію приїжджали кваліфіковані фахівці в будівельній сфері.

На 42% в 2016 році скоротилося і число приїжджих працівників з Сербії. Офіційно працювали в Росії 6860 громадян цієї країни (в 2015 році - 11 897).

Представник сербської діаспори в Раді у справах національностей при уряді Москви Божидар Мітровіч впевнений, що на ці показники вплинули економічні та політичні причини.

«У Росії за останній час зменшилася кількість сербських компаній. Я сам скоро їду назад, пропрацювавши тут 30 років адвокатом, тому що не можу знайти клієнтів в особі сербських фірм, - заявив він. - Захід тисне на Сербію і не дозволяє їй працювати з російським бізнесом. Наша сербська неорганізованість і нерозуміння того, що Захід проти і Сербії, і Росії, грають в цьому свою роль ».

Разом з тим Мітровіч вважає, що Росія останнім часом сама не прагне запрошувати на роботу іноземців.

У ЄАЕС кипить робота


Як відзначили в МВС, причина зниження кількості виданих патентів і дозволів на роботу полягає в тому, що вільні робочі місця займають вихідці з ЄАЕС, роль також відіграє загальна економічна ситуація в країні.

«Однією з умов зниження кількості оформлених дозвільних документів на право здійснення іноземними громадянами трудової діяльності в Росії є заміщення робочих місць громадянами держав - членів Євразійського економічного союзу, яким для здійснення трудової діяльності на території Росії отримання дозвільних документів не потрібно», - пояснили RT у відомстві .

ЄАЕС був створений на початку 2015 року. Зараз в організацію разом з Росією входять чотири країни: Вірменія, Білорусія, Киргизія і Казахстан. Вихідці з цих держав прирівняні в трудових правах до громадян Росії. Тому число працюючих в Росії білорусів, вірмен, киргизів і казахів точно відстежити не можна.

Президент Федерації мігрантів Росії Вадим Коженов розповів RT, що серед громадян ЄАЕС найчастіше на заробітки в Росію їдуть вихідці з Киргизії.

«До появи ЄАЕС в Росії працювало близько 1 млн громадян Киргизстану. Зараз такої статистики не веде, - повідомив він, - створення союзу полегшило вихідцям з цієї країни пошук роботи в Росії. З усього ЄАЕС саме їх в Росію їде найбільше. На них вище попит з боку роботодавців: їх простіше оформляти, простіше готувати на них документи ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация