Жанр "Геологія і географія"

Науково-освітня - Геологія і географія Науково-освітня - Геологія і географія   додав:   rudy00   20 жовтня 2015 року, 9:53 Рік:   2004   Мова книги: Російська Сторінок: 142   книга закінчена   У книгу включені найбільш значущі та актуальні твори видатного вітчизняного дослідника природи і мислителя В

додав: rudy00 20 жовтня 2015 року, 9:53 Рік: 2004 Мова книги: Російська Сторінок: 142

книга закінчена

У книгу включені найбільш значущі та актуальні твори видатного вітчизняного дослідника природи і мислителя В. І. Вернадського, присвячені питанням будови біосфери і її поступової трансформації в сферу розуму - ноосферу.

Трактат «Наукова думка як планетне явище» присвячений історії розвитку природознавства з найдавніших часів до середини XX в. В заключний розділ книги включені рідко публікуються публіцистичні статті вченого.

Книга становить інтерес для студентів, викладачів природничо-наукових дисциплін і всіх, хто цікавиться питаннями біології, екології, філософії та історії науки.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

додав: andreyrom 14 вересня 2015 року, 15:33 Рік: тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять Мова книги: Російська Сторінок: 39

книга закінчена

Гірські льодовики - невід'ємний елемент природи пашів планети. Незважаючи на те що площа, займана ними, відносно невелика, вони мають велике значення як природні регулятори річкового стоку, зберігачі запасів прісної води і джерела енергопостачання. Крім того, з льодовиками пов'язаний цілий ряд стихійних лих: обвали, бурхливі паводки, сіли і т. Д. Про все це і розповідає книга. Читач також познайомиться з історією вивчення гірських льодовиків, умовами їх виникнення і закономірностями еволюції, особливостями їх будови і руху.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

рік: 2013 Мова книги: Російська

книга закінчена

У навчальному посібнику розкриваються питання функціонування регіональної економіки Омської області як невід'ємної частини господарського комплексу Західного Сибіру, ​​аналізуються форми і методи державного регулювання, наводяться конкретні приклади з економічної практики. Широке використання нормативно-правових документів та статистичних даних дозволяє отримати чітке уявлення про економічні процеси, що протікають в Омській області. Навчальний посібник охоплює як питання, які стосуються безпосередньо до викладання дисципліни "Регіональна економіка", так і цілого ряду суміжних дисциплін. Книга розрахована на студентів і викладачів вузів, практичних працівників органів державного і муніципального управління, підприємств і організацій Омської області.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

додав: andreyrom 6 червня 2015 року, 16:51 Рік: 2014 Мова книги: Російська Сторінок: 46

Що важливіше для діяльного й честолюбного людини? Багатство, слава, виконання мрії, ім'я на карті? Географічні назви «Берингове море», «острів Берінга» і «Берингову протоку» - багато це чи мало за життя, проведену в чужій країні, і могилу, загублену на обдувається пронизливими вітрами острові? Судіть самі.

Вітус Йонассен Берінг (1681-1741) - датчанин, який здобув славу як російський мореплавець, 22-річним випускником Амстердамського кадетського корпусу поступив поручиком в російський флот. Брав участь в обох війнах Петра I - з Туреччиною і зі Швецією. Дослужився до капітана-командора. Вже перед самою смертю Петро Великий направив на Далекий Схід експедицію, главою якої був призначений Берінг. Згідно секретної інструкції імператора, Берингу було доручено відшукати перешийок або протоку між Азією і Північною Америкою. Під час цієї, Першої Камчатської експедиції (1725-1730), Берінг завершив відкриття північно-східного узбережжя Азії.

Три роки по тому йому було доручено очолити Другу Камчатська експедицію, в ході якої Берінг і Чириков повинні були перетнути Сибір і від Камчатки попрямувати до Північної Америки для дослідження її узбережжя. Всього, разом з підготовкою, експедиція зайняла 8 років (1734-1742). В ході її, після безлічі важких випробувань і небезпечних пригод, Берінг досяг Америки і на зворотному шляху, під час вимушеної зимівлі на острові, який нині носить його ім'я, помер 8 грудня 1741 р

На жаль, Берінг не встиг описати експедицію - за нього це зробив залишився в живих його помічник Свен Ваксель. Але картами двох російських експедицій користувалися згодом все європейські картографи. Перший мореплавець, який підтвердив точність досліджень Берінга, знаменитий Джеймс Кук, віддаючи данину поваги російському командору, запропонував назвати ім'ям Берінга протоку між Чукоткою і Аляскою - що і було зроблено.

Так багато це чи мало - ім'я на карті?

У книзі зібрані документи і звіти учасників Першої (1725-1730) і Другої (1734-1742) Камчатський експедицій, які докладно розповідають про хід досліджень в складних, часом смертельно небезпечних умовах походів в Маловідомі районах Сибіру і Далекого Сходу. До видання, крім документів експедиції і творів її учасників: С. Вакселя, Г. Міллера і С. П. Крашеніннікова, увійшли також оглядові праці історика російського флоту і морських географічних відкриттів В. Н. Берха і німецького географа Ф. Гельвальда.

Електронна публікація включає всі тексти паперової книги і базовий ілюстративний матеріал. Але для справжніх цінителів ексклюзивних видань ми рекомендуємо подарункову класичну книгу. У ній доповнює розповідь візуальний ряд представлений сотнями карт, чорно-білих і кольорових старовинних картин і малюнків, що дозволить читачеві жваво уявити собі обстановку, в якій відбувалися події цих героїчних експедицій. Видання надруковано на прекрасній офсетному папері, елегантно оформлено. Це видання, як і всі книги серії «Великі подорожі», буде прикрасою будь-який, навіть самої вишуканої бібліотеки, стане прекрасним подарунком як юним читачам, так і вимогливим бібліофілам.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

рік: 1969 Мова книги: Російська Сторінок: 26

книга закінчена

Це історичні розповіді про перший російською заполярному місті, про мангазейский морському ході, викладені автором як би від імені останнього Мангазейського воєводи Данила Наумова.

У розділі «По забороненого шляху» автор, використовуючи нові архівні документи, полемізує з традиційним освітленням питання про археологічні знахідки на острові Тадея і в затоці Силка.

У заключній главі розказано про найбільш популярні вченими стародавнього Мангазейського городища і початку археологічного вивчення його мангазейский історико-географічної експедицією, якою керував автор книги - д-р іст. наук, проф. М. І. Бєлов.

{ "O": null}

{ "O": null}

додав: vdv86k 10 жовтня 2014 року, 9:33 Рік: 1989 Мова книги: Російська Сторінок: 52

книга закінчена

Геологія океану - одна з бурхливо розвиваються галузей сучасної науки. Перші уявлення людини про океан відносяться до глибокої давнини і дійшли до нас у вигляді міфів і легенд: про всесвітній потоп, загадкової Атлантиди і ін. З спроб розгадати ці таємниці і починається історія освоєння океану. Всі ці питання викладаються в цій книзі. Читач познайомиться також з найважливішими відкриттями, зробленими в океані за останні десятиліття, з такими цікавими явищами, як цунамі, сход потужних лавин та ін. Автор розглядає особливості розміщення корисних копалин в надрах океану, оцінює перспективи його освоєння як нового середовища існування людини.

Для широкого кола читачів.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

додав: Kochegar 24 січня 2014 року, 2:20 Рік: 1999 Мова книги: Російська Сторінок: 63

книга закінчена

Ця книга майже топонімічний атлас світу, який у Айзека Азімова вийшов збіркою цікавих історій. Ви дізнаєтеся, чому Австралія несе в собі слово південь, а Австрія - схід і як за назвою Нью-Джерсі міг сховатися англійський король, а за ім'ям Філадельфія - єгипетський фараон Безліч місць на землі було названо на честь богів, святих, королів і президентів, політиків, воїнів і важливих подій. Минуле відкриє для вас чудеса і магію мови далеких епох.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

додав: Kochegar 13 січня 2014 року, 6:00 Рік: 1974 Мова книги: Російська

книга закінчена

Ця книга розповідає про грізних геологічних явищах, про шляхи підкорення людиною природи, про пошуки і невдачах, про успіхи і помилки. Її головне завдання - ознайомити широке коло читачів з молодою наукою -інженерні геологією. Перші два видання швидко розійшлися, що свідчить про значний інтерес до цієї книги. «Цікава інженерна геологія» не тільки має пізнавальне значення, а й надає допомогу молоді у виборі професії. Вона безсумнівно корисна геологам і будівельникам, в тій чи іншій мірі стикаються з рішенням інженерно-геологіченкіх завдань. Третє видання книги піддалося певній переробці і доповнень, пов'язаних з розвитком інженерної геології.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

додала: Vinrar 29 травня 2015 року, 19:57 Рік: 1988 Мова книги: Російська

книга закінчена

Хлопці, перегортаючи сторінки атласу, ви зробите захоплюючу подорож в ще мало відомий вам мир.

Знайомство з ним почнеться з розділу "Цей загадковий світ". Він розповість вам про зірок, планетах і інших небесних тілах. Ви побачите, як виглядає Земля на знімку, отриманому з космосу, познайомитеся з космічними апаратами.

"Наша Батьківщина на глобусі і на карті" - ця частина атласу розповість вам про рівнинах, пагорбах і горах, річках, озерах та морях, про запаси корисних копалин і потужних гідроелектростанціях. Ви познайомитеся з різноманітністю природних зон: з холодними арктичними пустелями і теплими субтропіками, з величезними територіями, покритими лісом, з жаркими безводними пустелями. Ви дізнаєтеся, як багатий рослинний і тваринний світ нашої країни, як люди дбають про його збереження. На карті "Союз Радянських Соціалістичних Республік" ви побачите розташування п'ятнадцяти союзних республік, що утворюють СРСР. Ви познайомитеся з прапорами цих республік і характерними національними костюмами їх жителів.

Скільки ж всього країн на земній кулі? Відповідь на це питання ви знайдете в розділі атласу "Земля і її мешканці". Разом з великими мандрівниками минулого ви обійдеться навколо Землі, беручи участь у відкритті материків і країн. Розглядаючи материки, ви познайомитеся з державами і державними прапорами, національними одежами, дізнаєтеся про рослинний і тваринний світ цих материків.

Хлопці, ми сподіваємося, що наш атлас допоможе вам дізнатися багато нового і цікавого.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

рік: 1 997 Мова книги: Російська

книга закінчена

У підручнику розглянуті умови формування родовищ корисних копалин в процесі розвитку земної кори. Використані новітні досягнення в галузі геології, геохімії, експериментальні та розрахункові фізико-хімічні дані, які стосуються генезису родовищ. Дана характеристика основних генетичних підрозділів корисних копалин. Для студентів геологів; може бути використаний фахівцями, що займаються геологією металевих і неметалевих родовищ.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

додав: brazolargo 6 жовтня 2015 року, 20:28 Рік: тисячу дев'ятсот дев'яносто один Мова книги: Російська

книга закінчена

Автор, фахівець з історичної географії, історії суднобудування і мореплавання розповідає про боротьбу за звання володарів морів в Середні століття, середньовічному суднобудуванні, мореплавців, географічні відкриття. Книга містить цікавий матеріал про вікінгів, плавання в північних морях, про Колумба. Для тих, хто цікавиться історією суднобудування і флоту.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ O: null}

додав: Kochegar 15 жовтня 2014 року, 8:16 Рік: 1 983 Мова книги: Російська Сторінок: 46

книга закінчена

Перші три книги, написані автором раніше ( "Про що мовчить карта", 1959 р .; "Таємниці географічних назв", 1961 рік і "Гремящий дим", 1965 г.), були присвячені саме такого роду географічних найменувань, які пов'язані з проблематикою, з неоднозначністю вирішення. В опублікованій же в 1973 р книзі "Капітан" Золото й Лані "і пропонованої нині увазі читача мова йде про назви, поява яких на географічних картах не представляє загадки і пов'язане з іменами мандрівників і дослідників, що залишили слід в історії відкриття і освоєння різних районів землі.

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "O": null}

{ "G": "sg199", "o": 25}

Багатство, слава, виконання мрії, ім'я на карті?
Географічні назви «Берингове море», «острів Берінга» і «Берингову протоку» - багато це чи мало за життя, проведену в чужій країні, і могилу, загублену на обдувається пронизливими вітрами острові?
Так багато це чи мало - ім'я на карті?
Скільки ж всього країн на земній кулі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация