Захід наполягає: Грузія повинна декриміналізувати споживання всіх наркотиків

на повній декриміналізації куріння марихуани в Грузії - відповідне рішення 30 липня ухвалив Конституційний суд - західний світ не зупинився. Наступним етапом для грузинської влади він намітив звільнення від всякої - кримінальної та адміністративної - відповідальності за споживання всіх інших наркотичних речовин. Передують кроком на цьому шляху став звіт міжнародної організації Human Rights Watch, точніше її грузинського представництва, в якому відношення грузинського законодавства до наркоманам розцінюється як каральне, а проведена владою політика називається репресивної.

«Закони Грузії про наркотики і їх агресивне застосування завдають серйозної і невиправданий збиток. Переслідування за вживання і зберігання наркотиків часто призводить до тривалих термінів тюремного ув'язнення і штрафів по відношенню до людей, які не заподіяли шкоди іншим, але придбали невелику кількість наркотиків для особистого застосування », - констатують автори звіту.

В складається з 67 сторінок документі наводяться конкретні приклади таких дій грузинської влади, що підтверджують, з точки зору правозахисників, каральний, репресивний характер грузинського законодавства. Один з них - факт арешту 23-річного музиканта Коте Джапарідзе за зберігання 2 грамів препарату МДМА (екстаз), який той, за даними Human Rights Watch, купив в «рекреаційних цілях», щоб відсвяткувати день народження одного в одному з нічних клубів. Музикант і двоє його друзів були заарештовані і звинувачені в зберіганні великої кількості наркотиків, а сам Коте Джапарідзе в бесіді з Human Rights Watch зізнався, що «навіть не знав, що скоює злочин». Музиканту загрожувало 20 років в'язниці, але він уклав угоду зі слідством, і суд засудив його до 6 років позбавлення волі, попутно скоротивши термін покарання до 1 року, а також наклав штраф в розмірі 25 тисяч ларі (близько $ 10 тисяч) і заборонив займатися певними видами діяльності, а також водити автомобіль. Подібні заходи Human Rights Watch вважає негуманними, каральними і репресивними по відношенню до людини, який «купив наркотик, щоб просто відпочити з друзями».

Весь доповідь заснований на інтерв'ю з 85 споживачами наркотиків, які «постраждали» за свою пристрасть до забороненого в Грузії плоду. Human Rights Watch вважає подібне ставлення влади вкрай дискримінаційним і радить не карати наркоманів, а проявляти про них турботу. Основним лейтмотивом доповіді проходить теза «турбота, а не покарання».

На презентації своєї доповіді суспільству неурядова організація не зупинилася і 20 серпня зуміла достукатися до грузинського парламенту. Керівника представництва Human Rights Watch на Південному Кавказі Георгія Гогія прийняла голова парламентського комітету з юридичних питань Ека Беселія. Депутат вислухала рекомендації представника авторитетної для Грузії міжнародної організації і, зі свого боку, розповіла про ті кроки, які роблять і збираються зробити грузинські законодавці з метою лібералізації наркополітики.

За її інформацією, робота в парламенті в цьому напрямку вступила в активну фазу, і в даний час готуються відповідні законодавчі зміни, які приведуть закон у відповідність з рішенням Конституційного суду.

Йдеться про ті рішення суду, згідно з яким споживачі марихуани як слабкого наркотика були звільнені спочатку від кримінальної, а потім і від адміністративної відповідальності. Позов до Конституційного суду подали представники політичної організації «Гірчі», що колись входили до складу «Єдиного національного руху» Михайла Саакашвілі, але покинули ряди партії незабаром після приходу до влади «Грузинської мрії» Бідзіна Іванішвілі.

Незважаючи на те, що склад Конституційного суду повністю оновився і його очолює лояльний до нинішньої влади голова, рішення за позовом «Гірчі» було винесено на користь позивачів.

У проміжках між подачею позову і винесенням рішень в Грузії відбулися події, нерозривно пов'язані з темою наркотиків. Після кількох фактів загибелі молодих людей від так званих клубних коктейлів МВС Грузії провело нічні рейди в двох нічних клубах, що викликало протест у постійних відвідувачів цих закладів і їх досить численних прихильників - опозиціонерів. Головним гаслом мітингуючих на центральному проспекті грузинської столиці було надання їм повної свободи самовираження і дій. І висловлювали вони це свою вимогу відповідним і шокуючим традиційну громадськість чином. Проте поліція все дні, що проходила акція протесту, ретельно і сумлінно захищала мітингувальників. А розійшлися вони після того, як представники влади пообіцяли прискорити роботу над лібералізацією наркополітики.

Що дали Грузії подібні заходи? Прив'язані до марихуани особи вже не ховаються від правоохоронних органів. Марихуану відкрито курять на балконах і вулицях. Вирощують у дворах, на балконах і дахах будинків. Ті, хто сьогодні веде себе так демонстративно, робили це і раніше, але не так прилюдно і зухвало.

Вважати, що курці марихуани нічого поганого оточуючим не роблять, було б украй наївно. Свідомо чи несвідомо вони спокушають оточуючих, особливо дітей і підлітків, що не може не хвилювати їх батьків. А найбільш підприємливі курці вже не соромляться відкрито пропонувати свій товар друзям і знайомим. І в більшості випадків залишаються безкарними, хоча в даному випадку з розряду споживачів переходять в розряд реалізаторів.

І це поки тільки марихуана, споживання якої в Грузії стало офіційно законним, незважаючи на те, що парламент законодавчо рішення Конституційного суду поки не підтвердив.

У тому, що парламент схвалить повну декриміналізацію маріхуани, а слідом за нею інших наркотиків, в Грузії мало хто сумнівається. Грузинська влада, які обрали шлях демократизації за канонами Заходу і неухильного зближення із Заходом, суворо дотримуються всіх рекомендацій не тільки західних політичних партнерів, а й численних міжнародних організацій. Подібна перспектива насторожує традиційно налаштовану грузинську громадськість, яка бачить в наркоманії безумовне зло і побоюється, що в результаті декриміналізації число споживачів усіх видів наркотиків в країні різко зросте.

Б'є на сполох і Грузинська православна церква. Через кілька днів після того, як Конституційний суд остаточно звільнив споживачів марихуани від всіх видів відповідальності, на традиційній недільній проповіді виступив Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія Другий і назвав рішення суду «великою помилкою». Патріарх нагадав, що люди, одного разу спробували наркотики, зазвичай на одному рівні не зупиняються і переходять від слабких до сильніших наркотиків. «Дозвіл споживання наркотиків - це вороже ставлення до нашого народу і суспільству», - констатував патріарх.

Допустити вільне вживання наркотиків - значить, проявити ворожнечу до нації, вважає Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля II

У тому, що рішення Конституційного суду було прийнято «під тиском», Ілія Другий не сумнівається. «Я впевнений, що люди, які винесли таке рішення, самі з ним не згодні. Але тиск на них було настільки велике, що вони були змушені прийняти цю постанову », - прорік патріарх, який все ще користується в грузинському суспільстві великий вплив. Він попередив, що на тлі декриміналізації марихуани країну можуть заполонити численні споживачі цього наркотику з сусідніх країн, а така велика кількість приїжджих наркоманів, з одного боку, буде сприяти розвитку в країні торгівлі цим небезпечним товаром, а з іншого - буде развращающе діяти на підростаюче покоління.

Ніби на підтвердження слів патріарха серед займаються туризмом грузинських підприємців стала активно мусуватися ідея розвитку в країні так званого наркотичного туризму. Ініціатори цього виду «відпочинку» (поки що в приватних бесідах) припускають, що на тлі декриміналізації марихуани, а за нею і інших видів наркотиків в «відпустку» до Грузії «з користю для справи» будуть приїжджати зарубіжні споживачі цієї забороненої в сусідніх країнах зарази .

Неясно лише одне: чим допоможе наркоману подібна свобода споживання наркотиків і як зуміє грузинську державу уберегти від цього зла ще не уражене їм решта населення?

____________________________

фото https://sputnik-georgia.ru

Що дали Грузії подібні заходи?
Неясно лише одне: чим допоможе наркоману подібна свобода споживання наркотиків і як зуміє грузинську державу уберегти від цього зла ще не уражене їм решта населення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация