Забуті страви з ріпи. Кращі рецепти

Були часи, коли на Русі з ріпи варили юшки та каші, парили, робили квас і масло, пекли пироги з нею, фарширували нею гусей і качок, квасили і солили ріпу на зиму, їли в сирому вигляді коренеплід і молоде листя як салат.

Були часи, коли на Русі з ріпи варили юшки та каші, парили, робили квас і масло, пекли пироги з нею, фарширували нею гусей і качок, квасили і солили ріпу на зиму, їли в сирому вигляді коренеплід і молоде листя як салат.

1. Салата з ріпи і / або кольрабі.

Вимити ріпу, і / або кольрабі, морква (всіх по 1 шт.), Очистити і натерти на крупній тертці. Порізати дрібно зелену цибулю, петрушку, кінзу (по 1-2 ст. Ложки кожного). Все змішати, посолити, заправити олією або майонезом.

2. Юшка репяная.

До 19 століття слово «суп» в кулінарії практично не зустрічалося, зате юшки займали гідне місце в українській кухні. Юшкою називалося будь-яку страву, більшу частину в якому займала рідина - квас, молоко, м'ясний, рибний, грибний або овочевий відвар. Додаються в юшку овочі повинні лише відтіняти, і ні в якому разі не перебивати смак основного компонента юшки.

Залити 1,5 літра холодної води у велику каструлю, посолити і довести до кипіння. Подрібнити цибулю, нарізати ріпу кубиками. Коли вода закипить, додати овочі в каструлю і варити до тих пір, поки ріпа не буде легко протикати ножем. За 10 хвилин до готовності додати в юшку запашний перець, гвоздику і дрібно нарізаний часник. За 2-3 хвилини до закінчення варіння додати подрібнену зелень кропу і петрушки, розлити юшку по тарілках і відразу подавати.

Інгредієнти: вода - 1,5 л, ріпа - 5-6 шт., Цибулина - 1 шт., Горошини запашного перцю - 2 шт., Гвоздики - 2 шт., Горошини чорного перцю - 4 шт., Лавровий лист - 2 шт ., петрушка - 1 ст. ложка, кріп - 1 ст. ложка, часник - 2 зубчики.

3. репник або репніца - блюдо з тертої ріпи з крупою.

Рецепт В. І. Даля: «Варену або парену ріпу розминають, змішують з солодом, іноді з толокном, наливають водою і ставлять під кришкою в остигаючу російську піч нудитися».

Солод - це продукт штучного пророщування зерна злакових культур, в основному, зерен ячменю. Толокно - борошно із зерен вівса або ячменю, які попередньо пропарюють, висушуються, обсмажуються, очищаються і товчуться.

4. Сучасний репник з пшоном в горщику.

Ріпу моєму, чистимо, нарізаємо кубиками. Змішуємо з пшоном, кладемо в горщик, сіль і цукор за смаком, додаємо вершкове масло. Заливаємо окропом або гарячим молоком. Закриваємо кришкою і в розігріту духовку на помірний режим, коли рідина вбереться, плиту вимикаємо і залишаємо нудитися ще на півгодини.

5. Ріпа, фарширована грибами.

Рецепт В.А. Левшина, «Російська поварня», 1816 р .: «Ріпу спекти в гарячій золі, очистити з неї шкіру і середину кожної видовбати. Гриби білі розварені порубати дрібно, приправити мускатним горіхом, стерти з маслом і начинити репу. Змочити маковим молоком, покласти в сковороду і, накривши, запекти в печі ».

6. Ріпа фарширована - сучасний рецепт.

Очистити ріпу, посолити і відварити до готовності. Злити воду, обрізати 1 см верхівки у ріпи і чайною ложкою витягти м'якоть, намагаючись не пошкодити краю.

Зварити яйце круто і подрібнити. Зварити гриби, дрібно нарізати і обсмажити з цибулею до золотисто-коричневого кольору. Змішати з яйцем і дрібно нарізаною зеленню, начинити ріпи, закрити зрізаною верхівкою. Помістити ріпу в форму для випічки, долити води на 1-2 см і випікати в духовці до готовності.

Інгредієнти: ріпа - 6 шт., Білих грибів - 300 г, цибулі - 50 г, вершкового масла - 50 г, яйце - 1 шт., Зелені петрушки або кропу - 10 г, сіль, перець - за смаком.

Фарширувати ріпу можна м'ясом, овочами і навіть фруктами.

7. Гратен з ріпи.

Ріпу моєму і чистимо, тонко нарізаємо. Дрібно нарізаємо часник. Натираємо на крупній тертці сир.

У сковороді на повільному вогні розтоплюємо вершкове масло. Викладаємо шар ріпи, на неї - шар сиру, шар зелені. Заливаємо невеликою кількістю вершків і бульйону, солимо і перчимо, додаємо часник. Продовжуємо чергувати шари до тих пір, поки не закінчаться інгредієнти. Вміст сковороди тим часом почне повільно кипіти.

Ставимо сковороду в духовку, розігріту до 180 градусів, і запікаємо близько 20 хвилин до золотистої скоринки. Подавати гарячим.

Інгредієнти: ріпа - 4 шт., Часник - 4 зубчики, сир - 100 г, масло вершкове - 4 ст. ложки, курячий бульйон - 100 мл, вершки - 100 мл, зелень, сіль, перець - за смаком

8. Смажена ріпа.

Ріпу смажать на сковороді в маслі як картоплю. Для насиченого смаку додають гриби і цибулю. Гриби попередньо відварюють, охолоджують, нарізають соломкою. Ріпу нарізають брусочками. Обсмажують ріпу до м'якості і золотистої скоринки, додають цибулю, потім через хвилину гриби. Все солять і перчать за смаком. Подають в гарячому вигляді.

9. Пюре з ріпи.

Ріпу дрібно нарізають, кладуть у каструлю, заливають водою, солять, відварюють до м'якості. Відвар зливають, додають вершкове масло і тепле молоко, збивають міксером.

10. Курка / качка фарширована ріпою.

Шматочки ріпи обсмажують на сковороді в маслі, солять і перчать. Набивають курку / качку ріпою. Запікають у духовці до готовності.

11. Цукати з ріпи.

У банку покладіть шарами тонкі скибочки ріпи. Кожен шар змастіть медом. Поставте банку в прохолодне місце на добу, а потім приберіть в холодильник.

12. Чіпси з ріпки.

Коренеплоди треба почистити, нарізати тонкими скибочками і підсушити 1-2 дня, зберігати в паперовому пакеті. Звичайно, на смак ріпка мало нагадує картопляні чіпси, але зате користі від неї набагато більше, та й заморити черв'ячка з її допомогою нітрохи не складніше. Пробую підсушити в духовці.

13. Солона ріпа.

Рецепт Н.П.Осіпова, «Стародавня російська господиня, ключниця і кухарка», 1790 р .: «облупилася з ріпи шкіру, скришити її в тонкі слойки, перекласти оно шар в діжку, пересипати сіллю з кмином і це продовжувати до тих пір, поки муки не буде повна. Після того налити води стільки, щоб вона покрила верхній шар. Нагорі покласти капустяного листя і, накривши чистою ганчіркою, покласти коло, потім камінь і поставити в льох ».

Такий ріпою заправляли різні перші страви, наприклад розсольник.

14. Квашена ріпа.

При заквашування відбувається відділення від клітин ріпи соку завдяки солі, а також гірчичного і ефірних масел, в зв'язку з чим, квашена ріпа має неповторний смак. Саме за рахунок вмісту гірчичного масла у ріпи такий гострий присмак і запах.

Добре вимити ріпу і морква під холодною водою, обрізати хвостики. Очистити моркву, ріпу не чистити. Якщо ріпа дуже велика, розрізати її навпіл або на 4 частини. Приготувати розсіл, прокип'ятивши воду з сіллю. Дати розсолу охолонути. У бочку або іншу ємність викласти ріпу і морква в кілька рядів, між якими помістити червоний пекучий перець. Залити вміст бочки приготованим розсолом, щоб він повністю покривав ріпу і морква. Якщо ріпа буде спливати, покласти зверху вантаж. Поставити бочку в темне прохолодне місце. Через 45 днів квашена ріпа готова до вживання. Ріпу обов'язково потрібно зберігати в розсолі, але можна перекласти в ємність меншого розміру або в банки, підлив розсіл. Перед вживанням ріпу промити, очистити і нарізати разом з морквою.

Інгредієнти: ріпа і моркву в рівних кількостях, червоний пекучий перець - за смаком. Розсіл - на 1л вода 60 г солі.

І ще, можна спробувати запекти ріпу в фользі на вугіллі. Якщо картопля запікається 20-30 хв, то ріпка, напевно, трохи довше. опубліковано econet.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация