Замість кави: 7 тонізуючих напоїв осені

  1. матчу
  2. масала
  3. Ройбуш-латте
  4. Куркума-латте
  5. Каскара
  6. кероб
  7. Еспрессо з свіжовичавленим соком

Ми вирішили розповісти про зігріваючих напоях, якими можна з легкістю замінити каву. Це на випадок, якщо з приходом холодів ваша норма еспресо перевищить допустиму або набриднуть звичні латте і капучіно.

матчу

матчу

Японський зелений чай матчу (по-японськи "маття") зараз переживає справжній бум, завойовуючи популярність не тільки серед блогерів і адептів здорового харчування, але і в колі переконаних кавоманів.

Чашка напою підбадьорить на шість-вісім годин, але не викличе ефекту "кофеїнового виснаження". Якщо ви практикуєте метод "кілька еспресо за раз, щоб прокинутися", то напевно помічали: на зміну короткострокового припливу сил завжди приходить втома. Після матчі такого не буде.

Цей напій відноситься до Суперфуд, містить рекордну кількість антиоксидантів, а вони очищають організм від токсинів і блокують відчуття голоду.

Отримують цей чай з чайного куща. За пару тижнів до "збору врожаю", який відбувається раз на рік, листя рослини вкривають від сонця, зберігаючи їх свіжість і насичений колір. Їх збирають вручну, обробляють парою, щоб уникнути окислення, сушать (обов'язково прямими, тому що зі скручених виходить інший вид чаю - ґьокуро), очищають від стебел і прожилок, а потім перемелюють в яскраво-зелену пудру.

Заварювати матчу можна декількома способами. На воді готують Коічі - густий насичений напій для традиційних чайних церемоній, і усуча - легший варіант, рідкий, повітряний, з салатовой пінкою. Але істинний бестселер осені - матчу в поєднанні з теплим спіненим молоком.

Де пробувати: Yellow place (Вул. Мечникова, 9), Right coffee bar (Вул. Січових Стрільців, 9в), Whitebeard Blackbird (Вул. Воздвиженська, 40), Black by Nuare (Вул. Біломорська, 1а), One Love (Вул. Велика Васильківська, 100; вул. Велика Васильківська, 1; вул. Хрещатик, 38), Make my cake (Вул. Мечникова, 7), Cafe Select (Вул. Драгомирова, 12), Cafe Select eatery (Вул. Велика Васильківська, 1/3), TAKAVA (Вул. Велика Васильківська, 43/16), Station cakes & coffee (Вул. Старовокзальна, 13), Milk bar (Вул. Шота Руставелі, 16), Чашка (Вул. Велика Васильківська, 1-3 / 2), Мигдаль coffee room (Вул. Гоголівська, 1-3)
Ціна: 50-89 грн
Замовити для приготування вдома: Meiso matcha

масала

Ще один індійський еліксир бадьорості на основі теплих спецій, чорного міцно завареного чаю і гарячого молока, зігріваючий і бадьорить.

В Індії напій подають в кожному будинку, хоча на зорі своєї появи він був досить дорогим. Щоб збільшити власні доходи, індійські торговці розбавляли чай прянощами. Згодом ця особливість стала ключовою для Масалов. У традиційному рецепті також обов'язково використовують мед або згущене молоко.

У холодну осінню пору масала допоможе не розхворівся. Спеції в складі напою - природні вітаміни, покращують травлення і благодійно впливають на роботу серця.

Але якщо у вас проблеми зі шлунком, не варто вживати напій у великих кількостях, так як гострі прянощі можуть викликати спазм.

Де пробувати: косатка (Вул. Велика Житомирська, 25/2), Vagabond (Вул. Сковороди, 7), Podil East India Company (вул. Межигірська, 9), Розумна кава (Вул. Прорізна, 10; вул. Ярославів Вал, 10; пр-кт Бандери, 8), мережа Small Talking, зигзаг (Вул. Рейтарська, 13)
Ціна: від 29 грн
Замовити для приготування вдома: Еко-лавка

Ройбуш-латте

Ройбуш-латте

Ще одна варіація на тему "кави з чаю". На відміну від тієї ж матчі в ройбуш немає кофеїну і зовсім мало танинов. На виробництво чаю йдуть схожі на голки листя рослини ройбуш (це чагарник, що відноситься до сімейства бобових): вони піддаються природної ферментації і висушуються на сонці.

Ідея приготувати еспресо з ройбуша народилася у кофемана з Південної Африки Карла Претеріуса. Одного разу Карл провів експеримент і замість кавових зерен завантажив в кавоварку трав'яний "чай". Далі послідували довгі опрацювання рецепта. В результаті вийшов той самий Red espresso - насичений, красивого цегляного кольору, з характерним солодким присмаком і деревним запахом. Новинка швидко розлетілася по світу, на її основі придумали безліч варіацій.

Ройбуш-латте готують з молоком (коров'ячим або рослинним), додають спеції, іноді мед або стевію. Напій виходить пряний, ароматний, з природною солодкістю. Одночасно розслабляє і тонізує, допомагає сфокусуватися, але при цьому не викликає перезбудження.

Де пробувати: Milk bar (Вул. Шота Руставелі, 16)
Ціна: 49 грн

Куркума-латте

Куркума-латте

Куркума-латте, або, як його ще поетично називають, "золоте молоко", прийшов на захід з Індії і швидко завоював любов послідовників ЗСЖ.

Куркума входить до складу знаменитої спеції каррі і є одним з головних інгредієнтів аюрведической кухні. Пряність відома своїми протизапальними властивостями, також вона допомагає очистити кров, покращує роботу травної системи і стан шкіри. А ще куркумін в складі коренеплоду знижує бажання з'їсти що-небудь шкідливе і запобігає накопиченню холестерину.

У латте з куркумою додають і інші лікувальні спеції, наприклад, сушений імбир і кардамон, опційно - мед і порцію еспрессо. Виходить напій красивого жовтого кольору. На жаль, його не часто можна зустріти в меню київських закладів, але впевнені, це тільки поки.

Де пробувати: Хармс (Вул. Володимирська, 45), Milk bar (Вул. Шота Руставелі, 16)
Ціна: 59 грн

Каскара

Каскара

У перекладі з іспанського cascara означає "шкірка". В основі напою - висушені на сонці лушпиння і солодкий пектиновий шар, які отримують в процесі обробки кавової ягоди.

Першими каскару почали заварювати фермери Ефіопії та Ємену, відправляють практично всі кавові зерна на експорт. Для приготування можна використовувати гарячу і холодну воду, в результаті виходить настій з приємним збалансованим смаком, з нотами шипшини і сухофруктів.

Незважаючи на пряме спорідненість з кавою, каскара містить на порядок менше кофеїну, але так само багата антиоксидантами і мінеральними речовинами.

кероб

кероб

Кероб, подрібнена кора ріжкового дерева, завдяки унікальному поєднанню користі і смакових якостей миттєво став зіркою "зелених" меню ресторанів і кафе.

На його основі готують натуральні десерти і напої, які можна вживати худне, дітям, годуючим мамам і навіть діабетикам.

На відміну від какао-бобів, цей Суперфуд не викликає викиду інсуліну в кров, не містить психостимулюючих речовин (кофеїну і теоброміну), щавлевої кислоти і алергену фроманіна. При цьому кероб солодкий від природи і в поєднанні з молоком стане відмінною заміною традиційному какао та гарячого шоколаду. Його можна готувати на рослинному молоці, додавати спеції - в загальному, експериментувати.

Де пробувати: Хармс (Вул. Володимирська, 45), Green 13 (Бессарабський ринок), Onе Planet (Вул. Кожемяцкая, 16а)
Замовити для приготування вдома: Еко-лавка

Еспрессо з свіжовичавленим соком

Еспрессо з свіжовичавленим соком

Слідом за класичним поєднанням "збите молоко + шот еспресо" було придумано безліч варіантів улюблених латте і капучіно, в тому числі і з додаванням фрешу.

На основі апельсинового або грейпфрутового соку в деяких київських закладах готують оранж-капучіно. До слова, є в місті місце, де також пригощають авторським Flat Red - це подвійна порція еспрессо з гранатовим і апельсиновим фрешами. У смаку - нотки апельсинової цедри і чорного шоколаду, терпкість граната. Напій ексклюзивно розроблявся командою Coffee in action для проекту Lexus Coffee Experience і став візитною карткою кав'ярні.

Де пробувати: оранж-капучіно - The Blue Cup (Вул. Пушкінська, 5), Cookietone (Вул. Івана Франка, 25/40), Black by Nuare (Вул. Біломорська, 1а), Espresso Holic (вул. Хорива, 25/12), Flat red - Coffee in action (Вул. Нижній Вал, 51)
Ціна: від 49 грн

фото: Osha Key , Brenda Godinez / Unsplash , kblog.lunchboxbunch.com , Derek Gavey / Flickr, foodgawker.com , etsy.com , blog.freepeople.com, call-me-cupcake.blogspot.com, blulilly.tumblr.com, Кавовий дім "LONDON" , bit.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация