Зарядка для школярів

  1. Для чого потрібна зарядка для дітей?
  2. Як приступати до ранкової зарядки?
  3. Комплекс вправ ранкової зарядки для дітей - школярів
  4. Зарядка в класі
  5. Інші рекомендації для зміцнення здоров'я школярів

Всім відомо, що малорухливий спосіб життя веде до виникнення різних відхилень. Особливо несприятливо це позначається на дітях: затримка в рості, розумовий і фізичний відставання, зниження імунітету. Фізкультура покращує координацію і пластику рухів, прищеплює навички дисципліни і сприяє в подальшому бажанням займатися спортом в спеціальних секціях.

Для чого потрібна зарядка для дітей?

Важливо розуміти значення ранкової зарядки для школярів Важливо розуміти значення ранкової зарядки для школярів. У дітей до 14 років йде інтенсивне зростання кісток, психічного і фізичного розвитку. Тому дуже важливо школярам приділяти деякий час в день фізичним вправам. У 14 років починається статеве дозрівання, хлопчики нарощують м'язову масу і починають розвиватися швидше дівчаток.

Але варто врахувати, що серцево-судинна система у школярів, розвинена ще не остаточно. Часто виникають непритомність, скачки в артеріальному тиску, слабкість при фізичних навантаженнях. Але, незважаючи на це, не варто скасовувати фізичні вправи, можна скоротити їх інтенсивність.

Гімнастичні вправи і зарядка навпаки допомагають пристосуватися організму дитини до змін і зміцнити імунну систему . У той час як у школяра переважає розумове навантаження, організм починає втомлюватися, страждає в першу чергу імунітет.

Тому так важливо робити зарядку в перервах між навчанням. До того ж постійний сидячий спосіб життя школяра може нашкодити його хребту.

Коли діти роблять зарядку, зміцнюються всі м'язи тіла дитини.

Дуже важливо в першу чергу робити ранкову гімнастику, а також навантажувати дитину фізичною працею в перервах між заняттями.

Як приступати до ранкової зарядки?

Як приступати до ранкової зарядки

Почати можна з ранкової пробіжки на короткі дистанції і гімнастичних вправ на свіжому повітрі. Щоб не приносити організму додаткове навантаження, починати потрібно в теплу пору року.

Одним з важливих правил досягнення результату - це систематичні вправи. Ні в якому разі не слід припиняти займатися фізкультурою. Тільки тоді організм може зміцніти.

Для того щоб приступити до зарядки потрібна консультація лікаря, тому що деякі захворювання можуть стати перешкодою для фізичних вправ. Ранкова зарядка може зміцнити тіло і стати стартом до подальших вправ більш складного характеру.

Для розігріву почати варто з ходьби або бігу і тільки потім робити складні вправи.

Після того як основні вправи були проведені, закінчувати зарядку варто також ходьбою або бігом , З подальшими розслаблюючими м'язи вправами. Якщо дитина робить ранкову зарядку, потрібно починати поступово збільшувати навантаження.

Комплекс вправ ранкової зарядки для дітей - школярів

  1. Ходьба на місці. Зарядка виконується 60 секунд. Ноги не повинні бути далеко один від одного, руки можна опустити або покласти на пояс.
  2. Нахили вперед. Вправа виконується 6-8 разів. Ноги розсунути ширше, руки торкаються плечей. 1) на вдиху нагнутися вперед і потягнути руки в сторони.2) видихнувши, поставити руки і ноги в початкове положення.
  3. Ноги розлучаються в сторони. На вправу відводиться 8-9 підходів. На початку вправи встати потрібно прямо і опустити руки по швах. 1) на вдиху руки розвести в сторони, одну ногу відсунути вліво, на другому підході нога відводиться вправо.
  4. Дотик статі. Виконується 9-10 разів. Ноги на ширині плечей руки витягнуті уздовж тулуба. 1) на вдиху робиться нахил вперед і руки торкаються підлоги 2) на видиху тіло піднімається і приймає початкове положення.
  5. Дотик ніг. Вправа виконується до 8-15 раз. Початкове положення ноги поставити на ширину плечей, руки по швам.1) робляться нахили, торкаючись правою рукою лівої ноги і, навпаки, при цьому друга рука відводиться в сторону. 2) повернення в початкове положення.
  6. Підйом рук вгору ривком. Повторювати вправу до 15 разів. На початку вправи ноги разом, рука піднята вгору і стиснута в кулак друга рука вздовж туловіща.1) Робиться крок вперед, руки змінюють положення, проводиться ривок назад. 2) повернення в початкове положення.
  7. Ходьба з різкими поворотами. Вправа робиться 8-10 разів. Встати прямо, руки покласти на пояс. 1) Випад правою ногою корпус повертається вправо, при випаді лівою ногою корпус повертається вліво 2) Після кожного випаду повернутися в початкову позу.
  8. Повороти тулуба. Повторювати вправу до 15 разів. Початкове положення передбачає ноги зімкнуті разом, а руги поставлені на пояс. 1) Виробляються розвороти в різні боки. 2) при поворотах ноги залишаються в початковому положенні.
  9. Ще один варіант поворотів. Вправа виконується як один з варіантів повороту тулуба. Початкове положення ноги разом, руки за голову. 1) виконуються повороти тулуба в різні боки. 2) повернення в початкове положення.
  10. Стрибки на місці. Виконувати до 15 разів. Руки ставляться на талію, ноги разом. 1) робляться три стрибка на місці, потім на рахунок чотири стрибок з поворотом на 180 або 360 градусів. 2) після чого все повторюється в іншу сторону.
  11. Біг з розворотами на 180 градусів. Вправа робиться 6-9 разів. Початкове положення - стійка як перед бігом. 1) починаючи від старту пробігти 5-10 метрів потім розвернутися і добігти до вихідної точки. 2) Проробляється те ж саме до 10 разів.
  12. Розслаблення. Робиться 5 разів. Ноги розставлені в сторони, руки по швах. 1) на вдиху руки тягнуться вгору, шкарпетки витягуються 2) на видиху різко тулуб з руками опускається вперед.

Така зарядка виконується в ранкові години, але якщо з якихось причин це зробити не вдається, то слід її перенести на інший час.

Зарядка в класі

Можна проводити зарядку і під час навчального процесу Можна проводити зарядку і під час навчального процесу. Ось нескладні вправи, які не завадять роботі в класі.

  1. Обертання головою за годинниковою стрілкою і навпаки. До 5 обертань в одне і іншу сторону.
  2. Голова нахиляється вперед, потім назад по 5 вправи. Потім нахили головою вліво і вправо в тій же кількості.
  3. Пальці рук торкаються до плечей і проводиться обертання по колу, спочатку в одну сторону а потім в іншу. Так само такі вправи виконуються до 10 разів.
  4. Стоячи біля парти, покласти руки на пояс, робити нахили вправо і вліво. 10-15 нахилів.
  5. Стрибки на місці 10-15 разів.

Такий комплекс вправ можна робити де завгодно, наприклад, будинки, роблячи уроки.

Можна залучити до ці заняття і батьків, дорослим також необхідна фізична активність.

Такі вправи підходять не тільки молодшим школярам, ​​а й старшокласникам.

Інші рекомендації для зміцнення здоров'я школярів

Іншими рекомендаціями можуть стати загальне загартовування організму Іншими рекомендаціями можуть стати загальне загартовування організму. Непогано якщо дитина буде отримувати крім зарядки курси масажу . Загартовуватися потрібно починати влітку з обливання прохолодною водою . Частіше гуляйте з дитиною.

Якщо ви живете в місті, постарайтеся хоча б раз на рік виїжджати на море або в гори. У школяра повинен бути повноцінний сон і відпочинок. Не навантажуйте надмірно дитини навчанням, він повинен ще багато відпочивати. Часто молодші діти орієнтуються на дорослих, особливо на батьків, тому займіться самі спортом і здоровим способом життя .

Ще однією проблемою може стати сидячий спосіб життя дитини і як наслідок викривлення постави. Щоб цього не допустити стежте за положенням тіла дітей.

Подивіться наступне відео, в якому школяр під керівництвом дорослого виконує комплекс вправ для профілактики порушення постави в результаті малорухливого способу життя.

Сподобалася стаття?
Слідкуйте за оновленнями В Контакте , Одноклассниках , Facebook , Google Plus або Twitter .

Для чого потрібна зарядка для дітей?
Як приступати до ранкової зарядки?
Для чого потрібна зарядка для дітей?
Як приступати до ранкової зарядки?
Сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация