Збройні сили

  1. Сухопутні війська
  2. Повітряно-космічні сили
  3. Військово-морський флот
  4. Окремі роди військ
  5. резюме
  6. підсумок

Прийшов час і мені, і вам розібратися з поняттям Збройні Сили України. Що таке види і роди військ? З чого складаються Збройні Сили РФ? І які тонкощі існують в цих поняттях?

Про це і поговоримо в цій статті. Почнемо, звичайно ж, з визначень основних понять: види і роди військ. Повірте, тут буде багато цікавого.

Види Збройних Сил - формування в збройних силах тієї чи іншої держави.

бувають:

  • Сухопутні сили.
  • Морські сили.
  • Повітряні сили.

В цілому все просто. Види Збройних Сил діляться на підвиди, залежно від середовища перебування - землі, води або повітря. Добре, поїхали далі.

Рід військ Збройних Сил - складова частина виду Збройних Сил. Можуть бути і окремими (про ці пізніше). Включає частини і з'єднання, об'єднання, що мають тільки їм властиві зброю, бойову техніку, які застосовують свою тактику, що володіють характерними для них бойовими властивостями і призначені для виконання тактичних і оперативно-тактичних завдань в бою і операції.

Цікавий факт, який допоможе нам зрозуміти, в чому різниця між видами Збройних Сил та родами військ.

Раніше «рід військ» іменувався «родом зброї». А всього було 3 роди військ:

  • Піхота.
  • Кавалерія.
  • Артилерія.

Час йшов. Наука не стояла на місці. І тепер ми можемо назвати більша кількість родів військ, адже «пологів зброї» зараз теж далеко не 3. А цілі десятки.

Отже. Якщо резюмувати все вищеописане, то можна сказати, що роду військ - це складові частини видів Збройних Сил. Тим не менш, не забувайте, що є і окремі роди військ, що не підкоряються певних видів ЗС РФ.

Це Ракетні війська спеціального призначення (РВСП) і Повітряно-десантні війська (ВДВ). Їх ми будемо розбирати в кінці статті.

Я зобразив всі види і роди військ ЗС РФ у вигляді схеми. Ви ж пам'ятаєте, що я люблю візуалізувати, вірно? Люблю і вмію - різні речі, звичайно. Загалом, у мене вийшло наступне.

Загалом, у мене вийшло наступне

Тепер давайте поговоримо про кожен окремо. Що, навіщо і коли застосовується. Підемо по порядку.

Сухопутні війська

Сухопутні війська - найчисленніший з бойового складу вид Збройних Сил Російської Федерації. Вони призначені для розгрому угруповань військ противника, оволодіння і утримання його територій, районів і рубежів, відбиття вторгнень противника і його великих повітряних десантів.

Сухопутні війська включають в себе наступні роду військ:

Мотострілецькі війська - найчисленніший рід військ, що становить основу Сухопутних військ і ядро їх бойових порядків. Разом з танковими військами виконують такі основні завдання:

• в обороні - стримування займаних районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника і нанесення поразки його наступаючим угрупованням;
• в настанні (контрнаступ) - по прориву оборони противника, розгрому угруповань його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, форсування водних перешкод, переслідуванню відступаючого противника;
• ведуть зустрічні битви і бої, діють у складі морських та тактичних повітряних десантів.

мотострілецькі війська

Основу мотострілкових військ становлять мотострілкові бригади, які мають високої бойової самостійністю, універсальністю і вогневою міццю. Вони здатні вести бойові дії в умовах застосування як звичайних засобів збройної боротьби, так і зброї масового ураження в різних фізико-географічних і кліматичних умовах, вдень і вночі.

Танкові війська - рід військ і головна ударна сила Сухопутних військ. Застосовуються переважно спільно з мотострілковими військами на головних напрямках і виконують такі основні завдання:

• в обороні - по безпосередньої підтримки мотострілкових військ при відбитті наступу противника і нанесення контратак і контрударів;

• в наступі - по нанесенню потужних розсікають ударів на велику глибину, розвитку успіху, розгрому противника в зустрічних боях і битвах.

• в наступі - по нанесенню потужних розсікають ударів на велику глибину, розвитку успіху, розгрому противника в зустрічних боях і битвах

Танкові війська

Основу танкових військ складають танкові бригади і танкові батальйони мотострілкових бригад, які мають великий стійкістю до вражаючих факторів ядерної зброї, вогневою міццю, високою рухливістю і маневреністю. Вони здатні найбільш повно використовувати результати вогневого (ядерного) ураження противника і в короткі терміни досягати кінцевих цілей бою і операції.

Ракетні війська і артилерія (РВ і А) - рід військ Сухопутних військ, що є основним засобом вогневого і ядерного ураження противника в ході ведення загальновійськових операцій (бойових дій). Вони призначені для виконання наступних основних завдань:

  • завоювання і утримання вогневої переваги над противником;
  • влучання в нього коштів ядерного нападу, живої сили, озброєння, військової та спеціальної техніки;
  • дезорганізація систем управління військами та зброєю, розвідки та радіоелектронної боротьби;
  • та інших…

Ракетні війська і артилерія

Організаційно РВ і А складаються з ракетних, реактивних, артилерійських бригад, в тому числі змішаних, артилерійських дивізіонів великої потужності, реактивних артилерійських полків, окремих розвідувальних дивізіонів, а також артилерії загальновійськових бригад і військових баз.

Війська протиповітряної оборони (ППО СВ) - рід військ Сухопутних військ, призначений для прикриття військ і об'єктів від дій засобів повітряного нападу противника при веденні кількох родів об'єднаннями і з'єднаннями операцій (бойових дій), скоєнні перегрупувань (маршу) і розташуванні на місці. На них покладається виконання таких основних завдань:

  • несення бойового чергування з протиповітряної оборони;
  • ведення розвідки повітряного противника і оповіщення прикриваються військ;
  • знищення засобів повітряного нападу противника в польоті;
  • участь у веденні протиракетної оборони на театрах військових дій.

Війська протиповітряної оборони

Організаційно війська ППО СВ складаються з органів військового управління, командних пунктів ППО, зенітних ракетних (ракетно-артилерійських) і радіотехнічних з'єднань, військових частин і підрозділів. Вони здатні знищувати засоби повітряного нападу противника у всьому діапазоні висот (гранично малих - до 200 м, малих - від 200 до 1000 м, середніх - від 1000 до 4000 м, великих - від 4000 до 12000 м і в стратосфері - понад 12000 м) і швидкостей польоту.

Розвідувальні з'єднання та військові частини відносяться до спеціальних військ Сухопутних військ і призначені для виконання широкого спектру завдань з метою забезпечення командувачів (командирів) і штабів інформацією про противника, стан місцевості і погоди для прийняття найбільш раціональних рішень на операцію (бій) і недопущення раптовості дій противника .

В інтересах Сухопутних військ розвідку ведуть штатні розвідувальні підрозділи загальновійськових з'єднань (мотострілкових і танкових бригад), з'єднання і частини спеціального призначення, радіо- і радіотехнічної розвідки армійських і окружних комплектів, а також розвідувальні частини і підрозділи родів військ і спеціальних військ Сухопутних військ.

Розвідувальні з'єднання та військові частини

При підготовці і в ході ведення загальновійськових операцій (бойових дій) вони виконують такі основні завдання:

  • розтин задуму противника, його безпосередньої підготовки до агресії і попередження раптовості нападу;
  • виявлення бойового складу, положення, угруповання, стану і можливостей військ (сил) противника і його системи управління;
  • розтин об'єктів (цілей) для ураження та визначення їх місця розташування (координат);
  • та інші…

Інженерні війська - спеціальні війська, призначені для виконання найбільш складних завдань інженерного забезпечення загальновійськових операцій (бойових дій), що вимагають спеціальної підготовки особового складу та використання коштів інженерного озброєння, а також для нанесення втрат противнику шляхом застосування інженерних боєприпасів.

Організаційно інженерні війська складаються із з'єднань, частин і підрозділів різного призначення: інженерно-розвідувальних, інженерно-саперних, загороджень, розгородження, штурмових, інженерно-дорожніх, понтонно-мостових (понтонних), переправочно-десантних, інженерно-маскувальних, інженерно-технічних, польового водопостачання та інших.

Інженерні війська

При підготовці і веденні загальновійськових операцій (бойових дій) інженерні війська виконують такі основні завдання:

  • інженерна розвідка противника, місцевості та об'єктів;
  • зведення (пристрій) фортифікаційних споруд (окопів, траншей і ходів повідомлень, укриттів, бліндажів, притулків і ін.) і пристрій польових споруд для розміщення військ (житлових, господарських, медичних);
  • влаштування інженерних загороджень, в тому числі установка мінних полів, виробництво вибухових робіт, обладнання невибухових загороджень (протитанкових ровів, ескарпів, контрескарпів, надовб і т.п.);
  • розмінування місцевості та об'єктів;
  • підготовка та утримання шляхів руху військ;
  • обладнання та утримання переправ на водних перешкодах, в тому числі будівництво мостів;
  • видобуток і очищення води в польових умовах та інші.

Крім того, вони беруть участь у протидії системам розвідки і наведення зброї противника (маскування), імітації військ і об'єктів, забезпечення дезінформації і демонстративних дій по обману противника, а також в ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження.

Війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ) - спеціальні війська, призначені для проведення комплексу найбільш складних заходів, спрямованих на зниження втрат об'єднань і з'єднань Сухопутних військ і забезпечення виконання поставлених перед ними бойових завдань при діях в умовах радіоактивного, хімічного і біологічного зараження, а також на підвищення їх живучості та захисту від високоточної та інших видів зброї.

Основу військ РХБЗ складають багатофункціональні окремі бригади РХБЗ, що мають в своєму складі підрозділи, здатні виконати весь комплекс заходів РХБ захисту.

Основу військ РХБЗ складають багатофункціональні окремі бригади РХБЗ, що мають в своєму складі підрозділи, здатні виконати весь комплекс заходів РХБ захисту

війська РХБЗ

До основних завдань військ РХБЗ відносяться:

  • виявлення і оцінка радіаційної, хімічної і біологічної обстановки, масштабів і наслідків руйнувань радіаційно, хімічно та біологічно небезпечних об'єктів;
  • забезпечення захисту з'єднань і частин від вражаючих факторів зброї масового ураження і радіаційного, хімічного, біологічного зараження;
  • зниження помітності військ і об'єктів;
  • ліквідація наслідків аварій (руйнувань) на радіаційно, хімічно та біологічно небезпечних об'єктах;
  • нанесення втрат противнику застосуванням огнеметно-запальних засобів.

Війська зв'язку - спеціальні війська, призначені для розгортання системи зв'язку і забезпечення управління об'єднаннями, з'єднаннями і підрозділами Сухопутних військ у мирний і воєнний час. На них покладаються також завдання по експлуатації систем і засобів автоматизації на пунктах управління.

Війська зв'язку включають вузлові і лінійні з'єднання і частини, частини і підрозділи технічного забезпечення зв'язку та автоматизованих систем управління, служби безпеки зв'язку, фельд'єгерської-поштового зв'язку та інші.

Війська зв'язку

Сучасні війська зв'язку оснащені мобільними, що володіють високою надійністю радіорелейними, тропосферними, космічними станціями, апаратурою високочастотного телефонування, тонального телеграфування, телевізійної та фотографічної апаратурою, комутаційним обладнанням та спеціальною апаратурою засекречування повідомлень.

Повітряно-космічні сили

Повітряно-космічні сили Збройних Сил Російської Федерації (ВКС ВС РФ) - вид Збройних сил Російської Федерації, що приступив до виконання поставлених завдань з 1 серпня 2015 року відповідно до указу Президента Російської Федерації В. В. Путіна.

ВКC ВС Росії є новим видом Збройних сил, сформованим в результаті об'єднання Військово-повітряних сил (ВПС) і Військ повітряно-космічної оборони (ВВКО) Російської Федерації.

Загальне керівництво повітряно-космічної обороною Росії здійснює Генеральний штаб Збройних сил Російської Федерації, а безпосереднє - Головне командування Повітряно-космічних сил Російської Федерації.

ВКС Збройних сил РФ включають:

Військово-повітряні сили Російської Федерації (ВПС Росії) - рід сил в складі Повітряно-космічних сил Збройних Сил Російської Федерації (ВС Росії).

Військово-повітряні сили Російської Федерації (ВПС Росії) - рід сил в складі Повітряно-космічних сил Збройних Сил Російської Федерації (ВС Росії)

Військово-повітряні сили

ВВС РФ призначені для:

  • відбиття агресії в повітряної сфері та захисту від ударів з повітря пунктів управління вищих ланок державного і військового управління, адміністративно-політичних центрів, промислово-економічних районів, найважливіших об'єктів економіки та інфраструктури країни і угруповань військ;
  • ураження об'єктів і військ противника із застосуванням як звичайних, так і ядерних засобів ураження;
  • авіаційного забезпечення бойових дій військ інших видів і родів військ.

Космічні війська вирішують широкий спектр завдань, основними з яких є:
• спостереження за космічними об'єктами і виявлення загроз Росії в космосі і з космосу, а при необхідності - парирування таких загроз;
• здійснення запусків космічних апаратів на орбіти, управління супутниковими системами військового і подвійного (військового і цивільного) призначення в польоті і застосування окремих з них в інтересах забезпечення військ (сил) Російської Федерації необхідною інформацією;
• підтримання в установленому складі і готовності до застосування супутникових систем військового і подвійного призначення, засобів їх запуску та управління і ряд інших завдань.

Космічні війська вирішують широкий спектр завдань, основними з яких є:   • спостереження за космічними об'єктами і виявлення загроз Росії в космосі і з космосу, а при необхідності - парирування таких загроз;   • здійснення запусків космічних апаратів на орбіти, управління супутниковими системами військового і подвійного (військового і цивільного) призначення в польоті і застосування окремих з них в інтересах забезпечення військ (сил) Російської Федерації необхідною інформацією;   • підтримання в установленому складі і готовності до застосування супутникових систем військового і подвійного призначення, засобів їх запуску та управління і ряд інших завдань

космічні війська

Перейдемо до розгляду заключного виду Збройних Сил РФ.

Військово-морський флот

Військово-Морський Флот (ВМФ) є видом Збройних Сил Російської Федерації (ВС РФ). Він призначений для збройного захисту інтересів Росії, ведення бойових дій на морських і океанських театрах війни.

ВМФ здатний завдавати ядерних ударів по наземних об'єктах противника, знищувати угруповання його флоту в морі і базах, порушувати океанські і морські комунікації противника і захищати свої морські перевезення, сприяти Сухопутних військ в операціях на континентальних театрах військових дій, висаджувати морські десанти, брати участь у відбитті десантів противника і виконувати інші завдання.

ВМФ включає в себе:

Надводні сили є основними для забезпечення виходу і розгортання підводних човнів в райони бойових дій і повернення в бази, перевезення і прикриття десантів. Їм відводиться головна роль в постановці мінних загороджень, в боротьбі з мінної небезпекою і захисту своїх комунікацій.

надводні сили

Підводні сили - рід сил Військово-морського флоту, що включає атомні ракетні підводні човни стратегічного призначення, атомні багатоцільові підводні човни і дизель-електричні (неатомні) підводні човни.

Основними завданнями підводних сил є:

  • ураження важливих наземних об'єктів супротивника;
  • пошук і знищення підводних човнів, авіаносців і інших надводних кораблів противника, його десантних загонів, конвоїв, одиночних транспортів (судів) в море;
  • розвідка, забезпечення наведення своїх ударних сил і видачі їм цілевказівки;
  • знищення морських нафтогазових комплексів, висадка розвідувальних груп (загонів) спеціального призначення на узбережжі противника;
  • постановка хв і інші.

підводні сили

Організаційно підводні сили складаються з окремих з'єднань, які підпорядковані командувачем (командирам) об'єднаннями підводних човнів і командувачем об'єднаннями різнорідних сил флотів.

Морська авіація - рід сил Військово-морського флоту, призначений для:

  • пошуку і знищення бойових сил флоту противника, десантних загонів, конвоїв і одиночних кораблів (суден) в море і на базах;
  • прикриття угруповань кораблів і об'єктів флоту від ударів противника з повітря;
  • знищення літаків, вертольотів і крилатих ракет;
  • ведення повітряної розвідки;
  • наведення на корабельні сили противника своїх ударних сил і видачі їм цілевказівки.

Залучається також до мінним постановкам, протимінних дій, радіоелектронної боротьби (РЕБ), повітряних перевезень та десантування, пошуково-рятувальних робіт на морі.

Залучається також до мінним постановкам, протимінних дій, радіоелектронної боротьби (РЕБ), повітряних перевезень та десантування, пошуково-рятувальних робіт на морі

морська авіація

Основу морської авіації складають літаки (вертольоти) різного призначення. Поставлені завдання виконує самостійно і у взаємодії з іншими родами сил флоту, а також з сполуками (частинами) інших видів Збройних Сил.

Берегові війська (БВ) - рід сил Військово-морського флоту, призначений для прикриття сил флотів, військ, населення і об'єктів на морському узбережжі від впливу надводних кораблів противника; оборони військово-морських баз та інших важливих об'єктів флотів з суші, в тому числі від морських і повітряних десантів; висадки і дій в морських, повітряно-морських десантах; сприяння сухопутним військам в противодесантной обороні десантоопасних районів морського узбережжя; знищення надводних кораблів, катерів і десантно-транспортних засобів в зоні досяжності зброї.

Берегові війська включають 2 роду військ: берегові ракетно-артилерійські війська і морську піхоту.

Кожен рід військ вирішує певні цільові завдання самостійно і у взаємодії з іншими родами військ БВ і сил ВМФ, а також з сполуками і частинами інших видів Збройних Сил і родів військ.

Кожен рід військ вирішує певні цільові завдання самостійно і у взаємодії з іншими родами військ БВ і сил ВМФ, а також з сполуками і частинами інших видів Збройних Сил і родів військ

берегові війська

Основними організаційними одиницями БВ є бригади, батальйони (дивізіони).

Оснащені БВ переважно озброєнням і технікою загальновійськового типу. Мають на озброєнні берегові ракетні комплекси (БРК) протикорабельних керованих ракет, стаціонарні і рухливі артилерійські установки, призначені для ураження морських і наземних цілей, спеціальні (морські) засоби розвідки і ін.

Окремі роди військ

Ракетні війська стратегічного призначення (РВСП) - окремий рід військ Збройних Сил Російської Федерації, сухопутний компонент стратегічних ядерних сил. Війська постійній бойовій готовності (про те, що це означає на ділі, ми поговоримо в іншій статті мого блогу).

РВСН призначені для ядерного стримування можливої ​​агресії і поразки в складі стратегічних ядерних сил або самостійно масованими або груповими ракетно-ядерними ударами стратегічних об'єктів, що знаходяться на одному або декількох стратегічних напрямках і складають основу військових і військово-економічних потенціалів супротивника.

Ракетні війська стратегічного призначення

На основному озброєнні РВСН складаються всі російські наземні міжконтинентальні балістичні ракети мобільного і шахтного базування з ядерними боєголовками.

Повітряно-десантні війська (ВДВ) - рід військ Збройних Сил, є резервом Верховного Головнокомандування і призначений для охоплення противника по повітрю і виконання завдань в його тилу по порушенню управління військами, захоплення і знищення наземних елементів високоточної зброї, зриву висування і розгортання резервів, порушення роботи тилу і комунікацій, а також з прикриття (оборони) окремих напрямків, районів, відкритих флангів, блокування та знищення висаджених повітряних десантів, що прорвалися угруповань прот вникаючи і виконання інших завдань.

Повітряно-десантні війська (ВДВ) - рід військ Збройних Сил, є резервом Верховного Головнокомандування і призначений для охоплення противника по повітрю і виконання завдань в його тилу по порушенню управління військами, захоплення і знищення наземних елементів високоточної зброї, зриву висування і розгортання резервів, порушення роботи тилу і комунікацій, а також з прикриття (оборони) окремих напрямків, районів, відкритих флангів, блокування та знищення висаджених повітряних десантів, що прорвалися угруповань прот  вникаючи і виконання інших завдань

Повітряно десантні війська

У мирний час Повітряно-десантні війська виконують основні завдання з підтримання бойової та мобілізаційної готовності на рівні, що забезпечує їх успішне застосування за призначенням.

Чесно кажучи, я тільки після ознайомлення з цими матеріалами зрозумів, чому РВСН і ВДВ виділені в окремі роди військ. Та ви подивіться на кількість і якість виконуваних ними завдань кожен день! Обидва роду - воістину унікальні і універсальні. Втім, як і всі інші.

Давайте підводити підсумки розбору цих основоположних понять для будь-якого громадянина нашої країни.

резюме

  1. Є поняття «вид Збройних Сил», а є поняття «рід військ». Це абсолютно різні поняття.
  2. Рід військ - складова виду Збройних Сил. Але є і 2 відокремлених роду військ - це РВСН і ВДВ.
  3. Перед кожним родом військ стоять свої завдання в мирний і воєнний час.

Головний підсумок для мене. Я розібрався у всій цій структурі. Особливо після того, як намалював свою схему. Сподіваюся, що вона вірна. Давайте-но я ще разок її сюди скину, щоб ми разом її гарненько запам'ятали.

підсумок

Друзі, я щиро сподіваюся, що вам вдалося разом зі мною якщо не повністю, то частково розібратися з поняттями «види і роди військ» - складових частин Збройних Сил Російської Федерації.

Хочу відзначити, що незважаючи на те, що я зміг розібратися з багатьма нюансами в цій темі, зрозуміти, до якого роду військ ставлюся я, ще не зміг.

Доведеться розмовляти з офіцерами! Обіцяю викласти цю інформацію в групу блогу В Контакте.

Бажаємо служити там, де хочеться,

редакція блогу Армія: погляд зсередини .

Що таке види і роди військ?
З чого складаються Збройні Сили РФ?
І які тонкощі існують в цих поняттях?
Ви ж пам'ятаєте, що я люблю візуалізувати, вірно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация