Зброя Першої світової війни

  1. гвинтівки
  2. пістолети
  3. кулемети
  4. вогнемети
  5. міномети
  6. артилерія
  7. танки
  8. літаки
  9. Підводні човни

Військові дії - завжди трагедія. Більшою мірою людська, адже солдати, офіцери прощаються з життям. Хоча дуже багато залежить від типу використовуваного зброї. Раніше, в давніші часи, в ходу було колючо-ріжучий - мечі, списи, шпаги, шаблі. Пізніше, з появою в Європі пороху, зброю стало більш небезпечним: все-таки від колючого залишався невеликий шанс вижити, а від пороху - практично немає. З'явилися перші пістолети, потім рушниці. Як і все в світі, зброю з століттями вдосконалювалося. До початку 20 століття вже пішли в минуле шпаги, ножі. Тепер порохове і кульове зброя стала головним на військовій арені. І Перша світова війна це наочно показала.

Люди проявили витонченість і винахідливість щодо створення такої зброї, за допомогою якого можна було вбити або покалічити якнайбільше людей. Ми розглянемо основні види зброї, що призвів до загибелі мільйонів людей за чотири коротких року.

гвинтівки

Весь період війни всі країни-учасниці використовували кілька типів гвинтівок. Були представлені:

  • модифікації гвинтівки Lee-Enfield 303 (більшою мірою Великобританія і країни Співдружності);
  • модифікації гвинтівки Lebel і Berthier (гвинтівка Бертьє), 8 мм (Франція);
  • Mannlicher-Carcano Mo. +1891 6,5 мм (Італія. Чи не можемо не згадати, що з гвинтівки цієї марки через майже 50 років буде убитий Джон Кеннеді ).

У Росії також були свої гвинтівки, що виготовляються на російських заводах (іноді продукція купувалася за кордоном). Найпоширенішою в Росії була гвинтівка Мосіна-Нагана зразка 1891 року 7,62 мм.

Американці використовували тільки своє виробництво - гвинтівку Springfield 1903 під патрон 30-06, проте дана зброя було майже точною копією знаменитого Маузера, і американський уряд змушений був заплатити штраф і офіційно почати спільне виробництво гвинтівок. Також не можна обійти стороною і гвинтівку Мондрагона. Деталі розроблялися в Мексиці, що було дивно, з огляду на рівень технічних можливостей країни. І що найдивніше, це була перша самозарядна гвинтівка. Калібр гвинтівки був 7 мм, а кількість патронів в магазині - 10.

Центральні держави, які беруть участь у війні, вважали за краще гвинтівку Steyr-Mannlicher M95 (широко використовувалася Австро-Угорщиною, Німеччиною, Болгарією). Також в ходу була легендарна гвинтівка Маузера: Mauser M98G 7,92 мм - в Німеччині, Mauser M1877 7,65 мм - в Туреччині.

пістолети

В руках солдатів були не тільки гвинтівки, але і пістолети. Тут також варто приділити увагу цьому типу зброї, тим більше вони удосконалювалися, були вже невеликого розміру (згадаємо романи про мушкетерів - величезні і незручні у використанні пістолети). Які ж були застосовані під час війни?

Звичайно, в перших рядах варто Маузер - представлені різні калібри та магазини на 10 патронів. Офіцерський пістолет Парабелум (або Люгер) також можна віднести до списку зброї Першої світової: мав калібр 9 мм і створювався на австрійській землі зброярем Георгом Люгером. Відмінною особливістю цієї зброї була максимальна точність при стрільбі (звичайно, будь-який стріляє солдатів повинен влучно стріляти, але саме цей пістолет дозволяв провести більш точний постріл).

Також представлений пістолет Дрейзе, батьківщина його Німеччина. Він також був самозарядним, мав калібр 9 мм і кількість куль в магазині 8. Як і будь-яка зброя, пістолет мав ряд недоліків - наприклад, був досить великим і важким за вагою, але забезпечував потужний захист.

кулемети

У період війни використовувалися кулемети розробки знаменитого британського зброяра Хайрема Максима 1884 року. Таке знаряддя виробляло до 600 пострілів в хвилину, що було свого роду унікальним явищем в той час. Армії серйозно розраховували, що кулемети незабаром замінять пістолети і гвинтівки - з одного боку, використання перших було вигідніше проти ворога. Отже, які марки використовувалися на полях битв Першої світової?

Шкода М 1909 1913 - виробництво Австро-Угорщини (той же самий завод розробив автомобіль).

Наступний в списку - Готчкісс, французький кулемет, широко використовувався на полях битв. Не потрібно думати, що зброя була тільки центрально-європейського виробництва: північні сусіди також не залишилися осторонь. Данія представила кулемет Медсен. Він став першим ручним кулеметом того часу. Звичайно, він був важкуватим - 9 кг, але стріляти було зручно, солдат міг захищатися як в окопі, так і на ходу.

Ще одна зброя - кулемет Шварцлозе австрійського виробництва, але також використовується в німецькій армії. Даний кулемет використовувався навіть у Другу світову війну . Він був досить простим в своєму складі. Його використовували майже всі країни-учасниці військових дій.

вогнемети

Вперше подібне знаряддя початок широко використовуватися ще в стародавньому Китаї, жителі якого знали руйнує силу вогню і секрет виготовлення пороху. За часів Громадянської війни в США ходили чутки, що президент Авраам Лінкольн таємно відвідував полігони, де відчувалося ця зброя. Вперше в бою ручні вогнемети були використані в сумнозвісної Верденській «м'ясорубці» в 1916 році німецькою стороною проти французької армії. Солдати перевозили на спині спеціальні цистерни з азотом під тиском, який запалював мазут, що виходить з невеликої труби-відгалуження від цистерни. Звичайно, і інші країни виготовляли подібне знаряддя, але саме німці поставили його на потік.

міномети

Звичайно, війна не могла обійтися без мінометів. Ці артилерійські знаряддя призначалися для обстрілу бомбами, щоб шкоди було по можливості максимальним. У Росії використовувалися переважно 36-лінійні міномети, які були створені за образом німецького 9-сантиметрового міномета.

артилерія

Для успішного ведення бою необхідно було поліпшити озброєння артилерійських військ - збільшити дальність польоту снаряда, осучаснити амуніцію солдатів і дизайн гармат. Архівні документи свідчать, що артилерійські залпи вбили найбільше людей, ніж все інше зброю, разом узяте. Особливу увагу противника заслужила французька гармата 75 мм. Її прозвали «диявольським пістолетом». Вони використовувалися навіть у Другу світову війну. Воєначальники французької армії стверджували, що саме ця зброя допомогло виграти війну.

Військові дії - завжди трагедія

Хімічну зброю

Напевно, поряд з цим типом зброї не встане жодне інше. Перша газова атака почався 22 квітня 1915 року, коли німецька армія обстріляла місто Іпр хлором. З тих пір газові атаки стали звичайним явищем на полях битв Першої світової, оскільки союзники також поспішили створити свій склад. Всю Європу накрило газовою хмарою. Важко порахувати, скільки людей загинуло при газовій атаці (кажуть, що не так багато), скільки залишилися інвалідами. Хлор в першу чергу псував очі і дихальну систему, гірчичний газ викликав те ж саме, але додавав до страждань пухирі та опіки при зіткненні шкіри з препаратом. Після війни газова атака була офіційно заборонена законом на всіх територіях країн. Однак іноді застосовувалася в інших, більш пізніх конфліктах.

танки

ще Леонардо Да Вінчі збирався створити сухопутні кораблі, які б були безпечні для тих, хто знаходиться всередині. Європейські держави до початку війни вже мали в своєму арсеналі танки - деякі моделі добре маневрували. Звичайно, все це було недосконалим - перші зразки часто ламалися, були повільними. Спочатку танки вступали в бій в невеликих кількостях, щоб допомогти армії. Однак поступово кількість їх збільшувалася, що забезпечувало перемогу на фронтах.

літаки

Спочатку вони використовувалися, як розвідники, щоб з повітря побачити становище військ противника, їх бази. Потім літаки стали оснащувати кулеметами, і вони перетворилися в літальні знаряддя. Перші літаки були повільними, пілоти погано були захищені. Протягом чотирьох років війни система і наповнення літаків покращилися.

Підводні човни

Не треба думати, що підводні човни з'явилися тільки в період Другої світової війни: ще на початку 20 століття європейські країни і США розробляли плани створення субмарин проти Німецької імперії. Попереду планети всієї була, звичайно ж, Великобританія, і німцям дуже хотілося обігнати її. Головною силою субмарин була їх невидимість під водою - противнику важко розглянути глибину, тому можна нанести удар. Поступово вони також удосконалювалися: незабаром з'явилися атомні підводні човни - страшніша зброя.

На жаль, яким би сучасним не було зброї, воно виконує одну єдину функцію - вбиває людей. Але історія людства - це постійні війни, а отже, зброя не може не вдосконалюватися.

Не пропустіть нові матеріали. Підписуйтесь на нас в Яндекс.Дзен.

Підписатися

Які ж були застосовані під час війни?
Отже, які марки використовувалися на полях битв Першої світової?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация