Загадка Ісаакіївського собору. Як будували Исакий? Які технології використовувалися при будівництві Ісакіевского собору?

оновлення:

Ісаакіївський собор у Петербурзі. Він вражає своєю монументальністю і величною красою.

З моменту будівництва собору за офіційною версією не минуло й двохсот років, і, вважається, що процес побудови був задокументований докладно. Однак при уважному розгляді цих даних виникає багато питань ...

... Замальовки до фільму

Розділ буде постійно оновлюватися, попередні ілюстрації:

Ось кілька прикладів технологічних отворів, які представлені на малюнках Монферрана.

Ісаакіївський альбом Монферрана 1845 року:

Аналогічні, але більш чіткі отвори (або виступи?) Можна спостерігати з альбому Монферрана, присвяченого Олександрійської колоні.

) Можна спостерігати з альбому Монферрана, присвяченого Олександрійської колоні

А ось такі самі технологічні отвори в храмовому комплексі Баальбека (місто в Лівані):

І знову ці ж отвори в одному з найбільших мегалітів підземного Єрусалиму:

І знову ці ж отвори в одному з найбільших мегалітів підземного Єрусалиму:

Храм Аполлона в Дельфах (Греція):

Храм Аполлона в Дельфах (Греція):

орнаменти

70-а сторінка Ісакіевского альбому Монферрана:

70-а сторінка Ісакіевского альбому Монферрана:

Якщо вірити підпису на французькій мові, то це вид на бюро "Головного Архітектора".

Якщо вірити підпису на французькій мові, то це вид на бюро Головного Архітектора

А підпис з сайту monpherran.ru говорить:

"Барак для робітників і господарські будівлі на будівельному майданчику Ісаакіївського собору. Літографія Бенуа по малюнку Монферрана. 1845"

Історики не можуть визначитися?

Але цікаво інше, на малюнку ми бачимо два типи каменів: темні і світлі. Також бачимо характерний орнамент.

У Баальбеке, про який йшлося вище, частина споруди з білого вапняку, а частина з червоного граніту.

У Баальбеке, про який йшлося вище, частина споруди з білого вапняку, а частина з червоного граніту

І той же характерний орнамент:

І той же характерний орнамент:

А ось орнамент статі в Ісаакієвському соборі (зауважимо, що до недавньої реконструкції центральний елемент в колі теж був не у вигляді "квітки", а у вигляді солярно-свастична фігури):

Здавалося б, дурний для традиційної історії питання, коли будувався Пітер і коли - Баальбек, стає зовсім непростим ...

... Персонажі

(Матеріали з блогу Льва Худого)

Практично всі "шишки" видобутку і обробки гранітних мегалітів Петербурга звалили на одну людину - Самсона Суханова. За офіційною версією саме він вирубував з гранітної скелі шматки товщиною з триповерховий будинок і довжиною з десятиповерховий (для Олександрівської колони, наприклад).

Ось як в офіційній версії описані досягнення камнетёса:

Артіль Суханова з'явилася на Василівському острові в 1803 році. Їй стояли земляні і кам'яні роботи. Земляні - підняти низький берег і перед будівлею Біржі, потіснивши річку, насипати площа, одягнути її в граніт. За малюнками І. П. Прокоф'єва Самсон Ксенофонтовіч висік Нептуна з тризубом і колісницею, богиню Навігацію з Меркурієм і двома річками. Вони прикрасили фасад і протилежну сторону Біржі. П'ять років артіль Суханова одягала в граніт мис Василівського острова, а потім були створені Ростральні колони.

Потім були колони Ісаакіївського собору.

На башті Адміралтейства стоять висічені їм статуї воїнів. Його артіль одягла каменем Крюков канал і побудувала майже стометровий Синій канал, в Павлівському парку - місток, а в Баболовський лазнях висікли величезну кам'яну ванну з цілісного шматка граніту, в Москві - п'єдестал для пам'ятника Мініну і Пожарському.

Багато зробив Самсон Суханов для міста на Неві. А ось старість була у нього важкою. До середини XIX століття, коли класицизм став виходити з моди, у його артілі скоротилося число замовників. Почалася смуга невдач.

Він помер таким же бідняком, яким прийшов сюди з-під Вологди.

Однак якщо розглядати офіційні версії його біографії більш детально, то виявиться величезна кількість неточностей, нестиковок і відвертих міфів:

- Різні по батькові в різних джерелах, а в деяких з них приписали йому двох батьків ОДНОЧАСНО - Семена і Ксенофонта,

- За знайденими джерелами Самсон Суханов народжувався 4 рази - в 1766, +1768, 1769 і 1776 рік, а помирав всього лише 2 рази - в 20-х і 40-х. Розкид 4-х дат народження становить 10 років, а двох дат смерті - 20.

- 16-річний хлопчик Самсон, судячи з опису, вбив двох білих ведмедів, з шкурами яких його артіль повернулася до Архангельська. Ця історія, що кочує з одного джерела в інший, абсолютно неправдаподобна.

Не раз ходив на звіриний лов. Одного разу зустрівся один на один з білим ведмедем. Північний володар, не звертаючи, йшов прямо на Самсона. Але і хлопець не відступив. Розумів: бігти не можна, все одно наздожене. Встромив лижі в сніг, так як знав, що на лижі ведмідь ніколи не кинеться, буде кружляти навколо них. Виставив вперед рогатину і першим пішов на ведмедя. Ведмідь натрапив на рогатину, зламав її і всієї тушею навалився на Самсона. Той не розгубився, висмикнув з-за халяви ножа і всадив його звіру в бік.

На зимовище повернувся з ведмежою шкурою, шматком м'яса і ведмежою ознакою через все обличчя від чола до щоки.

Навесні 1785 року артіль повернулася в Архангельськ з моржевими салом і іклами, блакитними песцеві шкірками, гагачим пухом, ведмежими шкурами (дві з них були трофеями Суханова).

Білий ведмідь - найбільший хижак на Землі, сучасні білі ведмеді важать до тонни, однак 200 років тому вони були більшими: в енциклопедії Брокгауза і Ефрона, виданої понад 100 років тому, вказана вага: до 1600 кг ( "16 центнерів вагою").

Ось цитата з енциклопедії:

Білий ведмідь дуже дик, зол, кровожерливий і дуже сильний, досить швидко рухається стрибками. Захищається з великою мужністю і є небезпечним супротивником, особливо на льоду, на якому він рухається сміливо і впевнено. Полюють на білого ведмедя з рушницями, але це полювання часто стоїть життя мисливцеві ...

... Тюленя-лахтака, що важить не набагато менше самого ведмедя, хижак може вбити, подрібнивши єдиним нищівним ударом лапи череп жертви, і при необхідності перенести її тушу в зубах на відстань до кілометра.

Через небезпеку зустрічі з білим ведмедем мисливці придумали інший спосіб полювання, описаний в тій же енциклопедії:

Тубільці вживають для полювання на Б. ведмедя наступний спосіб: гостру смужку китового вуса, дюйма в 4 довжиною, згортають спіраллю, заливають тюленьим жиром, якому дають застигнути, і потім кладуть як приманку. Коли приманка ця потрапить в шлунок Б. ведмедя, то жир розтоплюється, китовий вус розпрямляється і розриває шлунок і інші нутрощі, і тварина здихати.

Очевидно, що історія з 16-річним Самсоном Сухановим, який оточив себе частоколом з двох лиж, і завалив ножем полуторатонного звіра, знаходячись під його тушею, не більше ніж міф.

- немає достовірного зображення великого камнетёса, єдиний портрет має туманне пояснення:

Одного разу у одного московського колекціонера знайшли старий полотно Одного разу у одного московського колекціонера знайшли старий полотно. Під товстим шаром кіптяви і бруду неможливо було розібрати, що на ньому зображено. Але реставратори все-таки зацікавилися полотном. Сантиметр за сантиметром вони почали очищати його і побачили підпис художника: «Василь Тропінін» - автор багатьох картин і портретів знаменитих людей.

Коли полотно очистили повністю, то виявилося, що це портрет старого, що стоїть біля стіни. Поруч зображена кругла база могутньої кам'яної колони. В руках старого каменотесного молоток. Встановили, що це Самсон Ксенофонтовіч Суханов.

Як встановлювалася особу чоловіка з молотком на тлі колони, зображеного на картині - не повідомляється.

- Історики не знають ні рік смерті великого майстра, ні місце, де він був похований.

Ім'я Самсон (від івритського שִׁמְשׁוֹן, Шимшон) - носив старозавітний персонаж, який прославився незвичайною фізичною силою Ім'я Самсон (від івритського שִׁמְשׁוֹן, Шимшон) - носив старозавітний персонаж, який прославився незвичайною фізичною силою. Так може бути в честь нього і назвали російського казкового богатиря-камнетёса? Біблійний Самсон порвав лева - найбільшого хижака в тих місцях, а російський Самсон - білого ведмедя, теж найбільшого хижака в його місцях.

Якщо припускати, що Самсон Суханов особистість вигадана, то стає зрозумілим, чому міфотворці до імені «Самсон» підібрали саме таке прізвище. У невідомого автора 17 століття більш ніж 90-річний російський богатир Сухан вирвав з коренем молодий дуб і цим дубом перебив татарське військо, після чого був застрелений з гармати.

Далі, за офіційною версією, гігантські гранітні блоки, відколені і обтесаних до скоєних форм артіллю Суханова, переходили в розпорядження не менш загадкових персонажів - Августа Августовича Бетанкур й Августа Августовича Монферана.

Далі буде...

Публікація проілюстрована робочими матеріалами до фільму, які додаються і оновлюються в міру просування проекту.

Фахівцям при повноцінній співпраці висилаються фрагменти чорнового сценарію.

На даний момент проект підтримали:

Кравчек Дмитро Дмитрович, Кравчек Світлана Олександрівна, Дмитро Маврин, Дмитро Карасьов, Гавриленко Геннадій, Шутов Максим, Бесмельцев Євген, Свистунов Олександр, Смола Юрій, Раман Ком, [Email protected] , Чекмаев Олександр, Андрєєв Євген, Захаров Павло, Свінкін Роман, Пронін Сергій, Андрєєв Дмитро, Разін Володимир, Волков Вадим, Шулаев Володимир, Самохін Олександр, Дмитро Горбунов, Vitaly, Ліманова Т.В., Алекс Елзі Сейвери, mavrindmitrij, Клевин Олександр Володимирович, Михайло Скарабей, gennadii_tgl, Трахімчук Олександр Іванович, Мильніков Дмитро, Баландін Михайло, Максим Сергійович Андрійчук, Pisarev Vladimir, ТАРТАРІНІ Костянтин Вікторович, Іван Вікторович Тюлькин, Бочков Павло Олександрович, Філіппов Роман Олександрович, Рибальченко А.А., Ендрю Сафронов, Пономарё в Павло Петрович, Шарапов Валентин Юрійович, Боярських Жанна Вікторівна, Журавльов Віталій Вікторович, Соколов Андрій Дмитрович, Бикова Ольга, ninekib, Добряк Анастасія, Куканов Михайло Володимирович, Щукін Андрій, Нілов оа, Коробов В.М., Левін Євген, Шугай Олексій, Косова Ольга Олексіївна, Станіслав, Меженіна Геннадію Геннадійовичу, Гребньов Валерій Михайлович, Федоров Юрій Володимирович, Варламов Роман Ігорович, Хохлов Андрій В'ячеславович, Кармазін Максим, Артем Андрєєв, Кичигин Михайло Валерійович, Еміль Пайо, Савенков Вадим, Ігор Залівскій, кравчий до Дмитро Дмитрович, Кравчек Світлана Олександрівна, Шкатов Володимир Олександрович, Ганковіч Владислав Вікторович, Андрєєва І.Ю., Хворов Іван Олександрович, Щукін Андрій, Привалов Ігор Олександрович, Гордєєв Антон Валерійович, Кольцов Илья Викторович, Сергій Михайлович Дубаков, Белянський А.А. , Віктор Володимирович Осипов, Арізар Арцев і багато інших ...

З платформи планета.ру:

Гордєєва Ірина Олегівна, Гур'єв Андрій, Олег, Шадріна Марія, Анатоліївна Шилова, Людмила Борисівна, Сисков Михайло Михайлович, Огородніков П.М., Сергій Шубний, Евсегнеев Микола Михайлович, divasoft.ru, Олександр Гончаров, Рокин К.В., Лобода Микола Борисович, Aлександр К., Денисов Всеволод Анатолійович, Голуб Євген Володимирович, Соловйов Євген Вікторович (м.Москва), Соболєв А.А., Жиряков Руслан Вікторович, Іванов Олексій Сергійович, Олена, Моляков Ілля Юрійович, Катишев Євген Володимирович, Анікєєв Андрій Валерійович , Савенков Ілля, Капарул ін Ілля Олександрович, [Email protected] , Сергій Бєляєв, Ігор Олександрович, Комаров Герман Леонідович, Рудаков Гавриїл Владиславович, Сташков Олексій Олександрович, Андрєєв Денис Володимирович, Семенов Віталій Володимирович, Куніцин Сергій Миколайович, Угланов Микола Ігорович, Новоаганск ХМАО, Аристархов Дмитро, Іван Пітерський, Леонід Мельников.

Дякуємо всім учасникам, в тому числі тих, які побажали залишитися невідомими.

Або виступи?
Історики не можуть визначитися?
Так може бути в честь нього і назвали російського казкового богатиря-камнетёса?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация