За що позбавляють водійських прав в Росії?

  1. 1. Загальна інформація
  2. 2. За що можуть відібрати права
  3. 2.1 За пиятику
  4. 2.2 За перевищення і встречку
  5. 2.3 За номера
  6. 2.4 Ігнорування спецавтотранспорту
  7. 2.5 Перевезення великогабаритних вантажів
  8. 3. Процедура позбавлення водійських прав
  9. 3.1 Складання протоколу
  10. 3.2 Вилучення посвідчення водія
  11. 3.3 Тимчасовий дозвіл
  12. 4. Повернення посвідчення водія

Напевно, практично для кожного автомобіліста в нашій країні найстрашнішим кошмаром є позбавлення водійських прав Напевно, практично для кожного автомобіліста в нашій країні найстрашнішим кошмаром є позбавлення водійських прав. Цього бояться як новачки, тільки недавно здали іспит і отримали, нарешті, заповітне водійське посвідчення, так і досвідчені водії, які вже не один рік керують авто, проїхали не одну тисячу кілометрів і, здавалося б, повинні бути повністю впевнені і в своїх навичках водіння і в знанні ПДР.

Дійсно, яким би величезним досвідом водіння не володів автолюбитель, від всіляких неприємностей на дорозі він не застрахований, ну а в перелік подібних непередбачених обставин входить також і позбавлення водійського посвідчення.

1. Загальна інформація

Отже, що ж, власне, являє собою процедура вилучення водійських прав, і які саме причини можуть привести до подібної катастрофи? Позбавлення прав на керування транспортним засобом є в Російській Федерації одним з найсерйозніших і суворих покарань за порушення правил дорожнього руху (до більш суворим покаранням за гріхи такого роду можна віднести адміністративний арешт).

Відповідно до нинішнього законодавства даний вид покарання може бути застосований найменше на один місяць.

Якщо ж водій допустив більш серйозне порушення, то термін, протягом якого йому доведеться задовольнятися роллю пішохода або пасажира, може збільшитися - максимум на три роки.

2. За що можуть відібрати права

В нашій державі з року в рік відстежується тенденція все більшого посилення боротьби з порушеннями правил руху - законодавча влада, як видно, прагне таким чином зробити ефективнішою боротьбу з величезною кількістю ДТП на дорогах. На сьогоднішній день в КоАП РФ є 29 пунктів про адміністративні порушення, в якості покарання за які передбачено, крім іншого, також позбавлення права керувати транспортним засобом на різний період часу.

2.1 За пиятику

В першу чергу, в якості можливої ​​причини для водія залишитися без прав можна назвати водіння транспортного засобу в нетверезому стані - про те, що за подібне можуть відібрати водійське посвідчення, знають навіть ті, хто не має ніякого відношення до автомобілів і їзді за кермом.

В даний момент є кілька адміністративних статей такого роду: керування авто в стані алкогольного сп'яніння, те саме правопорушення, але вчинене повторно, а також відмова водія від медичного огляду на наявність алкоголю в крові, або передача керування машиною будь-кому, що знаходиться в п'яному вигляді В даний момент є кілька адміністративних статей такого роду: керування авто в стані алкогольного сп'яніння, те саме правопорушення, але вчинене повторно, а також відмова водія від медичного огляду на наявність алкоголю в крові, або передача керування машиною будь-кому, що знаходиться в п'яному вигляді .

При цьому слід зазначити, що порушення такого роду караються найсуворіше - все перераховане вище карається вилученням прав не менше ніж на півтора року, а за повторне "п'яне" водіння, згідно з буквою закону, позбавляють права керування транспортними засобами на строк до трьох років.

2.2 За перевищення і встречку

Другим найбільш відомим і, на жаль, часто зустрічається приводом позбутися прав є такі порушення ПДР як перевищення швидкісного режиму (на 60 і більше км / ч), а також виїзд на смугу зустрічного руху.

У першому випадку термін покарання багато в чому залежить від того, наскільки швидко їхав водій і, відповідно, наскільки саме він перевищив швидкість;  також вельми суворо караються ті, хто робить подібні порушення повторно У першому випадку термін покарання багато в чому залежить від того, наскільки швидко їхав водій і, відповідно, наскільки саме він перевищив швидкість; також вельми суворо караються ті, хто робить подібні порушення повторно. Максимумом, прописаним в КоАП, за це права можуть відібрати на рік. У разі виїзду автомобіля на зустрічну термін позбавлення водійського посвідчення буде від чотирьох до шести місяців.

2.3 За номера

Відібрати права за чинним законодавством можуть також і за відсутність госномеров на авто або ж неможливість їх ідентифікації (даний пункт звучить як неправильне використання державних реєстраційних знаків). Таке порушення законодавства карається позбавленням права водіння автомобіля терміном на 1-3 місяці, ну а за чужі або підроблені номери прав можна втратити й на рік.

2.4 Ігнорування спецавтотранспорту

Великий шанс позбутися права керування автомобілем є і у тих водіїв, які ігнорують вимоги ПДР надавати перевагу в русі спецтранспорту - НЕ пропущена пожежна машина, швидка допомога або автомобіль поліції з включеними маячками і кричить сиреною коштуватимуть горе-водієві прав на термін до трьох місяців Великий шанс позбутися права керування автомобілем є і у тих водіїв, які ігнорують вимоги ПДР надавати перевагу в русі спецтранспорту - НЕ пропущена пожежна машина, швидка допомога або автомобіль поліції з включеними маячками і кричить сиреною коштуватимуть горе-водієві прав на термін до трьох місяців.

2.5 Перевезення великогабаритних вантажів

Невідповідна вимогам правил, перевезення небезпечних, великовагових і великогабаритних вантажів також веде до вилучення посвідчення водія на 2-6 місяців, тому водій зобов'язаний простежити, щоб вантаж такого виду був оснащений відповідною документацією та правильно укомплектований.

На різні терміни можуть забрати права ще й за деякі інші правопорушення. До їх числа відносяться ДТП і нанесення внаслідок таких шкоди здоров'ю громадян в різному ступені, порушення правил проїзду залізничних колій і переїздів, неправильне і незаконне встановлення і використання світлових приладів на автомобілі.

Окремим пунктом йде вилучення прав керування ТЗ у тих водіїв, які є злісними неплатниками всіляких штрафів або боргів (сума заборгованості за цими платежами повинна перевищувати 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При цьому повернути свої права назад боржник зможе в разі повної оплати своїх заборгованостей.

3. Процедура позбавлення водійських прав

Про те, що ж, власне, являє собою процедура вилучення водійських прав за прописані в законодавстві адміністративні правопорушення, бажано знати кожному без винятку автомобілісту, адже ніколи не знаєш, чим же саме закінчиться чергова поїздка, і слід бути підготовленим до всього Про те, що ж, власне, являє собою процедура вилучення водійських прав за прописані в законодавстві адміністративні правопорушення, бажано знати кожному без винятку автомобілісту, адже ніколи не знаєш, чим же саме закінчиться чергова поїздка, і слід бути підготовленим до всього.

3.1 Складання протоколу

Першим етапом цього неприємного процесу стане складання адміністративного протоколу співробітником ДІБДР, які виявили відповідне порушення правил дорожнього руху. Протокол складається на місці затримання автомобіля, і в ньому повинні бути в обов'язковому порядку вказані дані водія та інспектора, вид правопорушення (пункт ПДР і стаття КоАП РФ), а також дата і час його вчинення. Крім цього, в протоколі також вказуються свідки порушення правил (або можливі свідки) і їх дані. Протокол обов'язково підписується працівником інспекції, водієм і свідками (в разі, якщо такі є); копія протоколу в обов'язковому порядку вручається порушнику.

3.2 Вилучення посвідчення водія

Саме вилучення водійських прав інспектором, як це було раніше, тепер не проводиться Саме вилучення водійських прав інспектором, як це було раніше, тепер не проводиться. Посвідчення зобов'язаний буде здати сам водій протягом трьох діб після винесення відповідного рішення адміністративного суду, куди в найкоротші терміни повинен направити всі матеріали по справі співробітник ДІБДР. Рішення, винесене судом, може бути оскаржене вищим судом в передбачені законом терміни.

3.3 Тимчасовий дозвіл

Також на сьогоднішній день не застосовується практика видачі до суду тимчасового дозволу на керування транспортним засобом, такого роду документ за чинним законодавством видається тепер тільки при втраті водійського посвідчення.

4. Повернення посвідчення водія

Якщо вже сталося найстрашніше, і водійські права за рішенням суду були вилучені, водієві варто пам'ятати, що управління транспортним засобом в цьому випадку може спричинити за собою ще більш важкі наслідки, аж до високих штрафів, адміністративних робіт і навіть арешту на 15 діб.

Повернути відібрані права після закінчення необхідного терміну можна буде тільки після повторної здачі іспиту на знання правил дорожнього руху і практичного водіння Повернути відібрані права після закінчення необхідного терміну можна буде тільки після повторної здачі іспиту на знання правил дорожнього руху і практичного водіння. У деяких випадках потрібно також проходження відповідної медичної комісії - це стосується тих бідолах, у яких права забрали за п'яне водіння. Також будуть потрібні квитанції про оплату всіх наявних у автомобіліста штрафів за порушення ПДР. Зібравши весь пакет необхідних документів, водій може сміливо відправлятися в відділення ГИБДД, де йому і повернуть довгоочікувані права.

Ну і після всіх цих малоприємних процедур, швидше за все, їзда за кермом автомобіля буде проходити виключно за всіма правилами і без всіляких порушень!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация