Зали Великого Кремлівського палацу

  1. Георгіївський зал / зали Великого Кремлівського палацу
  2. Володимирський зал / зали Великого Кремлівського палацу
  3. Андріївський зал / зали Великого Кремлівського палацу
  4. Олександрівський зал / зали Великого Кремлівського палацу
  5. Катерининський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Автор: Ігор Снегиной

Приїжджаючи до Москви вперше, кожен хоче потрапити на Червону площу - головний символ столиці Росії. Однак більш досвідчений мандрівник піде далі і неодмінно відвідає найпишніші і урочисті зали Великого Кремлівського палацу. Розкіш і багатство обробки кожного із залів вражають і надихають. Тут повітря пронизане патріотизмом, і волею-неволею починаєш пишатися своєю країною.

Найбільш знакові приміщення Великого Кремлівського палацу називаються залами. Всього їх п'ять. На жаль, потрапити з вулиці простій людині буде досить складно: потрібно мати журналістське посвідчення або ж записуватися в екскурсійні групи, які мають спеціальний дозвіл. Діють суворі правила щодо зйомок у палаці, особливо в допоміжних і другорядних приміщеннях: ніякої спалаху, додаткового світла або штатива. Фотографувати потрібно саме те, що, на думку строгих тіточок в чорних костюмах, жодним чином не здатне скомпрометувати уряд Росії.

Фотографувати потрібно саме те, що, на думку строгих тіточок в чорних костюмах, жодним чином не здатне скомпрометувати уряд Росії

Меблі у всіх залах є точною копією тієї старої, ще донаполеоновской. На жаль, оригінали в 1812 році спалили французи. Мерзли, прокляті barbari.

Тепер трохи про самих залах Великого Кремлівського палацу.

Георгіївський зал / зали Великого Кремлівського палацу

На думку багатьох, це найкрасивіший зал Кремлівського палацу На думку багатьох, це найкрасивіший зал Кремлівського палацу. Урочистий пафос, виражений в золоті, монументальності і масштабності змусить навіть самого черствого «сухаря» розкрити рот від подиву і захвату. Лавки оббиті тканиною в кольорах Георгіївської стрічки. Створюється відчуття, що буквально вчора ввечері тут нагороджували Суворова або, скажімо, Кутузова. Основна тема Георгіївського залу - орден Святого великомученика і Побідоносця-змієборця Георгія, заснований Катериною Другою в 1769 році. Уздовж стін залу розташовані витіюваті колони, а на самих стінах - мармурові панелі з іменами кавалерів ордена. Статуї над капітелями колон символізують землі і царства, завойовані Росією з XV по XIX століття.

Володимирський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Володимирський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Його можна назвати одним з найбільш незвичайних і в якійсь мірі дивних залів Великого Кремлівського палацу. Форма кімнати - квадрат зі стороною, що дорівнює шістнадцяти метрів, на кутах якого розташовуються ніші, що змінює форму приміщення на восьмигранну. Ажурний декор залу реалізований в кольорах ордена Святого Володимира. Шатровий шестнадцатігранний звід складний з пустотілих керамічних горщиків, що дозволяє зменшити загальну вагу конструкції і поліпшити акустику. Висвітлюється зал ліхтарем, розташованим в найвищій точці купола.

Андріївський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Андріївський зал / зали Великого Кремлівського палацу

З назви зрозуміло, що зал покликаний прославляти орден Святого Андрія Первозванного. Це перший російський орден, заснований Петром Першим в 1699 році. Як ні в жодному іншому залі, тут дуже багато золота, пілони і двері прикрашають ланцюга і хрести символіки ордена. У дальньому кінці залу розташовані три тронних місця, полог перед ними створено з натуральної вовни горностая. Над вікнами - герби російських губерній. За радянських часів зал був перебудований, але придбав первинну форму в 90-х роках при Єльцині.

Олександрівський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Олександрівський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Зал присвячений ордену Святого Олександра Невського. Сам орден був заснований Катериною Другою в 1725 році. Відмітна особливість залу - рожевий мармур, якою викладені абсолютно всі стіни. Стеля представлений у вигляді купола, які мають склепіння вітрильні, покриті зображеннями орденських гербів і зірок. Ця ж символіка виткана на оксамитових спинках стільців, кольору в декорі збігаються з квітами орденської стрічки. Уздовж стін залу розташовуються картини-життєпису Олександра Невського. Зараз зал іноді використовується для засідань Державної ради.

Катерининський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Катерининський зал / зали Великого Кремлівського палацу

Один з парадних залів Великого Кремлівського палацу. Раніше був трону залом імператриці Росії. Зал присвячений ордену Святої Катерини, єдиному жіночому ордену, заснованому в Росії Петром Першим в 1713 році. Золочені зображення прикрашають паркетна підлога залу, на стінах і дверях залу розташовані знаки ордена з девізом «За любов і батьківщину», інкрустовані великими штучними алмазами. Якщо порівнювати з іншими парадними залами, Катерининський порівняно невеликий: його довжина складає всього двадцять один метр. У пилястрах використовуються візерунки з малахіту, склепіння декоровані світло-сірим муаром з облямівкою кольору орденської стрічки. Стовпи біля входу - головна визначна пам'ятка залу.

Крім парадних залів, у Великому Кремлівському палаці є також і інші знакові і не менш цікаві приміщення, наприклад Аванзал, Теремно палац, Грановита палата, а на території комплексу - Храм Успіння Пресвятої Богородиці. Побувати в цьому місці - значить на крок наблизитися до культури нашої великої країни.

схоже

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация