Замість лауреата Нобелівської премії - кум Путіна: чому Медведчук досі боїться Стуса

У російських таборах в 1985 році помер дисидент, поет і правозахисник Василь Стус. Він міг стати лауреатом Нобелівської премії, міг брати участь в побудові Української держави, проте судовий процес 1980 року засудив правозахисника на смерть. Натомість адвокат дисидента Віктор Медведчук, який фактично визнав провину свого підзахисного і нічого не зробив заради порятунку Василя Стуса, зараз є відомим політиком, олігархом, кумом Путіна і готується стати депутатом Верховної Ради України. У російських таборах в 1985 році помер дисидент, поет і правозахисник Василь Стус

Медведчук

А щоб стерти з пам'яті українців події 38-річної давності і свою причетність до смерті дисидента - взявся шантажувати творчу групу фільму «Стус» з вимогою не показувати, як проходив той злощасний суд. Згодом проти зйомок фільму про його батька висловився навіть син померлого дисидента Дмитро Стус. Він, як виявилося, активно співпрацював з відомим «волонтером» Рубаном та ... Медведчуком.

Медведчук визнав рішення судилища над Стусом справедливим

Як свідчать судові матеріали того часу, Василь Стус намагався себе захистити: вимагав відводу суддів і просив про заміну адвоката, хотів зробити судове засідання відкритим і дозволити міжнародним юристам брати участь в ньому. Замість цього тодішній «захисник» дисидента Віктор Медведчук, навіть не ознайомившись зі справою свого підзахисного, вважав Василя Стуса винним у всьому, що йому тоді інкримінувала радянська тоталітарна система.

«Коли Стус зустрівся з призначеним йому адвокатом, то відразу відчув, що Медведчук є людиною комсомольського агресивного типу, що він його не захищає, не хоче його розуміти і, власне, не цікавиться його справою. І Василь Стус відмовився від цього адвоката », - писав у виданні« Українське слово »за 2000 рік дисидент Євген Сверстюк. Про те, що Стус не хотів бачити Медведчука в ролі свого захисника, свідчать і його слова, записані в матеріалах судового процесу: «Я відмовляюся від адвоката Медведчука і взагалі від будь-якого радянського адвоката. Я вимагаю адвоката з міжнародної правової організації ». Однак цього не допустили. І суд закінчився тим, що вину Василя Стуса замість нього визнав його адвокат Віктор Медведчук.

Примітно те, що в 2013 році в інтерв'ю одному зі ЗМІ Віктор Медведчук цинічно заявив, що «рішення суду щодо Стуса він вважає справедливим»: «Василь Стус був засуджений за антирадянську агітацію і пропаганду. Якщо ви скажете, що це було зроблено незаконно, то я вам не повірю. Тому що тоді вам треба зробити висновок, що Стус не боровся з радянською владою. А ви, я думаю, знаєте, як і багато інших наших слухачів, що Василь Стус боровся з радянською владою, і закони радянські робили так, що він повинен був відповідати за цю діяльність ».

Стус був не єдиним дисидентом, адвокатом якого радянська влада призначила Віктора Медведчука. Так, в 1985 році Медведчук «захищав» Миколи Кунцевича, і після того, як прокурор вимагав підсудному 3 роки позбавлення волі, Медведчук заявив: «Я повністю згоден з товаришем прокурором про міру покарання. Але, з незрозумілих для мене причинами, товариш прокурор забув про те, що підсудний ще не відбув один рік і дев'ять місяців з попереднього терміну. Вважаю, що необхідно додати цей термін до нового покарання »

Здавалося б, що з часів Незалежності України справи у Медведчука мали б піти погано. Але вийшло все навпаки: в 1992 році він реєструє міжнародну кампанію, яка, за даними відкритих джерел, допомагає відкривати рахунки в офшорах; в 1994 році стає членом президентського комітету по боротьбі з корупцією; в 1996 році - радник президента Кучми з податкової політики. А через 12 років після смерті Василя Стуса, в 1997 році, - потрапляє до Верховної Ради України, де займається податковими змінами, з 1998 року - є заступником спікера ВРУ. У 2002-2005 року він очолював Адміністрацію президента Кучми. Після Революції Переваги в 2014 році Медведчук знову стає активним гравцем в українській політиці: спочатку він вимагає поділу (так званої федералізації) України, а вже згодом Петро Порошенко делегує його від України на участь в Мінському процесі.

Чому кум Путіна Віктор Медведчук боїться навіть мертвого Василя Стуса? Про це наш кореспондент запитав у дисидента, правозахисника Степана Хмару, політологів Олеся Донія, Андрія Міщенка та Петра Олещука.

Чому Медведчук так хоче уникнути згадки про нього в фільмі «Стус»?

Андрій Міщенко:
Віктор Медведчук завжди болісно ставився до звинувачення його в причетності до смерті Василя Стуса. Свого часу він мені навіть погрожував судом за це. Це психоемоційний момент. У цьому його схожість з кумом Володимиром Путіним, який якщо його в чомусь звинувачують, то застосовує карально-репресивну систему. Василь Стус є нагадуванням усім про те, як проходило становлення Медведчука. Справа в тому, що коли судили Стуса і Медведчук був його адвокатом, ніхто не знав, хто ким стане. І зараз ми маємо такий факт, що Стус був настільки талановитим, що міг стати лауреатом Нобелівської премії. Але не судилося, бо «адвокат» Медведчук став його катом.

Медведчуку також неприємно, коли йому нагадують, що він раніше був примітивною «КГБіське шісткою». Адже тепер кум Путіна дослужився до «рішалова». Він бере участь в Мінському процесі, був главою Адміністрації президента Кучми, віце-спікером Парламенту, він розсилав «темники» українським телеканалам і очолив найбільшу з часів Незалежності цензуру. Медведчук також є дуже самозакоханим: ми бачили, що у нього є картини, де він в образі генералісимуса. Медведчук хоче асоціювати себе з великими людьми ХХ століття, як Черчилль або інші. Він намагається створити собі образ державника і ефективного політика. А історія з Стусом покаже, що Медведчук є антиподом всіх великих людей, що це прислужник режиму, людина, яка завжди був маріонеткою в руках радянських і російських спецслужб.

Степан Хмара:
Колоніальний комуністичний режим, який тоді панував в Україні, використовував таких колаборантів і покидьків, як Медведчук. Вина цього політика полягає в тому, що він порушив етику адвоката. Замість того, щоб намагатися захистити свого підзахисного, Медведчук просто виступав другим обвінувачувачем. Це аморально. Медведчук в Незалежній Україні не мав би права займатися адвокатською діяльністю. А тому »медведчуківською банда« Український вибір », дізнавшись, що у фільмі про Стуса буде сцена з Медведчуком, почала протидіяти. Навіть не бачачи тексту сценарію, Медведчук добре знає, як його покажуть. Тому що його поведінка на цьому суді чітко задокументована в матеріалах справи і кум Путіна там явно не буде героєм.

Ця ситуація з фільмом про Стуса чітко показала, що непокаране зло буде надавати ще більше зло. Медведчук за співпрацю з КДБ, порушення адвокатської етики і причетності до несправедливих судових рішень над дисидентами, повинен не політикою займатися, а сидіти в тюрмі. Але зараз він навпаки - створив антиукраїнську організацію, готується до виборів і працює «кур'єром» між Порошенком і Путіним. Вся ця історія свідчить про те, що в Україні немає української влади.

Отже, Медведчук боїться, що українці дізнаються про його співпрацю з КДБ?

Олесь Доній:
Є серйозна підозра про співпрацю Медведчука з радянською владою по судилищ над дисидентами. І для Медведчука це хвора тема. Він постійно намагається, щоб про це було менше згадок. Дуже прикро, що в 1991 році СБУ була створена на базі КГБ. А патріотичні сили на той час не були достатньо потужними і не наполягли на відкритті списків агентів КДБ, які діяли на території України. Тому люди, яких підозрюють у співпраці з радянськими спецслужбами, залишилися не викритими і будь-які спроби довести їх причетність навіть в художньому образі, натикаються на подібний опір. Сьогодні з формальної точки зору, у нас немає прямих доказів, про співпрацю Медведчука з КДБ, крім плівок Мельниченка, де є згадка про це в розмові Деркача з Кучмою. Але так як «плівки Мельниченка» не були легітимізовані судом, вони з формальної точки зору не можуть бути доказом проти Медведчука.

Скандал з фільмом про Стуса вплине на політичну кар'єру Медведчука?

Петро Олещук:
Я не думаю, що фільм про Стуса істотно вплине на політичні рейтинги Медведчука. Тому що той електорат, на який орієнтується кум Путіна, є проросійським і їм байдужий Стус. Виборець Медведчука - це той, хто думає, що потрібно відновлювати відносини з Росією і обожнює Путіна. Медведчук може повернутися у велику політику. Ми знаємо, що партія «За життя», членом якої став цей політик, впевнено проходить в Парламент. Відповідно у Медведчука є всі шанси бути українським депутатом. Далі - справа за коаліцією. У новий Парламент увійдуть дуже різні політичні сили: починаючи від націоналістів і закінчуючи проросійськими політиками. І цілком ймовірно, що кум Путіна буде керувати якимось комітетом ВР.

Андрій Міщенко:
Медведчук дійсно хоче повернутися в політику. Ця людина чітко заявила, що він балотується в Парламент від партії Рабиновича. І якщо цій політичній силі вдасться потрапити в ВР, то Медведчук буде претендувати мінімум на посаду віце-спікера або навіть голови ВР. А в подальшому кум Путіна буде робити все, щоб за умов імпічменту президенту, він міг очолити країну. Ми всі представляємо, до якої трагедії призведе те, що кум Путіна буде керувати Україною. Але тут з'являється «справу» Стуса: вся країна може побачити, як Медведчук привів до загибелі великого українця. Тобто імідж «голуба миру», який намагається освоїти Медведчук може змінитися іміджем вбивці Стуса. Також тінь падає і на ту політичну силу, від якої Медведчук балотується. Це може вплинути на її рейтинги.

Але вийшло навпаки: воюючи з правдою, Медведчук нагадав про свою причетність до загибелі Стуса?

Олесь Доній:
Так це правда. В історії з фільмом про Стуса, кум Путіна не тільки не зміг приховати свою причетність до цього судилища над поетом, а й досяг абсолютно протилежного ефекту. Все більше людей цікавляться його роллю в цьому судилищі. Адже раніше не все знали про те, що адвокатом Стуса був Медведчук і той зробив все, щоб українського поета посадили за ґрати. Через дзвінок Медведчука з фільму вирізали цілий епізод. У нього і до сих пір є вплив в Україні?

Олесь Доній:
Так, у Медведчука і до сих пір є важелі впливу, які він може їх застосувати, щоб приховати правду. І після Революції Переваги - це ненормально. А тому зараз українське суспільство не просто змагається, щоб Медведчук був у фільмі про Стуса (фігура кума Путіна не можна порівняти з величчю Стуса), людей обурила спроба впливати на художню складову. Все це дійсно означає, що Медведчук все ще є дуже впливовим в Україні. Знаючи його хороші відносини з Путіним, це небезпечно для нашої держави. Цей політик фактично загрожує існуванню України.

Але Медведчук офіційно представляє Україну на Мінському процесі ..

Олесь Доній:
Так, до цього кума Путіна привернув Леонід Кучма. І Медведчук бере участь в Мінському процесі за дорученням президента України Петра Порошенка. Крім того, у Медведчука є мандат на участь в переговорах від голови Служби безпеки України, керівника якої призначає теж Порошенко. Тобто всі зв'язки Медведчука замикаються на президенті України.

Тобто Медведчука легітимізував Порошенко?

Петро Олещук:
Медведчук дійсно має мандат від Петра Порошенка на участь в Мінському процесі. До речі, сам президент назвав його ефективним переговірником в процесі звільнення полонених. І це підвищує статус Медведчука в очах українського суспільства. Після Революції Переваги політичну вагу Медведчука істотно виріс і зараз він вже один з лідерів політичної партії, яка проходить в Парламенті. Варто нагадати, що навіть за час правління Януковича Медведчук не займав в Україні ніяких посад.

Олесь Доній:
Питання про діяльність Медведчука в Україні - це відповідальність Порошенко. Факт залишається фактом: президент України чомусь лобіює Медведчука. Чому це так? Ніхто не знає. Може, це якісь давні зв'язки. Нагадаю, що Порошенко закінчив факультет міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка. Цей ВНЗ за радянських часів перебував під опікою КДБ. І ми можемо тільки підозрювати, що цих двох політиків пов'язує.

Чому кум Путіна Віктор Медведчук боїться навіть мертвого Василя Стуса?
Чому Медведчук так хоче уникнути згадки про нього в фільмі «Стус»?
Отже, Медведчук боїться, що українці дізнаються про його співпрацю з КДБ?
Скандал з фільмом про Стуса вплине на політичну кар'єру Медведчука?
Але вийшло навпаки: воюючи з правдою, Медведчук нагадав про свою причетність до загибелі Стуса?
У нього і до сих пір є вплив в Україні?
Тобто Медведчука легітимізував Порошенко?
Чому це так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация