Заклятий ворог: Росія знову купує папери США

Росія знову почала нарощувати вкладення в американські папери, і сталося це на тлі загроз з боку США про можливе введення нових санкцій

Інвестиції зростають протягом двох місяців при тому, що нові санкції Вашингтон може ввести проти Москви вже в 2019 році. Експерти вважають, що повністю від вкладень в «суперліквідного і високоприбуткові» американські облігації відмовитися неможливо.

Фото з сайту Pixabay.com

У жовтні 2018 року Росія збільшила вкладення в держоблігації США до $ 14,629 млрд. Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

У вересні частка Росії в американських державних облігаціях складала $ 14,4 млрд.

Лідируючі позиції по вкладеннях в держборг США залишилися незмінними. Так, перше місце займає Китай - $ 1,138 трлн, за ним йдуть Японія і Бразилія - ​​$ 1,018 трлн і $ 313 млрд відповідно.

Росія почала скорочувати вкладення в казначейські облігації США на тлі зростання геополітичних ризиків і обіцяних нових санкцій. Так, ще в березні Росія займала 16-е місце серед найбільших власників держборгу США з показником в $ 96,1 млрд. Але вже в квітні вкладення різко скоротилися на $ 47,5 млрд, в травні - ще на $ 33,8 млрд.

У червні Росія випала з числа 33-х найбільших власників держборгу США. До серпня цього року вкладення Москви в treasuries упали до $ 14 млрд.

Однак у вересні інвестиції нашої країни в американські папери почали рости.

Таким чином, жовтень став другим місяцем, коли ці вкладення збільшилися, і сталося це на тлі триваючих погроз з боку США про можливе введення нових санкцій.

Зокрема, Америка продовжує погрожувати ввести заборону на нові випуски російського держборгу, що може привести до відтоку інвесторів з російських паперів, а також заборона на доларові розрахунки з використанням коррахунків в США для російських держбанків.

В цьому році у конгресменів не вистачило часу на вирішення внутрішніх питань, тому США вирішили відкласти нові санкції відносно Росії до січня наступного року.

За словами Володимира Тихомирова, головного економіста BCS Global Markets, збільшення російських вкладень в американських держоблігаціях несуттєво і не йде ні в яке порівняння з сумою, на яку Росія скоротила свої вкладення в попередні місяці цього року.

Сумарно за два останніх місяці обсяг американських трежеріс, що припадають на Росію, виріс трохи більше ніж на $ 600 млн.

«Зростання вкладень не варто розглядати як повернення до покупок американських держоблігацій. З урахуванням валютних резервів країни і частки, що залишилася в treasuries на рівні $ 14 млрд, таке зростання можна описати як технічний, можливо реінвестування купонів за рештою вкладенням », - погоджується Альберт Короев, аналітик« БКС Брокер ».

Аналітик «Алор Брокер» Олексій Антонов вважає, що зростання вкладень може пояснюватися «закриттям якихось термінових контрактів, коротких позицій, відкритих раніше, сума вкладень не виглядає як зміна державної стратегії щодо американського держборгу і початок активних покупок цих паперів в резерви».

При цьому, за словами аналітиків, відмовитися від вкладень в американські папери Росія не в змозі.

«Оскільки резерви повинні зберігатися в конвертованих валютах і в ліквідних активах, альтернативи вкладень в долар і treasuries поки немає. Хоча частка інших валют - євро, ієни - в російських резервах неухильно зростає, але це процес повільний », - пояснює Володимир Тихомиров.

Активність Росії на ринку американського ринку боргу пояснюється потребою зберегти бюджетні кошти, говорить Артем Дєєв, провідний аналітик Amarkets.

Історично склалося, що найкращий інструмент для цього - наднадійні і суперліквідного казначейські облігації США. Американські treasuries дозволяють кредиторам розраховувати і на пристойну прибутковість, додає експерт.

Так, на даний момент прибутковість 10-річних паперів знаходиться на рівні 2,82%. Як пояснювали раніше експерти, якщо ФРС США прийме рішення про четвертому цього року підвищення ключової процентної ставки, прибутковість облігацій виросте вище 3%.

У середу, 19 грудня, пройде останній в цьому році засідання Федрезерву. Ринки очікують, що регулятор за підсумками дводенного засідання в четвертий раз за рік підвищить свою базову ставку - вже до 2,25-2,5% з нинішнього рівня в 2-2,25% річних.

Тим часом, за словами Олексія Антонова, повної картини руху коштів і US Treasuries, що належать Росії, ми не бачимо, тому що вони можуть перебувати в різних депозитаріях, а опубліковані дані відносяться до одного-єдиного американському депозитарію. Мінфін США бере звідти сальдо і публікує його.

Експерт допускає, що скорочення обсягів US Treasuries в два рази, яке декларується з початку року, можливо, тільки виглядало як продаж Росією на відкритому ринку всіх цих паперів, а насправді було процесом переведення частини паперів в європейський депозитарій через побоювання накладення санкцій на російський держборг.

за матеріалами KM.ru .

У погарські районі в ДТП з 2 іномарками поранена 25-річна жінка

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация