Заходи, проведені викладачами кафедри в попередні роки

  1. Деякі заходи, проведені кураторами в вересні-жовтні 2015-2016 н.р. Інформаційні години по темі «Вибори...
  2. Виховні години на тему «Попередження асоціальної поведінки молоді та виключення можливого попадання...
  3. Заходи, приурочені до свят
  4. Деякі заходи, проведені кураторами в листопаді-січні 2015-16 уч. м
  5. Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня 2015 р
  6. кураторські години
  7. Конференція «Роль і значення ідеології в житті сучасного суспільства» 15 грудня 2015 р
  8. Єдині дні інформування
  9. Відвідування Музею сучасної білоруської державності
  10. Виховний Кураторське захід «Актиўная грамадзянская пазіция адносна роднай мови»
  11. Студентська науково-практична конференція «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 рр. в пам'яті білоруського...
  12. Внутрівузівських студентська наукова конференція «Роль і значення ідеології в житті суспільства»
  13. Інформаційна година «Внесок вітчизняних мислителів, письменників і поетів у формування традиційних...

Деякі заходи, проведені кураторами в вересні-жовтні 2015-2016 н.р.

Інформаційні години по темі «Вибори Президента Республіки Білорусь - найважливіше соціально-політична подія в житті країни»

Інформаційні години по темі «Вибори Президента Республіки Білорусь - найважливіше соціально-політична подія в житті країни»

В рамках цих заходів куратори нагадали учням про те, що навіть в масштабах країни голос кожного виборця є важливим і значущим. Викладачі коротко висвітлили історію розвитку виборчої системи в цілому і принципи виборчого права Білорусі, розповіли про основні повноваження Президента, а також підказали молодим виборцям, як потрібно поводитися на виборчій дільниці, які документи потрібно мати з собою і як правильно заповнити виборчий бюлетень, щоб він був визнаний дійсним.

Виховні години на тему «Попередження асоціальної поведінки молоді та виключення можливого попадання в деструктивні молодіжні організації»

Виховні години на тему «Попередження асоціальної поведінки молоді та виключення можливого попадання в деструктивні молодіжні організації»

Під час виховної години куратори ознайомили студентів з основними положеннями законів РБ, що регулюють проведення виборів, створення політичних партій і громадських організацій, а також проведення масових публічних заходів. Крім того, студенти дізналися, які ж покарання передбачає Адміністративного Кодексу РБ для порушників цих законів.

Заходи, приурочені до свят

Заходи, приурочені до свят

Куратори не залишають без уваги і важливі дати осіннього календаря, наприклад, День людей похилого віку (1 жовтня), або День матері (14 жовтня), нагадують своїм підопічним про історію даних свят і про важливість навіть у низці складних академічних буднів не забувати радувати добрими словами , увагою і подарунками своїх близьких.

Єдині Дні інформування

Деякі заходи, проведені кураторами в листопаді-січні 2015-16 уч. м

Всесвітній день некуріння 19 листопада 2015 року

Всесвітній день некуріння 19 листопада 2015 року

Щорічно кожен третій четвер листопада проводиться Всесвітній день некуріння. Всесвітня організація охорони здоров'я та партнери повсюдно відзначають цей День, привертаючи увагу до небезпек для здоров'я, пов'язані із вживанням тютюну, і закликаючи держави проводити ефективну політику щодо зменшення масштабів споживання тютюну. Чи не могли залишитися байдужими до цього заклику і викладачі кафедри, адже вживання тютюну є найзначнішою запобіжної причиною смерті і в даний час призводить до смерті кожного десятого дорослої людини в світі. В ході перегляду і обговорення презентацій, науково-популярних роликів і фільмів викладачі кафедри намагалися донести до студентів інформацію про шкоду куріння.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня 2015 р

Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня 2015 р

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. «Прагнення до нуля: нуль нових випадків ВІЛ-інфекції. Нуль дискримінації. Нуль смертей внаслідок СНІДу »- такий девіз Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. Викладачі кафедри в рамках занять та кураторських годин познайомили студентів зі статистикою поширеності цього захворювання в світі і в Білорусі, а також нагадали про основні профілактичні заходи щодо захисту свого здоров'я.

кураторські години

кураторські години

У грудні викладач-стажист кафедри Стахнів Н.В. разом зі студентами 118 групи лікувального факультету відвідали Театр опери та балету, а потім в рамках кураторського години поділилися своїми емоціями і враженнями від перегляду балету «Вітовт», а також проаналізували, наскільки повно і достовірно в постановці були викладені події білоруської історії та зуміли танцюристи повністю перевтілитися в історичних персонажів.

разом зі студентами 118 групи лікувального факультету відвідали Театр опери та балету, а потім в рамках кураторського години поділилися своїми емоціями і враженнями від перегляду балету «Вітовт», а також проаналізували, наскільки повно і достовірно в постановці були викладені події білоруської історії та зуміли танцюристи повністю перевтілитися в історичних персонажів

У грудні відбувся відкритий кураторський годину викладача кафедри Бурсевич В.В. зі студентами 102 групи лікувального факультету. Тема кураторського години - "Етико-правові норми, що регулюють лікарську діяльність". У дружній неформальній дискусії за чаєм і печивом студенти змогли поділитися один з одним своїми думками про те, чи достатньо лікаря бути просто професіоналом своєї справи або йому необхідні і якісь особисті, моральні якості; де можна дізнатися про принципи біомедичної етики та як підвищити рівень професійної етики лікарів.

відеоролик

У січні ст. викладач Лубинський І.І. для налагодження довірчих відносин з учнями зі своєї кураторської групи після успішного закінчення зимової сесії відвідав разом з ними боулінг, де студентам випала чудова можливість перевершити свого вчителя не тільки в знаннях, але і в спорті. Конференція «роль і значення ідеології в житті сучасного суспільства» 15 грудня 2015 р

Конференція «Роль і значення ідеології в житті сучасного суспільства» 15 грудня 2015 р

Чи є childfree рух в Білорусі? Як за допомогою ЗМІ можна підготувати «кольорову революцію»? Чим займаються білоруські феміністки? Що таке шовінізм і яке відношення він має до Наполеону? Відповіді на ці та інші актуальні питання отримали можливість дізнатися учасники та слухачі студентської конференції «Роль та значення ідеології в житті сучасного суспільства», яка була організована кафедрою філософії і політології 15 грудня 2015 р Викладачі кафедри філософії та політології приділяють особливу увагу виховному аспекту освіти. В кінцевому рахунку, однією з головних задач ознайомлення студентів з соціально-гуманітарними дисциплінами і є всебічний розвиток особистості, формування системи ціннісних координат, вироблення важливих для життя в суспільстві навичок, таких як незалежне критичне мислення, вміння аргументувати власну точку зору і повагу до чужої думки . Всі ці навички формуються в процесі роботи на лекційних та семінарських заняттях, але ще більш ефективним поштовхом для формування мірровоззренія студентів є участь в наукових подіях університету.

Одним з таких подій і є конференція за ідеологією, яка вже стала для кафедри традиційної. У цьому навчальному році конференція стала творчим викликом для 24 студентів - представників 3 різних факультетів 1, 2 і 5 курсів - які зібралися в цей день в 1 аудиторії, щоб поділитися своїми уявленнями про значення і потенціал різних ідеологій для суспільства і держави. Слухачами стали студенти 1 курсу педіатричного факультету, які освоюють дисципліну «Основи ідеології білоруської держави». Розглянуті учасниками теми були досить різноманітні: від таких класичних, як «« Базові ідеї і цінності білоруської державної ідеології »(студентка 2 курсу лікувального факультету Обухович О.П.), або« Основні ідеї та потенціал ідеології лібералізму »(студентки педіатричного факультету 1 курсу Білявська І.В., Суходольська О.С.), до більш провокаційних: «Ідеологія релігійного фундаменталізму і її наслідки для сучасного суспільства» (студентки 1 курсу педіатричного факультету Аскірко Е.А., Богданова А.В.), або «Неофашіс ські організації в сучасному суспільстві »(студентки 1 курсу педіатричного факультету Рассолько Е.Л., Соловей О.І.). Фактично, доповідачі розглянули переваги і недоліки майже всіх найбільш значущих сучасних ідеологій (фемінізм, пацифізм, консерватизм, націоналізм, екологізм і т.д.), причому постаралися виявити, які ж з цих ідеологій представлені в Білорусі. Всі учасники конференції отримали сертифікати, за допомогою яких вони зможуть підвищити власний рейтинг в університеті, але головне, вони отримали корисний досвід академічної роботи, а також можливість самостійно поміркувати і поділитися власною думкою про ті тенденції, відповідно до яких розвивається світова спільнота і Білорусь в тому числі. Залишається тільки привітати хлопців з першою спробою дослідницької діяльності і побажати їм успішного продовження їх науковому житті.

Єдині дні інформування

Єдині дні інформування

За період з листопада по січень викладачі кафедри провели Єдині дні інформування для студентів і гуртожитків за наступними темами: листопад 2015 - «Про вжиті заходи щодо протидії корупції в м Мінську» грудень 2015 - «Житлово-комунальне господарство в Білорусі: захист прав споживачів» січень 2015 - «Державна політика у сфері охорони здоров'я як складова соціально орієнтованої держави».

Відвідування Музею сучасної білоруської державності

Куратори студентських груп Лягушевіч М.В., Аніперков В.В., Лубинський І.І. відвідали зі студентами Музей білоруської державності.

Виховний Кураторське захід «Актиўная грамадзянская пазіция адносна роднай мови»

Викладачем кафедри І.І. Лубинський було проведено виховний захід, присвячений аналізу проблем використання молодими людьми білоруської мови. На першій організаційній зустрічі серед студентів було проведено опитування: яку мову вони вважають рідною? В результаті, було виявлено парадоксальне, але вже звичне явище: більшість учнів рідною вважають білоруський, але в повсякденному житті користуються російською мовою. Щоб перевірити гіпотезу про причини подібного, куратором було запропоновано кожному студенту протягом 2 тижнів користуватися по можливості білоруською мовою (спілкуватися з друзями та рідними, відповідати на заняттях, писати в соціальних мережах). Через відведений термін студенти ділилися своїми враженнями від «експерименту», аналізували отриманий досвід. Підводячи підсумки заходу, куратор запропонував знайти символ білоруської мови, який буде впізнаваним і відомим. Таким, на думку студентів, є буква "Ў", яку вони і намалювали в своїх звітах про проведений соціальний експеримент.

Студентська науково-практична конференція «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 рр. в пам'яті білоруського народу »(до 70-річчя визволення Білорусі), 30 травня 2014 р

Оскільки одним з профілів кафедри є викладання Історії Білорусі і курсу Великої Вітчизняної Війни, особливу увагу у вихованні учнів співробітниками кафедри приділяється формуванню патріотизму та знання рідної історії, в тому числі і через спілкування з прямими носіями історичної пам'яті, тобто з ветеранами.

Внутрівузівських студентська наукова конференція «Роль і значення ідеології в житті суспільства»

Щорічним стало проведення на базі кафедри конференцій, присвячених проблемам ідеологічного виховання молоді. Якщо в 2013 р учасниками конференції були переважно студенти 5 курсу, то в 2014 р в програмі конференції були студенти 1 і 5 курсів, які, згідно з навчальною програмою, вивчають основи ідеології білоруської держави. Інформація про різні аспекти білоруської державної ідеології, про основні тенденції розвитку білоруського суспільства, про переваги і недоліки найпопулярніших ідеологій, освячена учасниками конференції в їхніх доповідях, допоможе студентам-слухачам в майбутньому краще орієнтуватися в економічних, політичний і культурних процесах, що протікають в сучасному суспільстві.

Проведення даної конференції в 2015-16 уч. м заплановано кафедрою на грудень 2015 року. Для участі в ній всім бажаючим необхідно звернутися до викладачів кафедри або до організатора конференції Бурсевич Вікторії Володимирівні за отриманням допомоги наукового керівника.

Інформаційна година «Внесок вітчизняних мислителів, письменників і поетів у формування традиційних ідеалів і цінностей білоруського народу»

Які наші білоруські ідеали і цінності? Як вони формувалися? Яке значення вони мають для сучасних білорусів? Студенти 122 групи разом з куратором Познякової О.Л. вислухали доповідь з презентацією на цю тему, який підготували їх одногрупники. Внесок вітчизняних мислителів, письменників і поетів у формування ідеалів і цінностей білоруського народу вже добре знайомий студентам зі шкільної програми по білоруській літературі. Однак доповідь і подальше обговорення дозволили багатьом по-новому поглянути на цінності білорусів, усвідомити, що вони формувалися не одне століття, що величезний вплив на їх розвиток зробили видатні білоруси. Також деякі студенти з жалем відзначили, що інтерес до білоруських авторам невеликий, а це не сприяє, в кінцевому підсумку, розвитку національної самосвідомості, формування ідеології білоруського народу на основі традиційних цінностей. Було висловлено думку, що сучасні цінності і ідеали формуються під впливом поп-культури небелорусского походження, що негативно позначається на самоідентифікації білорусів.


поділіться

Як за допомогою ЗМІ можна підготувати «кольорову революцію»?
Чим займаються білоруські феміністки?
Що таке шовінізм і яке відношення він має до Наполеону?
На першій організаційній зустрічі серед студентів було проведено опитування: яку мову вони вважають рідною?
Як вони формувалися?
Яке значення вони мають для сучасних білорусів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация