Заборона і правила в'їзду в Росію для громадян Узбекистану в 2019 році

  1. Поправки в законодавстві
  2. терміни перебування
  3. Реєстрація
  4. Документи на дозвіл
  5. Працевлаштування резидентів Узбекистану
  6. Порушення міграційного режиму
  7. Митні правила

До 2015 року всі прибулі на територію Російської Федерації іноземні громадяни в обов'язковому порядку повинні були ставати на міграційний облік. В першу чергу це стосувалося громадян Співдружності Незалежних Держав.

Тимчасова реєстрація для громадян Узбекистану, Таджикистану, України, Молдови та інших країн повинна була оформлятися протягом перших 7 днів перебування в Росії.

Тимчасова реєстрація для громадян Узбекистану, Таджикистану, України, Молдови та інших країн повинна була оформлятися протягом перших 7 днів перебування в Росії

Співдружність Незалежних Держав

Але в 2014 році ситуація змінилася. Вся справа в тому, що в 2014 році в Російській Республіці був прийнятий ряд законодавчих актів щодо міграційного законодавства. Нові закони торкнулися правил в'їзду і виїзду, порядку взяття на міграційний облік громадян Співдружності Незалежних Держав.

Поправки в законодавстві

Новий закон про заборону на в'їзд і виїзд у цивільних паспортами був прийнятий 17 червня 2014 року. Його особисто затвердив і підписав Дмитро Медведєв. Новий закон про заборону на в'їзд / виїзд за внутрішніми паспортами вступив в силу лише з початку 2015 року.

Якщо раніше представники іноземних держав повинні були обов'язково реєструватися по приїзді в РФ, то з 2018 року згідно з новим законом, іноземні гості деяких країн, які прибули за закордонними паспортами, можуть не проходити таку процедуру, якщо термін їх можливого перебування не перевищує 3 місяців.

Якщо раніше представники іноземних держав повинні були обов'язково реєструватися по приїзді в РФ, то з 2018 року згідно з новим законом, іноземні гості деяких країн, які прибули за закордонними паспортами, можуть не проходити таку процедуру, якщо термін їх можливого перебування не перевищує 3 місяців

Новий закон про заборону виїзду / в'їзду за закордонними паспортами вельми негативно позначився на резидентах Узбекистану. Згідно з нововведеннями, всі громадяни Узбекистану з 2015 року мають право здійснювати в'їзд на територію Росії виключно за закордонними паспортами. Те ж саме стосується і виїзду з країни.

Але заковика полягає в тому, що в Узбецькій Республіці не існує поняття «закордонний паспорт», відповідно зробити його неможливо. Тому всім бажаючим представникам цієї країни в'їхати в Росію в 2019 році буде потрібно оформити новий біометричний паспорт.

До прийняття цього закону громадяни Узбекистан могли виїжджати за кордон по «внутрішньому» паспорту. Цивільний паспорт узбеків одночасно служить і цивільним і закордонним паспортом.

Але, незважаючи на це, уряд Росії вимагає, щоб в'їзд на територію їхньої країни здійснювався строго за біометричними документами.

Більш того, громадяни Узбецької Республіки в 2019 не можуть виїхати з рідної країни при відсутності біометричного паспорта. Тому з 2014 року в зв'язку з забороною на користування внутрішніми паспортами уряд запустив оформлення і випуск нових біометричних документів.

Якщо громадянин Узбецької Республіки в'їхав на територію РФ до 2015 року за внутрішнім паспортом, то виїжджати він має право саме по ньому. Але повторний в'їзд повинен бути обов'язково з біометричного документу.

Здійснювати в'їзд за внутрішніми (цивільним) паспортами можуть лише громадяни-країн учасниць Європейського економічного союзу (ЄАЕС), до яких відносяться:

  1. Казахстан.
  2. Білорусь.
  3. Вірменія.
  4. Киргизія.

Киргизія

Всі інші громадяни СНД при в'їзді зобов'язані надавати закордонний паспорт. Заборона на використання внутрішніми паспортами при перетині кордону також не стосується українців.

Громадянам України дозволяється в'їжджати і виїжджати з цивільних паспортами виключно через ситуації, що склалася в країні (проведення військових дій на території Луганської та Донецької області).

Незважаючи на те, що нові закони регламентують наявність закордонного паспорта при в'їзді і виїзді в РФ громадянам Узбекистану для в'їзду в РФ віза не потрібна, так як у Росії з цими державами підписано угоду про безвізовий в'їзд. Безвізовий режим в 2019 року не зазнав змін.

Безвізовий режим в 2019 року не зазнав змін

Візу не потрібно попередньо оформляти, навіть якщо громадянин Узбекистану планує перебувати в Росії більше встановленого терміну. Іншими словами, незалежно від мети поїздки та терміну можливого перебування попередньо оформляти візу громадяни країн СНД не повинні.

терміни перебування

Згідно з чинним законодавством, громадянин Узбекистану має право перебувати на території Росії не більше 90 діб сумарно протягом кожного періоду в сто вісімдесят діб. Це означає, що в році він може перебувати в країні не більше півроку.

Якщо ж необхідно продовжити термін перебування, то резиденту Узбецької Республіки потрібно подбати про оформлення патенту або РВП.

Якщо ж необхідно продовжити термін перебування, то резиденту Узбецької Республіки потрібно подбати про оформлення патенту або РВП

Продовжити термін перебування можуть не всі громадяни Узбекистану. Це дозволяється лише:

  1. Особам, які оформили патент.
  2. Особам, які подали документи на дозвіл на тимчасове перебування в РФ або вже тим, хто його отримав.
  3. Іноземним громадянам, які мають постійного місця проживання в РФ.

  4. Студентам навчальних закладів в РФ на весь термін навчання

Якщо резидент Узбекистану навчається в РФ, то відмітка про продовження терміну перебування ставиться в міграційну карту. Штамп РВП ставиться в закордонний паспорт іноземного громадянина, а ВНЖ є окремий документ.

Реєстрація

Для оформлення тимчасової реєстрації приймаюча сторона повинна направити повідомлення до територіального органу ГУ з питань міграції МВС Росії про прибуття іноземного громадянина за адресою його житлового приміщення.

Таке повідомлення можливо надіслати поштовим відправленням, через МФЦ «Мої документи» або представити особисто до уповноваженого органу.

Приймаючою особливої ​​в даному випадку може виступати власник нерухомості, де передбачається оформити тимчасову реєстрацію іноземному громадянину чи керівна особа компанії, організації або підприємства, де буде працювати підданий Узбекистану.

Приймаючою стороною заповнюється повідомлення про прибуття іноземного громадянина (або особи без громадянства) за формою, представленої нижче. Таке повідомлення необхідно буде встигнути направити будь-яким з вищевказаних способів у встановлений термін.

Бажано все-таки приймаючій стороні особисто звертатися до уповноваженого органу з таким повідомленням, оскільки поштове відправлення може загубитися, а іноземний громадянин не буде своєчасно поставлений на міграційний облік, в результаті чого їм потім доведеться нести відповідальність.

Важливо: співробітники міграційної служби можуть зажадати оригінали документів при подачі повідомлення.

Важливо: співробітники міграційної служби можуть зажадати оригінали документів при подачі повідомлення

В цьому випадку їх потрібно показати, але віддавати їх не слід. Це протизаконно. Міграційна карта є документом, що підтверджує легальність перебування резидента Узбецької республіки в Україні.

Бланк повідомлення про прибуття іноземного громадянина або особи без громадянства в місце перебування 2019

Документи на дозвіл

Нововведення в законодавстві РФ ніяким чином не відбилося на працевлаштуванні узбеків в Росії. Раніше для працевлаштування громадян Узбецької Республіки необхідно було оформляти дозвіл на роботу або патент.

Але варто зауважити, що для отримання цих документів при перетині російського кордону і заповненні міграційної картки в графі мета поїздки варто вказувати «робота».

Якщо в цій графі вказується інша мета, але резидент Узбекистану має намір працевлаштуватися на території Росії, в отриманні дозвільних документів для роботи йому буде відмовлено.

Єдиним виходом в цій ситуації стане виїзд, а потім повторний в'їзд в країну, але це буде можливим тільки в тому випадку, якщо іноземний громадянин не порушує правило 90/180.

У 2015 році урядом Росії був прийнятий закон про припинення видачі дозволів на роботу. З 2014 року цей документ офіційно замінюється патентом. Патент дозволяє представникам Узбекистану не тільки знаходитися в Росії від 1 до 12 місяців на законних підставах, а й здійснювати трудову діяльність легально.

Після закінчення терміну дії патенту резидент Узбецької Республіки зобов'язаний покинути межі Росії. Але буквально через 1 день він може повернутися і подати клопотання на отримання такого ж патенту. Якщо метою поїздки представника Узбецької республіки є робота, то зробити патент він зобов'язаний протягом перших 30 днів з дня в'їзду в країну.

Оформити патент можуть всі громадяни країн, у яких з Росією підписано договір про безвізовий в'їзд за винятком громадян країн-учасниць ЄАЕС, які здійснюють трудову діяльність в РФ на підставі трудового договору.

Для того щоб отримати патент, резидент Узбекистану в обов'язковому порядку повинен пройти медичне обстеження, яке повинно підтвердити у претендента відсутність хронічних захворювань, на зразок ВІЛ-інфекції або хвороби Лайма.

Також для отримання патенту слід пройти тест з російської мови. У тест включається: перевірка лексики, читання, письма, мови, аудіювання, питання з історії Росії та основ законодавства РФ. Після проходження тесту резиденту Узбецької Республіки видається сертифікат про проходження.

Середня вартість такого іспиту становить 4500 рублів. Для здачі тестування при собі необхідно мати паспорт, перекладений на російську мову і завірений нотаріально, а також міграційну карту.

Працевлаштування резидентів Узбекистану

Якщо резидент Узбекистану офіційно працевлаштовується на території Російської Республіки, то його роботодавець зобов'язаний щомісяця відраховувати в російський державний бюджет 1,8 відсотка від загального місячного окладу. Ця сума відраховується в соціальний фонд.

Якщо резидент Узбекистану втратить роботу, то завдяки цим відрахувань він може розраховувати на допомогу з безробіття. Для отримання цього соціальної допомоги податковий внесок повинен сплачуватися не менше 6 місяців.

Для отримання цього соціальної допомоги податковий внесок повинен сплачуватися не менше 6 місяців

Також для працевлаштування резидент Узбецької Республіки зобов'язаний зробити собі поліс добровільної медичної страховки. Термін дії поліса повинен бути не менше одного року.

Якщо у працевлаштованого представника Узбекистану відсутня даний документ, то його роботодавець надає документ, який гарантує, що в разі потреби роботодавець компенсує всі витрати на лікування за свій власний рахунок.

Порушення міграційного режиму

Нововведення в Росії торкнулися не тільки в'їзду в державу, а й перебування. Так, якщо громадянин Узбекистану порушує міграційний режим, тобто знаходиться на території країни довше дозволеного терміну без отримання законних підстав на це, то його депортують з країни і в подальшому закривають в'їзд в РФ в залежності від терміну його незаконного перебування на території РФ.

Нове законодавство надає трудовим мігрантам певні часові рамки для дозволеного перебування. Тобто, якщо у резидента Узбекистану закінчився термін перебування, але він продовжував перебувати в Росії менше 270 днів - йому загрожує депортація і заборона на в'їзд на 5 років.

Якщо ж термін простроченого знаходження більше 270 днів - іноземцю не уникнути депортації і заборони на в'їзд в Російську Республіку на 10 років. Якщо іноземець перевищив термін перебування в дев'яносто діб сумарно протягом кожного періоду в сто вісімдесят діб, то в'їзд в РФ йому буде заборонений протягом трьох років.

Митні правила

Нововведення не торкнулися митних правил. Як і раніше при в'їзді в Росію громадяни Узбекистану має право ввозити такі категорії товарів, як:

  1. Предмети особистого користування. Сумарна вага товарів не повинен перевищувати 50 кілограм.
  2. Спиртні напої в кількості трьох літрів.
  3. Сигаретні вироби в кількості 200 штук. Дозволяється замість сигарет ввезти 50 сигар або 250 грамів тютюну.
  4. Попіл кремують людей.

Попіл кремують людей

Забороняється вивозити з Росії:

  1. Дорогоцінні метали на суму понад 25 тисяч доларів.
  2. Рибу, в тому числі і морепродукти в кількості більше 5 кілограм.
  3. Осетрову ікру в кількості більше 250 грамів.

Зброю, бойові припаси дозволяються для ввезення лише при наявності спеціального дозволу від ОВС.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация