Жахливо небезпечна Книга рекордів Гіннесса

Євсєєв Антон Євсєєв Антон   27 серпня 1955 року в Англії побачила світ одна невелика (її обсяг становив 198 сторінок) книга, яка в подальшому стала однією з найбільш популярних в світі

27 серпня 1955 року в Англії побачила світ одна невелика (її обсяг становив 198 сторінок) книга, яка в подальшому стала однією з найбільш популярних в світі. Називалася вона "Книга чудових ступенів. Про найвищому і найнижчому, великому, маленькому, швидкому, старому, новому, гучному, гарячому, холодному, сильному". Надалі, при наступних перевиданнях назва була змінена. В результаті зараз цей довідник відомий у всьому світі як "Книга рекордів Гіннесса".

До сих пір багато її шанувальники не можуть відповісти на питання, - яке відношення до цього довідника має засновник однієї з найвідоміших в світі пивоварних компаній. Насправді, ніякого. Хоча без пива "Гіннесс" в цій історії не обійшлося. Хоча б тому, що сама ідея створення цього своєрідного довідника належала керуючому директору компанії серу Х'ю Біверу.

Ця людина була дуже різнобічно ерудований і вважався своєрідною "ходячою енциклопедією". Що не дивно - за все своє життя сер Х'ю змінив більше 10-ти професій і про нього говорили, що він може налагодити і контролювати будь-яку справу, розбираючись у всіх його особливості та нюанси. При цьому він сам мав славу великим любителем читання різних енциклопедій і словників.

Читайте також: Сам собі синоптик

Що стосується виникнення самої книги, то все почалося в 1951 році, коли сер Х'ю відправився на полювання в околиці ірландського містечка Вексфорд. На вечірці після полювання раптом несподівано між учасниками виникла дискусія на тему того, яка з європейських птахів, що є об'єктами спортивного полювання, літає швидше за всіх. Одні з сперечальників оголосили чемпіоном золоту сивка, інші наполягали на тому, що рекордсменом є шотландська куріпка. Найцікавіше, що сер Х'ю Бівер, зазвичай завжди давав точні відповіді на подібні питання, в даному випадку взагалі нічого не зміг сказати.

Опинившись в подібній ситуації і відчувши себе глибоко зачепленим сер Х'ю, повернувшись додому, почав збирати інформацію про будь-яких нестандартних рекорди, на кшталт змагань за швидкістю пташиних польотів. Через три роки (як бачимо, до цієї роботи він підійшов дуже ретельно) на іншому мисливському балу, коли розмова знову зайшла про те, хто ж все-таки швидше літає, він зміг точно назвати переможця (це виявилася золота сивка). Як стверджують історики, саме на цьому балу йому і прийшла в голову ідея про створення книги-довідника, який міг би містити в собі подібну інформацію.

Фото: AP

Однак існує й інша версія. Справа в тому, що сер Х'ю завжди цікавився тим, що відбувається в пабах, що продають продукцію "Гіннесса". В кінці сорокових років там стало модно влаштовувати різноманітні вікторини з розіграшем призів. Робилося це з метою залучення клієнтів, а також для того, що б запобігти неподобства "перебрали" любителів пива.

Містер Бівер прекрасно знав, що основні питання цих вікторин були з серії: хто сильніший, швидше, більше і т. П. Тому він запропонував президенту компанії, серу Руперту Гіннесса, складе універсальний довідник, яким могли б користуватися учасники подібних пивних вікторин. Коли глава компанії далсвое згоду, почалася підготовка першого видання, тривала близько року.

Для того, щоб зібрати матеріал про різноманітних рекорди, сер Х'ю звернувся до власників одного інформаційного агентства Норрісу і Россу Маквертерам. Вони відібрали і перевірили численні факти, зібрали вагомі наукові підтвердження і авторитетні свідоцтва фахівців. В результаті 27 серпня 1955 року перший тираж книги з'явився на прилавках англійських магазинів. Видання здійснило всі той же агентство Маквертеров за фінансової підтримки компанії "Гіннес".

Найцікавіше, що, побачивши світло, "Книга рекордів Гіннесса" сама встановила своєрідний рекорд. За перші три місяці після виходу було продано понад 50 000 примірників цього кишенькового довідника любителів вікторин. Як вважають фахівці, це був перший (і єдиний) в історії книжкової індустрії випадок, коли абсолютним бестселером року став не детектив або любовний роман, а довідник на зразок енциклопедичного словника. Можливо, зростання популярності сприяло ще й те, що екземпляр книги коштував всього 5 шилінгів (це близько 70 центів або 3,5 рублів за тодішнім курсом).

Після подібного успіху в Англії Маквертери стали замислюватися про завоювання книжкових ринків інших країн. Першими, за їхнім планом, повинні були стати США. Однак американські видавці, схваливши саму книгу, сказали, що назва надзвичайно громіздке і його слід замінити. В якості одного з варіантів було запропоновано "Книга Світових рекордів Гіннесса". Цей варіант дуже сподобався Маквертерам, і вони стали використовувати його в наступних перевиданнях книжки в Англії. Під цією ж назвою з'явився в 1962 році перший неангломовний варіант довідника, виданий було у Франції.

У середині сімдесятих років почалася знаменита епопея, "як потрапити в" Книгу рекордів Гіннесса ". Цьому сприяло приміщення Норрісом Маквертером в книгу в 1975 році розділу" Досягнення людини ". Саме з тих пір багато людей прагнуть стати не тільки читачами, а й персонажами даного бестселера. Причому іноді рекорди, демонстровані даними любителями слави нічого, крім здивування, не викликають, і часто спроби потрапити на сторінки книги рекордів небезпечні для здоров'я і життя здобувачів.

Причому іноді рекорди, демонстровані даними любителями слави нічого, крім здивування, не викликають, і часто спроби потрапити на сторінки книги рекордів небезпечні для здоров'я і життя здобувачів

Фото: AP

В даний час "Книга рекордів Гіннеса" видається більш ніж в 100 країнах світу, на більш ніж 23 мовах. У 1989 році вийшло перше російське видання даного довідника. За даними багатьох інформаційних агентств, зараз в рік продається понад 100 мільйонів тиражів цієї книги, так що в списку найбільш продаваних видань вона стоїть на 4 місці, пропускаючи вперед себе лише Біблію, Коран і збірник цитат Мао Цзе Дуна.

Читайте також: Реклама - двигун ... Китаю

Ось у що вилився один з рекламних проектів компанії з виробництва пива! І хоча вже давно в англійських пабах не влаштовують вікторин, та й темне пиво "Гіннес" вийшло з моди, його "побічний" дитина, "Книга рекордів Гінесса", до сих пір є одним з найпопулярніших довідників у всьому світі.

Все найцікавіше читайте в рубриці " життя ".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация