Застосування базиліка в кулінарії

  1. Як використовувати базилік в кулінарії Є в сімействі м'ятних трав дивовижна рослина базилік з зеленими,...
  2. Домашні рецепти з базиліка

Як використовувати базилік в кулінарії

Є в сімействі м'ятних трав дивовижна рослина базилік з зеленими, фіолетовими і пурпуровими листям, що виділяють приємний терпкий запах з відтінками лимона і кориці. Деякі сорти базиліка пахнуть лавровим листом, гвоздикою, запашним перцем або чаєм. Зелень базиліка містить високу концентрацію ефірних масел, тому не дивно, що приправа має маслянистий смак і яскравий аромат. Батьківщиною цієї спеції є Іран та Індія, де базилік досі вважається священним. У XVI столітті його почали вирощувати в Європі як лікарська рослина, оскільки ефірне масло базиліка має антибактеріальну і болезаспокійливу дію. Застосування базиліка в кулінарії почалося трохи пізніше, а зараз ця спеція, популярна в кухнях середземноморських і азіатських країн, входить до складу багатьох пряних композицій - хмелі-сунелі, суміші італійських трав, трав Провансу, каррі і «Букет Гарні». Базилік не тільки надає вишуканість багатьох страв, але і позитивно позначається на самопочутті, так як підвищує імунітет і виводить токсини з організму.

Базилік в кулінарії

Базилік в кулінарії

властивості базиліка високо цінуються в кулінарії, так як ця рослина робить страви корисними і надає їм пікантний пряний смак, в якому поєднується ніжність, терпкість і легкі гіркуваті нотки. Блюдо виходить дуже незвичайним, свіжим і не приїдається, навіть якщо його часто готувати. Базилік зазвичай використовується в свіжому і сушеному вигляді, при цьому сушений базилік зберігає всі цінні властивості, якщо зберігати його в герметичній посуді без доступу вологи і повітря. Зазвичай в їжу йдуть надземні частини рослини, хоча в азербайджанській кухні популярні насіння базиліка, які додають в салати, супи, паштети й напої.

Особливо цінується використання в кулінарії свіжого базиліку. При цьому молоде листя і пагони дрібно шаткують і додають в салати, закуски, бутербродні суміші, омлети, кнелі, маринади, соління, овочеві, бобові, м'ясні і рибні страви. З базиліком поєднуються томати, шпинат, квашена капуста, яйця, сир і паста, з цієї прянощі виходять смачні соуси для макаронів. Улюблений італійцями соус песто готується тільки з базиліком! Важко уявити кетчупи, підливи, заправки і всілякі соуси для салатів без цієї вишуканої приправи. Базилік незамінний і в харчовій промисловості - при консервуванні, копченні, приготуванні ковбасних виробів і ароматизації спиртних напоїв. А ще гілочками базиліка ароматизують оцет, який потім використовується для заправки салатів і приготування соусів.

Домашні рецепти з базиліка

Домашні рецепти з базиліка

Дуже смачні солоні пагони базиліка - для цього їх слід порізати невеликими шматочками, а потім пересипати сіллю в скляній банці або залити рослинним маслом. Базилік дивовижно поєднується з томатами; якщо заправити томатний сік сухими листям рослини, він придбає приємний аромат. Досвідчені кулінари рекомендують не різати базилік ножем, а подрібнювати руками, додаючи прянощі до продуктів в невеликих кількостях за 5 хвилин до готовності. Середня норма свіжого базиліку на одну порцію - 2-5 г, в сухому вигляді досить близько 0,5 м Базилік прекрасно поєднується з розмарином, естрагоном, коріандром, м'ятою, майораном і петрушкою, створюючи цікаві поєднання, які перетворюють смак звичних страв.

Спробуйте приготувати рис по-східному з базиліком або пряний узбецький чай, який втамовує спрагу і очищає організм. Для цього жменю листя базиліка заливається літром окропу, настоюється протягом 5 хвилин і підсолоджується медом. Найпростіший салат з базиліком готується з порізаних свіжих огірків, помідорів, болгарського перцю, свіжого базиліку, моцарели, оливок і чорного перцю. Салат заправляється рослинним маслом, змішаним з лимонним соком.

Існує безліч страв, куди додають базилік, але строгих правил не існує - ви можете використовувати цю пряність в приготуванні гречки, картопляного пюре або рису.

Зберігати свіжий базилік краще в целофані на нижній полиці холодильника не більше двох тижнів.

Немає такої національної кухні, де не застосовують базилік, - його можна зустріти і в рецептах домашньої кулінарії, і в меню кращих ресторанів світу. Не випадково стародавні греки називали це дивовижна рослина «царським». базилік облагороджує будь-яку страву, робить його вишуканим, смачним і неповторним. Спробуйте приготувати салат або соус з базиліка для сімейної вечері - цілком можливо, нова спеція припаде до душі членам вашої сім'ї. Домашні експерименти на кухні піднімуть настрій і зроблять раціон більше яскравим, цікавим і насиченим.

Вибір редакції:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация