Захару Прілепіна стукнуло 40 років. Факти з життя письменника від очевидців

Захар Прилепин - це творчий псевдонім. Справжнє ім'я письменника Євген. Для літературної роботи він взяв ім'я свого діда.

Перш, ніж стати літератором, Прилепин спробував себе в ролі різноробочого, охоронця і командира ОМОНу, брав участь в бойових діях в Чечні в 1996 році і в 1999 році в Дагестані, що знайшло відображення на сторінках його кніг.В 1999 році Захар зайнявся журналістикою, влаштувавшись в Нижегородську газету «Дело». Приблизно в цей же час він почав роботу і над своєю першою книгою, романом «Патології». На журналістському терені Прилепин працювати по сей день, будучи колумністом «Огонька» і «Нової газети», шеф-редактором сайту «Свободная пресса» і гендиректором нижегородського представництва «Нової газети».

У своїй творчості Прилепин не обмежується роботою з пером і папером. У 2011 році він взяв участь у записі пісні «Кошенята» реп-групи «Лед 9» - сайд-проекту групи 25/17. Незабаром він зібрав власну групу «Елефанк», а в 2015 році випустив сольний диск «Мисливець» , Записати який йому допомогли такі легенди російського року, як Костянтин Кінчев ( «Аліса»), Олександр Ф. Скляр ( «Ва-Банк '») і Дмитро Ревякін ( «Калинов мост»).

Захар Прилепин - це творчий псевдонім

2

Кадр з відео ЛІД 9 "Кошенята два" п.у. Захар Прилепин

Захар пробував себе в якості актора в декількох кліпах групи 25/17, а також виконував епізодичні ролі в фільмах «Інспектор Купер» і в екранізації власного твору «Вісімка». За книгами Прілепіна зняті фільми «Білий квадрат» і «Вісімка», поставлені спектаклі «Отморозки», «Допит», Sankya, «Якщо довго йти назустріч» і «Ти чо такий похнюпий?»

У 2014 році Прилепин відвідав Новоросію як військкора «Комсомольської правди» і «Вільної преси». Після цього він вирішив зайнятися благодійністю, зібравши спочатку 3 мільйони, а потім ще 12 мільйонів рублів на закупівлю гуманітарної допомоги жителям Донбасу. На його запрошення Олександр Ф. Скляр дав кілька концертів в Луганську. Прилепин зняв документальний фільм про те, що відбувається в Новоросії «Не чужа смута».

Захар Прилепин володіє високою толерантністю до алкоголю. Велика кількість випитого спиртного не впливає на ясність думки і координацію письменника. Після серйозного застілля він може, наприклад, дати кілька інтерв'ю і не дозволити собі сказати нічого зайвого, зберігаючи при цьому блискучий склад.

Прилепин читає багато і хаотично: сучасну і класичну, російську і зарубіжну прозу, поезію, біографії, мемуари учасників Громадянської війни в Росії, книги з краєзнавства, довідники по зброї і багато іншого. Захар може паралельно читати з десяток книг.

Життя Прілепіна настільки насичена, що багато, здавалося б, важливі речі зі своєї біографії він практично не пам'ятає. Це стосується, наприклад, його публічної полеміки з олігархом Петром Авеном, який написав критичну рецензію на роман «Санькя». Іншому літератору цього вистачило б на том мемуарів, а Прилепин начисто забув про цю історію. Те ж стосується і відомого «Листа товаришеві Сталіну», яке буквально розколола російську інтелектуальне середовище на два табори.

Прилепин пишатися тим, що потиснув руку самому Пушкіну ... заочно. «Пушкін тиснув руку Гоголю, Гоголь - Тургенєву, Тургенєв - Горькому, Горький - Леонову, Леонов - Распутіну, а вже Распутіну руку тиснув я», - каже Захар. Таким чином він продовжив відомий вислів Леоніда Леонова, пишався знайомством з Горьким.

Улюблені цитати Прілепіна: «Хіба я сторож братові своєму?» (Каїн). «Говорили, ніби я образив королеву Пруссії, зовсім немає. Я тільки сказав їй: "Жінка, повертайся до своєї прядки і господарству". Мені ні в чому собі дорікнути. Я звелів звільнити її фаворита Хатцфельда, а то б його розстріляли »(Наполеон). «Умрешь - і все дізнаєшся; або перестанеш питати »(Лев Толстой).

За книгами Прілепіна зняті фільми «Білий квадрат» і «Вісімка», поставлені спектаклі «Отморозки», «Допит», Sankya, «Якщо довго йти назустріч» і «Ти чо такий похнюпий?
Улюблені цитати Прілепіна: «Хіба я сторож братові своєму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация