Залежності - чи можна подолати, або навіщо йти від лікаря хворим?

  1. Людина повинна піти від лікаря хворим
  2. Обітницю: прохання про допомогу
  3. Примусове лікування залежностей: не від хорошого життя
  4. Суха ломка або "гойдалки"?
  5. Кава з амфетаміном для наших дітей
  6. «Сатанинська принадність»
  7. Я алкоголік, не п'ю вже 30 років
  8. Марихуана проти алкоголізму?
  9. Міф про "культурному споживанні"
  10. Сучасний алкоголь - отрута
  11. Європа спивається
  12. Як перестати пити?
  13. без благодаті
  14. Залежність від влади

Диякон Григорій Григор'єв служить в селі Юккі Ленінградської області.

Наша розмова - про залежності. Лікуванням алкоголізму і наркоманії доктор Григор'єв, директор Міжнародного інституту резервних можливостей людини, співголова експертної ради при Координаційний центр з протидії алкоголізму та затвердженню тверезості Російської Православної Церкви, співголова Всеросійського Олександро-Невського товариства тверезості, займається вже три з половиною десятиліття.

Лікуванням алкоголізму і наркоманії доктор Григор'єв, директор Міжнародного інституту резервних можливостей людини, співголова експертної ради при Координаційний центр з протидії алкоголізму та затвердженню тверезості Російської Православної Церкви, співголова Всеросійського Олександро-Невського товариства тверезості, займається вже три з половиною десятиліття

Храм Різдва Іоанна Предтечі, дер. Юккі, Ленінградська обл.

Юккі, Ленінградська обл

Фото: Miloserdie.ru

Диякон Григорій Григор'єв народився в 1956 році. У 1979 році закінчив Військово-медичну академію, служив на Тихоокеанському флоті. Учасник далеких походів на підводних човнах і ліквідації трьох аварійних ситуацій. Майор медичної служби.

У 1984 році демобілізувався за станом здоров'я. Працював в Ленінграді в Клінічній лікарні Управління Справами Академії наук СРСР. У 1988 році організував Всеросійське Олександро-Невський товариство тверезості.

У 1993 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Лікування алкоголізму методом масової емоційно-естетичної психотерапії (розробка методу і оцінка його ефективності)». У 2004 - докторську на тему «Кризово-реабілітаційна допомога при наркоманії на основі стресовій (духовно-орієнтованої на православній основі психотерапії)». У 2006 році йому було присвоєно вчене звання професора по кафедрі медичної психології Санкт-Петербурзької медичної академії післядипломної освіти.

Голова парафіяльної ради храму Різдва Іоанна Предтечі в селі Юккі Ленінградської області. У 2010 році висвячений в диякони.

Людина повинна піти від лікаря хворим

- Є такий закон в психіатрії «10 000 здорових не переконають одного хворого, але один хворий переконає 10 000 здорових», - пояснює отець Григорій, розливаючи по кухлях міцний китайський чай пуер. - По суті справи, будь-яка залежність, в тому числі алкогольна, - це психічне захворювання, а будь-яке психічне захворювання починається зі зниження критичної самооцінки - людина не вважає себе хворим.

Дружина каже п'є чоловікові: «Іди лікуватися», а він відповідає: «Тобі треба - йди лікуйся сама». А для зцілення потрібна велика, щире бажання.

Це як покаяння: основа покаяння в гріху - бажання змін. Саме слово покаяння по-грецьки означає «зміна розуму». Покаятися в неусвідомлюваному гріху неможливо.

Уявімо собі: здорова людина приходить на обстеження, йому роблять УЗД.

- У вас нічого не болить?

- Ні. нічого

- У вас там в правій нирці камінь. Що, і тяжкості не буває?

- Ні.

- А печінка не болить у вас?

- Ні. А що з нею?

- Там теж камені!

Людина вийшла від лікаря, і у нього захворіли і печінку, і нирки.

Ось і психіатр повинен так побудувати бесіду з пацієнтом, щоб людина сама поставив собі діагноз. Тоді з'являється бажання лікуватися. Бесіда, в результаті якої людина усвідомлює свої немочі, хвороби і розуміє, в чому вони виражаються, повинна стати глибоким потрясінням особистості.

Обітницю: прохання про допомогу

У будь-якої залежності, як у казкового змія, є три голови: психічна залежність, фізична і духовна У будь-якої залежності, як у казкового змія, є три голови: психічна залежність, фізична і духовна.

Психічна залежність - це коли перестає вироблятися внутрішній алкоголь і людина потребує зовнішнього; фізична - коли з'являється тяга до вживання і постійно збільшується доза, а духовна - коли думки лізуть в голову.

Людині треба пояснити, що психічну і фізичну залежність він може подолати сам або за допомогою лікування. Але духовну - немає. Тому що людина не може контролювати не свої думки. Необхідно отримати допомогу Божу.

Є таке поняття - «обітницю». Це щире звернення до Бога: Господи, я обіцяю Тобі не пити, якщо Ти даси мені для цього сили. Так попросити хворий може тільки сам, і ніхто за нього це не зробить.

Обітницю відрізняється від обітниці. Обітницю - ця обіцянка не робити злого справи, а обітницю - це обіцянка зробити добру справу.

Наприклад, хворіє дитина, мама молиться: «Видужає дитина - поставлю каплицю». До революції, коли батько сімейства в церкви давав обітницю від пияцтва, разом з ним приходили його дружина з дітьми і давали обітницю. Вони самі ніколи не пили і пияцтвом не страждали, але робили це, щоб підтримати близького.

Ми намагаємося провести першу бесіду так, щоб людина прийшла до зароком і таким чином відновив стосунки з Богом.

Примусове лікування залежностей: не від хорошого життя

- Тобто перша бесіда алкоголіка або наркомана може бути і не за його ініціативою?

- Вона майже завжди буде не за його ініціативою. Найчастіше людина приходить за наполяганням рідних.

- А насильно лікувати можна? Як ви ставитеся до діяльності Євгенія Ройзмана і Єгора Бичкова ?

- Не можна сказати, що це неприпустимо. А якщо залежний хуліганить, поводиться потворно? На примусове лікування йдуть не від хорошого життя.

Єдине, що потрібно розуміти: результат при примусовому лікуванні буде нижче, ніж при добровільному, як в лікувально-трудовому профілакторії - людина з нього виходить і знову починає пити. Але коли мова йде про життя і смерті, то хоч якийсь результат - вже позитивний.

Якщо ж з людиною, перестали пити або вживати наркотики насильно, провести реабілітаційну роботу, то можна досягти успіху.

Що ж стосується Єгора Бичкова, то я не думаю, що він і його колеги застосовували даний насильство. Пам'ятайте, як Одіссея прив'язували на його прохання, коли пропливали повз сирен? Адже пацієнтів не в мішку до нього привозили. Значить, з їхнього боку було якесь добровільно виявлення бажання.

Мені здається що на нього наїхали не через того, що він погано реабілітував, а через те, що добре. Мабуть, зачепив багато кого ... Тому що всім, насправді, наплювати і на насильство, і на наркоманів.

Єдина помилка, яку зробив Бичков - не оцінили ситуацію, в якій знаходиться, і таким чином підставив під удар всю свою справу. Було зрозуміло, що рано чи пізно він на цьому погорять. Йому варто було сказати, що, в принципі, ти все робиш правильно, але припиняй, закінчиться погано.

Думаю, перегинав він по молодості, по запалу. Сподіваюся, зараз відкоригував свою програму.

Реабілітаційний центр "Місто без наркотікотіков". Фото: Павло Мальцев

Суха ломка або "гойдалки"?

- Ну а те, що в центрі у Бичкова голодом морили? Хліб, цибулю, часник і вода ...

- Ідея дуже правильна. У старі часи всі залежності лікували голодом. Тому що під час голоду настає очищення організму і різко зменшується інтоксикація.

Приклад: якщо людину лікувати медикаментозно, то сон у нього буде засмучений півроку. А якщо його лікувати голодом і стриманістю, то сон у нього через п'ять днів відновиться.

Сухі, т. Е. Без знеболювання, ломки завжди швидше проходять. Суха ломка - це свого роду мобілізація резервів організму. А медикаментозне лікування - це найчастіше зниження резервів.

Тому за радянських часів була стратегія сухих ломок, а медикаментозне лікування сприймалося, як елемент невідкладної медицини, якщо є ризик для життя.

- А кажуть, при ламанні людина може померти від больового шоку ...

- Це все нісенітниця. Зрозуміло, якщо у людини немає пороку серця або який-небудь вродженої аномалії. У всякому разі, мій досвід лікування наркоманів говорить, що від сухих ломок набагато кращий результат.

Крім того, є ефект виховний: у людини залишається страшне спогад про наркотики. Якщо його на час ломки приспати, то він прокинеться - і що зміниться? Який він висновок зробить?

Якщо позбавляти труднощів, то людина нічого міняти не буде - навіщо? І так добре.

І «лікування» буде проходити за такою схемою: наркоману потрібна все більша і більша доза, він отримує все менше і менше кайфу, він йде в клініку, його «чистять», йому потрібна тепер для кайфу менша доза - і все, він знову починає приймати. Через два-три місяці все повторюється: «Я ж хочу лікуватися, а мені нічого не допомагає - така хвороба!»

Лікарям теж добре - більше крапельниць, більший заробіток, і совість чиста. Така хвороба, допомагаємо, як можемо!

Хворі називають таке лікування «гойдалками».

Кава з амфетаміном для наших дітей

- А кому, якщо подумати, взагалі потрібен результат?

У стародавні часи був в китайському селі один лікар. Всі здорові платили йому податок, а коли хтось захворів - він його лікував за свій рахунок. Так виникла профілактична медицина - лікар був кровно зацікавлений, щоб ніхто не хворів. І звідти пішла приказка: «Хворобу треба лікувати за три роки до початку, а не за три дні до смерті».

А в даному випадку, горе пацієнта - це прямий дохід лікаря.

- А чи можлива взагалі профілактика залежностей?

- Не тільки можлива. Це найголовніше в їх лікуванні. Профілактика повинна проводитися і в дитячих садах, і в школах.

До революції в кожному навчальному закладі був обов'язковий предмет - наука про тверезість. Треба розповідати правду про те, що таке наркотики, що таке залежності: хто попереджений, той озброєний. А далі людина сама вирішує.

Адже у нас ніхто цього не робить, і людина через незнання часто беззахисний перед цими речовинами!

Коли наркомана питаєш, чому він почав вживати, що він відповідає? «Думав, що нічого не трапиться», «Цікаво», «Цікаво, спробував», «Був впевнений, що з одного разу нічого не буде». Ніхто ж не збирався наркоманом ставати.

А алкоголіки звідки беруться? Був упевнений, що нічого не трапиться, якщо буду пити потроху.

Так суспільство налаштоване, все так кажуть.

- Буває таке, що дитина з хорошої сім'ї, де не пили, не курили і раптом ...

- Це тусовка! Всі приймають, сміються, про наслідки не думають і не знають.

В елітних школах буває ще гірше: діти додають трохи амфетаміну в каву і на перервах його приймають з невинним виглядом. І хлопці ще вважають, що вони просунуті і ведуть здоровий спосіб життя, не розуміючи, що вже підсіли на справжні наркотики.

І хлопці ще вважають, що вони просунуті і ведуть здоровий спосіб життя, не розуміючи, що вже підсіли на справжні наркотики

photosight.ru. Фото: Петрулан В'ячеслав

Взагалі так звані «молодіжні наркотики» - найстрашніше справу. Психостимулятори, амфетаміни сприяють сексуальному розкріпаченню. І потім людина в принципі вже не може без них займатися сексом, для нього він стає важкою роботою і просто покаранням. У цьому віці йде гормональне дозрівання і фізіологічно людина змінюється. Потім підуть роки на те, щоб людину привести в норму.

«Сатанинська принадність»

- Хворим себе людина починає вважати через кілька років після того, як перестає приймати психоактивні речовини. У цьому полягає драматизм ситуації: бажання лікуватися виникає в процесі тверезого життя. І чим більше не вживаєш, тим більше себе вважаєш хворим.

- Як в духовному житті: чим сильніше людина кається, тим сильніше бачить свій гріх ...

- Так, і в зв'язку з цим ще важливо пам'ятати, що залежність йде рука об руку з гріхом - завжди висока небезпека повернення. У кожної людини є слабке місце, своя Ахіллесова п'ята. Якщо є схильність до діабету, то навіть якщо ти дієтою його подолав, то треба все життя себе обмежувати. Якщо ти забудеш про це, то відразу спіткнешся.

- А чому взагалі виникає потреба пити, вживати наркотики, курити?

- Давайте подивимося на це ось з якого боку. Яка основна мета православ'я?

Пам'ятайте: преподобний Серафим Саровський - про мету християнського життя ? Наживання Святого Духа, отримання благодаті. Тому що благодать дає світ в душі, радість, спокій, світло. Але отримати її дуже важко - треба жити за заповідями, докладати зусиль. Царство Небесне береться силою.

Так ось, будь-яка залежність - це маніпулювання радістю життя, свого роду спроба приваблення вкрасти «благодать» з чорного ходу. Біс приходить до людини і каже: а що тобі у великій черзі стояти, працювати, платити? Ти дивись: ось сюди можна зайти, дверцята відкриті, там можна взяти те ж саме, тільки без черги і безкоштовно.

Людина йде і бере. А потім виявляється, що за задоволення треба платити. Біс знає фізіологічне пристрій людини і підказує людині, як включити за допомогою хімії механізми, які святі отці включають за допомогою благодаті Божої і великих складнощів.

Включити-то можна, але потім включаються і інші механізми відплати.

Спочатку людина «балдеет». А потім треба вживати не для того, щоб стало добре, а щоб не було погано. Як це у Берроуза було в «Голом сніданку» - «відкупитися від мавпи».

Тобто залежність від Бога - це коли всі люди хочуть бути щасливими в Бога. Божу благодать важко отримати і легко втратити. А «сатанинський» кайф отримати легко, зате згодом не відв'язатися від нечистої сили.

- У преподобного Симеона Нового Богослова радість від спілкування з Богом порівнювалася з вином.

- А є, є подібні риси. Тільки це те вино, від якого немає ні сп'яніння, ні похмілля, ні ломки, а є тільки стан внутрішнього щастя.

Тільки це те вино, від якого немає ні сп'яніння, ні похмілля, ні ломки, а є тільки стан внутрішнього щастя

Професор Григорій Григор'єв

Я алкоголік, не п'ю вже 30 років

- Як ви вважаєте, проблема залежності - соціальна чи індивідуальна?

- Вона стала соціальної, тому що це не епідемія і навіть не пандемія - це стан суспільства.

Я думаю, що поширення залежностей пов'язано з тим, що в нашому суспільстві розучилися розрізняти добро і зло. Все так живуть, все щось приймають - ніби як це і не страшно.

Це особливо видно на алкоголі. Якщо людина в якійсь компанії відмовляється від випивки, то йому обов'язково зададуть питання: «Чому не п'єш? Ти хворий?"

Я не приймаю спиртні напої тридцять років, і мене часто запитують:

- Чи не п'єш?

- Не п'ю.

- Зовсім?

- Зовсім.

- І на Новий рік?

- І на Новий рік.

- А чому?

- Хворий.

- А чим?

- Алкоголізмом.

- А як це?

- Ну ось ти можеш трохи випити і зупинитися, а я, коли трохи випиваю, - у мене дах зриває, я стаю злим, агресивним, можу стільцем тебе по голові вдарити. Чи не контролюю себе.

- Ну, значить, не треба пити.

- Я теж так вирішив.

- А давно з тобою таке?

- 30 років вже.

- Зрозуміло ...

Ще ніхто не сказав мені: «Який ти алкоголік? Ти не п'єш 30 років, ти просто над нами смієшся! »Навпаки, те, що 30 років не п'єш, - це остаточний діагноз. Тому що пияцтво вважається нормою життя.

Так само з наркотиками: «все приймають». Велика частина наркоманів приймає речовини, які вони не вважають наркотиками: героїн - це наркотик, а, скажімо, амфетамін - немає.

Звичайно, у нас в нашому суспільстві - це глибоко соціальна проблема.

Конкретна людина, звичайно, має можливість чинити опір цій пропаганді. Ось я і не п'ю. І всі мої знайомі, дивлячись на мене, не п'ють - не тому, що я когось закликаю до цього, а просто бачачи на моєму прикладі, що, виявляється, можна жити і без алкоголю. Я буду сидіти за святковим столом, і у мене буде гарний настрій. Я геть чай пуер собі заварю, і мені буде дуже добре, значно краще, ніж від алкоголю.

Марихуана проти алкоголізму?

- Є думка, що алкоголізм і наркоманія - це проблеми принципово різні: алкоголізм від нестриманості в винопиття, наркоманія - вживання спочатку забороненого ...

- Це не просто одного поля ягоди, це різні ступені одного і того ж. Спочатку людина курить, потім п'є, потім приймає наркотики. Не буває такого, щоб людина не пив, не курив і почав відразу приймати героїн. І так само, коли він перестає приймати героїн - він починає пити. Ці речовини замінюють один одного, ніж та доводиться, що залежність від них - одне й те саме явище.

Більш того. Взагалі все залежить переходять одна в іншу. Будь-наркоман знає, що пляшка горілки знімає героиновую ломку. Перестаєш приймати наркотики - будеш більше пити. Станеш менше пити - почнеш більше курити. Перестаєш палити - починаєш об'їдатися.

На цьому побудована так звана «метадоновая програма», коли героїновий наркоманів «пересаджують» на метадон.

- І як Ви ставитеся до такого методу лікування?

- Вкрай негативно. Це не лікування - один наркотик замінюється іншим.

А була ще Маріхуановий програма, про неї зараз мало хто пам'ятає. Чи не замислювалися, чому трава легалізована в Європі? А це було зроблено під прапором боротьби з героїном. Передбачалося, що якщо почати продавати травичку, то знизиться споживання важких наркотиків. Цього не сталося, а ось вживання марихуани зросло на 45%.

Але лікувати залежність від одного залежністю від іншого неприпустимо. А зараз у світі є така тенденція: поставити на облік і давати наркотик у лікаря. І назвати це боротьбою з наркоманією. А насправді, це просто переклад наркомафії на легальне становище.

photosight.ru. Фото: Веніамін Костіцин-Тетерін

- А на які медикаменти можна перемикати залежного?

- Ні на які. Всі ліки в якійсь мірі наркотики. Власне, тому їх курсами проводять, і з часів Гіппократа після медикаментозного лікування завжди проводилася очистка організму. А зараз людини тільки накачують.

Звичайно, різніця между анальгіном, аспіріном и героїном є. Смороду все-таки в різному Ступені ушкоджують організм. Але взагалі, якщо ми звернемося до історії медикаментів і наркотиків, то побачимо: що сьогодні вважається наркотиком, вчора було медикаментом. Наприклад, героїн випускала в таблетках німецька фірма «Bauer», як найкращий антидепресант початку XX-го століття.

І це важливий нюанс. Сьогодні таблетка, завтра психоактивну речовину, післязавтра наркотик.

Все, що називається наркотиками, найбільш точно відстежує антидопінговий олімпійський комітет. Ось те, що там є - це і є наркотик.

У лікуванні наркоманії важливо розуміти: лінія оборони повинна проходити якнайдалі від кріпосних стін. Подібне подібним не лікують.

Міф про "культурному споживанні"

- Як Ви ставитеся до культурного споживання алкоголю?

- Якщо ви приїдете в Севастополь, вас напевно повезуть на екскурсію в древнє місто Херсонес. А в Херсонесі покажуть руїни стародавнього міста біля Володимирського собору і розкажуть, що в Херсонесі було 14 000 жителів і серед них один винороб. Від будинку винороба добре зберігся фундамент: там три кам'яних преса, на яких раби віджимати вино. З цієї археологічної знахідки роблять висновок, що в Херсонесі вже в IV-V столітті існувала культура пиття.

photosight.ru. Фото: Станіслав Білка

А тепер я Вам скажу, як пили древні греки. Чоловікам дозволено було пити після 35 років при наявності сина. Жінкам було заборонено пити довічно, за одноразовий прийом алкоголю могли стратити або вигнати з міста.

Вино розбавляли водою. Існувало три норми розведення: 6, 8 і 12 літрів води на літр вина.

А ось рабам давали пити тільки нерозбавлене вино другого і третього віджиму. Знаєте, для чого? Щоб легше було ними управляти. Щоб на їх прикладі виховувати молодь - показувати, на що перетворюється п'яний чоловік. А перетворюється він у ломів тварина, якій ніщо в житті не цікаво. Вдень він в каменоломнях працює, ввечері йому дали склянку - і добре.

Так що культура споживання - це, в першу чергу, низькопроцентних алкоголь. Те ж саме було в стародавній Іудеї.

А ми сьогодні п'ємо те, що горить синім полум'ям, і згадуємо Кану Галілейську, говоримо, що Христос не була проти вина.

Сучасний алкоголь - отрута

У нас зараз взагалі немає вина, суцільна синтетика.

Зараз все, що ми називаємо алкоголем - це найчастіше бойові отруйні речовини. Все робиться з гідролізного спирту - це не самогон, отриманий шляхом зброджування, а результат хімічної реакції, який потім очищають від сивушних масел особливими отруйними речовинами. Частково вони розчиняються і залишаються в цьому спирті. За смаком він нормальний, а за якістю - ці токсичні речовини, як радіація, накопичуються в організмі, а потім людина помирає.

Час такий - ера консервантів і хімікатів. Ми ними дихаємо, ми п'ємо брудну воду, їмо забруднене м'ясо. Раніше в одну могилу можна було ховати кілька тіл з проміжком в 20-30 років, а сучасна людина дуже довго не розкладається, тому що «забальзамували» за життя.

І це не має нічого спільного зі святими мощами. Просто в організмі людини зберігається від одного до двох кілограмів шлаків, що складаються з хімічних речовин, які він накопичує за своє життя. У тому числі і з алкоголю.

Європа спивається

- Три чверті людства на сьогоднішній день не вживають спиртного. Де держава забороняє, де є релігійна заборона - там є тверезість.

Мусульманський світ - 27 країн - жорсткий сухий закон. У Саудівській Аравії - смертна кара за прийом алкоголю. Індія - індуїзм забороняє. На Тибеті ніхто не п'є. Китай - 95% не п'є.

photosight.ru. Фото: Веніамін Костіцин-Тетерін

Ну і що виходить? П'є біла частина людства. І як червоношкірі вимирали, так і білі вимруть. А народи, які не п'ють, заселять території спилися.

До речі, народи - традиційні виробники алкоголю зараз спиваються: Молдова, Франція, Німеччина ...

- Європейці спиваються ?!

- Так французів уже не залишилося - одна арабська молодь.

- А Кавказ - Грузія, Абхазія? .. Традиційно п'ють регіони ...

- У Грузії п'ють не так багато, як про це говорять. Грузини ніколи не напивалися, у них винопиття було дуже помірне, у свята. Вони пили слабкі спиртні напої в певних умовах, в яких небезпека залежності була доведена до мінімуму.

А у нас вона доведена до максимуму. У нас саме національне відношення до слабких спиртних напоїв - презирливо-глузливе.

Та й взагалі, ми історією своєї держави вже довели, що пити в міру не вміємо. І ніколи не навчимося. Ми - вимираючий народ. В такому стані продовжувати наполягати на ідеї «культурного пиття» - неправильно.

Це не означає, що немає людей, які не можуть пити в міру. Але фізіологічне пристрій людини обумовлено здоров'ям, отриманим від предків. Якщо у людини 5-6 поколінь непитущих, то залежність буде розвиватися повільніше.

Є народи, які повільніше спиваються, наприклад, семітська група. Але ці народи і не п'ють. Єврей-алкоголік - це рідкісна ситуація. В Ізраїлі навіть немає наркологічних клінік: якщо у людини є залежність - а це, як правило, репатріант з Росії, - то йому дають інвалідність і платять допомогу.

Швидше спиваються народи азіатської групи: китайці, корейці, японці, чукчі, евенки, північні народи, які мають так званий «азіатський ген».

У слов'ян ці показники середні, але в Росії багато азіатської крові внаслідок татарського ярма.

Зараз практично немає чистих національних генів, всі народи перемішані. Але ніколи не було таких неякісних речовин.

Як перестати пити?

- Якщо у нас в суспільстві настільки спотворене уявлення про алкоголь, то яка може бути мотивація до тверезості?

- Мотивація може бути тільки одна. Для того щоб людина вийшла зі стану брехні, йому треба говорити правду. Якби ЗМІ почали говорити правду, то, напевно, багато людей б задумалися. Люди, що потрапили в залежність, звільняються тільки під впливом якогось стресу. Коли людина кидає курити? Найчастіше після інфаркту або коли ноги відрізають.

Правда і страх - більше ніяких способів немає. Правда - це форма Божої любові.

А поки будуть створюватися міфи про те, що «пити корисно», нічого не зміниться.

Зверніть увагу: діти питущих батьків в 80% випадків не п'ють, надивившись на батьків.

- А як же погана середу?

- Ну ось, буває така реакція відторгнення. Зате зараз вони переходять на наркотики. Вони не хочуть, як мама з татом, кажуть, що хочуть жити швидко і померти молодими.

Насправді, це бравада. Просто в юному віці немає розуміння смерті, вони думають, що будуть жити вічно.

- Нещодавно з'явилася заборона на нічний продаж алкоголю. Як ви вважаєте, це переламає ситуацію?

- Будь-яка форма заборони знижує небезпеку. Всі ці закони проходять зі страшним опором. Всі виробники алкоголю борються з заборонами. Це показник того, що для них це збиток.

Сподіватися на те, що щось буде переламана, не варто. Але буде менше смертей, менше психозів, менше трагедій. Перше правило боротьби зі спокусою - прибрати джерело спокуси. Зменшується спокуса - зменшується і гріх.

А сухий закон дасть повну перемогу над алкоголізмом. І всі розповіді про самогоноваріння при сухому законі - це просто смішно.

- Чому?

- Тому що якщо держава захоче обчислити самогонників, то воно це зробить.

- По селах ?!

- Елементарно, сусіди відразу напишуть донос.

- Чому?

- Тому що нас так привчили. Свої ж здадуть. Алкоголік здасть, дружина напише, скаже: чоловік напився. За рік все знищиться при бажанні.

- Під час перебудови не знищили.

- Весь драматизм перебудовної ситуації полягав у тому, що боротьба велася частково, всього два-три роки, і вирішувала інші завдання.

Наскільки я розумію, сенс цієї боротьби був в наступному. Кожні 10 років за радянської влади приймався обмежує закон. Але завжди все закінчувалося збільшенням продажу на 20%.

Чому? Підозрюю, справа в тому, що у держави була монополія на продаж горілки. І з виручки складався в тому числі і фонд зарплат. Коли потрібно було підвищити зарплату - потрібно було збільшити продажі горілки. Тому створювали дефіцит, а потім відкривали кран.

- Після того, як заборонили нічний продаж алкоголю, люди стали брати більше, ніж їм треба. В результаті отруєння бувають навіть частіше.

- Я думаю, що це теж буде мати місце, але тимчасово, тому що у алкоголіка завжди немає грошей. Потім все вирівняється і буде позитивний результат.

І у нас взагалі є така тенденція: крупу починають закуповувати, сіль, цукор, сірники. Але це все ненадовго. Ну, закупили, потім жучки зжерли крупу, і крупи більше немає. Закупили горілку, випили, отруїлися, а потім грошей-то немає. І більше не закупили.

- Тобто, щоб подолати алкоголізацію населення, треба не тільки позбутися від алкоголю, але і якийсь час не підвищувати рівень доходу?

- Якби зараз всім дали хорошу роботу, міцне здоров'я та матеріальне благополуччя - пити б стали набагато більше. Думка, що депресія є результатом соціальної напруженості, помилково. Як бути з Голландією? Соціальної напруженості там немає ніякої, а відсоток депресій катастрофічно високий.

без благодаті

- Ми говорили про залежності в медичному сенсі, але є залежності іншого роду ...

- Все залежить найкраще описані в «Казці про золоту рибку» - Все залежить найкраще описані в «Казці про золоту рибку». Сидить баба на березі моря, нове корито треба. Нормальне бажання. З'являється корито - тут же доза починає зростати. Хату. Теж нормально. Потім треба бути бояринею, потім царицею. А коли царицею стала - далі нікуди - треба рибку принизити. Якби рибка і це виконала, тоді б стара сказала: «Хочу юшку із золотої рибки».

Чим більше доза, тим менше кайфу і більше ломки. І це характерно для будь-якої залежності: до грошей, до влади, до речовин. Преподобний Серафим Саровський говорив, що є три види капіталу: грошовий, чиновний і духовний. Якщо для людини духовний капітал понад усе, то він не потрапляє в залежність від грошей і чинів.

Про це ж говорив Господь: шукайте найперше Царства Небесного, а все інше додасться. Біда не в грошах і не в чинах, а в залежності.

У Климента Олександрійського є трактат про багатство, де він намагається визначити: багато - це скільки? І приходить до висновку, що немає конкретної суми. Можна потрапити в залежність від мінімальної суми, а можна від великої. Якщо є благодать - нічого не страшно. А ні - немає і імунітету до залежності.

Є такий образ: «Чернець може прив'язатися до однієї гудзика і погубити свою душу».

- Тобто нормальний стан для суспільства, щоб не потрапляти ні в які залежно, - це аскеза?

- Ні. Нормальний стан для суспільства - це набуток благодаті Святого Духа.

Є багато прикладів багатих людей, які були близькі Богу. «Що даровано долею - нехай вам буде в розраду. Нехай працює працівник, воїн робиться в сраженье », - писав Шота Руставелі в поемі« Витязь у тигровій шкурі ». До речі, він прославлений у лику святих.

Як у Стародавній Церкви вибирали єпископа? Єпископ повинен бути чоловіком однієї дружини, що добре керувати своїм будинком, розсудливим, що не п'яницею, що не склочник. Громада спостерігала за людиною і вибирала його в єпископи. Вони бачили, що у нього є імунітет від усього, його не можна було нічим зіпсувати, тому що він був тверезомисляча людина.

Якщо для людини головним є набуток благодаті Святого Духа, то йому не зашкодять ні гроші, ні чини. Або йому гроші і чини НЕ будуть потрібні, або з їх допомогою він зможе робити добрі справи.

- А речовини?

- Людині, здобути благодать, навіть якщо він їх спробує, це просто не сподобається, тому що він побачить, що благодать йде або принаймні не наближається.

Залежність від влади

- Вважається, що найбільша залежність виникає від влади.

- У нашій країні влада вище грошей, вона управляє грошима. А, наприклад, в Америці гроші керують владою.

У будь-якому випадку, виникає якийсь круговорот грошей і влади. Ти, отримавши владу, будеш змушений звітувати перед тими, хто тебе обрав, даючи гроші. так виникає корупція . Це максимально доведена до абсурду чино-фінансова піраміда, абсолютно безблагодатності.

І назад дороги немає. Уже й радості немає, і зупинитися б треба, а не вийде, тому що справа і зліва біжать вовки, і людина біжить в зграї і сам стає вовком, щоб його не затоптали і не зжерли.

Дияконська хіротонія Г. І. Григор'єва. Джерело: www.hram-yukki.ru

- Сумні речі Ви говорите. Виходить, що зараз настільки бездуховне час, що пороки матеріальні - навіть владолюбство грунтується на грошолюбство.

- А пороки в кінцевому рахунку завжди матеріалізуються фізіологічно. У маніяка виділяються гормони радості при муках жертви, що абсолютно ненормально.

Можна говорити про «фізіології гріха» - у грішника змінюється організм. Машина нашого тіла може бути налаштована або Богом, або сатаною. А вибираємо ми це самі, своєю свободою волі. Якщо людина всім серцем вибере Бога, Господь може зробити з нього святого.

Так що не турбуйтеся про те, що зараз бездуховне час - чим більше вантаж зла, тим більше благодаті дає Всевишній людині. Все буде нормально з Росією, якщо ми тільки звернемося до Бога. Вірю, що це станеться найближчим часом, адже чим темніше ніч - тим яскравіше світять зірки.

Читайте також:

Реабілітація наркоманів - запобігання катастрофи

Редакція порталу "Православіє і світ"

25 червня 2011 року в Марфо-Маріїнської обителі милосердя відбувся Всеросійський з'їзд керівників реабілітаційних центрів «Створення національної системи реабілітації наркозалежних». Як лікувати наркоманів? Чи треба вводити кримінальну відповідальність за вживання наркотиків? Чому церковні реабілітаційні центри успішніше світських?

Невипивана Чаша: там, де чоловіки плачуть

Олена Вербеніна

... З ранку вона вже розмовляла з парафіяльним священиком, який сказав однозначно: «Їдь в Серпухов». «Але ж треба, щоб він сам захотів, щоб вірив, а немає цього, він чути не хоче!». «Ти матір ?! Так дерзай! »- почула вона.

У вас нічого не болить?
Що, і тяжкості не буває?
А печінка не болить у вас?
А що з нею?
А насильно лікувати можна?
А якщо залежний хуліганить, поводиться потворно?
Пам'ятайте, як Одіссея прив'язували на його прохання, коли пропливали повз сирен?
Ну а те, що в центрі у Бичкова голодом морили?
Якщо його на час ломки приспати, то він прокинеться - і що зміниться?
Який він висновок зробить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация