Залізничний експрес до аеропорту «Бориспіль» будується з випередженням графіка, економія коштів по роботах вже становить 120 млн грн

Залізничний експрес, який повинен зв'язати ЖД-вокзал «Київ-Пасажирський» з найбільшим аеропортом країни - Міжнародним аеропортом «Бориспіль», будується з випередженням графіка, а економія бюджету проекту вже склала близько 120 млн грн

Залізничний експрес, який повинен зв'язати ЖД-вокзал «Київ-Пасажирський» з найбільшим аеропортом країни - Міжнародним аеропортом «Бориспіль», будується з випередженням графіка, а економія бюджету проекту вже склала близько 120 млн грн. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який на місці ознайомився з ходом виконання проекту .

На даний момент за проектом виконано будівництво шляху, формуються залізничні платформи.

«Розгорнуто будівельні роботи, до 1 грудня всі буде завершено. Буде налагоджено сполучення від вокзалу «Київ-Пасажирський» до аеропорту «Бориспіль» - наших повітряних воріт, - сказав глава уряду. - Ми щороку отримуємо приріст пасажиропотоку в 2 млн чоловік. І зараз будуємо зручний шлях, який дозволить дістатися до аеропорту. Більш того, «Укрзалізниця» зараз планує, щоб надавати єдине пропозиції по квитках - не тільки для поїзда, але і відразу - поїзд, під'їзд до «Борисполя» і квиток на авіалінії ».

У лютому поточного року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ВАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в аеропорт «Бориспіль». Згідно з проектом, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський» через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Розрахунковий час в дорозі - 35 хвилин, вартість квитка - 80-120 грн. Рухомий склад, який буде використовуватися на лінії - 11 поїздів PESA 620м на 91 місце і 2 поїзди PESA 630м на 192 місця.

"І найголовніше. Ми передбачили бюджет на цей проект помірний. Якщо візьмемо плани «Повітряного експреса» - аналогічного проекту, то на нього хотіли витратити більше 10 млрд грн. А ми заклали 700 млн і вже зараз економія по роботах - 120 млн грн. Уявіть собі - 10 млрд і 580 млн. Різниця очевидна », - зазначив Володимир Гройсман.

Річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» за підсумками 2017 року склав 7-8 млн пасажирів, при цьому до цих пір пасажири не мають можливості комфортно дістатися до аеропорту чи з аеропорту до Києва за допомогою громадського транспорту. Як очікується, запуск швидкісного сполучення не тільки істотно спростить дорогу в аеропорт з міста і в місто з аеропорту, але також розвантажить ключові міські магістралі. При цьому частка залізничного сполучення по даному напрямку за прогнозами складе не менше 35%.

Нагадаємо, що в минулому році Міністр інфраструктури України Володимир Омелян пропонував побудувати лінію легкого метро від станції метро "Бориспільська" до міста Бориспіль з окремою гілкою до аеропорту .

джерело: КабМін України

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация