Забуті художники - брати відомих художників: Брюллов, Коровін та інші

  1. Олександр Брюллов
  2. Аполлінарій Васнецов
  3. Сергій Коровін
  4. Альберт Бенуа
  5. Яків Аргунов

Н ередко знамените прізвище - НЕ підмога в кар'єрі, а навпаки. Особливо якщо ти художник і у тебе є більш знаменитий брат. Згадаймо п'ятьох російських майстрів, яким довелося шукати свою дорогу в мистецтві, разом з Софією Багдасарова.

Олександр Брюллов

Блискучий автор «Останнього дня Помпеї» Карл доводився йому молодшим братом. Вони були синами скульптора Павла Брюлло. Кінцева буква «в», яка перетворила їх французько-німецьке прізвище в російську, була подарована братам імператором перед пенсіонерської поїздкою до Італії. (Третій брат Федір, який спеціалізувався на церковному живописі, залишився Брюллов.)

Олександр багато працював як архітектор (наприклад, побудував Михайлівський театр). Але в історію російського мистецтва він увійшов як портретист, який залишив безліч зображень аристократів пушкінської епохи. Він вважав за краще повітряну техніку акварелі і був дуже популярний.

Н ередко знамените прізвище - НЕ підмога в кар'єрі, а навпаки

Олександр Брюллов. Портрет А. Погорєльського. 1830-е. Російський музей

Російський музей

Олександр Брюллов. Портрет Н. Дурової. 1830-е. Всеросійський музей Пушкіна

Всеросійський музей Пушкіна

Олександр Брюллов. Портрет М.М. Гончарової. 1831-1832. Всеросійський музей Пушкіна

Аполлінарій Васнецов

Головний російський казкар Віктор був старшим із синів священика Вятської губернії. (Їх третій брат Олександр став учителем і збирачем фольклору.) Віктор, який навчався в Академії мистецтв, витягнув талановитого молодшого брата в Петербург, однак той не пішов по його стопах, в Академію, і здав іспит на народного вчителя.

Згодом Аполлінарій зрозумів, що помилився і мистецтво - це дійсно його покликання. Він багато працював у графіку і прославився як автор пейзажних та історичних картин і малюнків, особливо історичних реконструкцій древньої Москви.

Аполлінарій Васнецов. Площа Івана Великого в Кремлі. XVII століття. 1903

1903

Аполлінарій Васнецов. Московський катівню. Кінець XVI століття. 1912

1912

Аполлінарій Васнецов. Коломенське. Ворота вежі Часозвон. +1927

Сергій Коровін

Його молодший брат Костянтин - один з найзначніших російських «імпресіоністів», який виявив себе в різних жанрах. Брати народилися в купецької сім'ї, і Сергій перший пішов по дорозі вивчення мистецтв. Цікаво, що Костянтин спочатку хотів вчитися на архітектора.

На відміну від прославленого брата, чиї полотна киплять життям, пашать кольором, хоча часом і безсюжетні і написані заради чистого насолоди красою, Сергій йшов по стопах передвижників. Сюжет - повчальний, повчальний - був для нього головним. Але час подібних картин тоді вже давно минуло ...

Сергій Коровін. У волості (Приготування до різок). 1884. Музей сучасної історії

Музей сучасної історії

Сергій Коровін. На світу. 1893. Третьяковська галерея

Третьяковська галерея

Сергій Коровін. До Трійці. 1903. Третьяковська галерея

Альберт Бенуа

Його брат Олександр - один із стовпів Срібного століття, був молодший за нього майже на 20 років. Їх батьком був Микола Бенуа - відомий архітектор, цієї ж професією зайнявся третій брат Леонтій, а сестра Катерина, захоплювався живописом, вийшла заміж за архітектора Лансере і була матір'ю Зінаїди Серебрякової.

Альберт теж починав з кар'єри архітектора, але потім переключився на графіку. Він став одним засновників Кружка російських акварелістів, причому з усіх жанрів Альберт вважав за краще пейзажний. Після революції він опинився в еміграції, де помер у віці 84 років в оточенні родини.

Альберт Бенуа. Роща. Пензенська обласна картинна галерея ім. К.А. Савицького

Савицького

Альберт Бенуа. Порт. 1895. Національний музей образотворчих мистецтв ім. Гапаров Айтієва. Бішкек, Киргизстан

Бішкек, Киргизстан

Альберт Бенуа. Вечір на морське узбережжя. 1910. Іркутський обласний художній музей ім. В.П. Сукачова

Яків Аргунов

Його знаменитий старший брат Микола Аргунов був кріпаком художником графів Шереметєвих. Саме його пензлю належать портрети прекрасної Параски Жемчуговой (в тому числі під час вагітності) і її чоловіка-вельможі, який знехтував усіма пристойністю і одружився на актрисі. Яків, як і Микола (а також третій брат Павло, який став архітектором), успадкував художні здібності від батька - Івана Аргунова, одного з найталановитіших російських портретистів середини XVIII століття.

Графиня Парасковія померла пологами, через шість років помер її чоловік, і в пам'ять про покійну, згідно з його заповітом, все кріпаки, в тому числі брати Аргунової, отримали волю.

Не володіючи даром старшого брата, як приватний портретист Яків не досяг успіху. Заробляв він викладанням живопису і малюнка в училищах і гімназіях, а також графікою і створенням підготовчих малюнків для гравюр.

Заробляв він викладанням живопису і малюнка в училищах і гімназіях, а також графікою і створенням підготовчих малюнків для гравюр

Яків Аргунов. Портрет Е.Н. Бантиш-Каменської. 1823. Ярославський художній музей

Ярославський художній музей

Яків Аргунов. Портрет В.П. Розумовської. 1824. Музей-садиба «Кусково»

Музей-садиба «Кусково»

Яків Аргунов. Портрет невідомої. 1830. Приватні збори, Москва

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация