Заворушення в Марселі: як все було насправді

  1. зав'язка
  2. кульмінація
  3. розв'язка
  4. підсумки

Про минулих заворушеннях у французькому Марселі не писали хіба що видання для дітей. Висунуто десятки теорій, в тому числі глибоко конспірологічних. Сторони шукають зв'язку з політикою, спецслужбами і навіть рептилоїди. Особливо відзначилися на цьому терені британські ЗМІ, які підносять ситуацію, ніби загони ГРУ під виглядом футбольних фанатів прибули до Франції організованими групами, де суворо побили мирних британських уболівальників. Головним же винуватцем в організації заворушень вони назвали батька чотирьох дітей, який проводив цей час на дачі в Підмосков'ї .

Однак в реальності все було трохи інакше. «Рідус» з'ясував у активних учасників подій, як все відбувалося насправді. Автор статті у своєму розпорядженні докази своїх слів; знає адреси, де зустрічалися учасники інцидентів, а також інші деталі, але не може їх опублікувати до закінчення розглядів у справі.

зав'язка

Коли 12 грудня 2015 року завершилася жеребкування Євро-2016 і стало відомо, що перший свій матч Росія проведе з Англією в Марселі 11 червня, вже тоді «люди в темі» зрозуміли, що великих заворушень не уникнути.

Варто нагадати, що 18 років тому 16 червня 1998 року, в тому ж самому Марселі на чемпіонаті світу сталася одна з найбільших зіткнень в історії світового «околофутбол». Тоді англійці зіткнулися з місцевими, які вийшли з бійки переможцями. Один з підданих корони отримав, зокрема, ножем в горло, однак світові ЗМІ, в тому числі британські, виставили призвідниками саме англійців.

Про минулих заворушеннях у французькому Марселі не писали хіба що видання для дітей

1

Марсельці луплять англчан в 1998-му

© Facebook

Таким чином, ще в кінці минулого року було очевидно, що англійці націляться на реванш і зберуть в Марселі серйозний склад бійців.

Існує думка, що буквально всі англійські хулігани занесені в «чорні списки» і є невиїзними. Насправді це зовсім не так. Якщо звернутися до цифр, які наводить британський експерт з околофутбол і письменник Дуги Брімсон, в Англії налічується не менше 10 тисяч траблмейкерів (від англ. «Творці проблем»). як писала The Sun , «Невиїзними» виявилися близько двох тисяч англійських фанатів. При цьому, за даними The Mirror , Перед самим початком Євро-2016 приблизно у тисячі з них закінчився термін заборони на виїзд.

Але, в будь-якому випадку, скільки б англійців ні внесли в списки «невиїзних», таким, що вибув завжди знайдеться гідна заміна. І вона знайшлася. За інформацією «Рідус», в Марсель прибуло близько п'яти сотень хуліганів - представників уболівальників різних футбольних клубів Англії. Причому, російська сторона була на зв'язку з лідерами англійських хуліганських об'єднань.

Варто визнати, що російський «околофутбол» вже багато років тому вийшов на солідний рівень і давно став частиною «світової еліти». Інтернет серйозно глобалізував процеси. Фанатська субкультура і в далекі «безінтернетние» часи мала широкі горизонтальні зв'язки, власні ЗМІ і внутрішні табелі про ранги. «Глобальна павутина» з її соцмережами і мессенджерами і зовсім перетворила околофутбол в величезний окремий світ. Окремий, але нерозривно пов'язаний з усім іншим суспільством.

Футбольні хулігани не займаються своєю справою професійно, тобто за гроші. У вільний від мордобою час траблмейкерів працюють в банках, ЗМІ, грають в рок-групах, виступають на телебаченні і навіть працюють в правоохоронній системі.

Таким чином, російські хулігани почали готуватися до Марселю задовго до подій ...

кульмінація

Організований виїзд траблмейкерів з Росії був затьмарений почалися незадовго до Євро-2016 гоніннями з боку вітчизняних правоохоронців. Як писав «Рідус», після зіткнень в Москві, що трапилися 31 січня нинішнього року, близько півсотні людей стали фігурантами кримінальних справ , А найбільші фанатські «фірми» - «Ярославка» і Union - виявилися «поза грою».

У підсумку, в Марсель російські «околофутбольщікі» з'їхалися маленькими групками різними шляхами. Солідне представництво виявилося лише у московського «Локомотива» ( свої марсельські пригоди один з представників цього клубу виклав на сторінках «Рідус» ) І у пітерського «Зеніту». Основну ж масу забезпечили малі міста Росії. Серйозні «делегації» відрядили, наприклад, Орел і Володимир. Прийняли участь в «заході» і хлопці з кількох уральських, сибірських і приморських міст. Чи могли англійці уявити собі років 20 назад, що їх залякані тіла будуть ганяти по Марселю футбольні хулігани з Сибіру?

З'їжджатися росіяни почали приблизно 9 червня. Але остаточно зібралися лише 11 числа.

Спочатку наші співвітчизники очікували, що британці спробують взяти реванш за події 98-го. Більш того, деякі представники вітчизняного «околофутбол» мали індивідуальні домовленості з англійцями: «якщо що, разом будемо лупити марсельних арабів».

9 числа навіть сталося кілька спільних «виступів» російських і британських фанатів. В одному з них - близько 30 росіян разом з 10-15 англійцями змусили до втечі близько 40 марсельних чорнобривих молодиків .

Однак далі цього справа не пішла. Росіянам атакувати арабів сенсу не було ніякого.

По-перше, чіткі домовленості між лідерами російських і англійських хуліганів досягнуті так і не були. По-друге, місцеві фанати так і не зібралися в мало-мальськи єдиний кулак, яким можна було б атакувати складом в пару сотень чоловік. Французькі араби вважали за краще діяти розрізненими групками по 10-20 чоловік. Як стерв'ятники налітали на віддалилися від великих груп представників різних країн, били, грабували і моментально ховалися.

Крім того, на відміну від приїжджих, марсельські хулігани все як один були озброєні ножами і іншим холодною зброєю. Російські ж вважають за краще «фейр плей» (від англ. «Чесна гра») - підручні засоби можуть застосовуватися тільки по ходу «п'єси» (і то, в тому випадку, якщо їх застосовує противна сторона), але спочатку ніхто не йде на бійку з зброєю. Це одне з головних досягнень вітчизняного «околофутбол».

Загалом, повноцінного протистояння з арабами не вийшло. Тому росіяни вирішили начисто забрати у англійців всілякі лаври лідерів світового «околофутбол».

Насправді, британці давно вже не входять навіть до першої п'ятірки найкрутіших футбольних хуліганів, але про це знають лише залучені в процес. Тепер же настав час заявити про це на весь світ. Англійці прийняли виклик, але начисто відмовилися виходити на бій в «чисто поле», посилаючись на боязнь репресій з боку французьких правоохоронців. «Хочете нас перемогти - приходьте і накривайте», - відповідав колір британського «околофутбол».

Таким чином, було прийнято рішення напасти на об'єднаний англійська склад хуліганів, який разом з іншими вболівальниками другу добу бешкетував в марсельському порту.

Треба окремо відзначити англійську тактику. Британські хулігани не змінюють своїм традиціям вже більше 30 років. Їх правила говорять: коли ти приїжджаєш на виїзд в чуже місто або країну, твій обов'язок - знайти паб в центрі, зробити вибір його і голосно заявити про свою появу. Весь інший час британці розслабляються пивом і чекають нападів з боку «противника».

За цим принципом в Марселі вони на дві доби зайняли один з пабів в Старому Порту і діяли за класичною схемою, демонструючи російським: «Ну, ось ми тут, ми найкрутіші, спробуйте, здолайте нас!». Дане правило знає будь-який європейський хуліган. Це, власне, і причина, по якій російський загін атакував Старий Порт - росіяни знали, що опоненти там, і вирішили відповісти на кинутий виклик.

розв'язка

Перш ніж відбулася атака росіян на марсельський порт, була проведена рекогносцировка. Фанатські «фірми» - не хаотичні освіти бешкетників, як багатьом здається: кожна «фірма» має свого лідера, «рада старійшин», відповідального за рекрутинг нових бійців, людини, що займається вихованням власної молоді та групою «скаутів» (прим: у перекладі з сленгу - розвідники).

Фанатські «фірми» - не хаотичні освіти бешкетників, як багатьом здається: кожна «фірма» має свого лідера, «рада старійшин», відповідального за рекрутинг нових бійців, людини, що займається вихованням власної молоді та групою «скаутів» (прим: у перекладі з сленгу - розвідники)

2

Приблизно в цьому напрямку, в Старий порт Марселя, де розташувалася «збірна» британських хуліганів з 400-500 чоловік, рухалися 300 росіян.

© Ridus.ru

«Розвідники» досліджували прилеглі до порту вулиці, підшукали найбільш підходяще місце збору, розробили маршрути проходу, які максимально дозволяли уникнути камер спостереження. Забігаючи вперед, варто відзначити, що останнім допомогло не сильно. Адже зіткнення знімалися як самими учасниками з усіх боків, так і випадковими свідками. Крім того, як виявилося, над Марселем в безлічі кружляли квадрокоптера.

Втім, про наслідки в той момент організатори особливо не думали. В той момент голова боліла більше про те, як же зібрати воєдино всі розрізнені групки наших «спортсменів», які по 10-20 чоловік колесили по місту. Сформовані за довгі роки горизонтальні зв'язки допомогли вирішити питання координації, адже вчорашні вороги перманентно коммуницируют один з одним в реальному часі.

У зазначений час на площі біля марсельського порту зібралися 250-300 російських фанатів. Ще близько 50 «запланованих» бійців загубилися в нетрях міста, але чекати їх не стали.

Зустріч була призначена практично перед самим матчем. Адже, як би не дорікали французьких правоохоронців у бездіяльності, насправді вони працювали досить активно. Але ближче до матчу основні сили правоохоронців природно були перекинуті ближче до стадіону. Чим і скористалися траблмейкерів.

У порт росіяни пробралися однієї великою групою. Застали британців зненацька. Але не тих, до кого йшли.

Справа в тому, що російські хулігани зустріли раптове опір в провулку з боку простих англійських уболівальників (яких, втім, простих - здорові п'яні дядьки), про які потім розтрубили британські таблоїди. У процесі руху російської колони, що юрмилися біля барів п'яні англійці всіляко ображали і освистували росіян. Останні на провокації, виконуючи вказівки лідерів, не реагували. Але всьому є межа.

Коли росіяни порівнялися з черговою великою компанією британців, крім образ їм в спину полетіла склотара. З цього моменту мирний характер ходи припинився, далі до пабу з футбольними хуліганами російським довелося прориватися з боєм.

Таким чином, для англійських траблмейкерів поява Russians виявилося не раптовим, вони так само готувалися до зустрічі. Як виявилося, вони заготовили величезну кількість порожніх пляшок. Саморобні «каски» у вигляді одягнутих на голови стільців росіянам допомогли не сильно, багато полягли під градом летить скла. Але лютий натиск вже було не зупинити.

Слід зазначити, що футбольних хуліганів з Англії і всіх так званих «пересічних уболівальників», хто намагався спробувати себе в боях з російськими, були тисячі. Побачивши агресивних росіян, багато англійців - зрозуміло, навіть ті, хто не знав про підготовку зіткненнях, - кинулися в бійку: «наших б'ють!».

При цьому англійські хулігани зовсім не поспішали сходитися з росіянами в рукопашну, а продовжували, за словами учасників подій, подібно до ельфів стрільцям, засипати опонентів градом скла. Крім того, перед хуліганами вишикувався «живий щит» з включилися в безлади рядових уболівальників. Таким чином, російським довелося прориватися до опонентів через подвійний заслін - летять пляшки та п'яних обивателів. Причому, як тільки вдавалося дістатися до складу англійських хуліганів, вони тут же відступали, прикриваючись співгромадянами, і здійснювали новий залп пляшками. В результаті британське хулігани так і втекло з поля бою, з натовпу вдалося «дістати» лише одиниці.

Потрібно відзначити ще одну важливу деталь. Марсельних фанатів. Вони нікуди не поділися. Вони брали посильну участь у заворушеннях в якості третій боку. Розбившись на невеликі групки, вони нападали і добивали повалених, обираючи по можливості до нитки. В основному, англійців. Російських вони боялися. Як тільки бачили склад росіян, так піднімали шанобливо вгору великі пальці і пропонували свою підтримку. Від непотрібної допомоги вітчизняні фанати в досить грубій формі відмовилися і обіцяли марсельським арабам прочухана. Однак місцеві до кінця перебували в гущі заворушень, і від чиєї саме руки загинув англійський уболівальник - точніше, з якого боку до нього прилетіли пляшка, стілець або ніж, вже не впізнати. Однак потрібно зазначити, що росіяни вийшли на бій з порожніми руками, в той час як всі інші сторони були озброєні до зубів.

Що сталося далі, добре відомо з повідомлень ЗМІ. Російські ж «околофутбольщікі» в день 90-річчя британської королеви Єлизавети Другої, забрали світову корону футбольних хуліганів в Росію.

підсумки

Всього, за даними марсельних правоохоронців, в заворушеннях з 9 по 11 червня постраждали більше 70 чоловік. Втім, мова йде тільки про тих, напад на кого зафіксували поліцейські, або тих, хто звернувся за допомогою до медиків. Безпосередньо в ході зіткнень в порту Марселя 11 числа, за даними місцевої газети La Provence, постраждали 35 осіб, всі - англійці. Один з них згодом помер від отриманих травм. Також, за даними видання, за ці дні постраждали 16 росіян, один з них до цих пір знаходиться в лікарні у важкому стані.

Чи могли англійці уявити собі років 20 назад, що їх залякані тіла будуть ганяти по Марселю футбольні хулігани з Сибіру?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация