Заборона на виїзд за кордон: способи перевірки наявності, можливі причини

  1. Загальні причини заборони на виїзд
  2. Процедура накладення заборони
  3. Заборона на виїзд неповнолітніх громадян РФ
  4. Заборона на виїзд за кордон для співробітників МВС і держслужбовців
  5. Відео: кого з силовиків не випускають за кордон і як обходиться заборона?
  6. Як погасити заборгованість?
  7. Інші інтернет-ресурси
  8. На який термін накладається обмеження?
  9. Коли можуть зняти заборону?
  10. Як виїхати за кордон з боргами?
  11. Перший варіант: екстрене зняття заборони
  12. Варіант другий: за кордон через дружні країни
  13. Відео: заборона на виїзд за кордон - коментар фахівця

Багато росіян вважають за краще проводити відпустку за кордоном, у деяких за кордоном живуть родичі та друзі, хто якось пов'язаний з іноземними державами діловими питаннями. Але не всім відомо, що в деяких ситуаціях виїхати з РФ буває досить складно через низку причин - від прострочень кредитних платежів до роботи з секретними даними.

Коли встановлюється заборона на виїзд за кордон, як дізнатися про існуючі обмеження і що робити, якщо виїхати за межі РФ життєво важливо, - докладно розбираємося в цих питаннях.

Загальні причини заборони на виїзд

Існує ряд підстав, за яких накладається обмеження на виїзд з РФ:

  • Служба в збройних силах РФ за призовом, а також проходження АГС. По закінченню служби виїзд дозволяється. До військовослужбовців за контрактом обмеження не стосується: вони можуть виїжджати з дозволу командування.
  • Багато росіян вважають за краще проводити відпустку за кордоном, у деяких за кордоном живуть родичі та друзі, хто якось пов'язаний з іноземними державами діловими питаннями Допуск до держтаємниці і особливо секретної інформації. Зазвичай в таких випадках громадянин укладає трудового договору, який передбачає тимчасове обмеження на виїзд з країни. Термін заборони діє протягом 5 років після звільнення, але в ряді випадків може бути продовжений до 10 років.
  • Особа підозрюється або обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення або має непогашену судимість.
  • Надання неправдивих відомостей при отриманні документації на виїзд. Обмеження накладається на 30 днів, однак якщо в процесі розгляду питання, з'ясується, що громадянин надав або спотворив дані з метою приховування інших підстав виїзду, то термін заборони може бути збільшений.
  • Робота в державних відомствах - в ФСБ, а з 2015 року - і в МВС.
  • Ухилення від виконання зобов'язань, накладених судом. Найбільш часта причина обмеження виїзду - громадянин є боржником по кредитах, аліментах, податків, штрафів і ухиляється від їх сплати. Заборона знімається після повного погашення заборгованості або моменту досягнення обопільної згоди сторін.

Це загальні причини, що дозволяють прикордонникам заборонити виїзд з країни. Важливий нюанс - обмежувальна санкція завжди є тимчасовою і нікого не позбавляють права на вільний виїзд з країни довічно. У більшості випадків громадянин знає про існуючі обмеження. Про таких моментах стає відомо при призові на військову службу, притягнення до кримінальної відповідальності, час вступу на держслужбу, коли про неможливість закордонних поїздок повідомляється під особистий підпис співробітника.

Процедура накладення заборони

Трохи інакше йдуть справи, коли обмеження накладаються судовим рішенням, якщо є борги по різного роду платежів, податків, матеріальним зобов'язаннями перед дитиною або кредитами. Сам по собі неоплачений штраф або кредит не є причиною для автоматичного заборони на виїзд. Це тривала процедура. Потрібно без поважної причини пропустити платіж, наприклад, по кредиту. Потім справа боржника повинні передати до суду, який винесе постанову про стягнення заборгованості. Після суду справа передається до Служби судових приставів і у боржника є 5 днів для добровільного погашення заборгованості, про що його повідомляють у встановленій формі.

Якщо громадянин ухиляється від виплати боргу, то судовий пристав може прийняти рішення про накладення арешту на майно, утримання необхідної суми з зарплати і так далі. Також судовий пристав має право на власний розсуд або заявою стягувача накласти обмеження на виїзд за кордон. В якості виконавчого документа зазвичай видається рішення суду або судовий наказ.

Судове рішення виноситься в залі суду, при цьому присутність відповідача можливо, але не обов'язково, якщо дотримані всі нормативні правила і обличчя було належним чином повідомлено про судовий процес. Судовий наказ не передбачає особисту присутність боржника: документ вже в готовому вигляді направляється об'єкту в повідомному порядку. Вже після отримання його можна оскаржити.

Обидва документи, і рішення, і наказ, які стають причиною для накладення обмеження на виїзд, мають одну мету - стягнути з боржників конкретну суму грошових коштів. На їх підставі готується виконавчий лист. Його направляють або відразу боржника, або передають в ФССП. Далі пристав-виконавець надсилає боржнику свою постанову. Воно містить суму заборгованості, реквізити для її оплати та термін, протягом якого борг повинен бути погашений. Зазвичай для добровільної сплати відводиться 5 днів, іноді більше. Якщо гроші не надходять за зазначений час, пристав готує нову постанову, яке спрямовує боржника, до Міграційної і Прикордонну служби. Зрозуміло, що в документі міститься обмеження на виїзд за кордон.

Важливий момент - мінімальна сума заборгованості для установки заборони з 2013 року становить 10 000 рублів. Якщо у вас виявиться неоплачений штраф за перевищення швидкості, то це навряд чи стане причиною, щоб перед вами закрили кордони.

Заборона на виїзд неповнолітніх громадян РФ

Неповнолітні громадяни виїжджають з країни при дотриманні певних умов. Їх повинні супроводжувати батьки або особи, на яких оформлена нотаріальна довіреність (або правильніше - нотаріально завірене згоду від батьків ). Самостійне подорож дитини за кордон можливо, але знову-таки з дозволу батьків. У ряді випадків на виїзд неповнолітнього накладається заборона. Таке відбувається, коли один з батьків висловлює свою незгоду на виїзд дитини з країни і подає офіційний лист до відповідних органів.

Заборона на виїзд за кордон для співробітників МВС і держслужбовців

Деякі державні органи обмежують своїм співробітникам право на виїзд Деякі державні органи обмежують своїм співробітникам право на виїзд. Такі заборони обумовлені збереженням держбезпеки і існуючими юридичними нормами. У зв'язку із загостренням міжнародної зупинки, можливої провокацією з боку місцевих спецслужб МВС РФ в на початку 2015 року видав розпорядження про тимчасове обмеження виїзду в особистих справах за все керівного складу. Також заборона торкнулася і рядових поліцейських: рішення про можливий виїзд до іноземної держави приймається тільки у виняткових ситуаціях.

Через складну обстановки на Україні також введено тимчасове обмеження на виїзд в цю країну співробітників МВС, ФСКН, прокуратури, слідчого комітету, суддів, деяких депутатів і державних діячів.

Для отримання більш повної інформації слід звернутися до кадрового підрозділу за місцем своєї служби.

Відео: кого з силовиків не випускають за кордон і як обходиться заборона?

Як перевірити увімкнули функцію заборони на виїзд?

Перш за все з'ясуйте, чи не є ви боржником за рішенням суду. Для цього відвідайте офіційний сайт Судових приставів по посиланню: fssprus.ru/iss/ip . Пошук проводиться по базі виконавчих проваджень. Потрібно вибрати суб'єкт РФ, ввести свої дані і система видасть інформацію, чи порушено щодо вас виконавче провадження. Якщо пошук не дав позитивного результату, то можна спокійно вирушати в подорож, звичайно, якщо немає інших обмежень для виїзду. Але якщо борг підтвердиться, то це вже привід для занепокоєння, так як заборгованість може стати причиною обмеження права на виїзд.

Як погасити заборгованість?

Борг можна оплатити на цьому ж сайті або через будь-який банк, наприклад Сбербанк (в терміналі або онлайн виберіть платіж на адресу «ФСПП Росії»). Також оплата можлива через банкомати, з рахунку мобільного телефону і деякими іншими способами.

Запис про заборгованість видаляється з бази даних протягом 7 днів після надходження грошей. Сплативши борги, слід зв'язатися із судовим приставом. Його дані та контактна інформація містяться в бланку відповіді на запит. Поцікавтеся у судового пристава, виносилося постанову про обмеження виїзду. Якщо пристав направляв документ в Прикордонну службу, то для зняття заборони знадобиться деякий час.

Інші інтернет-ресурси

Ще один сайт, де можна отримати довідку про борги, але вже по податках, пені і штрафів - service.nalog.ru . Це ресурс Федеральної податкової служби. Для отримання інформації потрібно знати свій ІПН.

Крім того кожен громадянин може дізнатися, чи є він боржником на сайті «держпослуги» epgu.gosuslugi.ru/pgu/service/10001505301_284.html#!_description . Тут можна отримати інформацію не тільки про наявність судової або податкової заборгованості, а й про штрафи ГИБДД. Потрібно зареєструватися, потім ввести номер СНІЛС і пароль.

Важливий момент: накласти обмеження на виїзд - це право судового пристава, але ніяк не обов'язок. Тому якщо ви числитеся в «чорному списку» боржників, зовсім не означає, що дорога за кордон для вас закрита. Щоб отримати достовірну інформацію і точно дізнатися, встановлений чи ні, завітайте до найближчого відділення Судових приставів. Звертатися слід особисто, пред'явивши паспорт.

На який термін накладається обмеження?

У федеральних законах не згадується на який період накладається заборона. Єдиний нормативний акт, де є така інформація, - це наказ Управління ФССП РФ. У ньому фігурує термін 6 місяців - це максимальний період, протягом якого діє обмеження. Але через півроку судові пристави можуть знову накласти заборону, підготувавши відповідні документи. Таким чином, виїхати з країни стане, в принципі, неможливо до повного погашення заборгованості.

У разі заборони на виїзд закордонний паспорт громадянина РФ може бути вилучений уповноваженими на це органами. Це в першу дуже Прикордонна служба, співробітники якої можуть вилучити паспорт і передати його у відомство, яке видало документ, - УФМС Росії (ГУВМ МВС). ФССП на це повноважень не має. Тим же боржникам, які тільки подають документи на оформлення закордонного паспорта, в його видачі буде відмовлено.

Коли можуть зняти заборону?

Обмеження на виїзд повністю знімається після виконання судового рішення та погашення заборгованості в повному обсязі. Термін, протягом якого знімається заборона, законодавчо не встановлено. Зазвичай цей процес займає від 7 днів до 2 тижнів. Після погашення заборгованості обмеження на виїзд знімається не відразу, оскільки інформація про платежі повинна надійти в Прикордонну службу, а це, природно, займає певний час, так як бази держінстанцій оновлюються не кожен день.

Тому якщо планується закордонна поїздка, оплату слід проводити заздалегідь з урахуванням тимчасових рамок процедури зняття заборони. Немає сенсу пред'являти на КПП квитанції про оплату і будь-які документи, що підтверджують зняття заборони: прикордонники не має права приймати такого роду папери від приватних осіб.

Як виїхати за кордон з боргами?

Як бути, якщо заборгованість є, але виїхати з країни все-таки потрібно? Розберемося, як обійти встановлені заборони. Пропускний режим на держкордоні належить до повноважень Прикордонної служби, і на всіх КПП є так звані «чорні списки» громадян, яким виїзд за межі країни закритий. Як зазначалося вище, підстав для цього існує кілька. Це і професійні посадові обов'язки, і фігурування в кримінальному процесі в якості підозрюваного, і неоплачені борги.

Для громадян з непогашеною заборгованістю іноді встановлюється обмеження на виїзд. Особливу увагу слід звернути на той момент, що невиїзним можна стати за певних обставин:

  • Наявність боргу доведено в суді, є судове рішення, що обмежує виїзд;
  • Заборгованість не була погашена у встановлений термін;
  • Сума боргу становить понад 10000 рублів.

Виїхати до іноземної держави, маючи заборону, можна двома шляхами: законним і не цілком легальним.

Перший варіант: екстрене зняття заборони

У законодавчих нормах передбачена така процедура, як екстрене зняття заборони на виїзд без обов'язкового погашення боргів. Але для цього потрібні вагомі причини. Наприклад, закордонна необхідна для термінового лікування, вирішення важливих ділових питань, в іншій країні захворів або помер близький родич. Кожен окремий випадок розглядається в індивідуальному порядку. Вирішує можливість екстреного зняття заборони судовий пристав, який виходить з правових норм, чинних інструкцій і свої політичні переконання.

Варіант другий: за кордон через дружні країни

Покинути межі РФ можна через сусідні країни, наприклад, Республіку Білорусь чи Казахстан. Прикордонний контроль при в'їзді в ці держави фактично відсутній. Боржник може безперешкодно покинути Росію, купивши квиток, наприклад, до Гомеля, а вже звідти, де немає російської Прикордонної служби, виїжджати в потрібну країну. Звичайно, цей спосіб передбачає певний ризик, і перевірка документів російськими прикордонниками іноді має місце бути, але якщо терміново потрібно покинути РФ, то його можна використовувати. В принципі, кримінальних дій громадянин не робить, і очевидно, що в законодавстві існують деякі прогалини. Білоруські або казахські прикордонники можуть перевірити числиться росіянин в міжнародному розшуку, а його матеріальні зобов'язання в РФ для них не представляють ніякого інтересу.

Повернутися додому можна будь-яким шляхом, включаючи великі російські КПП, так як в'їхати в державу, громадянином якої ви є, відмовити не вправі і для цього потрібні дуже серйозні причини.

Адміністративного, а тим більше кримінального покарання за проїзд через кордон при наявності заборони на виїзд законом на даний момент не передбачено. Але не варто забувати, що Прикордонна служба РФ при перевірці і з'ясуванні всіх обставин вправі вилучити закордонний паспорт такого «винахідливого» росіянина.

Відео: заборона на виїзд за кордон - коментар фахівця

також рекомендуємо:

Як погасити заборгованість?
Коли можуть зняти заборону?
Як виїхати за кордон з боргами?
Відео: кого з силовиків не випускають за кордон і як обходиться заборона?
Як перевірити увімкнули функцію заборони на виїзд?
Як погасити заборгованість?
На який термін накладається обмеження?
Коли можуть зняти заборону?
Як виїхати за кордон з боргами?
Як бути, якщо заборгованість є, але виїхати з країни все-таки потрібно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация