Закон "Про поліцію". Короткий зміст: Новини Накануне.RU

Закон "Про поліцію". Короткий зміст

Дмитро Медведєв підписав напередодні закон "Про поліцію". Закон вступить в силу з 1 березня, з повним текстом документа можна ознайомитися тут .

У загальних положеннях закону прописані функції поліції щодо захисту життя здоров'я і прав громадян України, іноземців та осіб без громадянства, охорони порядку, власності та безпеки. У законі прописано, що поліцейський повинен прийти на допомогу кожному, хто цього потребує. Там же описані 12 основних напрямків діяльності поліції - захист, попередження та розкриття злочинів, охорона правопорядку, контроль за обігом зброї, нагляд за приватними детективами, охорона (в тому числі на договірній основі), захист потерпілих, свідків та інших, кому покладена держзахистом, експертно-криміналістична діяльність. Крім того, особливим пунктом вказується, що поліцейські можуть брати участь в підтримці міжнародного миру і безпеки (якщо накаже президент).

У законі прописано, що поліцейський зобов'язаний дотримуватися права людини і громадянина, крім особливих випадків, але навіть в цих випадках діяльність поліції, що обмежує права і свободи громадян повинна бути припинена, якщо досягнута законна мета або стає зрозуміло, що такими методами мета недосяжна У законі прописано, що поліцейський зобов'язаний дотримуватися права людини і громадянина, крім особливих випадків, але навіть в цих випадках діяльність поліції, що обмежує права і свободи громадян повинна бути припинена, якщо досягнута законна мета або стає зрозуміло, що такими методами мета недосяжна. Законом поліцейським заборонено катувати людей, принижувати або застосовувати жорстокість.

Поліцейський повинен бути уважний до громадян - при зверненні до нього повинен представитися, вислухати і спробувати допомогти або направити до того, хто може допомогти. Якщо поліцейський по службі дізнався якісь подробиці особистого життя громадян, він не повинен про них поширюватися (крім особливих випадків, коли цього вимагає закон).

Поліцейський повинен бути безстороннім. У законі прописано, що він повинен в рівній мірі захищати людей незалежно від статі, кольору шкіри, мови, релігії або кількості грошей у громадянина. Поліцейський не може перебувати в партії. Навіть в неробочий час поліцейський повинен вести себе так, щоб ніхто не засумнівався в його неупередженості.

Поліцейський повинен викликати довіру Поліцейський повинен викликати довіру. Відповідно до закону, він повинен так працювати, щоб викликати підтримку і довіру громадян, а якщо когось образив - поліція повинна принести вибачення і відновити законність. З вибаченнями поліцейські повинні прийти туди, куди забажає громадянин - на роботу, за місцем навчання або проживання.

Поліцейський повинен користуватися досягненнями науки і техніки. Так, згідно із законом, він повинен вміти використовувати інформаційні системи, мережі зв'язку, користуватися аудіо-, відео- і фотоапаратурою для фіксації правопорушень.

В обов'язки поліції внесено 38 пунктів, в тому числі реєстрація заяв про злочини, негайний виїзд на місце злочину, надавати першу допомогу постраждалим, розслідувати, забезпечувати порядок, в умовах НС рятувати людей і оберігати їх майно, розшукувати, впізнавати, контролювати оборот зброї, доглядати за детективами і чопами, проводити дактилоскопію і геномної реєстрації, забезпечувати режим воєнного стану або НС (у разі їх введення), стежити за законністю виборних кампаній, охороняти аеропорти, обеспеч вать збереження скарбів і багато іншого.

У число прав поліції внесено 37 пунктів, в тому числі: вимагати від громадян припинити порушувати закон, за умови пред'явлення службового посвідчення безперешкодно входити в різні установи (в рамках розслідування справи), патрулювати, виганяти сторонніх з місця злочину, здійснювати огляд громадян (якщо є інформація , що громадянин переносить щось протизаконне), дізнаватися податкову таємницю, залучати громадян до добровільного співробітництва, а також - в крайніх випадках, - користуватися автотранспортом організацій або громадян для переслідування злочинця, а також транспортування поранених або відбуксирування транспортних засобів після ДТП.

Поліцейський може затримувати на 48 годин Поліцейський може затримувати на 48 годин. При затриманні поліцейський буде озвучувати права "на адвоката", "на один дзвінок", "на відмову від дачі показань" і "на перекладача" (горезвісне "право Міранди" з голлівудських бойовиків).

Поліцейський не може входити в будинок, якщо господарі проти. Є чотири виключення - порятунок громадян при НС і масові заворушення, для затримання підозрюваних, для припинення злочину і для встановлення обставин нещасного випадку. У цих виняткових випадках поліцейський має право зламати замок. Проникаючи, поліцейський повинен попередити громадян про свій намір, нічого не громити без потреби, не розповідати про подробиці приватного життя, які йому стали відомі, крім особливих випадків.

Поліцейські будуть вести бази даних. Туди потраплять: підозрювані, засуджені, відправлені на примусове лікування, неповнолітні правопорушники, амністовані, потерпілі, розшукувані, зниклі безвісти, автовласники, власники посвідчень водія, охоронці, детективи, особи, які пройшли дактилоскопію або геномної реєстрації, особи, які підлягають госзащіте, власники зброї , депортовані. Цю базу поліція зобов'язується захищати від злому і копіювання.

Поліцейський може користуватися зброєю або застосовувати фізичну силу, а якщо під рукою немає зброї і спецзасобів, то може користуватися підручними засобами - коли це необхідно для виконання його роботи або для самооборони. Щоб користуватися зброєю і спецзасобами, поліцейський буде проходити атестацію. Якщо не пройшов - то перевірку на відповідність посаді.

Поліцейський не несе відповідальності за шкоду, яку він заподіяв громадянам або організаціям, застосовуючи зброю, спецзасоби або фізичну силу, якщо робив це по закону. Якщо поліцейський намірився застосувати зброю або силу, він повинен попередити про це, вказавши, що він поліцейський. Якщо на це немає часу (зволікання може загрожувати життю громадян або самого поліцейського), то може не попереджати. Якщо поліцейський скористався силою або зброєю і завдав ушкодження людині, він повинен надати йому допомогу, і повідомити про це його близьким, якщо поліцейський людину вбив - то прокурору.

Поліцейський може використовувати: "палиці спеціальні", газові спецзасоби, засоби обмеження рухливості (в тому числі - підручні), фарбують та марковані засоби, електрошокові і светошоковие пристрої, службових тварин. А також: водомети, бронемашини та засоби руйнування перешкод. Все це не можна застосовувати до очевидно вагітним жінкам, інвалідам та дітям, якщо вони не роблять збройного опору і не нападають групою. Також не можна використовувати перераховане, при розгоні мітингів і демонстрацій (ненасильницького характеру і не порушують громадський порядок). Обумовлюється, що не можна бити людину палицею по голові, шиї, ключиць, животу, статевих органів, в область серця. Водомет не можна використовувати при мінусовій температурі.

У поліцейського буде: посвідчення, жетон і нагрудний знак У поліцейського буде: посвідчення, жетон і нагрудний знак. Поліцейський буде ходити в формі з нагрудним знаком, "що дозволяє ідентифікувати співробітника поліції". Поліцейський буде продактілоскопірован.

У поліцейських будуть звання: рядовий поліції, сержанти поліції - молодший, просто сержант і старший, старшина поліції, прапорщик поліції, старший прапорщик поліції, лейтенанти поліції - від молодшого до старшого, капітан поліції, майор поліції, підполковник і полковник поліції, генерал-майор , генерал-лейтенант, генерал-полковник і генерал поліції.

У поліцію не братимуть: недієздатних, судимих, які відмовилися зберігати держтаємницю, що має захворювання, яке уряд Росії вважатиме перешкодою для служби в поліції, що мають близьку спорідненість з іншим поліцейським за умови підпорядкування йому, що вийшли з російського громадянства, які отримали громадянство іншої країни, надання підроблених документів.

Поліцейський буде нести відповідальність за свої дії або бездіяльність, в тому числі протиправні, за шкоду, заподіяну протиправними діями.

Таке неповне опис закону про поліцію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация