Закваска для хліба

  1. Як зробити житнє закваску для хліба
  2. Як зберігати закваску

У далекі часи, коли випікання домашнього хліба було справою само собою зрозумілим, кожна господиня володіла власним рецептом тіста. Загальним залишалося одне - хліб робили на заквасці, що забезпечує виробам пористу структуру і надає їм неповторний кислуватий смак.

Дія закваски засноване на роботі молочнокислих бактерій. Завдяки природній ферментації і поступового дозрівання відбувається насичення тесту додатковими сполуками. Тому бездріжджовий хліб на заквасці вважається набагато корисніше дріжджового, зберігається довше і, що важливо, не пліснявіє.

Як зробити житнє закваску для хліба

Для приготування найпростішою і тому популярною серед домашніх хлібопекарів закваски потрібні лише тепла вода і борошно. А далі залишається трохи почекати: через 5 днів у вас на руках буде основа вітамінного домашнього хліба.

День 1-й
У банку (краще взяти відразу 2-літрову) змішайте 100 г житнього борошна і 100 мл теплої (приблизно 35 градусів) води. Повинна вийти маса з консистенцією густої сметани. Накрийте банку кришкою і поставте в тепле місце на добу. Через деякий час ви помітите нечисленні бульбашки повітря - пішов процес бродіння.

День 2-й
Підгодуйте закваску. Для цього долийте ще 100 мл теплої води і досипьте стільки ж борошна, щоб консистенція залишилася колишньою. Перемішайте, накрийте і знову поставте в тепле місце. Періодично помішуйте.

День 3-й
На третій день закваска збільшиться в об'ємі, бульбашок буде дуже багато, про активний бродінні буде свідчити неприємний запах. Переживати не варто, все нормально. Зіпсувати закваску можна лише в тому випадку, якщо в будинку дуже холодно. Підгодуйте закваску в останній раз і знову залиште в теплому місці.

День 4-й
Як правило, до цього часу неприємний запах закваски трансформується, перетворюючись на характерний кислуватий. Сама ж маса помітно заспокоюється. Можна відокремлювати потрібну кількість закваски, необхідну за рецептом для випічки хліба, а іншу частину перемістити в банку ємністю 0,5 л і накрити кришкою з отворами. Це і буде наша «вічна» закваска (стартер) для подальшого використання.

Як зберігати закваску

Якщо плануєте пекти хліб часто, закваску можна зберігати при кімнатній температурі, підгодовуючи раз о 12 годині. Чим тепліше в приміщенні, тим більше підгодівлі потрібно заквасці.

Якщо печете хліб не так часто, зберігайте закваску в холодильнику, підгодовуючи раз в 5-7 днів. Наступного разу за 24 години до початку замісу тіста дістаньте закваску з холодильника, підгодуйте, як раніше, з інтервалом в 12 годин і залиште в теплі.

Мабуть, не менш важливий рада: готуйте закваску в тиші і в хорошому настрої. Печіть і радуйте своїх близьких, адже аромат у такого хліба просто божественний, а смак з магазинним краще не порівнювати!

Чекаємо від вас коментарів з досвідом випічки бездріжджового хліба і цінними порадами!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация