Закон про освіту, Україна і Польща підписали угоду

  1. Орфографічна помилка в тексті:

23 жовтня 2017, 17:29 Переглядів: 23 жовтня 2017, 17:29 Переглядів:   Польща підлогу = йшла назустріч Україні, фото 24news

Польща підлогу = йшла назустріч Україні, фото 24news.com.ua.

Україна і Польща підписали угоду між Міністерствами освіти, що стосується мовної статті українського закону "Про освіту", повідомив віце-прем'єр-міністр Польщі, міністр культури Петро Глинський.

"Сьогодні, як тільки що мені стало відомо, було підписано угоду керівниками освітніх відомств за підсумками візиту минулого тижня міністра Залевської в Україну і досягнутих домовленостей", - сказав він журналістам у понеділок у Києві, відповідаючи на питання щодо позиції Польщі за українським законом " про освіту ".

Як повідомлялося, Польща і Україна заявили про намір підписати декларацію, в якій будуть прописані основні напрямки імплементації мовної статті закону "Про освіту" для українських шкіл, в яких навчання ведеться польською мовою. Про це домовилися під час зустрічі в Києві 17 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і міністр національної освіти Польщі Анна Залевська.

За даними Міносвіти України, в країні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин в 735 навчальних закладах. Зокрема, на польській мові в минулому навчальному році навчалися 1 тис. 785 учнів в загальноосвітніх школах, вивчали польську мову як предмет 45 тис. 964 учня, в т.ч. як другий - 27 тис. 636. Всього в Україні діє 5 шкіл з навчанням польською мовою, одна школа з отриманням на польській та українській мовах і ще одна початкова - з навчанням польською та російською. Також по-польськи в двох в дитячих садах виховувалося 137 дітей.

У 2015/16 навчальному році українською мовою як мова національної меншини в Польщі вивчало 3 тис. 136 учнів в 186 закладах (дошкільних установах і школах), зокрема, 318 дітей в 39 дошкільних установах і відділеннях, 1 тис. 782 учня в 81 початкової школі; 679 учнів в 53 школах (рівень гімназії); 357 учнів в 13 школах (рівень після гімназії). Крім цього, українська мова викладається в міжшкільних комплексах.

Як відомо, Польща відмовилася підтримати Угорщину в тиску на Україну .

Нагадаємо, 10 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто відвідав Ужгород, де зустрівся з керівниками організацій закарпатських угорців і керівниками історичних церков для узгодження точок зору. Він виступив за перегляд Угоди про асоціацію України з Європейським союзом .

Раніше Угорщина різко розкритикувала новий мовний закон , Який нібито порушує права угорської нацменшини в Україні.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо закону "Про освіту". Рішення ПАРЄ досить жорстко засуджує то, що Верховна рада прийняла закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин.

Днем раніше під час виступу на сесії ПАРЄ президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою , Але при цьому вивчення державної мови є обов'язковим.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Україна і Польща домовилися по" Закону про освіту ": з'явилися подробиці". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация