Заняття з ОБЖ для дітей старшої групи «Подорож в країну безпеки»

  1. експеримент перший
  2. Експеримент другий.
  3. Експеримент третій.
  4. Ігрова ситуація «Будинок у вогні».
  5. Гра «Ланцюжок побажань».

завдання:

- систематизувати у дітей уявлення про правила поведінки під час пожежі, засобах пожежогасіння ;

- закріплювати вміння орієнтуватися в екстремальних ситуаціях;

- розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, навички колективної взаємодії;

- виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я та безпеки оточуючих.

Матеріал й устаткування для обіймання по ОБЖ: «автобус» з стільчиків, дитячі костюми пожежних, плакати з ілюстраціями за правилами пожежної безпеки , Макет будинку, що горів, відра з піском і водою, дитячі лопата, вогнегасник, пожежний рукав, іграшкова пожежна машина, сухі гілки, папір, праска, сірники, металевий піднос, акваріум, парафінові свічки, ємності з водою і піском, скляна колба, аудіо - запис «Тріск вогню», мікрофон.

хід заняття

Вихователь (В.). Хлопці, скажіть, будь ласка, що таке безпека? (Коли твоєму житті ніщо не загрожує, коли навколо все спокійно, коли немає пожеж і т.д.) Правильно! Давайте згадаємо з вами правила безпеки. А щоб їх згадати вирушимо в захоплюючу й корисне подорож по країні безпеки. Запрошую вас пройти в «автобус» і зайняти свої місця. (Вихователь і діти займають свої місця. Лунає телефонний дзвінок, а потім звучить текст, записаний на диктофон.)

Незнайка. Алло, алло, це дитячий садок? Це хлопці старшої групи? Нарешті я до вас додзвонився. Привіт хлопці! Це я Незнайко. У мене тут таке, таке сталося! Терміново потрібен ваша допомога!

В. Не турбуйся, Незнайко. Ти краще розкажи, що у тебе сталося? Як ми можемо тобі допомогти?

Незнайка. Добре, розповім усе по порядку, ну а ви самі подумайте, ніж мені підсобити. Вчора у себе вдома під столом я вирішив розвести багаття, щоб зігрітися. Але він, цей вогонь, виявився таким стрибучий! Спершу він перестрибнув на скатертину, після цього на штори і ... почалася пожежа! Приїхали пожежники. Але їм довелося потрудитися, щоб мене знайти: адже я розумний - від цього вогню я в шафі сховався! А шкідливі пожежники, коли мене знайшли, то сказали мені, що я не знаю якихось правил пожежної безпеки! А чого це за правила такі, я насправді не знаю. Хлопці, може бути ви мені зможете допомогти з цим розібратися?

В. Хлопці, допоможемо Незнайку? (Відповіді дітей.) Не хвилюйся, Незнайка, розповімо тобі про правила пожежної безпеки. До речі, ми з хлопцями зараз їдемо в країну безпеки, і те, що там побачимо, запишемо на диск і надішлемо його тобі поштою.

Незнайка. Ой, спасибі вам! Я буду чекати від вас листи. До побачення!

В. Хлопці, а які правила пожежної безпеки порушив Незнайка? (Відповіді дітей.) Молодці, правильно. Дітям ні в якому разі не можна брати в руки сірники або запальнички, грати з вогнем будинку і на вулиці, ховатися під час пожежі. Ось ми і приїхали. Наша перша зупинка - «Експериментальна лабораторія».

Тут ми з вами будемо проводити експерименти. Як ви думаєте, які? (Діти розглядають матеріал і відповідають.) Ми проведемо кілька експериментів з вогнем, тому будемо дуже і дуже обережні.

(Вихователь на металевому підносі запалює свічки.)

Коли ми запалили свічки, що побачили? (Вогники). Він яскраві, красиві, так і привертають до себе увагу. Як ви вважаєте, чи можна до них доторкнутися? (Ні.) Поясніть, чому? (Можна обпектися, а якщо свічка впаде на підлогу або килим, то може виникнути пожежа.)

Насправді, вогонь - стихія яскрава і приваблива, але дуже небезпечна.

експеримент перший

В. Якщо вогонь стає занадто небезпечним, то як може з ним впоратися людина? (Його потрібно згасити.) Чого дуже боїться вогонь? (Води, снігу, землі.) Тепер давайте перевіримо правильність ваших тверджень. У нашій лабораторії є різний матеріал, яким можна користуватися при гасінні вогню. Що це? (Відповіді дітей.) Проведемо такий досвід: на палаючу свічку прольyoм трохи води. Що відбувається і чому? (Вогонь згас, бо він боїться води.)

Експеримент другий.

Аналогічний досвід проводяться з піском.

Експеримент третій.

В. А тепер проведемо останній досвід. Палаючу свічку щільно накриємо скляною колбою. Що відбувається з вогнем? (Він гасне.) Чому наш вогник через деякий час погас? Я вам підкажу: без повітря вогонь не може горіти. Якщо доступ повітря в колбу припинився, вогонь погас. Тому пожежа, який тільки починається, можна загасити, якщо накинути на полум'я щільну тканину.

Після проведення дослідів вихователь задає питання: Чим можна гасити пожежу? Що потрібно робити, якщо пожежа все-таки трапився? (Слід покликати дорослих, зателефонувати в пожежну службу за номером «101» і йти з квартири.)

В. На цьому наша робота в лабораторії закінчена.

В. А тепер продовжимо наш шлях. (Все займають місця в «автобусі».) Поки ми будемо їхати, пропоную гру «Не помилися». Я буду називати слова, а ви, як почули ті, які відносяться до пожежі, хлопніть в долоні. (Називає слова: торт, пила, пожежний, пакет, вогнегасник, стілець, двері, пожежний рукав, м'яч, вогонь, коробка, сірники.)

Наша наступна зупинка - «Музей пожежної безпеки».

Діти проходять в музей безпеки, вибирають 2-х екскурсоводів, які знайомлять відвідувачів з його об'єктами.)

1-й екскурсовод. Тут знаходиться «Картинна галерея». Вона незвичайна, тому що на кожній картині намальовані правила безпечної поведінки при пожежі (розповідає про те, що на них зображено.)

В. Хлопці, якщо ми будемо дотримуватися всі ці правила, то з нами ніколи не трапиться біда.

2-й екскурсовод. У нашому музеї знаходяться також різні ігри, іграшки, атрибути. Тут можна пограти в пожежних. Зараз ми розповімо про костюмах пожежників.

В. А нам можна їх приміряти?

Діти приміряють костюми пожежних, «екскурсоводи» розповідають про них.)

1-екскурсовод. Цей костюм білого кольору. Він не горить, не промокає, така тканина захищає від вогню. У цьому костюмі можна увійти в палаючий будинок і врятувати людей.

2-екскурсовод. Цей костюм червоного кольору, тому що червоний - колір вогню, з яким борються пожежники, а ще в червоний колір забарвлена ​​пожежна машина, щоб її було видно здалеку.

1-екскурсовод. Цей костюм жовтого кольору. Його одягають для порятунку, коли рятують людей і тварин, яким загрожує небезпека.

В. Багато цікавого ми дізналися в музеї. Хлопці, давайте подякуємо наших екскурсоводів і продовжимо подорож. (Запрошує дітей в автобус.)

Ігрова ситуація «Будинок у вогні».

Чути звукозапис «Тріск вогню». Вихователь звертає на це увагу дітей і пропонує подумати, на що схожий цей звук. Діти висловлюють припущення.

В. Напевно, десь горить будинок. Давайте вийдемо з «автобуса» і допоможемо загасити пожежу.

Хлопці, а хто професійно і вміло допомагає людям впоратися з пожежею? (Пожежні.) Діти, хто з вас може стати пожежником? (Пропонує дітям самим вибрати пожежних з числа товаришів.). Чому вибрали саме цих дітей? (Пояснюють причину вибору.) Перш ніж приступити до гасіння пожежі, треба надіти спеціальну форму пожежника. (Діти-пожежні надягають костюми. У цей час інші діти пропонують пожежним предмети і засоби, які є для гасіння пожежі. Хлопці-пожежні імітують гасіння пожежі.)

В. Молодці, хлопці, ви швидко впоралися з вогнем. А які предмети залишилися невикористаними? (Папір, сухе листя і т.д.) Чому? (Якщо кинути ці предмети в вогонь, то він розгориться ще сильніше.)

Наша подорож по країні безпеки закінчено, ми повертаємося в дитячий сад.

Діти сідають в «автобус» і співають «Марш юних пожежних».

Хлопці, вам сподобалося наше подорож? Що вам особливо запам'яталося? (Відповіді дітей.)

Гра «Ланцюжок побажань».

В. Хлопці, давайте звернемося до Незнайка зі своїми побажаннями. Вони повинні стосуватися виконання правил пожежної безпеки. Адже ви ж знаєте, що все наше подорож записувалося на відео. Щоб запис побажань вийшла гучного і чіткої, будемо говорити в мікрофон.

Діти виконують правила пожежної безпеки.

О. Ільчук

Хлопці, скажіть, будь ласка, що таке безпека?
Алло, алло, це дитячий садок?
Це хлопці старшої групи?
Ти краще розкажи, що у тебе сталося?
Як ми можемо тобі допомогти?
Хлопці, може бути ви мені зможете допомогти з цим розібратися?
Хлопці, допоможемо Незнайку?
Хлопці, а які правила пожежної безпеки порушив Незнайка?
Як ви думаєте, які?
Коли ми запалили свічки, що побачили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация