Захист дачі на зиму

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

2 листопада 2010, 10:28 Переглядів:

Сезон крадіжок. Життя в завалених снігом дачних селищах завмирає, і покинуті будиночки стають легкою здобиччю для бродяг і злодюжок.

Чим ближче до зими, тим все безлюдно стають дачні селища. Переважна більшість ділянок і дачних будиночків надійно "консервуються", щоб продремал до настання весни. Покинуті, вони стають спокусою і легкою здобиччю для крадіїв і шукають ночівлі бродяг. Ми постаралися розібратися, як можна захистити свою залишену на зиму дачу від небажаних "гостей". У цьому нам допомагали генеральний директор компанії "Безпека ЛТД" Павло Черноусов, заступник директора ТОВ "Берег" Володимир Сичевський і технічний директор ТОВ "Стелс-1" Лев Шварцбурд.

беззахисних ПРОВОКУЄ

"Консервуючи" дачу на зиму, як правило, намагаються вивезти все більш-менш цінне, що може бути вкрадено. Але навіть в такому випадку ваша фазенда під ударом. По-перше, фраза багатьох дачників "так там красти нічого" неактуальна - грабіжники-то про це не знають. По-друге, в більшості випадків дачі "очищають" громадяни з числа бомжів і алкоголіків, які не гребують навіть старим постільною білизною і банками з консервацією. Часто основного збитку від їх відвідування визначається не вкраденим, а зламаним під час проникнення в приміщення. Вибравши ж будиночок в якості тимчасового пристанища, група бомжів може загидити його до неможливості, а то і випадково спалити. Тому все-таки таких візитів краще уникати.

Такі вторгнення рідко плануються заздалегідь, з попереднім вибором "цілі". Найчастіше має місце свого роду швидке "прочісування" найбільш доступних на перший погляд будинків, коли вони "розкриваються" один за іншим в пошуках чогось вартого. У цьому випадку навіть мінімальна, але зовні помітна захист від проникнення може переключити увагу зловмисників на більш беззахисні мети.

Броня міцна

Найпростіше увійти в чужий будинок через вікно. Тому починати треба з установки решіток. Прути повинні бути товщиною не менше 12 мм. Простеньку грати з такого прута можна знайти, починаючи приблизно з 400 грн. на вікно. Щоб мати можливість термінової евакуації, як мінімум одну з решіток потрібно зробити відкривається, на замку.

Варто посилити і двері. Дверна коробка повинна бути по периметру укріплена вбитими або вмуровані в стіни металевими штирями. Двері повинні відкриватися назовні. В самі двері з боку петель можна вкрутити кілька штирів, при закриванні входять в отвори, просвердлені в дверній рамі і стіні. Зовні двері покрийте листом металу, більш широким, ніж дверне полотно, щоб закривати щілини між косяком і дверима. Можна встановити і готову броньовані двері з надійними противовзломними замками. Якщо брати зловмисників "на переляк", можна обійтися і недорогий китайської дверима (до 1,5 тис. Грн.). Такі двері виглядають "як справжні", але часто зроблені з настільки тонких листів металу, що вони легко розрізав ручним інструментом, як великі консервні банки . Починаючи з 5-6 тис. Грн. - можна придбати вже досить надійні двері. Інше питання, чи варто вміст дачного будиночка таких витрат?

На жаль, все це не гарантує від вторгнення серйозно налаштованого професійного грабіжника - якщо ваш будинок обіцяє видобуток, яка відповідала б його уваги. Тим більше, що іноді проникнення в будинок здійснюється воістину з геніальною простотою. Наприклад, бували випадки, коли віконну решітку чіпляли тросом до вантажівки і висмикували прямо з шматками стіни, до якої вона кріпилася.

НІЧНИЙ ПАТРУЛЬ

Знизити ймовірність крадіжки може така проста міра, як регулярний обхід селища. Навіть якщо в якості сторожа виступає не богатирської статури пенсіонер, "озброєний" чимось на кшталт палиці і ліхтарика, з групою підтримки в складі дворового пса Шарика. Як кажуть фахівці, злодій прагне максимально усунути будь-які ризики для себе, і вже тим більше - уникнути будь-якого силового зіткнення, навіть з фізично слабким і безпечним противником. Інша справа, чи зуміють дачники організувати такі чергування. Десь чергують найняті кооперативом охоронці, десь - самі його члени за встановленим графіком.

Професійний цілодобовий пост охорони з регулярним обходом території може потягнути 10-12 тис. Грн. у місяць. Деякі охоронні фірми пропонують цю послугу і за 8 тис. Грн. У прагненні заощадити ще, народ наймає в сторожа пенсіонерів, часто з числа постійно проживаючих в селищі. Тут важливо не гнатися за дешевизною. Наприклад, в одному з дачних селищ питання вирішили оформленням як сторожів чотирьох пенсіонерок з оплатою 300 грн. в місяць кожної. Природно, що нічні обходи ця "високооплачувана охорона" фактично ігнорувала - страшно адже. У підсумку ця "економія" обійшлася селищу в п'ять пограбованих дач за одну зиму.

ПІД РЕВ СИРЕНИ

Якщо в будинку є, що красти, можна поставити його на сигналізацію в якійсь із охоронних структур. Устаткування може потягнути від 4 до 8 тис. Грн., Абонплата може становити від 250 до 600 грн. у місяць. Якщо організувати групу бажаючих в кількості, припустимо, 10 сусідів, то можна отримати знижки і на обладнання, і на абонплату до 30% і навіть більше.

Однак, якщо в Києвi нормальним часом прибуття вважається від 3 до 7 хвилин, то для дачних селищ, в залежності від місця розташування, це може бути і півгодини. Та й далеко не весь простір навколо Києва "прикрите" подібними охоронними послугами.

Можна встановити сигналізацію з повідомленням про тривогу на ваш мобільний телефон. А можна обійтися і установкою найпростішої сигналізації з "ревуном". Обійдеться вона в 2,5-3,5 тис. Грн. І, за словами фахівців, в 95% випадків цього цілком достатньо. Тому що, почувши сирену, зловмисник розуміє, що спрацювала сигналізація. І навряд чи йому захочеться перевіряти, чи з'явиться хтось на цей сигнал.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Захист дачі на зиму". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Інше питання, чи варто вміст дачного будиночка таких витрат?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация