Заборона на виїзд за кордон. Як дізнатися про обмеження на виїзд

  1. Причини, за якими накладається заборона на виїзд
  2. Як накладається заборона на виїзд?
  3. В яких випадках неповнолітні не можуть виїжджати за кордон?
  4. Причини заборони на виїзд за кордон співробітникам державної служби
  5. Як дізнатися, чи є заборона на виїзд?
  6. Способи погашення заборгованості
  7. Термін накладення заборони
  8. Чи є можливість поїздки за кордон з боргами?
  9. Законний - термінове зняття обмеження
  10. Незаконний - поїздка через кордон дружніх країн

Для багатьох росіян подорож за кордон давно стало нормою. Для кого-то найкращий заморський сервіс, хтось їздить в гості до своїх родичів і друзів, у кого-то бізнес пов'язаний із зарубіжними партнерами. Проте російське законодавство не всім дозволяє вирушати в інші країни. Для деяких категорій громадян заборона на виїзд за кордон стає реальною перешкодою для здійснення своїх планів.

В яких випадках на виїзд за кордон накладаються обмеження? Як перевірити інформацію і дізнатися, чи дійсно громадянин виїзної або накладена заборона? Які причини накладення обмежень? Все це можна докладно дізнатися зі статті нижче.

Причини, за якими накладається заборона на виїзд

По ряду підстав росіянам забороняється виїжджати за кордон. Обмеження виїзду стосується:

  • Військовослужбовців Російської Армії за призовом, в тому числі тих, хто знаходиться на альтернативну цивільну службу. На проходять контрактну службу заборона не накладається, якщо немає інших причин.
  • Осіб, чия діяльність пов'язана зі збереженням державної таємниці. Залежно від рівня секретності, обмеження може бути накладено на строк від п'яти до десяти років. Така інформація прописується в трудовому договорі.
  • Осіб, які перебувають під підозрою або які здійснили кримінальний злочин і які відбувають покарання, в тому числі умовне.
  • Осіб, викритих у наданні неправдивих відомостей при оформленні виїзних документів. В цьому випадку громадянину накладається обмеження на термін 30 днів. У разі умисного надання недостовірних відомостей, термін збільшується.
  • Працівників Федеральної Служби Безпеки та Міністерства Внутрішніх Справ;
  • Осіб, які не виконують взяті на себе зобов'язання, такі як кредит, аліменти , Податки, штрафи. У разі повної сплати заборгованості або обопільного угоди обмеження на виїзд знімається.

[Attention type = yellow] Важливо знати, що будь-яке обмеження носить тільки тимчасовий характер. Громадянина, як правило, попереджають заздалегідь про те, що буде накладена заборона на виїзд. У цьому випадком йому надається документ, що інформує про заборону поїздки за кордон, і фіксується його особистим підписом. [/ Attention]

Як накладається заборона на виїзд?

Як накладається заборона на виїзд

Не всі категорії вищеперелічених громадян автоматично отримують обмеження на виїзд за кордон. Ситуація з так званими «ухильниками» дещо відрізняється. Перш ніж накласти обмеження, юридичним органам необхідно перевірити, в зв'язку з чим не відбувається виконання взятих зобов'язань.

Якщо пропуск платежу по кредиту, несплата штрафу або аліментів відбулися навмисно, то тільки в цьому випадку суд уповноважений накласти заборону виїзду за межі Російської Федерації. Працівники Служби судових приставів у встановленій формі зобов'язані сповістити боржника протягом п'яти календарних днів про рішення суду.

При систематичному порушенні громадянином зобов'язань по виплаті боргів, що накопичилися, судовий пристав має право заарештувати майно, зобов'язати підприємство, на якому працює громадянин, стягувати з його зарплати необхідну суму до повного погашення боргу та інші правомочні заходи.

Крім того, посадова інструкція судового пристава дозволяє йому власноруч накласти заборону на виїзд або зробити це за заявою стягувача. Після чого боржника видається виконавчий документ, що відображає рішення суду або судовий наказ, що не дозволяє виїжджати за кордон.

Різниця цих документів в тому, що постанова виноситься в залі судових засідань в присутності відповідача або при його відсутності, якщо в процесі були дотримані всі необхідні нормативні правила. Для складання судового наказу присутність відповідача не потрібно. Об'єкт отримує готовий документ з оповіщенням. Оскаржити наказ можна після його отримання.

Незалежно від форми документа, основною метою накладення обмеження на виїзд є скоріше погашення накопиченої заборгованості. У зв'язку з чим боржникові надсилається виконавчий документ, в якому прописується сума боргу, банківські реквізити для його погашення і дата, до якої необхідно внести грошові кошти в повному обсязі. Як правило, термін добровільної сплати вказується п'ять днів. У разі порушення термінів погашення боргу, до Міграційної і Прикордонну служби надходить постанова від судового пристава, яке призупиняє право громадянина виїжджати за кордон.

[Attention type = green] З 2013 року мінімальною сумою заборгованості законодавчо затверджена сума в десять тисяч рублів. Неоплачений борг на меншу суму не є причиною для заборони на виїзд за кордон. [/ Attention]

В яких випадках неповнолітні не можуть виїжджати за кордон?

Для того щоб неповнолітній зміг виїхати за кордон, необхідно дотримати наступні умови:

  • Його повинен супроводжувати хоча б один з батьків або представник, який має нотаріально завірене доручення від батьків;
  • У разі самостійного виїзду у дитини має бути підписана нотаріусом дозвіл від батьків.

Якщо другий з батьків не згоден з тим, щоб його неповнолітня дитина виїхав за кордон, він має право подати офіційний лист до Міграційної служби.

Причини заборони на виїзд за кордон співробітникам державної служби

У зв'язку з важкою зовнішньої обстановкою і можливими провокаціями з боку іноземних спецслужб Держава ввело обмежувальні заходи на виїзд своїх службовців за межі країни. Крім Федеральної Служби Безпеки, заборона на поїздки за кордон з 2015 року ввело Міністерство Внутрішніх справ. Обмеження торкнулося всіх співробітників, незалежно від посади і положення.

Складні відносини з Україною також вплинули на в'їзд в цю країну працівників російських відомчих органів і держслужбовців.

Щоб точно знати, чи випустять за кордон, необхідно звернутися до відділу кадрів за місцем служби.

Як дізнатися, чи є заборона на виїзд?

Щоб перед виїздом за кордон не сталося неприємної несподіванки, найкраще підстрахуватися і перевірити борги. Зробити це можна в такий спосіб:

  1. Необхідно зайти на офіційний сайт Служби судових приставів;
  2. Вибрати необхідний регіон і ввести свої дані;
  3. Отримати інформацію про порушення судового процесу.

Необхідно зайти на офіційний сайт Служби судових приставів;   Вибрати необхідний регіон і ввести свої дані;   Отримати інформацію про порушення судового процесу

Виходячи з отриманої відповіді, відразу стане зрозумілий відповідь на питання: «Чи зможу я безперешкодно здійснити подорож за кордон чи ні?».

Способи погашення заборгованості

Сучасні технології дозволяють виробляти платежі дистанційно через онлайн-сервіси банків, з мобільного рахунку, термінали, банкомати або безпосередньо у відділенні банку.

Інформація про переказ грошей надходить в базу даних через тиждень після здійснення платежу, потім запис про заборгованість видаляється. Після цього необхідно зв'язатися з судовим приставом і повідомити його про виконання платіжних зобов'язань, а також поцікавитися про накладення обмеження на виїзд. Якщо такі мали місце бути, то зняття їх займе ще кілька днів.

На сайті ФНС також можна перевірити заборгованість. Для цього перед виїздом за кордон необхідно зайти на сайт служби і разом зі своїми даними вказати ІПН. Пошукова система видасть не тільки інформацію про борги, але про несплачені податки, пені та штрафи.

Також можна скористатися сервісом на сайті держпослуг. Після реєстрації, введення даних СНІЛС і пароля, вийде інформація по всіх заборгованостях, в тому числі і наявності штрафів ГИБДД.

[Attention type = yellow] Важливо розуміти, що накласти обмеження на виїзд судовий пристав може не завжди. Щоб точно з'ясувати цей момент, необхідно особисто з паспортом звернутися в Службу судовий приставів. [/ Attention]

Термін накладення заборони

Згідно з наказом Управління ФССП Російської федерації, максимальний термін, на який поширюється заборона на виїзд за кордон - це півроку. Якщо протягом цього часу ніяких заходів щодо погашення заборгованості не буде зроблено, то судовий пристав має право продовжувати термін обмеження на виїзд до тих пір, поки весь борг не буде виплачений. Для кожного продовження готується відповідний нормативний документ.

Прикордонна служба має право вилучити закордонний паспорт громадянина, якщо при перетині кордону з'ясуватися, що на нього накладено заборону. У цьому випадку документ передається до Міграційної служби. При аналогічній ситуації під час оформлення закордонного паспорта, видача його може бути припинена. Саме тому дуже важливо, збираючись за кордон, перевірити перед виїздом, чи є заборгованість і вчасно погасити її.

Чи є можливість поїздки за кордон з боргами?

Бувають ситуації, коли необхідно терміново виїхати за кордон на підставі серйозних обставин, а на громадянина накладено заборону на виїзд. Кожен громадянин, що перетинає державний кордон, проходить контрольно-пропускний пункт, де працівник Прикордонної служби відповідну позначку. На кожному пункті є список осіб, виїзд яких заборонений. Причин цього, як говорилося вище, є кілька: робота в державних і федеральних органах, особливі службові обов'язки, наявність поточної судимості і неоплачена заборгованість.

[Attention type = yellow] Громадянам, які мають боргові фінансові зобов'язання, можуть заборонити виїжджати за кордон. Це може статися, якщо є рішення суду або судовий наказ про наявність неоплаченого боргу, регулярне порушення термінів платежу, сума заборгованості вище десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. [/ Attention]

Незважаючи на накладений заборона, є кілька варіантів, коли перетин кордону все ж можливо:

Законний - термінове зняття обмеження

Цей спосіб отримати дозвіл на виїзд можливий в разі, якщо у громадянина є дуже вагомі причини для виїзду за кордон. Це може бути отримання екстреної медичної допомоги або в разі смерті близького родича. У цих випадках, після ретельного розгляду, судовий пристав, в рамках законодавства, має право зняти заборону.

Незаконний - поїздка через кордон дружніх країн

Для особливо хитрих бажаючих відвідувати зарубіжні країни, незважаючи ні на що, є напівлегальний спосіб перетину кордону. Наприклад, це можна зробити через сусідню Білорусь чи Казахстан. При в'їзді в ці країни немає особливого прикордонного контролю, тому потрапити туди можна абсолютно вільно. А вже звідти виїхати в бажану країну. Сказати, що при цьому громадянин нічим не ризикує, не можна.

Російські прикордонники все ж можуть перевірити документи при перетині кордону. В цілому така поїздка не несе за собою нічого особливо кримінального. У будь-якій країні є свої «дірки в законі». Єдине, що можуть зробити прикордонники Білорусії і Казахстану при перетині кордону їх країни - перевірити інформацію про знаходження росіянина в списках Інтерполу.

Єдине, що можуть зробити прикордонники Білорусії і Казахстану при перетині кордону їх країни - перевірити інформацію про знаходження росіянина в списках Інтерполу

Щоб в'їхати назад в країну, необов'язково робити це окружними шляхами. Російські прикордонники не мають права відмовити громадянину РФ повернутися додому.

Закон не передбачає будь-якого покарання за подібне перетин кордону громадянином, які мають обмеження на виїзд. І все ж прикордонники під час перевірки документів і після проведення усного розслідування можуть забрати закордонний паспорт і відправити його до Міграційної служби. Тому, перш ніж зважитися на подібне «пригода», варто кілька разів подумати.

В яких випадках неповнолітні не можуть виїжджати за кордон?
В яких випадках на виїзд за кордон накладаються обмеження?
Як перевірити інформацію і дізнатися, чи дійсно громадянин виїзної або накладена заборона?
Які причини накладення обмежень?
Як дізнатися, чи є заборона на виїзд?
Виходячи з отриманої відповіді, відразу стане зрозумілий відповідь на питання: «Чи зможу я безперешкодно здійснити подорож за кордон чи ні?
Чи є можливість поїздки за кордон з боргами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация