Забуті герої Росії - 7 героїв Російсько-японської війни .. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

В ніч з 8 на 9 лютого 1904 року нападом японців на російську ескадру у Порт-Артура почалася Російсько-японська війна. Напевно, це була одна з найбільших невдач російської армії за всю історію. Але це ніяк не применшує подвиги наших героїв.

Але це ніяк не применшує подвиги наших героїв

1-Всеволод Руднєв, командир крейсера «Варяг» 9. лютого 1904 року Руднєв отримав ультиматум японського контр-адмірала Уріу з вимогою покинути рейд до полудня, в іншому випадку японці погрожували відкрити вогонь по російським кораблям в нейтральному порту, що було грубим порушенням міжнародного права. Всеволод Руднєв відмовився і вирішив йти на прорив. Перед строєм офіцерів і матросів крейсера він повідомив їм про ультиматум японців і про своє рішення. Зокрема, він сказав наступне: «Безумовно, ми йдемо на прорив і вступимо в бій з ескадрою, як би вона сильна не була. Ніяких питань про здачу не може бути - ми не здамо крейсер і самих себе і будемо битися до останньої можливості і до останньої краплі крові ». Бій був жорстоким. За підсумками бою було прийнято рішення пересадити команду крейсера на іноземні кораблі, а самі суду знищити. «Кореєць» було підірвано, а «Варяг» затоплений. У 1905 році японці підняли «Варяг» і ввели до складу свого флоту під ім'ям «Сойя». Цілих десять років крейсер, щедро подарований Руднєвим, служив Японії. Росія викупила «Варяг» у колишніх ворогів тільки під час Першої світової війни, в 1916 році, разом з іншими захопленими кораблями Першої Тихоокеанської ескадри.

2-Василь Звєрєв, інженер-механік міноносці «Сильний» 27 березня 1904 року в 2 ч
2-Василь Звєрєв, інженер-механік міноносці «Сильний» 27 березня 1904 року в 2 ч. 15 хв. ночі японці зробили другу спробу заблокувати вхід у внутрішній рейд, направивши 4 великих комерційних пароплава в супроводі 6 міноносців; сторожовий міноносець «Сильний» кинувся в атаку, розправився з пароплавами і вступив в бій з шістьма японськими міноносцями. Отримавши пробоїну в паропроводі, «Сильний» перетворився на нерухому мішень для ворожого обстрілу. Тоді Звєрєв закрив пробоїну своїм тілом і повернув кораблю хід, пожертвувавши своїм життям. Загиблих урочисто поховали в Порт-Артурі.

3-Григорій Ходосевіч, комендор порт-Артурської фортеці 30 березня 1904 року міноносець «Страшний» вступив у нерівний бій з чотирма японськими кораблями
3-Григорій Ходосевіч, комендор порт-Артурської фортеці 30 березня 1904 року міноносець «Страшний» вступив у нерівний бій з чотирма японськими кораблями. У нерівному бою загинуло 49 моряків. Вціліло лише п'ять чоловік, серед врятованих виявився і Ходосевіч. У кривавій сум'ятті бою він зумів дістати з сейфа і заховати між двома рятувальними жилетами секретний пакет командувача Тихоокеанської ескадрою Макарова і всю готівкову суму корабельної скарбниці. Григорій отримав важке поранення в спину. Опинившись в крижаній воді, він абсолютно не відчував ніг. Перед тим як покинути потопаючий корабель, Григорій сховав секретний пакет із завданням на розвідку під рятувальний корковий пояс, виконуючи наказ вахтового начальника Малєєва. Ходосевіч добре знав, що таке військовий обов'язок. Побачивши японську шлюпку, негнучкими пальцями він почав рвати на шматки пакет і упереміш з водоростями квапливо жувати розмоклих клаптики паперу. Японці, помітивши російського, спішно знищував, судячи з усього, якийсь важливий документ, поспішили підняти Ходосевіч і його товаришів на свій борт. Японські моряки, безрезультатно допитавши Ходосевіч і безуспішно дослідивши залишки пакету, направили його в табір для військовополонених. Там він і пробув до закінчення війни. Після закінчення війни в числі 70 тисяч радянських військовополонених Григорій Ходосевіч повернувся на батьківщину.

Після закінчення війни в числі 70 тисяч радянських військовополонених Григорій Ходосевіч повернувся на батьківщину


4-Авакум Миколайович Волков, старший унтер-офіцер У російсько-японську війну Авакум Миколайович Волков став повним георгіївським кавалером. Перший Георгіївський хрест 4-го ступеня він отримав за хоробрість на початку війни. Лише через декілька тижнів, коли знадобилося дізнатися розташування японських військ, трубач-сурмач Волков зголосився добровольцем піти в розвідку. Переодягнувшись в китайський одяг, молодий солдат розвідав розташування двох великих загонів противника. Але в скоро натрапив на японський роз'їзд з 20 драгунів на чолі з офіцером. Японці здогадалися, хто цей незвичайний молоденький китаєць. Вихопивши з-за пазухи револьвер, розвідник пострілами в упор вбив трьох драгунів. І поки інші намагалися взяти його живим, Волков скочив на коня одного з убитих. Тривала погоня, спроби обходу і стрілянина не принесли успіху. Волков відірвався від переслідувачів і благополучно повернувся в свій полк. За цей подвиг Авакум Волков був нагороджений Георгіївським хрестом 3-го ступеня. В одному з боїв поранений Авакум потрапляє до японців в полон. Після недовгого розгляду його засудили до розстрілу. Однак тієї ж ночі солдату вдалося втекти. Після десяти днів виснажливих поневірянь в глухій тайзі, Волков повернувся в полк, і отримав Георгіївський хрест 2-го ступеня. Але війна тривала. І перед під Мукденом боєм Волков знову зголосився добровольцем в розвідку. На цей раз досвідчений розвідник, виконавши завдання, зняв охорону у ворожого порохового льоху і підірвав його. За новий подвиг він отримав Георгіївський хрест 1-го ступеня і став повним Георгіївським кавалером.

5-Василь Рябов, рядовий В одязі китайського селянина, в перуці з кіскою розвідник Рябов в тилу ворога нарвався на японський роз'їзд
5-Василь Рябов, рядовий В одязі китайського селянина, в перуці з кіскою розвідник Рябов в тилу ворога нарвався на японський роз'їзд. На допиті стійко зберігав військову таємницю і, будучи засуджений до розстрілу, поводився гідно. Всe відбулося строго за ритуалом. Стріляли з рушниць з п'ятнадцяти кроків. Японці були захоплені мужнім поведінкою російського і визнали своїм обов'язком довести це до відома його начальства. Записка японського офіцера звучить як уявлення до нагороди: «Наша армія не може не висловити наших щирих побажань поважної армії, щоб остання виховувала побільше таких істинно прекрасних, гідних повної поваги воїнів».

6-Роман Кондратенко, генерал-лейтенант, військовий інженер Очолював оборону Порт-Артура, займався удосконаленням оборонних позицій, особисто керував обороною на найскладніших і найнебезпечніших ділянках
6-Роман Кондратенко, генерал-лейтенант, військовий інженер Очолював оборону Порт-Артура, займався удосконаленням оборонних позицій, особисто керував обороною на найскладніших і найнебезпечніших ділянках. Романа Кондратенко вмів підняти дух солдатів в найважчі моменти облоги міста, що моглонесколько раз відображати штурм японців. Загинув 15 грудня 1904 роки від прямого попадання в каземат форту гаубичного снаряда. Разом з ним загинули ще 8 офіцерів. Після закінчення російсько-японської війни тіло героя було урочисто перепоховано в Петербурзі, в Олександро-Невській лаврі.


7-Петро Бутусов, російський офіцер прикордонної варти, підполковник У 1904 році - начальник Квантунської відділу Особливої ​​Заамурского округу ОКПС. 13 червня 1904 року по наказу командира передового загону 4-й Східно-Сибірської дивізії полковника Я. У. Шишко вибив японців з гори Куінсан. 28 серпня 1904 нагороджений орденом Св.Станіслава II ступеня за вміле керівництво своїми підрозділ і «відмінне мужність» в боях 20 і 21 червня. У липні Бутусов очолив пошук, в якому прикордонниками була підірвана ворожа гармата, а з трьох зняті замки. 6 серпня прикордонники Бутусова, спільно зі стрілками вибили японців із захопленого ними водопровідного редуту. 15 жовтня 1904 роки за хоробрість, проявлену в боях з відображення другого штурму Порт-Артура, підполковник Бутусов був нагороджений орденом Св.Георгія IV ступеня. 21 листопада 1904 року, під час четвертого штурму Порт-Артура, Бутусов був призначений генералом Кондратенко Р.І. комендантом гори Висока, де був смертельно поранений. Помер 22 листопада 1904 року, і був похований на військовому кладовищі Порт - Артура.


джерело: http://fishki.net/2138354-7-geroev-russko-japonskoj-vojny.html?mode=recent © Fishki.net

Html?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация