Зараз точно укушу!

Фото: Дмитро Коваленко

Ми або наші близькі постійно стикаємося із загрозою бути покусаними. "Психованная", неграмотно видресируваний собака або просто дворняга з явно недобрими намірами - звичайне явище на вулицях міст. Однак від собачих укусів нерідко страждають самі господарі тварин. Преса рясніє повідомленнями: ротвейлер накинувся на свою господиню; добермани скалічили дітей; інший ротвейлер, улюбленець сім'ї, роздер обличчя господареві. І хоча статистика показує, що сьогодні кількість покусаних зменшується (за словами Миколи КОЛЯДЕНКО, завідувача травмпункту УДСЛ "Охматдит" - 300-500 постраждалих в рік), все одно це питання хвилює багатьох.

- собаку сприймають як іграшку, не належать до виховання серйозно. Але чарівні тримісячні "хом'ячки-кавказці" швидко втрачають свою ніжність, а ось самовпевненість і небажання підкорятися залишаються назавжди;
- втрата пильності. Господар звикає до думки, що собака ніколи не вкусить його ні за яких обставин. При такому підході можна ненавмисно заподіяти біль тварині, і воно "цапнет" кривдника;
- діти часто не підозрюють, що їх улюбленець може заподіяти шкоду. Ігри непомітно переходять в знущання і тварина просто змушене захищатися;
- багато що залежить від породи. Є собаки, місце яких - біля стада на пасовищі або в караулі. Безпробудне сумне проведення часу в порожній квартирі з виходом на "пописати / покакать" рано вранці і пізно ввечері перетворює бідну собаку на бомбу сповільненої дії;
- безграмотність власника. Потішні прояви агресії в щеня ( "як прикольно він охороняє свою миску, яка смішна нападає із засідки") немає кладеться край і навіть заохочуються. Але цуценя-агресор виросте в собаку-агресора. Причому це може трапитися з собакою будь-якої породи. Серед собак-компаньйонів один з чемпіонів по домашньому терору - чарівний американський кокер-спанієль.
- "соціальна адаптованість". Мудроване словосочетатніе позначає невміння собаки вести себе в суспільстві як людей, так і собак. Одне з її проявів - злобно-боягузлива реакція, коли перелякана собака намагається вирватися і від страху кусає господаря в руку, що тримає поводок.
- неосвічені й жорстокі власники, "виліплює" собаку за своїм образом і подобою. Вони заради забави направляють її агресію на оточуючих. Але забувають, що якщо барбос сьогодні задер бездомного кошеняти, то завтра легко спотворить господаря.
- погана генетика. Ні для кого не секрет, що в гонитві за грошима в розведення часто потрапляють красиві, але дуже проблемні з поведінки собаки. На жаль, ці риси здатні передаватися потомству.

ЩО РОБИТИ? Щоб уникнути можливих неприємностей, Олексій Бордун рекомендує відповідально поставитися до виховання вихованця. Ще до покупки щеняти визначитися, яка собака вам потрібна - охоронець або компаньйон. І потім не вимагати від собаки того, що не властиво її природі. При купівлі щеняти запросити з собою фахівця-кінолога (послуга обійдеться в 50-100 грн). Потрібно пройти всі курси дресирування в правильному порядку (незалежно від породи першим проходиться курс слухняності) під керівництвом кваліфікованих фахівців. І регулярно відвідувати дресирувальних майданчиках протягом усього життя собаки.

1. Рану або садно промийте з господарським милом і обробіть перекисом водню. Мило візьміть не турецькому, а наше: чим темніше і "пахуче" - тим краще. Воно найкраще очистить рану, навіть більшу. Ніякого йоду або зеленки.
2. Накладіть чисту пов'язку.
3. Якнайшвидше звернетеся до лікаря.

"40 УКОЛОВ В ЖИВІТ ПІШЛИ В ОБЛАСТЬ страшилок" Микола КОЛЯДЕНКО, завідувач травмпункту УДСЛ "Охматдит": "Після укусу у вас є 10 днів для того, щоб вжити необхідних заходів. У випадку, коли напала тварина дика або втекло, то проходити курс щеплень обов'язково. Але якщо собака "знайома" (наприклад, живе на стоянці, де ви паркуєте машину) або ваша, то просто поспостерігайте за нею пару днів. Переконайтеся що у тварини немає небезпечних симптомів: нервозності, м'язового тремтіння, порушення координації, слинотечі, піни навколо пасти. Може, ніяких щеплень не потрібно. Уже кілька років ми прищеплюємо новою вакциною. Знамениті 40 уколів у живіт пішли в область страшилок. Маленьких дітей колють в стегно, дорослих в надпліччя. І всього-навсього 6 ін'єкцій за 3 місяці.

ЯКЩО собака покусав: ПРАВОВИЙ АСПЕКТ.

За роз'ясненнями редакція ми звернулися до Сергія Львовича, юристу агентства "ІНФОР".
винне тварина
1. Зверніться до травмпункту і отримаєте довідку, що підтверджує факт укусу.
2. Напишіть заяву дільничному про те, що сталося. Якщо НП сталася не за місцем проживання, обратитим в органи внутрішніх справ за місцем події.
3. ласка, повідомте про Центр ідентифікації тварин про те, що власник собаки порушив правила вигулу тварин.
Після цього направляйте позовну заяву в суд про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

винен потерпілий
"Може виникнути ситуація, - розповідає Сергій, - коли винне не тварина, а людина. Наприклад, потерпілий явно провокував собаку. У цьому випадку бажано надати документи, що підтверджують, що собака проходила курс дресирування за програмою" Міська собака ", що дозволить підтвердити те , що собака керована, "соціалізована" і адаптована до міських умов. Також бажані свідчення свідків, які підтверджують факт провокації з боку потерпілого. Такі дії швидше за все не позбавлять вас від відповідальності , Але, по крайней мере, пом'якшать наслідки поганого поводження вашого вихованця ".

10 найбільш кусючі (За даними досліджень Державного Американського Центру з контролю і запобігання захворюванням (Center for Disease Control and Prevention за 2006 рік).
1. піт-бультер'єри
2. тер'єри
3. ротвейлери
4. німецькі вівчарки
5. ескімоські лайки
6. Аляска маламути
7. доберман-пінчер
8. чау-чау
9. датські доги
10. сенбернари

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

ЩО РОБИТИ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация