Загальна теорія інтерпретації зірок

Astro
Logic

книги
і статті
Д.Куталёва

на
титульну
сторінку

астро-
календар

Форум

Форум

Підіб'ємо підсумок нашої роботи. Наведена ОТІЗ відкриває вчинене нове, обширнейшее поле для досліджень; вона може бути використана як для поглиблення інтерпретації астрологічної карти, так і для інших цілей. Теорія зірок вже показала свою життєздатність, проте її використання ставить перед астрологами ряд завдань:

1. Необхідно уточнювати значення сузір'їв. Для цього слід рухатися з двох сторін: по-перше, це уточнення теорії структури зоряного неба, яке допомогла б скорегувати ті значення, які були нами отримані; а по-друге, це накопичення емпіричного матеріалу про виявлену зірок в гороскопах.

2. Необхідно об'єднання зусиль з астрономами і розробниками комп'ютерних програм для досягнення максимальної точності в розрахунках. Як вже було зазначено, з технічних причин у автора даної роботи до останнього часу не було можливості враховувати більшість зірок 4.1m -6.5m зоряної величини (тобто більше 60 відсотків значущих зірок). На жаль, як астрологічні, так і солідні (здавалося б) астрономічні довідники рясніють помилками в даних про координатах, спектральних класах, зоряних величинах, назвах зірок і т.п. (Особливим каменем спотикання стали грецькі літери: так, в «Атласі зоряного неба» А.Михайлова 1974 року в цілому ряді місць сплутані зірки каппа і хі одного і того ж сузір'я, назви зірок в каталозі атласу часом не збігаються з назвами, наведеними на картах атласу; в атласі [2] замість сигми в декількох місцях варто дельта, і т.д.) Тому потрібно копітка робота по звірці і перевірці даних, наведених навіть в самих «надійних» джерелах.

3. Потребує вивчення питання про можливість застосування теорії інтерпретації зірок для далеких дат. Якщо ми визнаємо, що основне значення зірки, її глибинний сенс - залежить від назви сузір'я і місця в ньому - зберігається, то все одно з часом змінюється зоряна величина зірки, її спектр, і ці зміни слід враховувати. Але на сучасному етапі у нас немає надійних даних про зміну яскравості і кольору всіх зірок протягом минулих століть, і, мабуть, ніколи не буде. Інший нюанс, пов'язаний зі зміною характеристик зірки, - як бути з Орбіс змінних зірок? Якщо ми вважаємо, що орбіс залежить від зоряної величини, то чи слід нам брати орбіс, відповідний максимальної величини відкритої зірки, або мінімальної, або середньої? Або ж ми повинні визнати, яка була зоряна величина зірки точно в момент народження людини, на якого ми складаємо гороскоп? Але знову ж таки, немає технічної можливості це визначити. А різниця в Орбіс може бути дуже суттєвою (наприклад, для Світи, що змінює свій блиск від 2m до 10m), в залежності від того, яку тактику ми оберемо.

4. І, нарешті, не слід забувати, що зірки - це хоча і важлива, але не останній щабель в ієрархії космічних впливів. На початку даної роботи ми свідомо відмежувати «звичайні» зірки від скупчень, туманностей, позагалактичних об'єктів, пославшись на те, що для аналізу цих об'єктів необхідно виробити особливий підхід. Далекі галактики хоча і включаються в сузір'я, проте для розкриття їх астрологічного значення, мабуть, слід врахувати і інші моменти. Галактики, скупчення і туманності об'єднуються іншою системою класифікацій, ніж зірки, і виведені нами для зірок принципи інтерпретації тут не спрацьовують. Усвідомлюючи, що астрологічний аналіз позагалактичних об'єктів, а також скупчень, туманностей, пульсарів, барстеров і інших «незвичайних» «нерухомих зірок», що входять до складу нашої Галактики, складає окрему тему для обговорення, хотілося б зробити кілька загальних зауважень.

Одна з основних проблем - неможливість визначити точну координату туманностей і зоряних скупчень через те, що вони не є точковими об'єктами і можуть сягати на кілька градусів. Скажімо, розміри галактики Велика Магелланова Хмара складають 650 'х 550'. Разом з тим, орбіс для з'єднання планети з такими далекими об'єктами повинен бути дуже невеликий. Враховувати з'єднання з центром галактики? Але буває так, що однозначно його визначити неможливо, оскільки геометричний центр галактики може не збігатися з її ядром. Що тут вважати центром? Ядро? А у радиогалактик випромінюючих компонентів зазвичай два, і вони рознесені на велику відстань. Як тут бути? На жаль, зрозумілого аргументованої відповіді на всі ці питання немає.

Інша проблема: багатьма астрологами зафіксовано астрологічне вплив туманностей і зоряних скупчень, однак неозброєним оком ці об'єкти практично не видно. Джерела потужного інфрачервоного, рентгенівського, гамма-випромінювання явно повинні надавати на нас вплив, проте їх часто не видно навіть в потужний телескоп. Очевидно, що відповідність «орбіс - візуальна зоряна величина» тут також не спрацьовує. Вирішення цієї проблеми вбачається через використання в астрологічному аналізі не візуальної, а Болометрична зоряної величини цих об'єктів. Болометрична зоряна величина визначається болометр (інтегральним приймачем випромінювання) і відповідає повній потужності випромінювання об'єкта, тобто потужності, підсумувавши по всьому спектру випромінювання. Отже, потужні джерела випромінювання, що мають малу яскравість у видимому спектрі, «ображені» не будуть. Але тут знову постає проблема доступності літератури, астрономічних довідників, які виразно випускаються без розрахунку на одержувача-астролога. Якщо ж говорити про координатах, то на даному рівні впливів представляється необхідним, крім екліптичною, використовувати галактичну систему координат.

Звичайно, астролог може обійтися і без зірок, а тим більше - без далеких галактик. Мовляв, до галактичного світовідчуття нам далеко, розібратися б у впливі планет. Але подібна фраза дуже схожа на висловлювання супротивників астрології: нема чого вивчати впливу планет для того, щоб розібратися в тому, що відбувається на Землі. Однак, може бути, ми ніяк не вирішимо наші земні проблеми саме тому, що не хочемо подивитися на них з Космосу?

Химки - Сергієв Посад - Александров

Грудень 1996 р


Додаток 1. 88 сучасних сузір'їв .
Додаток 2. Астрологически важливі зірки - 33 сторінки даних доступні для читання за допомогою програми Acrobat Reader в форматі * .pdf (87 Кб)

На початок сторінки

На зміст книги

Книги та статті Дениса Куталёва астрологічна бібліотека

Інший нюанс, пов'язаний зі зміною характеристик зірки, - як бути з Орбіс змінних зірок?
Якщо ми вважаємо, що орбіс залежить від зоряної величини, то чи слід нам брати орбіс, відповідний максимальної величини відкритої зірки, або мінімальної, або середньої?
Або ж ми повинні визнати, яка була зоряна величина зірки точно в момент народження людини, на якого ми складаємо гороскоп?
Враховувати з'єднання з центром галактики?
Що тут вважати центром?
Ядро?
Як тут бути?
Однак, може бути, ми ніяк не вирішимо наші земні проблеми саме тому, що не хочемо подивитися на них з Космосу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация