За яких умов можливе повернення товару після 14 днів?

  1. Чи можна повернути в магазин якісний, але не підійшов товар?
  2. Чи може продавець відмовити покупцеві в обміні не людини, яка товару?
  3. Що потрібно зробити, щоб повернути невідповідний товар?
  4. Чи можна повернути товар без чека?
  5. Детальніше про повернення товару, придбаного в інтернет-магазині

Відповідно до закону, що захищає права споживачів , Вже оплачений товар можна повернути в магазин навіть в тому випадку, якщо до якості продукту у покупця претензій немає. При цьому продавець зобов'язаний повністю компенсувати вартість придбання, або запропонувати клієнтові обміняти виріб на подібний.

Чи можна повернути в магазин якісний, але не підійшов товар?

Відповідно до закону, що захищає   права споживачів   , Вже оплачений товар можна повернути в магазин навіть в тому випадку, якщо до якості продукту у покупця претензій немає

Не завжди продавці готові на повернення товару після 14 днів

Таким чином, в магазин можна повернути будь-який товар, що не підійшов покупцеві:

  • за своєю формою;
  • за розміром, вагою або габаритам;
  • за забарвленням;
  • за фасоном (якщо мова про одяг);
  • по комплектації.

Важливо знати: навіть при наявності підпису покупця на товарному чеку (буквально означає повну згоду на пропонований зовнішній вигляд виробу), продавець не має права відмовити споживачу в обмін або повернення товару.

Справедливо це твердження навіть в тому випадку, коли перед оплатою придбання клієнт мав можливість провести детальний зовнішній огляд вироби (або його примірку).

Чи може продавець відмовити покупцеві в обміні не людини, яка товару?

При певних умовах продавець залишає за собою право відмовити покупцеві в обміні. Щоб не потрапити в таку неприємну ситуацію, перед поверненням речі переконайтеся, що:

  1. виріб повністю зберегло свій товарний вигляд і споживчі властивості (як правило, таке можливо, тільки якщо товар не був у вживанні);
  2. всі товарні пломби і ярлики знаходяться на своїх місцях;
  3. у вас збереглися товарний і касовий чеки (або інші документи, що підтверджують факт оплати покупки).

Зверніть увагу: продукти харчування, для шкарпетки панчішна продукція, а також деякі інші категорії товарів не підлягають поверненню або обміну ні за яких обставин!

Зверніть увагу: продукти харчування, для шкарпетки панчішна продукція, а також деякі інші категорії товарів не підлягають поверненню або обміну ні за яких обставин

14 днів - достатньо часу, щоб визначитися, чи підходить куплена річ!

Також, згідно із законом, продавець має право не проводити обмін немає підійшов покупцю товару, якщо з моменту його оплати пройшло більше 14 днів. Вважається, що 15 діб (з огляду на день покупки) більш ніж достатньо, щоб визначитися - підходить вам куплена річ чи ні.

Тому будьте готові до того, що якщо вже не подобається обновка була придбана вами більше двох тижнів тому, вам відмовляться обміняти її (або повернути гроші за товар ) Навіть в тому випадку, якщо фабрична упаковка речі не була порушена.

Крім іншого, може виникнути і така ситуація, коли магазин просто не може замінити що не сподобався вам товар на аналогічний, так як схожих речей в даний момент просто немає в продажу (в наявності). Як можна поступити в цьому випадку? Покупець має право:

  1. погодитися здійснити обмін пізніше (коли необхідний йому товар знову надійде в продаж);
  2. зажадати відшкодування повної вартості повернутого товару (при цьому оплата може бути проведена будь-яким способом, але не пізніше, ніж через три дні з моменту звернення).

Що потрібно зробити, щоб повернути невідповідний товар?

Можна спробувати просто домовитися з продавцем про заміну на інший товар

Для оформлення повернення речі покупцеві необхідно буде написати відповідну Заява . Краще - в двох примірниках, один з яких можна буде під підпис вручити представнику продавця для ознайомлення. Форма документа (друкована або рукописна) при цьому не буде мати значення.

У самій заяві слід коротко викласти причину, по якій ви бажаєте повернути продавцеві річ (не підійшов фасон, «промахнулися» з габаритами і т.д.), а так само конкретно сформулювати своє побажання. Це може бути як прохання про обмін товару, так і вимога розірвати угоду купівлі-продажу (або, простіше кажучи, повернути гроші за покупку).

Важливо розуміти, що при оформленні повернення покупець має справу не особисто з продавцем-консультантом, що відпустив йому не сподобався товар, а з цілою фірмою, що займається реалізацією тієї чи іншої продукції. Відповідно, і заява пишеться «на ім'я» організації, а не конкретного її співробітника.

Чи можна повернути товар без чека?

Чек - гарантія для покупця!

Відповідно до закону, що захищає права споживачів, на певних умовах можливе повернення товару і при відсутності у покупця чека на нього. Як доказ оплати покупки в даному випадку можуть виступати свідчення незалежних свідків.

Актуально це правило і для випадків повернення неякісного товару, докладний розгляд яких вимагає написання цілої окремої статті.

На жаль, з успіхом застосувати цей закон на практиці у споживачів виходить украй рідко. Сьогодні продавці не відрізняються лояльністю до клієнтів, який не приносить великої кількості грошей. Тому слід підготуватися до того, що від вас вимагатимуть саме документального підтвердження факту покупки не сподобався товару.

Невеликою втіхою в даній ситуації є той факт, що в разі конфлікту з продавцем завжди можна спробувати відстояти свої права за участю Росспоживнагляду або через суд. А як бути тим, хто купує речі онлайн, адже в інтернет-магазинах видача чеків і зовсім не передбачена?

Не дивлячись на уявну складність процедури, оформлення повернень в мережі зазвичай відбувається куди простіше, ніж в звичайних торгових точках. Можливо це завдяки тому, що у покупця завжди під рукою залишаються копії електронних платіжних документів, що підтверджують укладення угоди. До того ж, більшість сайтів-магазинів сильно стурбоване своєю репутацією.

Господарям мережевий торгової точки швидке і тихе оформлення чергового повернення обходиться куди дешевше, ніж спровокована відмовою хвиля негативних відгуків про підприємство в інтернеті.

Детальніше про повернення товару, придбаного в інтернет-магазині

Складніше питання йде з покупками через інтернет

Сучасна онлайн-торгівля офіційно класифікується як «дистанційний спосіб реалізації товару» і потрапляє під 26-у статтю все того ж Закону про споживацькі права .

Завдяки цьому процедура повернення або обміну товару через мережу практично нічим не відрізняється від аналогічних дій за її межами. Вся різниця полягає лише в дрібних нюансах (наприклад, в термінах проведення процедури).

Так, згідно із законом, від товару, придбаного через інтернет, можна відмовитися без пояснення продавцеві причин. Зробити це можна в будь-який момент, але тільки до того часу, поки придбання не буде доставлене в ваше відділення пошти . З дня отримання посилки, щоб повернути товар у вас є рівно тиждень. При цьому, причину відмови від покупки вам доведеться обґрунтувати.

Корисно знати: з урахуванням лякаючою безграмотності нашого населення, що стосується такого важливого аспекту, як захист своїх споживчих прав, законодавцями був прийнятий ряд істотних поправок. Згідно з однією з них, будь-яка особа, яка купує товари в інтернеті, має право повернути не сподобався річ в магазин протягом цілих трьох місяців з моменту отримання в тому випадку, якщо при передачі посилки воно не було ознайомлено з умовами повернення покупки в письмовій формі.

Коли мова йде про покупки через інтернет, замість покладених на повернення грошових коштів трьох днів, продавець має в запасі цілих десять. При цьому покупець отримує суму еквівалентну вартості самого товару. Неминучі витрати на поштову доставку закономірно віднімаються із загальної суми, сплаченої споживачем за покупку, як компенсації магазину.

Ось ще кілька моментів, що стосуються повернення не сподобалися речей, які дуже важливо врахувати, перш ніж зважитися на покупку в інтернеті:

  • У перевіреному інтернет-магазині на головній сторінці сайту (або в спеціальному його розділі) обов'язково буде розміщена публічна оферта, докладно описує процес повернення неякісного або не підійшов, покупцеві товару. До цього мережевих торговців зобов'язало чинне в РФ законодавство. У разі відсутності подібної інформації у вільному доступі на сторінках конкретного інтернет-ресурсу, варто утриматися від будь-яких покупок в даному магазині. Найімовірніше, ви маєте справу з мережевими шахраями.
  • Оформляючи через інтернет індивідуальне замовлення на будь-яку річ, будьте готові до того, що, відповідно до закону, ви не зможете оформити повернення даного товару у продавця.
  • Винятки становлять лише ті випадки, коли прийшла поштою річ викликала якісь нарікання щодо своєї якості.

Всі правила, що стосуються обміну і повернення не підійшов, але, при цьому, якісного товару поширюються і на речі з розпродажів (в тому числі, і в мережі інтернет ). А ось застосувати їх до «уцінку» вже не можна. Багато недобросовісні продавці використовують цю «лазівку» в законі в своїх цілях. Будьте гранично пильні!

А ось які товари можна повернути, нагадає тематичний відеоматеріал:

Чи можна повернути в магазин якісний, але не підійшов товар?
Чи може продавець відмовити покупцеві в обміні не людини, яка товару?
Що потрібно зробити, щоб повернути невідповідний товар?
Чи можна повернути товар без чека?
Чи можна повернути в магазин якісний, але не підійшов товар?
Чи може продавець відмовити покупцеві в обміні не людини, яка товару?
Як можна поступити в цьому випадку?
Що потрібно зробити, щоб повернути невідповідний товар?
Чи можна повернути товар без чека?
А як бути тим, хто купує речі онлайн, адже в інтернет-магазинах видача чеків і зовсім не передбачена?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация