«Занижений курс валют - це валютний демпінг»


На думку економіста Валентина Катасонова, реальний курс рубля занижений на 50% ... На думку економіста Валентина Катасонова, реальний курс рубля занижений на 50%Російський рубль в даний час недооцінений до долара на 69% відповідно до індексу «Біг-Мака», який використовується для порівняння купівельної спроможності і курсу національних валют по відношенню до долара США, повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на англійський журнал The Economist, який розраховує цей індекс.

За даними видання, ціна на «Біг-Мак» в Росії в січні 2016 року становила $ 1,53 (114 рублів за курсом 75,66 рубля за долар) проти 4,93 долара в США. Це означає, що справедливий курс рубля складає 23,12 рубля за долар, тобто російська валюта недооцінена на 69%, підрахував The Economist. Найгірший показник індексу за останні роки був зафіксований в січні минулого року, коли рубль був недооцінений на 71,5%.

Серед усіх країн, врахованих в індексі, найбільш недооціненою валютою є венесуельський болівар. Вона недооцінена на 86,5% при вартості «Біг-Мака» в Венесуелі $ 0,66 (132 болівара). Його справедливий курс - 26,77 болівара за долар США. При цьому найбільш переоцінений до американського долара швейцарський франк - на 30,7%. Ціна «Біг-Мака» в Швейцарії в січні 2016 року становила $ 6,44 (6,5 швейцарських франків за курсом 1,01 франка за долар). Справедливий курс швейцарського франка до долара за індексом «Біг-Мака» повинен бути 1,32 франка.

Це не дуже грамотний розрахунок. Паритет купівельної спроможності валют розраховується міжнародними організаціями. Це копітка робота, яка здійснюється тільки один раз в два-три роки. Показник паритету купівельної спроможності демонструє, що рубль недооцінений відносно валютного курсу, що складається на ринку і встановлюють Центральним банком Росії. За моїми приблизними підрахунками недооціненість російської валюти становить приблизно 50%. Сьогодні купівельна спроможність рубля складає 35-40 рублів за один американський долар. Але це мої грубі прикидки, тому що ще не було останніх розрахунків.

Що таке паритет купівельної спроможності? Це співвідношення двох або кількох грошових одиниць, валют різних країн, що встановлюється за їх купівельної спроможності стосовно до певного набору товарів і послуг. Однак індекс «Біг-Мака» не включає в цей кошик багато позицій. Наприклад, при розрахунках міжнародних організацій включаються комунальні послуги, транспортні витрати і т.д.

Співвідношення пропорцій валют на світовому ринку можуть відрізнятися від внутрішніх цін, тому що в торгівлі задіяні не всі товари і послуги. Наприклад, уряд займається тільки внутрішньою діяльністю, яка слабо представлена ​​на світовому ринку. Але, тим не менше, навіть з урахуванням непотрапляння наших товарів і послуг на світовий ринок, можна зробити висновок, що рубль недооцінений. Подібна ситуація пов'язана з штучним створенням підвищеного попиту на іноземну валюту, чим займається Центральний банк Росії, який купує долари. Було поставлено завдання наростити міжнародні резерви до 500 млрд. Доларів, що є лінією на забезпечення підвищеного штучного попиту на іноземну валюту. Таким чином, Центральний банк, не афішуючи, сприяє зниженню курсу рубля і завищення долара.

Занижений курс національної грошової одиниці не вигідний Росії. Це неприйнятно для національної безпеки держави. Але, на жаль, про це мало, хто говорить. Ми самі позбавляємо Росію можливості проводити індустріалізацію, або, як кажуть - імпортозаміщення, бо, чим нижче курс валюти, тим дорожче імпорт, а ми не в змозі проводити індустріалізацію без закупівель імпортних машин і устаткування.

Занижений курс валют - це валютний демпінг. Експортери отримують якусь субсидію, додаткові конкурентні можливості. Виникає просте запитання: хто оплачує субсидію? Фізичні та юридичні особи, які не є учасниками цієї експортної діяльності, тобто російські компанії, орієнтовані на внутрішній ринок, всі громадяни Росії. Зниження курсу рубля означає інфляцію, яка є невидимим податком для всіх громадян країни. Це якесь невидиме субсидування експорту, яке здійснюється заради невеличкої групки олігархів. Багатії повертають в Росію мінімальну експортну виручку лише тільки для оплати деяких податків, виплати заробітних плат і для покриття деяких послуг.

Наприклад, в медицині потрібен не завищений і не занижений, а нормальний рівень гемоглобіну в крові. Так і в цій справі. Курс рубля повинен відповідати паритетом купівельної спроможності.

Якщо ми окинемо широким поглядом ситуацію в світі, то зауважимо, що всі країни діляться на дві категорії: держави із завищеним курсом валюти по відношенню до паритету купівельної спроможності і держави із заниженим курсом валют. Перша категорія - це т.зв. золотий мільярд, а друга - периферія світового капіталізму. Перші живуть за рахунок друге. Це основний механізм розподілу багатств і ресурсів на користь т.зв. золотого мільярда.

Заклики наших нинішніх властей йти шляхом планомірного зниження валютного курсу означає, що Заходу буде ще простіше експлуатувати Росію. За кожен долар можна буде отримати більше нафти, лісу та інших природних ресурсів. При заниженому курсі рубля можна більш ефективно проводити скупку активів, тому представники ліберального крила говорять про необхідність приватизації. Захід подає сигнали, що бажав би придбати російські активи, взявши участь в приватизації. Коли найвигідніше приватизувати? Під час ослаблення валюти можна зробити ефективну операцію з придбання активів.

Ця проблема часто обговорюється, але таким чином, що люди не розуміють, вигідно їм це чи ні. Для олігархів вигідно, особливо для тих, хто «сидить на трубі», а для народу - ні в якому разі не вигідно!


Що таке паритет купівельної спроможності?
Виникає просте запитання: хто оплачує субсидію?
Коли найвигідніше приватизувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация