Зброя-2017: яку техніку отримала армія Росії

Частка сучасної техніки в Збройних силах зросла в чотири рази за п'ять років, темпи розбудови війська - в 15 разів. Про це 22 грудня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Верховному Головнокомандувачу ЗС РФ Володимиру Путіну на підсумковій розширеній колегії військового відомства в академії РВСП.

Президент Росії задоволений переозброєнням вітчизняної армії і чекає, що через три роки її оснащеність новою зброєю досягне 70%. Він зазначив, що "йде планомірне переозброєння всіх видів і родів військ". Для прикладу Путін навів кілька цифр: "У 2012 році частка сучасних озброєнь і техніки у військах становила 16%, зараз, в кінці 2017 року, - близько 60%".

Частка сучасного озброєння в ядерній тріаді Росії досягла 79%, а до 2021 року ядерні сили наземного базування повинні бути оснащені новими озброєннями на рівні до 90%. Мова йде про ракетних комплексах , Здатних впевнено долати навіть перспективні системи протиракетної оборони.

Планується, що в 2018 році рівень сучасної техніки в армії РФ досягне в стратегічних ядерних силах - 82%, в Сухопутних військах - 46%, в Повітряно-космічних силах - 74%, у Військово-морському флоті - 55%.

За інформацією Міноборони, держоборонзамовлення по поставкам нової техніки був виконаний на 98,2%, по ремонту - на 95,6%. Бойові можливості Збройних сил РФ виросли на 14%. Війська отримали понад 6 тис. Перспективних зразків озброєння і військової техніки. Оснащеність частин постійної готовності сучасними зразками збільшилася до 58,3%.

продовження

Всього в цьому році в з'єднання та військові частини Західного військового округу (ЗВО) надійшло понад 2000 одиниць нових і модернізованих зразків озброєння і військової техніки (ОВТ).

Війська Східного військового округу (ВВО) взяли на озброєння понад 1100 одиниць ОВТ. Зокрема, йде переозброєння ракетних частин на ракетні комплекси "Іскандер-М" і "Бастіон", в результаті чого бойова міць округу виросте більш ніж на 10%.

Більше 1700 одиниць ОВТ поставлено з початку року до військових частин Південного військового округу (ЮВО), що дозволило довести частку сучасних зразків до 63%.

Бойова міць Центрального військового округу (ЦВО) завдяки надходженню нової техніки збільшилася майже на чверть за три роки. Цього року війська отримали близько 1200 одиниць ОВТ.

У Сухопутні війська надійшло 2055 нових і модернізованих зразка озброєння, на які переоснащені три з'єднання і 11 військових частин. У війська надійшло 199 безпілотних літальних апаратів.

'ТАСС / прес-служба УВЗ / Міноборони РФ'

За п'ять років війська отримали більше десяти тисяч зразків ОВТ. Ці заходи дозволили підвищити рівень оснащеності сучасним озброєнням в порівнянні з 2012 роком в три рази - з 15% майже до 45%.

Пріоритет віддається комплектної поставки засобів ураження, розвідки, управління, забезпечення застосування, обслуговування, ремонту та навчання, а також необхідного запасу ракет і боєприпасів.

У 2012-2017 роки було сформовано сім загальновійськових дивізій. У порівнянні з кількох родів бригадами вони "мають підвищену ударну силу і вогневу міць, здатні вирішувати бойові завдання на більш широкому фронті".

Сформовано нові зенітні ракетні з'єднання, озброєні зенітною ракетною системою С-300В4 і комплексом "Бук-М2". Проводиться переозброєння на зенітні ракетні комплекси "Бук-МЗ", "Тор-М2", переносний зенітний ракетний комплекс "Верба". "Сучасне озброєння військ ППО Сухопутних військ багато в чому перевершує своїх попередників, не має аналогів в світі, що підтверджується високою конкурентоспроможністю на ринку озброєнь", - сказав головком в ході розширеного засідання колегії Міноборони РФ.

  • Комплекси ППО "Бук-М3" і С-300В4

Нові комплекси "Бук-М3" взяли на озброєння військовослужбовці зенітної ракетної бригади 20-ї загальновійськової армії ЗВО, дислокованої під Курськом. Вони продовжують лінійку ЗРК "Бук-М2". Характеристики комплексу невідомі, проте його попередник здатний вражати твердопаливними ракетами повітряні цілі на дальності від трьох до 45 км на висоті від 15 м до 25 км, також він може знищувати балістичні ракети з дальністю пуску до 150-200 км.

Характеристики комплексу невідомі, проте його попередник здатний вражати твердопаливними ракетами повітряні цілі на дальності від трьох до 45 км на висоті від 15 м до 25 км, також він може знищувати балістичні ракети з дальністю пуску до 150-200 км

До речі, "Бук-М2" надійшли на озброєння бригади ЦВО в Пензенській області і зенітного ракетного з'єднання в Бурятії. Крім нього підрозділу ВВО поповнилися новітніми пуско-заряджаючими установками, радіолокаційними станціями та комплексом "Поляна".

На початку грудня "Бук-М3" і зенітно-ракетна система (ЗРС) С-300В4 були розгорнуті на Північному Кавказі. До заступання на бойове чергування розрахунки комплексів успішно пройшли курс перепідготовки на нове озброєння і виконали програму навчально-бойових стрільб на полігоні в Астраханській області. З-300В4 здатна ефективно боротися з повітряними цілями на дальностях до 400 кілометрів. Система стала надходити у війська з 2014 року.

Підрозділу радіаційного, хімічного і біологічного захисту ЗВО отримали до 20 важких вогнеметних систем ТОС-1А "Солнцепек", на яких встановлена сучасна силова установка і динамічний захист. Крім того, в ракетно-артилерійські підрозділи округу надійшло понад 20 різних ракетних систем залпового вогню і самохідних артилерійських установок, в тому числі модернізовані "Торнадо-Г" і "Ураган", новітні самохідні гаубиці "Мста-СМ" і "Гвоздика".

Крім того, в ракетно-артилерійські підрозділи округу надійшло понад 20 різних ракетних систем залпового вогню і самохідних артилерійських установок, в тому числі модернізовані Торнадо-Г і Ураган, новітні самохідні гаубиці Мста-СМ і Гвоздика

Оновили свій парк і радіотехнічні війська, отримавши уніфіковані мобільні комплекси засобів автоматизації "Фундамент-М". Крім того ЗВО отримав 115 автомобілів багатоцільового значення. Новинкою для ряду підрозділів стали пікапи УАЗ-3163 "Патріот", основне використання яких полягає в супроводі автоколон, патрулювання об'єктів. Підрозділи в Воронезької області озброїлися унікальним комплексом радіоелектронної боротьби (РЕБ) "Борисоглібська-2".

Самохідний дивізіон підвищеної потужності сформований в складі артилерійського з'єднання ЦВО, дислокованого в Кемеровській області. Основу його озброєння склали модернізовані 203-мм самохідні установки 2С7М "Малка", недавно надійшли в з'єднання.

У складі артилерійського з'єднання в Оренбурзькій області сформовано новий самохідний артдивізіон підвищеної потужності, на озброєнні якого перебувають міномети 2С4 "Тюльпан". Юргінським артилерійська бригада ЦВО, дислокована в Кемеровській області, отримала нові модернізовані гармати "Мста-Б". Зенітники ЦВО, що відповідають за протиповітряну оборону в регіонах Поволжя, отримали по гособоронзаказу партію зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С1".

Спецпроект на тему

Військово-промислова компанія достроково поставила в листопаді Міноборони партію бронеавтомобілів "Тигр". Повідомлялося, що заключна партія машин в рамках ДОЗ-2017 буде передана до кінця цього року в призначений термін. Партія з 16 бронеавтомобілів "Тайфун-К" c дистанційно керованим бойовим модулем поступила в підрозділи спеціального призначення ЦВО, дислоковані в Самарській і Новосибірської областях.

На початку грудня Приамурское об'єднання ВВО отримало велику партію малогабаритних станцій РЕБ нового покоління "лісок", більш зручних і ефективних за рахунок розширення діапазону частот і нового способу формування перешкод. За даними Міноборони, обсяг партії перевищує 50 пристроїв.

На початку року на озброєння артилерійського з'єднання ВВО, дислокованого в Бурятії, надійшов радіолокаційний комплекс розвідки "Зоопарк-1М". У березні він був вперше застосований на навчаннях з бойовою стрільбою на полігоні Цугол в Забайкаллі.

Автоматизована система управління бригадами РЕБ "Билина" почала серійно поставлятися у війська.

В Повітряно-десантних військах (ВДВ) сформовані окремі десантно-штурмової і ремонтно-відновлювальний батальйони, поставлено 184 нових бойових броньованих машини і самохідні гармати. Отримано на озброєння чотири батальйонних комплекту нової бойової машини БМД-4М.

1350 комплектів парашутної системи Д-6 четвертої серії передав військовим холдинг "Технодінаміка" (входить в Ростех). "Парашут Д-6 зарекомендував себе як надійна і перевірена роками система, на якій пройшло навчання і службу не одне покоління бійців ВДВ і любителів парашутного спорту", - коментував передачу замовлення гендиректор холдингу Ігор Насенков.

достроково завершила ДОЗ-2017 на поставку модернізованих танків Т-72БЗ корпорація "Уралвагонзавод" (УВЗ, входить в Ростех). Остання партія була відправлена ​​у війська 1 листопада, на місяць раніше встановленого терміну. Як відзначають розробники, Т-72Б3 з додатковим захистом здатний ефективно протистояти кращих зразків основних бойових танків. Модернізація торкнулася всі основні бойові системи машини.

Модернізація торкнулася всі основні бойові системи машини

Модернізовані танки оснащені більш потужним двигуном в 1130 кінських сил, а також поліпшеним комплексом озброєння. Крім того, Т-72Б3 отримав нову систему прицілювання з цифровим дисплеєм, а також телевізійну камеру заднього огляду.

  • Самохідні гаубиці "Мста-СМ"

Завод "Уралтрансмаш" (в складі УВЗ) в рамках виконання ДОЗ в цьому році достроково відправив у війська партію модернізованих самохідних гаубиць 2С19М2 "Мста-С". Так, 12 знарядь отримали артилеристи ЗВО в Московській області.

"Глибока модернізація парку бойової техніки артилерійського з'єднання дозволить посилити бойові можливості об'єднання при проведенні оборонних і наступальних операцій, а також створить для мотострільців нові можливості для включення артрасчетов в розвідувально-ударний контур при проведенні спільних тактичних занять і навчань", - сказав Олександр Перязев, командувач загальновійськової армії ЗВО

Крім того, на озброєння цього артилерійського з'єднання надійшло близько десяти новітніх протитанкових ракетних комплексів "Штурм-С".

Влітку партія з декількох десятків самохідних гаубиць 2С19М2 надійшла на озброєння в ЦВО. Знаряддя посилили артилерійський підрозділ, дислоковане в Кемеровській області.

  • Комплекси С-400 "Тріумф"

Тільки за п'ять років 16 ракетних полків переозброєні на зенітні ракетні комплекси С-400.

Спецпроект на тему

У цьому році його отримали зенітники Центрального військового округу, в кінці грудня комплект С-400 прибув до місця постійної дислокації в Саратовську область. Також в цьому місяці бойові розрахунки "Тріумфу" заступили на бойове чергування ракетного полку з'єднання ППО Східного військового округу в Примор'ї, де раніше на озброєнні стояли системи С-300. 13 грудня на дослідно-бойове чергування дивізіон С-400 заступив в Ленінградській області. Перед відправкою до війська вся техніка ППО була випробувана на полігоні Капустін Яр в Астраханській області. Розрахунками були проведені чотири бойових пуску, в результаті яких одночасно були вражені кілька складних мішеней "Кабан".

  • Розвідувальна машина РХМ-5М

Перший зразок РХМ-5М надійшов на підконтрольну експлуатацію в Тульське з'єднання ВДВ. Машина створена на уніфікованому базовому шасі БТР-МДМ "Ракушка", дозволяє вести радіаційну, хімічну і біологічну розвідку місцевості в бойових порядках. Екіпаж машини складається з чотирьох осіб. Раніше Міноборони повідомляло, що серійна поставка РХМ-5М у війська почнеться в 2018 році.

  • Ракетний комплекс "Іскандер-М"

Оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) отримало ракетне з'єднання, дислоковане в Забайкальському краї.

Спецпроект на тему

Також бригадний комплект "Іскандер-М" був переданий особовому складу ракетного з'єднання ЗВО. "Це вже одинадцятий за рахунком ракетне з'єднання Сухопутних військ, повністю перекладене на експлуатацію сучасного ракетного комплексу за останній час", - повідомили у військовому відомстві.

В ході військово-технічного форуму "Армія-2017" Міноборони РФ і Конструкторське бюро машинобудування підписали додаткова угода на суму понад 20 млрд рублів на поставку ще двох бригадних комплектів ракетних комплексів "Іскандер-М".

  • Радіолокаційні станції "Каста" і Небо-У "

Нова мобільна РЛС кругового огляду "Каста 2-2" посилила бойові можливості по контролю повітряного простору підрозділів радіотехнічних військ ЦВО, дислокованих в Поволжі. Ця станція виявляє цілі, виконані із застосуванням технологій "стелс".

Ця станція виявляє цілі, виконані із застосуванням технологій стелс

Також на озброєння ЦВО надійшла РЛС "Небо-У", здатна вести як аеродинамічні (літальні апарати і крилаті ракети), в тому числі малопомітні і малорозмірні, так і балістичні цілі. "Комплекс, до складу якого входить 20 зразків техніки, призначений для виявлення, ідентифікації та супроводу повітряних цілей на дальностях до 600 км", - сказали в прес-службі округу.

Продовжують надходити у війська новітні переносні зенітні ракетні комплекси. Так, по гособоронзаказу бригадний комплект отримало мотострілкове з'єднання ЦВО, дислоковане в Алтайському краї.

За словами помічника командувача військами округу полковника Ярослава Рощупкина, "Вербу" відрізняють підвищені характеристики по чутливості, точності, стійкості до перешкод і селективності цілей. До складу ПЗРК, крім ракет і пускових пристроїв, входять засоби розпізнавання "свій-чужий", модулі розвідки та управління, виявлення повітряних цілей, а також кошти обслуговування і навчально-тренувальні комплекти.

  • Ракетні комплекси "Ярс"

У РВСП три ракетних полки завершили переозброєння на комплекси "Ярс" в цьому році.

У РВСП три ракетних полки завершили переозброєння на комплекси Ярс в цьому році

Рухомий грунтовий ракетний комплекс "Ярс"

© Володимир Смирнов / ТАСС

Близько 100 тренажерів бойової протидиверсійної машини "Тайфун-М", машини дистанційного розмінування "Листя" і автономної пускової установки "Ярс" надійшли у війська. Тренажери введені в експлуатацію в переоснащуваних на новітній комплекс "Ярс" полицях Тагильского, Новосибірського і Козельського ракетних з'єднань. Також завершена їх поставка в Тейковского ракетну дивізію.

До складу ВМФ увійшли десять кораблів і бойових катерів, 13 суден забезпечення, чотири берегових ракетних комплекси "Бал" і "Бастіон". Склад морської авіації поповнився 15 сучасними літаками і вертольотами. Також на флот продовжують надходити крилаті ракет "Калібр" і різне торпедного озброєння.

Збалансований корабельний склад ВМФ для забезпечення військово-морської присутності РФ у всіх стратегічно важливих районах світу повинен бути створений до 2025 року.

Спецпроект на тему

За словами президента РФ, в техніки для флоту є своя специфіка: для її випуску потрібні більш тривалі технологічні цикли. "Вимушене імпортозаміщення" також трохи зрушило плани з випуску озброєнь для ВМФ. "Основні пріоритети розвитку ВМФ - зміцнення морських стратегічних ядерних сил, оснащення сучасною зброєю, а також синхронізація розвитку забезпечує інфраструктури", - неодноразово підкреслював Путін.

Чорноморський флот поповнився двома протидиверсійний катерами "Раптор". Тепер в складі їх вісім. Парк морської авіації Балтійського флоту, дислокованої на території Калінінградської області, поповнили ще два винищувачі Су-30СМ. 20 липня був піднятий прапор на корветі проекту 20380 "Досконалий" виробництва Амурського суднобудівного заводу. Будівництво ще трьох кораблів цього проекту йде за графіком.

Це перший криголам, переданий допоміжного флоту ВМФ більш ніж за 40 років. Його портом базування буде Мурманськ. Урочиста церемонія підняття прапора на криголамі проекту 21180 пройшла 30 листопада на АТ "Адміралтейські верфі" в Санкт-Петербурзі.

Урочиста церемонія підняття прапора на криголамі проекту 21180   пройшла   30 листопада на АТ Адміралтейські верфі в Санкт-Петербурзі

Криголам "Ілля Муромець"

© Петро Ковальов / ТАСС

Корабель був закладений 23 квітня 2015 року. Він буде використовуватися для забезпечення діяльності арктичної угруповання ВМФ Росії.

16 грудня під Владивостоці військово-морський прапор пошуково-рятувальних суден ВМФ підняли на новітньому багатофункціональному модульному водолазному катері катамарани типу "СМК-2177".

Цей катер став другим за рахунком судном в серії з трьох катерів проекту 23370М. Він був побудований в Орєхово-Зуєво і блоками переправлений для остаточного складання в Примор'ї. Очікується, що в 2018 році ТОФ отримає ще один новітній водолазний катер, але вже іншого проекту.

У складі ВКС сформовані військово-транспортна авіаційна дивізія і дивізія особливого призначення. "Отримано 191 літак і вертоліт, 143 одиниці озброєння ППО і ПРО. З грудня надійшла на дослідне бойове чергування Єдина космічна система", - сказав Шойгу.

Авіаційні підрозділи Карелії, Ленінградській і Курської областей отримали шість Су-35С і три Су-30СМ. Об'єднання ВВС і ППО ВВО поповнилися винищувачами-бомбардувальниками Су-34, винищувачі-перехоплювачі МіГ-31БМ, бойовими вертольотами Ка-52, Мі-8АМТШ, а також найбільшими в світі серійно випускаються транспортними машинами Мі-26.

Спецпроект на тему

У Курській області створена перша ескадрилья, укомплектована винищувачами Су-30СМ. 11 грудня ланка літаків завершило перебазування в авіаційний полк ЗВО. До речі, до складу нової бойової ескадрильї увійшов сотий по рахунку Су-30СМ, створений на Іркутськом авіазаводі. У прес-службі ЗВО відзначили, що в наступному році буде створено ще один підрозділ зі надманеврений винищувачами нового покоління.

Пермські льотчики в цьому році отримали шість винищувачів-перехоплювачів МіГ-31БСМ. Партія надійшла по гособоронзаказу на озброєння 14-ї армії ВПС і ППО ЦВО.

Літаки Як-130 продовжують надходити в навчальні авіаційні бази Краснодарського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Ці машини щорічно надходять з 2013 року. Всього було отримано близько 80 одиниць.

Міноборони РФ достроково отримало два арктичних вертольота Мі-8АМТШ-ВА. Контракт на поставку цих машин для арктичної угруповання був підписаний в лютому 2016 року.

Три оновлених корабельних вертольота Ка-29 надійшли на Балтійський флот. Вони пройшли капітальний ремонт на базі АТ "150 авіаційний ремонтний завод" (входить в "Вертольоти Росії"). Військово-повітряна академія отримала десять навчальних вертольотів "Ансат-У". Нові машини надійдуть в навчальну авіаційну базу, дислокованої в Саратовській області. Вертолітний полк ЗВО, дислокований в Санкт-Петербурзі, отримав Мі-28Н "Нічний мисливець".

Трьома навчально-бойовими вертольотами поповнилася армійська авіація на півдні Росії. Машини увійшли до складу авіаполку в Краснодарському краї, а також сполуки в Ростовській області.

Машини увійшли до складу авіаполку в Краснодарському краї, а також сполуки в Ростовській області

Головна особливість "Спаркі" Мі-28УБ - подвійна система управління, яка дозволяє пілотувати вертоліт як з кабіни командира екіпажу, так і з кабіни льотчика-оператора. За рахунок цього надана можливість навчання льотчиків, яким необхідна практика нальоту на "Нічних мисливців". У бойових умовах, в разі виникнення нештатної ситуації, керування машиною може взяти на себе другий член екіпажу.

Дальня авіація РФ отримала в 2017 році три модернізовані літаки. "Компанія" Туполєв "(входить в ОАК) 28 серпня передала стратегічний ракетоносець Ту-160 після ремонту з модернізацією, а також два чергових модернізовані літаки Ту-95МС.

Черговий відремонтований дальній бомбардувальник-ракетоносець ПАТ "Туполєв" передала 1 грудня в авіапарк Дальньої авіації ВКС РФ. "Ця машина, як і інші, що знаходяться в строю Ту-22М3, в період з 2018 року буде проходити модернізацію в версію Ту-22М3М ", - відзначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що до рівня Ту-22М3М будуть модернізовані 30 літаків, на яких розмістять новий комплекс бортового устаткування СВП-24-22, радіолокаційну станцію НВ-45, поліпшать ергономіку кабіни, встановлять нові бортові системи, продовжать ресурс планера до 35 років. Літак зможе нести високоточну неядерна зброю, в тому числі крилату ракету Х-32 з дальністю до 600 км.

Бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М3

© Вадим Савицький / Міноборони РФ

На бойове чергування заступили відразу три станції попередження про ракетний напад (СПРН) типу "Воронеж". "Вперше в історії Збройних сил РФ на бойове чергування по радіолокаційному контролю в встановлених зонах відповідальності заступили відразу три новітні РЛС" Воронеж ", створені за технологією високої заводської готовності: у Красноярському, Алтайському краях і Оренбурзької області", - повідомив командувач Космічних військ - заступник головкому ВКС РФ генерал-полковник Олександр Головко.

З введенням в бойовий склад цих станцій безперервний радіолокаційний контроль всіх ракетонебезпечних напрямків з території Росії буде забезпечувати мережу з семи станцій нового покоління - ще чотири вже несуть чергування в Ленінградській, Калінінградській і Іркутської областях, а також в Краснодарському краї.

Головко нагадав, що радіолокаційний контроль ракетонебезпечних напрямків також забезпечують РЛС "Дарьял" в Печорі, РЛС "Дніпро" в Мурманську і Казахстані, РЛС "Волга" в Білорусії. Однак станції "Дарьял" і "Дніпро" відносяться до застарілих, і для їх заміни ведуться роботи зі створення станцій нового покоління в Республіці Комі і в Мурманської області.

Покликана сигналізувати про атаки на пункти державного і військового управління, надає інформацію для системи ПРО Москви, а також видає дані про космічні об'єкти для системи контролю космічного простору. До складу системи входять два ешелону - наземний і космічний.

продовження

На підсумковій колегії військового відомства міністр оборони РФ Сергій Шойгу сообщил , Що вперше за історію країни створено суцільне радіолокаційне поле навколо Росії.

Роман азан

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация