Зарплата лікаря і медсестри в Україні в 2019 році

  1. Чи збільшиться зарплата медикам на Україні
  2. Як зміниться зарплата медпрацівників в 2019 році


Чи збільшиться зарплата медикам на Україні? Таке питання хвилює багатьох українських працівників сфери охорони здоров'я. Прокотилася по Україні революція в корені змінила життя кожного громадянина цієї країни.

Націлена на зміни на краще вона, на превеликий жаль, принесла тільки горе і злидні. Зупинка великого числа виробництв, скорочення робочих місць, скажена інфляція, яка спричинила за собою девальвацію національної валюти - все це негативним чином позначилося на економіці України.

Чи збільшиться зарплата медикам на Україні

За статистикою рівень достатку населення впав у кілька разів, а зарплати на Україні підвищувати не поспішають. Особливо складна ситуація виникла в бюджетній сфері. Якщо заробітну плату чиновникам на Україні підвищили миттєво, то з працівниками медицини в цьому відношенні справи йдуть зовсім погано.

Бачачи ситуацію плачевну ситуацію у співробітників, які перебувають на балансі бюджету, міністерство охорони здоров'я намагається поліпшити фінансове становище, запроваджуючи новий проект. У ньому говориться, що заробітна плата в місяць буде нараховуватися залежно від обсягу виконаних послуг, тобто намагаються перевести на угоду.

Пацієнтів в зонах боїв стало в 5 разів більше, працювати люди змушені інтенсивніше, а оплата залишилася на місці. Сьогодні фінансові резерви не дають можливості на збільшення платні медпрацівникам, але проведення реформ в системі охорони здоров'я довіряє надію на краще.

Унаслідок мінімальних зарплат держорганізації в невеликих містах відчувають кадровий голод. На периферії катастрофічно не вистачає кадрів за фахом хірурга, медсестри, стоматолога, ветеринара. Чи не більше заробляє і фармацевт.

За останні 3 роки зарплата лікарів в Україні впала приблизно в 3 рази в доларовому еквіваленті в порівнянні з дореволюційним часом.

У 2019 влада почала розглядати варіанти щодо поліпшення ситуації навколо зарплати бюджетників на Україні . Президент поставив пріоритетне завдання перед урядом про підвищення зарплати лікаря, медсестри і інших співробітників медичної сфери.

Має місце серйозна регіональна розбіжність по оплаті у лікарів на Україні. Традиційно у медиків, що працюють в столичних установах, виплати складають на рівень більше. За статистикою цей коефіцієнт дорівнює приблизно 2,6.

За статистикою цей коефіцієнт дорівнює приблизно 2,6

З останньої заяви міністра соціальної політики стає ясно, що мінімальний рівень заробітної плати хочуть підняти в півтора рази, але при цьому оклад бюджетника відв'яжуть від мінімальної зарплати.

На практиці це буде виглядати так: хто заробляє в місяць більше встановленого мінімуму, буде чекати індексації.

Як зміниться зарплата медпрацівників в 2019 році

Зміни в заробітній платі медпрацівників в 2019 році очікуються наступні:

  • Кабінет міністрів надав проект бюджету на майбутній рік.
  • Так як він соціально орієнтований, слід очікувати, що зарплата лікарів піде на збільшення.
  • Конкретних цифр ще ніхто не називав, але цей намір було вимовлено президентом на Раді Міноборони.

Виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я не змусила себе чекати на виконання перших кроків глобально задуманої реформи і почала з перетворень в службі швидкої допомоги. Приблизно з кінця літа пішли чутки про те, в якому вигляді будуть відбуватися зміни і в що це в підсумку виллється.

Почувши, що замість лікарів чиновники хочуть посадити парамедиків в карети швидкої допомоги, суспільство поставилося до затії скептично. Медики всерйоз почали переживати, що втратять свої робочі місця і будуть отримувати допомогу з безробіття на Україні.

Медики всерйоз почали переживати, що втратять свої робочі місця і будуть отримувати   допомогу з безробіття на Україні

Оптимізація системи роботи швидкої допомоги має на увазі під собою кілька змін. Основною зміною є заміна лікаря в команді на фельдшера, який пройшов спеціальну короткострокову підготовку. Ставиться завдання надати першу необхідну допомогу потерпілому і забезпечити транспортування до медзакладу, де пацієнтом займеться грамотний персонал.

Водієві теж додасться обов'язків. Він повинен мати медичну кваліфікацію для допомоги парамедиків. Вводяться курси, ліцензування для таких категорій медперсоналу, як фельдшер. Зарплата буде розраховуватися безпосередньо з цих критеріїв.

Окремим пунктом стоїть створення якісно нової системи контактних центрів.

При уважному розгляді стає зрозуміло, що реформа копіюється з відмінно функціонують західних систем надання першої допомоги. На думку фахівців вона зможе діяти на території «незалежної». Але в першу чергу потрібно створити необхідні умови: сучасне медобладнання, гідну зарплату.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация