Замки, палаци і фортеці Західної України

  1. Олеський замок
  2. Підгорецький замок
  3. Золочівський замок
  4. Свірзький замок
  5. палац Потоцьких
  6. Добромильський замок
  7. фортеця Тустань
  8. Невицький замок
  9. Ужгородський замок
  10. Середнянський замок
  11. Мукачівський замок «Паланок»
  12. Чинадіївський замок
  13. палац Шенборнів
  14. Квасівський замок
  15. Виноградівський замок «Канків»
  16. палац Перені
  17. Королівський замок «Нялаб»
  18. Хустський замок
  19. Бронецкий замок
  20. Довжанський замок
  21. Пнівський замок
  22. замок Червоноград
  23. Слідкуйте за новинами та анонсами на Facebook

Українські Карпати і Закарпаття - це територія з багатовіковою історією, зі своїми традиціями, легендами і обрядами. Тутешні місця знамениті своїми замками, палацами і стародавніми фортецями, з сивини століть підносяться над прекрасними лісами, полями і непрохідними горами.

Говорячи про замки і фортеці Карпат і Закарпаття, перше, що спадає на думку - це Золота підкова України. Три великих замку входять в так звану «підкову»: Олеський, Підгорецький та Золочівський замок.

Олеський замок

Пам'ятник архітектури XIV-XVII століть. У приміщенні замку розміщений філіал Львівської галереї мистецтв. На його території також знімалися такі відомі картини: «Три мушкетери», «Дике полювання короля Стаха», «Час збирати каміння» і «Борис Годунов». Олеський замок розташований поблизу селища Олесько, Буський район, Львівської області.

Підгорецький замок

Добре зберігся ренесансний палац, оточений оборонними спорудами. Саме тут проходили зйомки радянського фільму «Д'Артаньян і три мушкетери». Підгорецький замок знаходиться в селі Підгірці, на сході Львівської області.

Золочівський замок

Протягом багатьох століть замок був фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою і навчальним закладом. Сьогодні це музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї. Золочівський замок розташований в місті Золочів, Львівська область.

Свірзький замок

Пам'ятник оборонної архітектури XV-XVII століть споруди. Спочатку замок будувався як фортеця, але після реконструкції в XVII столітті втратив свій початковий вигляд. На його території також проходили зйомки фільму «Три мушкетери» Свіржський замок знаходиться в селі в Свірж, Львівська область.

палац Потоцьких

Зведений в 1880 році за проектом французького архітектора Людвіга де Верні за участі польського архітектора Юліана Цибульського. Раніше на місці палацу знаходилася невелика садиба, що належала Альфреду Юзефу Потоцькому. Палац Потоцьких розташований на вулиці Коперника, 15 у Львові.

Добромильський замок

Зведений в XVI столітті Станіславом Гербуртом. Після поділу Польщі був розібраний за наказом австрійського уряду. До нашого часу збереглася восьмигранна в'їзна вежа фортеці, фрагменти стін товщиною 2 м, а також фундаменти трьох інших веж і рів. Добромильський замок знаходиться на вершині високої поросла лісом крутий Сліпий гори, на висоті 556 м над рівнем моря, в 4 км на північний схід від міста Добромиль, Львівської області.

фортеця Тустань

Тустань - давньоруський оборонний комплекс, митниця та неприступна фортеця. У період з IX по XIII століття, на скелях існував могутній замок Тустань, зведений племінною знаттю білих хорватів. Залишки фортеці Тустань знаходяться біля села Урич, Сколівського району Львівської області, недалеко від міста Борислав.

Невицький замок

Споруджений в XIII столітті. Замок височить на вершині пагорба, над долиною річки Уж, на місці більш раннього дерев'яного укріплення. Невицький замок знаходиться недалеко від села Кам'яниця, Закарпатської області, в 12 км на північний схід від Ужгорода.

Ужгородський замок

Побудований в Середні століття магнатами Другетами. Замок неодноразово перебудовувався, в наші дні відкритий в якості музею. Замок розташований в самому серці міста Ужгород, в Закарпатті.

Середнянський замок

Споруджений в XII ст. орденом тамплієрів. Замок утворює чотирикутна вежа-донжон, висота якої сягає 20 м, товщина стін - 2,6 м. Вважається однією з головних визначних пам'яток Закарпаття, хоч і знаходиться в досить жалюгідному стані. Середнянський замок розташований в селищі Середнє, Ужгородський район, Закарпатської області.

Мукачівський замок «Паланок»

Вперше згадується документах XI століття. Замок височить на горі в улканіческого походження висотою 68 м і займає площу 13 930 м². Мукачівський замок «Паланок» перебуває в місті Мукачево, Закарпатської області.

Чинадіївський замок

Побудований в XV ст. Навколо замку були споруджені земляні вали та рови, а з південного боку його захищала річка Латориця. Тривалий час замок використовували як в'язницю. Замок розташований в містечку Чинадієво, в Мукачівському районі, Закарпатської області.

палац Шенборнів

Зведений в 1895 році графом Шенборном. У минулому - резиденція і мисливський будинок. Сьогодні (з 1946 року) в замку Шенборнів розміщений санаторій «Карпати». Замок розташований на південному схилі лісистих гір, в урочищі Берегвар, а саме в селі Карпати, Мукачівського району, Закарпатська область.

Квасівський замок

Ніякої стратегічної ролі замок не мав. Це була звичайна фортеця лицаря-феодала, звідки було зручно нападати на купців, які йшли «соляним шляхом» долиною річки Тиса. Квасівський замок розташований на березі річки Боржава, в селі Квасові, Берегівського районі, Закарпатської області.

Виноградівський замок «Канків»

Колись замок мав форму чотирикутника з масивними квадратними вежами на кутах. Довжина замку становила 50 метрів, а ширина - 44,6 метрів. До нашого часу споруда дійшла в дуже зруйнованому стані. Виноградівський замок «Канків» розташований біля підніжжя Чорної Гори, що підноситься над містом Виноградів, Закарпатської області.

палац Перені

Споруджений в XIV столітті після штурму «Канкова» в 1557 році королівським військом. Спочатку палац був одноповерховим, і тільки в XVII столітті був надбудований другий поверх і вежі. Палац Перені розташований недалеко від Віногорадова, Закарпатської області, на шляху до Чорної гори, в затишному парку з екзотичними деревами.

Королівський замок «Нялаб»

Королівський замок «Нялаб» знаходиться в селищі Королево, Виноградівського району, Закарпатської області. У IX-X століттях на місці замку «Нялаб» було розташоване поселення слов'ян. В кінці XII століття на городищі був побудований дерев'яний королівський мисливський будиночок, від якого селище Королево і отримало свою назву. У XIV столітті на його місці була зведена кам'яна фортеця. У 1672 році замок був майже повністю зруйнований після придушення змови магнатів.

Хустський замок

Фортифікаційна споруда, зведена в XI-XII століттях. Замок був побудований як угорська королівська фортеця для захисту «соляного шляху» з Солотвина та прилеглих районів. Хустський замок знаходиться в місті Хуст, Закарпатської області.

Бронецкий замок

Також відомий як Броньківського замок. Вперше про фортецю згадується в 1273 році. За однією з версій замок був укріпленим сторожовим постом. До наших часів, на жаль, практично не зберігся. Бронецкий замок знаходиться неподалік від села Бронька, Іршавський район, Закарпатської області.

Довжанський замок

Зведений в XVIII столітті. Єдиний в Європі зразок сільської садиби середньовічної архітектури. Побудований на місці замку XV століття, від якого в підвалі палацу збереглися залишки древніх стін. Довжанський замок знаходиться поблизу села Довге, Іршавський район, Закарпатської області.

Пнівський замок

Споруджений у другій половині XVI століття польськими феодалами Куропатвами. У XVII столітті після безлічі перебудов і реконструкцій замок досяг свого розквіту. Під час польсько-турецьких воєн XVII століття фортеця грала роль форпосту польських сил. Пнівський замок знаходиться поблизу міста Надвірна, Івано-Франківської області.

замок Червоноград

Червоногород вперше згадується в історичних хроніках в IX столітті як Castrum rubrum (Червоний замок). Сьогодні - це зниклий місто. Замок Червоноград розташований недалеко від села Нирків, Заліщицького районана, Тернопільській області. Неподалік також знаходиться Джуринський водоспад.

Слідкуйте за новинами та анонсами на Facebook

Автор: Nazariy Ustyannik

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация