Закон про банкрутство: чи вдасться спростити життя боржникам?

Фото: Pixabay / Michal Jarmoluk   «Протягом останніх чотирьох років нам доводиться дуже важко, живемо на межі бідності Фото: Pixabay / Michal Jarmoluk «Протягом останніх чотирьох років нам доводиться дуже важко, живемо на межі бідності. Якби не моя сім'я, а особливо мама, яка мене фінансово підтримує весь цей час, я б не зміг звести кінці з кінцями », - розповідає пан Філіп. Пражанина, який виявився не здатним заплатити за іпотеку, після оголошення неспроможності на утримання тричленної сім'ї залишається 12 тисяч крон на місяць (480 євро). Якщо він витримає ще рік, його борги будуть офіційно погашені.

Палата депутатів недавно вирішила спростити процедуру «банкрутства», визнавши умови визнання державою нездатності боржника задовольнити в повному обсязі вимоги кредиторів надто суворими. Згідно із задумом законодавців, отримання статусу банкрута має стати доступним ширшому колу боржників. Проте, після врахування поправок депутатів від руху ANO, в проекті з'явилася формулювання, що позичальники зобов'язані виплатити як мінімум 30 відсотків боргу протягом п'яти років. Якщо не вдасться заплатити всю зазначену суму, суддя може її зменшити, але тільки в разі, якщо він вважатиме, що «позичальник прагнув належним чином виконувати свої боргові зобов'язання».

За закон одноголосно проголосували більшість депутатів, однак багато членів Сенату, куди закон надійшов на обговорення, з поставленими умовами не згодні. Неоднозначність тлумачення може бути занадто обтяжливою для боржників і вносити в їхнє життя високу частку невпевненості, вважають вони.

Фото: NoHoDamon, Flickr, CC BY-NC-ND 2 Фото: NoHoDamon, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0 «Боржник, який почав проходить процедуру банкрутства, знаходиться під строгим контролем з боку держави. Поява нового арбітра в якості судді, який п'ять років після початку процесу може цілком суб'єктивно порахувати, що ви намагалися недостатньо, можна спричинити за собою стан непевності в завтрашньому дні і демотивувати боржників », - стверджує сенатор Вацлав Ласка від руху« Сенатор 21 ».

На думку Іржі Дінстбір, заступник голови соціал-демократичної фракції в Сенаті, потрібно повністю усунути 30-відсотковий бар'єр для погашення заборгованості. Цей погляд поділяє також колишній кандидат в президенти, нині сенатор Марек Гілшер. Згідно з поправками, боржник також зобов'язаний щомісяця платити як арбітражному керуючому, так і кредитору мінімальну суму тисячу крон в місяць. А це, на думку Павли Ашермановой з організації «Рубікон», що допомагає людям з погашенням боргів, ситуацію позичальників навпаки ускладнить.

«Вже зараз, на основі чинного законодавства, можуть вступити в процедуру банкрутства люди, які виплачують кредиторам менше, ніж зобов'язалися. Це і пенсіонери, і інваліди, і матері-одиночки. Всі ці люди надалі не зможуть навіть почати процес керованого погашення заборгованості, так як не зможуть заплатити ці дві тисячі, виключно з тієї причини, що у них занадто низький дохід », - стверджує Ашерманова.

Фото: Архів Чеського радіо   На думку фахівців, критерій «п'ять років, 30%», який, до речі, діє вже зараз - він є головною умовою для отримання статусу банкрута, однак без можливості подальшого розгляду справи суддею - нездійсненний для більшості людей, що опинилися в борговій ямі Фото: Архів Чеського радіо На думку фахівців, критерій «п'ять років, 30%», який, до речі, діє вже зараз - він є головною умовою для отримання статусу банкрута, однак без можливості подальшого розгляду справи суддею - нездійсненний для більшості людей, що опинилися в борговій ямі.

Як вважає глава консалтингового відділу організації «Людина в біді» Даніел Гулі, Чехія залишається поряд з Болгарією і Румунією єдиною країною Євросоюзу, яка не дозволяє своїм громадянам беззастережно погасити заборгованість.

Згідно з доповіддю некомерційної організації «Відкрите суспільство», за даними за 2017 рік, повідомлення про стягнення майна було отримано 830 тисячами громадян Чехії старше 15 років. Цей факт заважає також процесу легального працевлаштування, так у цих людей від офіційної зарплати залишалися б лише гроші. Зростає також кількість боржників в пенсійному віці.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация