За що «полощуть» В'ячеслава Володіна: предки в лику святих і щаслива мати-бізнесвумен

18.04.2017

Чи не Навальний єдиним: після Дмитра Медведєва скелети дістали з шаф керівництва Держдуми

Садиби на Смоленщині, зараховані до лику святих родичі і 80-річна вчителька, бізнес якої розквітає пишним цвітом, - короткий зміст нових викриттів відразу двох опозиційних ЗМІ. Експерти гадають, кому вигідний наїзд на спікера Держдуми. Їхні думки розійшлися полярно - від піару самого В'ячеслава Володіна до спроби скомпрометувати політика, поки він не перетворив нижню палату парламенту в реальний центр влади. Подробиці - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

На офіційному сайті В'ячеслава Володіна відзначено, що в 2006 році він займав 351-е місце в рейтингу російських мільярдерів, складеному журналом «Фінанс» На офіційному сайті В'ячеслава Володіна відзначено, що в 2006 році він займав 351-е місце в рейтингу російських мільярдерів, складеному журналом «Фінанс». Видання оцінювало стан політика в 2,7 млрд. Рублів Фото: duma.gov.ru

ВІД хайвею ДО дельтаплан

Слідом за Дмитром Медведєвим викривачі вирішили попорпатися в білизні керівництва Держдуми. Спочатку телеканал «Дощ» 15 квітня повідомив про садиби в Новодугінском районі Смоленської області, які нібито побудували спікер нижньої палати В'ячеслав Володін, секретар генради «Єдиної Росії» Сергій Неверов і депутат Держдуми Микола Панков. Журналісти «Дождя» за даними Росреестра встановили, що в одній з місцевих сіл є будинок площею 1000 кв. м, власник якого невідомий. За інформацією кореспондента каналу, місцеві жителі називають цей будинок «дачею Неверова». Вчора він активно спростовував ці звинувачення, розповівши, що на цій ділянці насправді знаходиться нещодавно відремонтований Будинок ветеранів. Але цим справа не закінчилася.

Велике розслідування під заголовком «Одне абсолютно щасливе село. Як близькі В'ячеслава Володіна упорядковують села, заробляють на майонезі і стають святими »напередодні опублікувало інтернет-видання« Медуза ». Як відомо, сам Володін в 2016 році задекларував дохід в 62 млн. Рублів, а на його рахунках, за даними видання, зберігалося близько 540 млн. Рублів. Однак ключову роль в публікації грає не сам спікер, а 80-річна Лідія Петрівна Барабанова, яку називають його матір'ю.

За даними видання, жінці належить сільськогосподарське підприємство «Боброве» (чистий прибуток підприємства в 2015 році склала 31,5 млн. Рублів при виручці в 112 млн. Рублів), яка викуповує землі і вкладає в благоустрій двох сіл в Смоленській області - Мольгіно і Городня . Як пише «Медуза», зараз Барабанова володіє більш ніж 14 тис. Га сільгоспземель. Ще 70 тис. Га здані на 49 років в оренду мисливським господарствам, що належить пенсіонерці. При цьому єдиний власник та інвестор «Боброве» - все та ж Барабанова.

За два роки підприємство, за словами губернатора Смоленської області Олексія Островського, вклало в проект понад 123 млн. Рублів, а земельні наділи збільшилися майже в чотири рази. У 2014-му на території був побудований завод з фасування круп, продукцію якого під брендом «Агростандарт» (горох, пшенка, гречка і так далі) почали закуповувати магазини і бюджетні установи в Смоленській і Тверській областях. За чотири роки «Боброве» зайняло серед всіх агрохолдингів області друге місце за обсягами виробництва і четверте - по врожайності.

До кінця 2000-х в Мольгіно і Городня проживало всього 33 жителя і не залишилося жодної інфраструктури. Але в 2010 році тут все змінилося як за помахом чарівної палички. «Дорогу, яка веде в села з райцентру, відремонтували, перетворивши в гладкий хайвей. У села провели газ. Тоді ж у Городні зареєструвалося сільськогосподарське підприємство "Боброво" - і викупило близько 2 тисяч гектарів землі, які раніше використовувалися для тваринництва, а потім заросли чагарниками і деревами. "Боброво" вирішило вирощувати там зернові - ячмінь, пшеницю і горох - і негайно розвинуло бурхливу активність, закупивши на отриманий в Россельхозбанке кредит німецькі комбайни, американські трактори, власний бензовоз і навіть дельтаплан, за допомогою якого тепер обробляють посіви. Для зберігання врожаю побудували зерносховище, для добрив - склад, для техніки - станцію обслуговування », - описує кореспондент.

Зараз Мольгіно і Городня, які поступово зливаються в єдине ціле, нагадують благополучний європейський селище. По обидва боки головної вулиці на місці старих хат для працівників «Боброве» побудовані майже чотири десятки котеджів з газовим опаленням і каналізацією і дворами, майже в кожному з яких коштує гараж на одну-дві машини (багато - з підмосковним або тамбовськими номерами). Співробітники господарства отримують дуже високі за місцевими мірками зарплати, зерно і овочі їм видають безкоштовно, а після 10 років роботи на компанію вони можуть оформити будинок у власність.

«Вишневий сад», ХРАМ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО І марали

Центр Мольгіно - сільський парк «Вишневий сад» з лавочками, декоративними світильниками і доріжками, брукованими тротуарною плиткою. По периметру парку за останні два роки збудували дитячий садок, школу-інтернат для обдарованих дітей, супермаркет з перукарні, медичний центр з сучасним обладнанням, а також будинок для людей похилого віку та церква. Майже всі - за гроші компанії «Боброве». На місці фельдшерського пункту в селі спочатку планувалося відкрити діагностичний центр Московського медуніверситету ім. Сеченова, ректором якого є студентський знайомий Володіна Петро Глибочка. У відкритому медцентрі, крім експрес-лабораторії, аптеки і комплексу УЗД, є повністю обладнані німецькою технікою кабінети, куди кілька разів на тиждень приїжджають лікарі з Москви і Смоленська.

Перлиною села місцеві жителі вважають відновлений храм Преображення Господнього, спочатку споруджений в 1820 році, - як розповідають в Мольгіно, що збереглися стіни розібрали дощенту і фактично побудували нову церкву. У 2014 році храм був освячений, і йому з московського Покровського монастиря передали частинку мощей Матрони Московської.

Крім Мольгіно, будинки для людей похилого віку з'явилися ще в трьох селах Новодугінского і сусіднього Сичевського району. З 13 будинків для людей похилого віку, розташованих в Смоленській області, чотири були побудовані за останні три роки - з ініціативи «Боброве». До слова, влада проявляє до проектів компанії особливу увагу. На відкриття кожного побудованого їй соціального об'єкта, за інформацією «Медузи», приїжджають віце-спікер Держдуми, секретар генради партії «Єдина Росія» Неверов і губернатор Смоленської області Островський. А в 2013 році компанія почала розводити маралов, закупивши для цього 120 тварин на Гірському Алтаї, - і стала єдиним одержувачем бюджетних коштів запущеної незабаром губернатором Смоленської області програми держпідтримки маралівництва в регіоні.

Перша асфальтова дорога в Темкінском районі з'явилася завдяки колишньому міністру економічного розвитку Олексію Улюкаєву Фото:   kremlin Перша асфальтова дорога в Темкінском районі з'явилася завдяки колишньому міністру економічного розвитку Олексію Улюкаєву Фото: kremlin.ru

ЩО СПІЛЬНОГО У ДОРОГИ Улюкаєва З охотохозяйства ДОЧЕРИ Олександр Мішарін

Неподалік від центрального офісу господарства «Боброве», в стороні від села, знаходиться упорядкована територія з вертолітним майданчиком, озером, лазнею та кількома будинками. Поблизу Мольгіно на території, отриманої «Боброве» під будівництво оздоровчого комплексу, знаходиться ще одне маєток, на території якого розташовано кілька житлових будинків і вертолітний майданчик, де часто зупиняється Володін. А в селі Домашенко знаходиться будинок, де часто буває Неверов. У ще одному сусідньому селі Степанкова на березі штучного ставу стоїть будинок, що належить Клавдії Найдьоновій, яка припадає тещею Миколі Панкова - депутату Держдуми і колишньому главі секретаріату Володіна.

Нагадаємо, восени 2016 року уродженець Кузбасу Неверов в черговий раз став депутатом Держдуми, в разі обрання в парламент по одномандатному округу, до якого входять Новодугінскій, Сичевський і ще ряд районів Смоленської області. Основу розвитку більшості цих районів складають бізнеси, пов'язані з високопоставленими чиновниками. Так, перша асфальтова дорога в Темкінском районі з'явилася завдяки колишньому міністру економічного розвитку Олексію Улюкаєву, у якого там дача (зараз Улюкаєв звинувачується у вимаганні хабара в $ 2 млн. У компанії «Роснефть»). У Вяземському районі знаходиться охотхозяйство, що належить родині головного онколога Росії Михайла Давидова. У Новодугінском і Кардимовском районах розташовані охотхозяйство і виробництво сирів «Кози і Ко», що належать дочки колишнього губернатора Свердловської області, віце-президента РЖД Олександра Мішаріна і її партнеру Юрію Игошина, засновнику великої єкатеринбурзькій IT-компанії «Мікротест» (працює на підрядах РЖД) . Неподалік від Мольгіно знаходиться оленеводческого господарство, що належить родині колишнього чиновника Центробанку Росії Кирила Тіхонкова.

ТАЄМНИЦЯ ПРІЗВИЩА МАТЕРІ ВОЛОДІНА

«Медуза» звертає увагу на те, що Барабанова ніколи нічого не розповідала про свій бізнес і все життя працювала вчителькою початкових класів в робочому селищі Олексіївка в Саратовській області, де у неї народилися дочка Тетяна та син В'ячеслав. Рідний батько Володіна Віктор, згідно з офіційною біографією, був капітаном річкового флоту. Як пізніше згадував Володін, батько помер від інфаркту, коли йому був 51 рік. Виховував майбутнього спікера Держдуми вітчим, прізвище якого - Барабанов - мати Володіна взяла, коли знову вийшла заміж, повернувшись в рідне село Белогорное (до 1961 року воно називалося Самодуровка).

Видання зазначає, що, ставши чиновником, Володін почав покращувати рідні місця Саратовської області «за тією ж схемою», за якою тепер облаштовується Мольгіно. Зокрема, Белогорном, де він народився, провели газ, побудували будинок для людей похилого віку, новий храм і інтернат для дітей, відремонтували школу. В Олексіївці, де політик провів раннє дитинство, вже в середині 2000-х побудували будинок для людей похилого віку, лікарні, школи-інтернат для сиріт, дитячий сад і храм на честь Іоанна Кронштадтського, навколо якого згодом виник жіночий монастир. «В'ячеслав Вікторович переконаний, що допомагати потрібно маленьким і стареньким. Тому дитячі сади, школи і будинки пристарілих. Його дбайливе ставлення до літніх навіть зазначила [голова Московської Гельсінської групи] Людмила Алексєєва, яку він одного разу підвіз із зустрічі з [резиденції президента] Ново-Огарьово в центр Москви », - цитує« Медуза »одного з наближених Володіна.

ЖАЛЮЗІ, ЦУКЕРКИ, МАЙОНЕЗ - В ОДНОМУ «букет»

Поки Володін робив політичну кар'єру, його друзі по саратовським студентським профкомам почали процвітати в бізнесі. Наприклад, Владислав Буров незабаром після того, як Володін почав працювати в мерії Саратова, очолив муніципальне підприємство «Міський центр соціальних ініціатив», а в 1995-му став співзасновником торгової компанії «Букет». Як Буров згадував згодом, фірма оптом продавала їжу і електроінструменти, а також виробляла жалюзі. Партнерами Бурова в бізнесі, за даними реєстру адміністрації Саратова, стали його однокурсник Андрій Ампілогов і приблизна мати Володіна Барабанова. Для 55-річної на той момент вчительки це було не першим досвідом в бізнесі: за рік до того вона стала співвласницею компанії «Агрос-Еко ЛТД» - разом з підлеглим Володіна Панковим і його знайомим Валерієм Пономарьовим.

Незабаром після призначення Володіна віце-губернатором Саратовської області по економіці створений Барабанової і Буровим «Букет» виявився одним з головних фахівців з реструктуризації промислових підприємств регіону. У 1997-му під контроль компанії перейшли Саратовська макаронна фабрика і жировий комбінат, через рік - Саратовська кондитерська фабрика і ЗАТ «Янтарне», що володіє 6 маслозавод в Саратовській області; в 2002-му «Букет» отримав у власність контрольний пакет найбільшого в Росії виробника тролейбусів - «Тролза» - і придбав Ніжневолжскій комерційний банк.

Відповідно до звітності останнього, в 2004 році Барабанова володіла чвертю саратовській кондитерської фабрики і 30% ЗАТ «Янтарне», пише «Медуза». Тоді ж з'ясувалося, що активами «Букета» володіє Володін, в той момент вже був депутатом Держдуми, - так, йому належало 26% Новосибірського жиркомбінату і 30% Армавірського олієжиркомбінату. Про це ще в 2004 році писали «Ведомости»; з посиланням на члена ради директорів однієї з вхідних в «Букет» компаній видання також повідомляло, що частка Володіна в підприємствах «Букета» становить 26 - 30%.

Зараз група компаній «Букет» займає друге місце в Росії за обсягом виробництва соняшникової олії, третє місце на ринку маргарину і четверте - на ринку майонезу, а також входить в Топ-25 найбільших землевласників Росії. Також «Букет» займається девелопментом: компанія будувала житло в Москві, Саратові, Новосибірську, а також апарт-готель у чорногорській Будві.

«СОНЯЧНЕ ПРОДУКТИ» І ТРОЛЕЙБУСНИЙ ЗАВОД

Закон про статус депутата Держдуми прямо забороняє парламентаріям займатися підприємницькою діяльністю і брати участь в управлінні бізнесом. Незабаром після публікації «Ведомостей» президент «Букета» Буров підтвердив, що Володину належать акції ряду підприємств. «У Володіна були вільні кошти, які офіційно задекларовані. Він не приймає участі в управлінні », - пояснював бізнесмен. Буров зазначив, що Володін придбав акції в 1999 році: «Він тоді поїхав з області, був на викладацькій роботі і мав повне право займатися бізнесом». Однак обидва підприємства, в яких Володін володів пакетами акцій, виявилися під контролем «Букета» лише в кінці 2002 року, а в 1999 - 2001 роках Володін не фігурували серед акціонерів Новосибірського і Армавірського комбінатів. Згідно передвиборної декларації, дохід політика за весь 1998 рік становить 230 671 рубль, і рахунків в банках він не мав.

Пізніше, в 2006-му, Володін розповідав, що купив акції двох жирових комбінатів «кілька років тому за 190 тисяч доларів (6 мільйонів рублів)». Через деякий час після публікації «Ведомостей» він продав їх за $ 23,1 млн. (592,4 млн. Рублів). Подробиці угоди стали відомі тільки в 2016 році, коли представник Володіна, пояснюючи «Независимой газете» джерело добробуту першого заступника голови адміністрації президента, згадав про дохід від продажу акцій. При цьому на офіційному сайті Володіна відзначено, що в 2006 році він займав 351-е місце в рейтингу російських мільярдерів, складеному журналом «Фінанс». Видання оцінювало стан політика в 2,7 млрд. Рублів.

Незабаром після того як Володін продав акції, структура власності «Букета» стала ще більш заплутаною: ключові підприємства контролюють кіпрські офшори, а решта частки належать Бурову. Практично зникла з переліку акціонерів підприємств і Барабанова. У 2010 - 2015 роках вона володіла контрольним пакетом в компанії «Букет-НД», яка, згідно з резюме колишніх співробітників, здавала в оренду належні «Букету» землі в Москві, Саратові та Новосибірську, а також готувала і проводила зборів акціонерів холдингу «Сонячні продукти », який об'єднав олійно-жирові комбінати« Букета ».

У грудні 2006 року Барабанова зареєструвала компанію «Інвест-холдинг», що об'єднала ряд активів: комерційну нерухомість в Саратові і Москві, 70% будівельної компанії, яка займалася забудовою житлового мікрорайону «Московський» в Тамбові, і фірму «Міський транспорт». Останньою, за даними ЕГРЮЛ, належить 50% акцій тролейбусного заводу «Тролза», що входить до ГК «Букет», і компанія «Тролза-маркет» (фактично - відділ продажів підприємства). В останні роки обсяг виробництва тролейбусів на заводі неухильно знижувався (з 314 машин в 2012 році до 57 в 2015-му) - проте, коли в травні 2015 року федеральний уряд запровадив субсидії для регіонів на закупівлю тролейбусів, а Державна транспортно-лізингова компанія, яка зазвичай займалася літаками і залізничними вагонами, оголосила про програму лізингу електротранспорту, справи підприємства пішли в гору. З 2016-му було вироблено в чотири рази більше машин, ніж за рік до того.

Такоже «Інвест-холдинг» володіє особняком на вулиці Радянській в Саратові, де з 2001 року перебуває офіс регіонального відділення «Єдиної России». З грудня 2014 го там же за договором оренди з адміністрацією Саратовської області відкриті приймальні трьох депутатов Держдума - Ольги Баталін, Панкова и Василя Максимова. З боку «Інвест-холдингу» договір підписував Сергій душа, який в той момент очолював ДБУ «Адміністративно-господарське обслуговування», а з 2015 року став помічником депутата Панкова і очолив кількох громадських фондів, зареєстрованих в Москві.

Помолились за РІДНИХ СВЯТИХ

Також «Медуза» розповіла про причислення до лику святих родичів Володіна, загиблих в ГУЛАГу. Це священик Яків Логінов і диякон Пилип Лєтов. Логінов - прадід Володіна по материнській лінії, Лєтов - далекий родич. Обох репресували в 1930-і роки. У 2011 році Логінов став місцевошанованих святих Саратовської єпархії, а Лєтов був зарахований до лику новомучеників.

13 серпня 2005 року, коли в храм в Белогорном приїхав з України єпископ Лонгін, Володін, як повідомляв сайт Саратовської єпархії, знаходився в церкві і молився за своїх родичів - «священика Якова Івановича Логінова і диякона Філіппа Трохимовича Лєтова, останніх священнослужителів Самодуровское храму, загиблих в ГУЛАГу».

«А НЕ ЗАМОВИВ бува ЦЕ РОЗСЛІДУВАННЯ САМ ВОЛОДІН?»

«БІЗНЕС Online» попросив експертів прокоментувати інформацію, що міститься в статті.

Аббас Галлямов - політолог:

- Мені здалося, що це розслідування працює не стільки проти Володіна, скільки на нього. Нашому виборцеві не подобається, коли політик вкладає свої доходи в італійські виноградники і лондонські пентхауси, а у випадку з Володіним ми маємо рівно протилежне - його родичі інвестують в розвиток сільського господарстві в російській глибинці, причому вибирають для цього зовсім «убитий» район, піднімають його , створюють там робочі місця, будують церкви ... З точки зору середнього російського виборця все це виглядає дуже патріотично. Думаю, що хто-небудь, більш ніж я схильний до конспірології, може навіть задатися питанням, а не замовив бува це розслідування сам Володін. Надто вже добре він за його підсумками виглядає.

«ВОЛОДІНА намагається скомпрометувати ТІ, хто незадоволений перетворення ДЕРЖДУМИ В РЕАЛЬНИЙ ЦЕНТР ВЛАДИ»

Павло Салін - директор центру політологічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ:

- Тут проглядається така ж логіка, як і у випадку з фільмом про Медведєва. Коли він вийшов, спочатку теж ходили чутки, що прем'єр мало не сам його замовив, оскільки всі його активи патріотично знаходяться в Росії і нічого, що вкладалося б у формальні заборони, у нього немає. Але ми бачимо по його реакції, що ніякого відношення до фільму команда Медведєва не мала, а сам фільм доставив йому багато неприємних моментів. Те ж саме можна сказати і про пана Володіна. Не впевнений, що для нього в зв'язку з цим розслідуванням виникне така ж неприємна ситуація, як для Медведєва. Навіть якщо у Володіна є активи, які не вказані в декларації, які зареєстровані за складним юридичним схемами. Для чиновників подібного рівня єдина інстанція, яка вирішує, чи гідний він довіри чи ні, це президент. А президенту напевно все це відомо. І якщо стосовно Володіна ніяких негативних наслідків немає, значить, немає необхідності вибудовувати публічну лінію захисту і світити ці активи в ЗМІ ще більше.

Я думаю, що таким чином пана Володіна намагаються скомпрометувати його опоненти, які незадоволені його апаратним посиленням, амбіціями і тим, що він почав перетворювати Держдуми з чисто технічного органу в реальний центр влади. А то, що у нього немає активів за кордоном, це свідчить про те, що він виконав неформальне побажання вищої влади про націоналізацію еліти, включаючи націоналізацію активів. І це не дивно. Володін сам був застрільником проекту по націоналізації еліти. І якби він не показав приклад в цьому питанні, ситуація була б дивна. Опоненти Володіна ще, напевно, розраховують на те, що це розслідування впишеться в інформаційну лінію, яка була запущена фільмом про Медведєва, і він так само, як і прем'єр, досить нервово на нього відреагує. Але я впевнений, що замовники не досягнуть цієї мети. Це розслідування не зачепить цільову аудиторію. Не той масштаб. Кампанія перейшла на інший рівень, і ситуація зовсім інша.

«НА ОДНОГО ЛЮДИНИ ЗАБАГАТО суперталановитого РОДИЧІВ І СВЯТИХ ПРЕДКІВ»

Олена Лук'янова - доктор юридичних наук, директор Інституту моніторингу правозастосування Росії, дочка Анатолія Лук'янова, останнього голови Верховної Ради СРСР:

- Що тут можна сказати? Перше, що мені спадає на думку, - це те, що у нас по блату можна зарахувати до лику святих своїх родичів, навіть якщо вони священики. Я знаю, що у нас було в 1917 році, як купувалися місця священнослужителів, яка була корупція. Я, звичайно, нічого не стверджую, свічку не тримала, але зовні це виглядає так. Що стосується 80-річної мами, то я абсолютно не виключаю, що в цьому віці можна цілком продуктивно працювати. А ось що стосується можливостей, то у родичів чиновників і політиків їх, звичайно, набагато більше. Давайте будемо справедливі. Звичайно, ніхто не виключає, що у такого талановитого керівника, як В'ячеслав Володін, можуть бути суперталановитого родичі і святі предки. Але щось на одну людину таких виявилося забагато. Матеріал цікавий. Це ще один крок, який демонструє те, як суспільство може контролювати доходи не тільки чиновників, а й їхніх родичів. І за це треба публічно відповідати. Якщо ти публічна особа, будь скромніше і відповідай і за родичів-святих, і за людей похилого віку трудяг. Виборці повинні знати, була чи ні тут корупційна складова.

«УСІ ЦІ РОЗПОВІДІ ПРО СЕЛО І БУДІВЛІ ПОЛІТИЧНОГО ГЛУЗДУ НЕ МАЮТЬ»

Олексій Чадаєв - радник голови ГосдумиВолодіна, засновник і генеральний директор аналітичного центру «Московський Регіон»:

- Це розслідування я розглядаю як піар-акцію з метою дискредитувати кампанію по подачі декларацій. Це єдине, що з усього викладеного має політичний сенс. А всі ці розповіді про села та споруди політичного сенсу не мають. Це сусальна історія. А спроба пристебнути до теми декларацій має політичний вимір. Для мене очевидна така проста двоходівка. Спочатку через «Дощ» викинули історії про будиночках і садках, а тепер на «Медузи» розписують історію і пов'язують її з темою декларацій. Кому це вигідно, я гадати не хочу. А про реакцію самого Володіна я навіть якби знав, то не сказав би.

«А НЕ ЗАМОВИВ бува ЦЕ РОЗСЛІДУВАННЯ САМ ВОЛОДІН?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация