Загальні питання про британських кішок

Життєві питання, питання придбання кішок і догляду за ними, які я постараюся розкрити в статті, стосуються кішок в основному всіх порід. Нюанси, характерні для британської кішки, обов'язково будуть мною підкреслені і виділені. Тому почнемо з загальних проблем, з якими зустрічаються господарі майбутніх принцес і принців краси.

Перш ніж ви принесете в будинок маленького кошеняти, нового члена сім'ї, вам необхідно добре подумати: чи зможете ви забезпечити вашого улюбленця всім, що йому буде потрібно, і чи не стане він вам через якийсь час в тягар? Адже з його придбанням зміниться не тільки розклад вашому житті - прибирання квартири вимагає часу, приготування їжі для кошеняти - теж і т. Д., Але зазнає змін і вигляд вашої квартири: десь будуть відірвані шпалери, обдерті кути, подряпана меблі або надірвані штори. Це доросла кішка розуміє, як треба поводитися в домі, а маленьке кошеня тільки пізнає світ, і пізнає його вельми оригінально - пробує на зубок і на кіготь.
Може написати не там, де треба. Так що там «може» - обов'язково написати! І не тільки написати, але ще і сильно подумає над тим, що він ще може зробити. Ви повинні бути готові і до цього. Крім перерахованого вище, встануть проблеми з харчуванням. Чим годувати? Як годувати? Коли годувати? Ветеринарні питання - щеплення, хвороби, профілактичні заходи. А проблеми з залицянням? Причісування, купання, вичісування і, при необхідності, стрижка; догляд за кігтями і т. д. У кішок, як і у людей, може і любов ненавмисно нагрянути, коли її зовсім не чекаєш! І тоді у вашій квартирі почнуться березневі пісні, перекидання, відкриті вимоги і нічим не приховувані натяки. Куди бігти? Чи готові ви до всіх цих раніше вас не турбують проблеми? І це не на один день, не на один місяць, а на десять - п'ятнадцять років.
Будемо вважати, що готові. Ви самі вирішили придбати кошеня або купити його упросив вас дитина, шантажуючи тим, що в іншому випадку не стане робити уроки, пити, їсти, слухатися батьків.
Питання перше - кого купувати: хлопчика чи дівчинку, кішечку або котика? Давайте міркувати разом. Характер кішечок завжди, не набагато, але спокійніше котів. Вони дівчинки, а значить, більш ніжні і трепетні. Разом з тим деякі фахівці з кішкам стверджують, що коти-кастрати теж спокійні! Особисто для мене що кішка, що кіт-кастрат - одне і те ж. Але можна і кішку стерилізувати, і кота каструвати, щоб у них навіть в думках не було бажання перетнутися з протилежною статтю.
Коти люблять мітити кути, речі, і в зв'язку з цим запах в квартирі змінюється не в кращу сторону. Крім того, часто коти страждають на сечокам'яну хворобу, і для її запобігання потрібен певний корм. Відносно кішок такої проблеми немає. Кішечки можуть дати приплід, народити кошенят, схожих на маму, і кожен кошеня може принести своєму власникові дохід, якщо він народжений від хороших виробників. Але до того, коли у вашої кішки хтось народиться, треба довго і дуже ретельно дбати про неї. Від кота кошенят не бачили, за винятком одного кошеняти - в нагороду за те, що кіт «при сутствовала» під час запліднення. Існують і інші види «дележек», але про все це - пізніше.
Насправді поведінка тварини не обумовлено однією лише його приналежністю до певної статі. Багато чого, звичайно, залежить від виховання і характеру вашого вихованця.
Отже, будемо вважати, що питання щодо статі вашого майбутнього чада вирішене і ви вибрали, кого будете заводити. Для чого вам потрібна кішка в будинку (я маю на увазі і кота, і кішку)? Миші замучили, для розваги, для дитини, для себе, бо вам нудно без живої душі в будинку? Або ж ви хочете стати заводчиком: розводити кішок, ходити на виставки, отримувати дипломи і місця, готувати відповідні документи, клітинки, атрибутику і все інше? Заводчик - це звучить гордо! Однак, як би гордо це не звучало, від вас будуть потрібні додаткові матеріальні і психологічні витрати. На все потрібен час і гроші - на ту ж виставку.
Якщо ви все ж вирішили стати тим, хто звучить гордо, кошеня -будущего виробника - вам слід купувати тільки у сумлінних заводчиків, в поважних клубах. Сумлінні господарі чудових котів і кішок в поважних клубах будуть зацікавлені запропонувати вам стоїть кошеня - це питання їх престижу, - але зовсім не зайвою для них буде і підтримка свого благополуччя, і такий кошеня в порівнянні з іншим обійдеться вам набагато дорожче. Сума коливається від ста до півтори тисячі доларів. Повірте мені на слово: за таку суммуя міг би посватати вам бездомних, безпаспортних котів - цілий автобус. Звичайно, чим відоміший клуб, тим дорожче коштують його кошенята, а й гарантія якості таких кошенят незрівнянно вище, ніж чим ви подібне придбаєте на пташиному ринку або в переході у бабусь з рук.
Крім вартості самого кошеня, необхідно буде надалі подумати і про майбутнє нареченого або нареченої вашого чада. Якщо ваша кішечка дуже хороша собою і за документами, і по зовнішності, то вибір котів, яких вам будуть пропонувати, очікується багатим і різноманітним. Господарі котів теж хочуть мати в «невістках» «дорогу» продолжательницу роду.
У кішок «дівчинка» вибирає «хлопчика», а не навпаки! Далеко ходити не треба: у мене була шикарна кішка. Родовід! Зовнішність! Характер! Шерстка! Очки! З глузду можна з'їхати! І кого їй тільки не пропонували, кого тільки не сватали. Королівської крові!
Всім по морді! Нікого не підпускала. Закохана була тільки в одного вуличного кота, облізлого і блохастого, страшно брудного, вічно з підбитим оком і з надірваним вухом! Але - тут любов, а проти любові, хочеш не хочеш, а не попреш!
Якого забарвлення ви хочете придбати кішку або кота? Тут справа смаку. Що вам більше подобається? Що вам до душі? Можна порадитися з заводчиком, поцікавитися: які кішки користуються найбільшим попитом, для кого є наречений або наречена? Яких кошенят складніше прилаштувати, а будь легше?
Якщо ви вже визначилися, де будете купувати кошеня, перш ніж платити за нього і забирати до себе, зверніть увагу на його зовнішній вигляд, поведінка, блискуча чи у нього шерстка, активний він, чи не кульгає, чи добре їсть, чим відрізняється від інших кошенят з поведінки, чи не занадто худий або повний. Уважно огляньте кошеня. Перевірте, чи чисті очі, не запалені вони; НЕ гниють чи вушка, чи немає в них вушного кліща; чи не пахне у кошеняти з рота; чи немає на тілі яких-небудь цяток або висипань; загляньте під хвостик: не збуджена чи попка, і т. д. Чим кошеня здоровіше, активніше і життєрадіснішими, тим імовірніше, що його і вас чекає прекрасне майбутнє!
Обов'язково поговоріть з господарями такого чуда. Про рисах цієї породи, про годування, особливостях розвитку кошеня, про те, яким він з'явився на світло. Помічено, що перші кошенята найбільш сильні і живучі в порівнянні з останніми. Вони більш активні, отримують більше їжі, оскільки у них більше сил відштовхувати своїх побратимів від повних молоком материнських сосків.
Не лякайте кошенят, пограйте *; ними, подивіться, як поводиться ваш кошеня. Бажано, щоб ви дочекалися моменту годування. Треба подивитися, який кошеня у їжі головний.
Дуже добре, якщо перед покупкою кошеня ви заздалегідь наведете довідки про породу, яка вас зацікавила. Які стандарти, які відхилення і що з себе представляє шлюб. Де повинні розташовуватися вушка, висять вони або стоять, який колір кошеня відповідає саме цій породі і ніякої іншої. Краще такі завчасні бесіди про вподобану вам породі провести з людьми незацікавленими, наприклад з вашими друзями, у яких є кішки такої породи. Нехай вони вам пояснять, що і почому. Тоді і при покупці ви не будете виглядати дурнем, зовсім нічого не тямить у цих заходах. Обдурити вас буде складніше. Якщо такої можливості у вас немає, «намагайтеся» продавців до їх повної капітуляції. За свої гроші ви можете і повинні отримати те, що хочете. Нехай вони покажуть вам документи на тата і маму кошеня, висновок суддів, офіційні титули - все, що тільки можна! Звичайно, заводчик не Бог - він може продати вам дуже хорошого кошеня, але жоден заводчик не зможе гарантувати вам, що з вашого улюбленця в майбутньому вийде кіт або кішка краще всіх кішок і котів у всьому світі. Маленький кошеня - це одне, є перспектива, але в подальшому можна очікувати на несподіванки: щось в зростанні пішло не так, в кольорі не те вискочило. Буває й таке. А взагалі я люблю всіх кішок і котів, особливо тих, хто ловить мишей і не живе краще за своїх господарів.
Після того як ви нарешті знайшли спільну мову з заводчиком і прийняли рішення все ж купити вашого обранця, приступайте до оформлення необхідних паперів. Договір повинен бути складений за всією формою. Із зазначенням паспортних даних, хто продає, хто купує. Предмет договору - з чітким зазначенням породи, забарвлення, статі, дати народження, клички, індивідуального реєстраційного номера. І розміру домовленої суми. Повинні бути означена і обов'язки сторін. Ви приймаєте на себе зобов'язання дбати про кошеня, дотримуватися рекомендацій заводчика, стежити за здоров'ям тварини, не перепродавати її третім особам, які не дарувати і т. Д. Хоча, якщо подумати, такого кошеня ви можете купувати, наприклад, і для свого друга в подарунок , але вже ось такі заводчики дивні люди. Не хочуть вони, щоб майбутнє світило котячого Олімпу зникло в невідомому напрямку. Ось і підстраховуються на даний рахунок. У разі порушення вами цих пунктів договору ви зобов'язані будете повернути кошеня, безоплатно. Якщо після продажу (протягом двох тижнів) у кошеняти виявиться якесь захворювання і ветеринаром буде документально підтверджено, що ця хвороба виникла через заводчика, то останній зобов'язаний взяти кошеня назад і повернути вам гроші. Простежте, щоб цей пункт в договорі обов'язково був! Тільки одне це повинно переконати вас, що брати породистих кошенят у клубів значно безпечніше і правильніше. Ніхто інший, ніяка бабуся на пташиному ринку, не зможе вам дати подібну гарантію. Навіть якщо пообіцяє - йди потім шукай її!
Кошеня не можна в'язати до досягнення нею 12-місячного віку. Вас про це теж попередять письмово. І це правильно. У договорі буде вказано і порядок розрахунку. Здійснити його до або після укладення договору - ваша справа, але перш ніж погодитися, будь-який договір ви повинні уважно прочитати. Може бути, він стосується не кошеня, а особисто вас.
Нарешті всі формальності улагоджені, і ви щасливі їдете додому, тримаючи свій скарб або на грудях, або в утепленій коробочці. Ви полегшено зітхаєте. Що хотіли, те й отримали! Стільки було переживань: чи дістанеться, не дістанеться ... Чи сподобається, не сподобається ... Вітаю вас, але і попереджаю: полегшено зітхати зарано. Труднощі тільки починаються!
Чи не закінчується у вас і у вашого породистого котеночка «паперова бюрократія». Як тільки кошеня виявився в вашому домі, він повинен пройти клубну актіровкі: фелинологи-експерти оцінять кошеня, запишуть інформацію про нього в племінну книгу і видадуть документи. У цих документах, обзивали метрикою, або «котячий карткою», вказуються такі дані. Ім'я (або перша буква від клички кошеня), порода, забарвлення, стать, дата народження, характеристика параметрів тваринного, титул і кличка мами і тата з зазначенням їх породи, забарвлення і номерів родоводів. На такому документі повинні стояти печатка клубу і підпис відповідальної фелинологи, яка проводить експертизу, з його прізвищем, ім'ям, по батькові і домашнім телефоном. Деякі фахівці радять брати кошенят для племінної роботи у віці 6 місяців. Справа в тому, що чим старше кошеня, тим чіткіше в ньому будуть виражені ті фелінологічні особливості, які потім стануть основою майбутнього «кар'єрного зростання».Чим годувати?
Як годувати?
Коли годувати?
А проблеми з залицянням?
Куди бігти?
Чи готові ви до всіх цих раніше вас не турбують проблеми?
Питання перше - кого купувати: хлопчика чи дівчинку, кішечку або котика?
Для чого вам потрібна кішка в будинку (я маю на увазі і кота, і кішку)?
Миші замучили, для розваги, для дитини, для себе, бо вам нудно без живої душі в будинку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация